Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

olabia--->koniecznie skorzystaj z tego l4 jak już będziesz mieć możliwość, wiecie jak to jest, my się boimy, że trzeba iść do pracy bo ktoś musi być itp. a jak przyjdzie co do czego to i tak nas zwolnią i nie będzie sentymentów, nie ma więc co poświęcać życia rodzinnego dla szefa... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze bożka, że posłuchałaś lekarza. a w pracy nie miałaś problemów? czy na razie jest to l4 bez zaznaczenia,że to ciąża? jak to jest u Was dziewczyny? w razie czego wezmą kogoś na zastępstwo lub jak inaczej będzie rozwiązane Wasze tymczasowe odejście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenkaś ja macierzyński mam do czwartku ale ide jeszcze na miesiac urlopu bo mam cały urlop a u mnie nie przechodzi na kolejny rok. wiec jeszcze troche pobędę z synkiem zwłaszcza ze ida mu ząbki i jest bardzo marudny. mój szef by sie wsciekł jakbym poszła na l4 od początku ciąży. u mnie w pracy było tak ze nikogo nie zatrudnili na moje miejsce, rozpisałam swoje zadania a szef podzielił je na poszczególne osoby. wiec obyli sie beze mnie. ale teraz nie wiem jak to bedzie. wrócę do pracy znowu tylko na pół roku i znowu zwolnienie i macierzyński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od ruzu l-4 z B czyli ciążowe no raczej ja nie mialam wyjścia pracować bym w takim stanie nie mogła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenkas - ja zrozumiałam, że Ty masz dziś wizytę i dlatego wyjechałam ze zmianą stopki => wybacz falstart; lenkas - też uważam, że na L4 iść można (powiedzmy od połowy, jeśli czujemy się dobrze), właśnie dlatego, że ten czas jest szczególny, że chcemy czytać, urządzać, dowiadywać się, duchowo przygotowywać itd; poza tym później długo już nie spoczniemy...;) zawsze mówiłam, że w ciąży to od razu czmychnę na zwolnienie, ale póki do mnie samej to nie dociera, a ja czuję się fantastycznie to popracuję; nie wiem, jak mój lekarz daje L4 - na wyrost czy muszą być wskazania... nie chcę pracować, jeśli jakoś zbrzydnę (bywa opuchnięta twarz, kartoflany nos, bruzdy, plamy, krosty) lub nadmiernie przytyję (moja startowa to 70kg, a nieduża jestem, więc raczej niedługo stanę się koszmarna); zasadniczo nie chcę łazić w ciąży do pracy; mimo że bardzo cieszę się ze swojego stanu to ten czas jest dla mnie intymny i nie chcę gadać: co, gdzie, kiedy (gdzie rodzę, kiedy, jaka płeć, imię itd oraz czy ładnie wyglądam czy może wręcz przeciwnie); ktoś pisał, że ceni to forum m.in. za anonimowość - mam tak samo! tu otwieram się, ale póki co nie chcę z każdym (pracuję w korporacji - kilkaset osób); choć chętnie poznam w realu dziewczyny z mojego miasta, jeśli tylko zechcą...;) no i chcę oszczędzać się zimową porą, jeśli będzie ślisko; max. widzę się w pracy do końca tego roku, ale nie wykluczam że wcześniej; dziewczyny, co już rodziły - jak jest ze zwolnieniami: dają lekarze czy się migają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChybaZwariuje
dziewczynki jakkolwiek to brzmi - "ciesze" sie, ze Was tez niektore bola brzuchy , nawet mocniej i w nocy, bo jak mnie to spotyka to sie strasznie stresuję. ja tez w tyg ktorys dzień idę do gina bo mi sie konczy duphaston, ale pewnie znow bedzie jeszcze za wczesnie i dalej bede w stresie, byle bym sie tylko nic zlego nie dowiedziala! trzymam kciuki za wszytskie wizyty i laseczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenkaś fitness z programem dla kobiet w ciąży . Dla mnie taki ruch to rodzaj odpoczynku po stresujacym i meczącym dniu . Polecam z całego serca :) Kilka godzin w tygodniu starczy a jakie rezultaty ;) Ciałko bardziej przygotowane do porodu i przyszła mamusia w lepszym stanie fizycznym i psychicznym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChybaZwariuje
O super Despina. Ciekawe czy w Polsce tez sa takie zajęcia. Ja narazie mam zakaz sportow i nawet wspolzycia, ale moze z czasem bym mogla? Fajna sprawa na pewno, choc ja generalnie mam zero formy bo nic nie cwicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goska781
byłam dzisiaj na pierwszej wizycie i rozczarowanie , niby ciąża , z testu jest a lekarz nie widzi nawet pęcherzyka w macicy , twierdzi że jest 5 t i 1 d , niewiem co robić i myśleć , czy mimo wszystko może nie być nic widać a ciąża rozwija sie prawidłowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chybazwariuję - są takie zajęcia i u nas, np. http://www.aktywne9miesiecy.pl; do tego joga czy pilates, jeśli lekarz pozwoli, a instruktorka właściwie pokieruje (krótko chodziłam na jogę i była tam laska z mega brzuchem: dawała radę, ale czasem instruktorka nie pozwalała robić jej ćwiczeń w pełnej wersji tylko coś do połowy bądź coś innego); ja będę chciała zająć się sobą, gdy lekarz mi pozwoli - na obecną (wczesną) chwilę zezwolił mi jedynie na relaksacyjne pływanie;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) wrocilam od lekarza :) najlepiej sie mnie pyta lekarka jak tam z moimi nieregularnymi miesiączkami, a ja mowie ze były i to caly czas, ale teraz to mnie nie dotyczy, bo w ciąży jestem. a ona aaaaa to zmienia postać rzeczy. i pytala czy był problem z zajsciem w ciaze.. powiedzialam, ze nie wiem, bo dzidzius to niespodzianka. z miesiączki wynika, że jest to 9 tydz, ale z usg wychodzi ze to 8 tydz. moje maleństwo ma 1,48 cm a serduszko bije mu 166 uderzeń na minute, za tydz. ide na kase chorych do tej lekarki to skierowanie na badania mi wypisze. co do bólu pośladka - nadal go mam, ale powiedziała, że nic na to teraz nie moge zrobić, broń Boże zadnymi maściami nie smarować. pytałam też o te bóle brzucha. to normalne, bo macica umiejscowiona jest na więzadłach no i one się rozciągają i dlatego są te bóle. a tak to kazała łykać kwas foliowy do 12 tyg, a pozniej witaminki brać dla ciężarnych co 2-3 dzień, nie codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChybaZwariuje
super karcia ze wsyztsko Ok. ciesze się z Toba i tez bym chciala miec takie nowiny:) ale widzisz masz 9 tydz a ja gdzies koniec 5, wiec moze znow byc za wczesnie. ech ja wiem, ze sie powtarzam, ale byleby sie nie okazalo, ze to koniec :( brr ciagle na zmiane mam stres i nadzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChybaZwariuje - wszystko bedzie na pewno ok :) boże jakie to świetne uczucie widziec na wielkim telewizorze w gabinecie taka maleńka istotke we mnie... przez połtora tyg urosło ponad centymetr :) niesamowite :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna==
hejka to znowu ja ;P Gratuluje Karcia :) tez bym chciala miec taka niespodzienke :):) Ja czekam jeszcze 2 dni i dopiero zrobie test, bo chyba nie ma sensu jutro go robic i pewnie i tak nic nie wyjdzie. Zastanawiam sie tylko czy ta baardzo blada 2ga kreska na tescie to nie jakis problem. Bo skoro jest taka blada a rzeczywiscie jestem w ciazy to moze mam za malo tego hormonu hg.. cos tak - tego ktory produkuje to cialko żółciowe. Kurcze, chcialabym tak jak Wy dowiedziec sie niespodziewanie o ciazy i nie myslec ciagle jestem czy nie jestem mam za malo tego czy tamtego itp... ;p Ehh.. musze czekac, nic nie poradze, a do gina pojde jak tylko pojawi sie ta druga krecha :):) Nie chce robic z siebie glupka. Bo jeszcze pomysli ze mam ciaze urojona hehe ;) A jest tu moze jakas niepracujaca mamusia? Ja mam corke 2latka i 2 miesiace i nie chodze do pracy. Jest tu moze ktos kto ma podobnie? :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiem nowa tu
Chyba zwariuje - nick masz idealnie dobrany do siebie i swoich odczuc ;) Nie stresuj się choć wiem że to nie łatwe:) Stres nie jest potrzebny twojemu dziecku teraz Pamiętaj: Co ma wisieć nie utonie:) będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiem nowa tu
justyna ja swój pierwszy test to już w śmieciach miałam... chcesz to wysle ci wszystkie po kolei-mam foto. Wiem jakie to ważne mieć tak jak ktoś tą bladą kreskę... podaj maila jesli chcesz sie upewnic ze w ciazy ejestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justynka - ja nie pracuje :) ale ja dopiero koncze studia i to moja pierwsza ciaza.. teraz mialam do swojego wyjezdzac i tam podjac prace, alo isc do szkoly zeby perfekt wyszkolic niemiecki, ale teraz juz inne wydatki beda a nie szkola no i do pracy sie nie dostane :( a bardzo zaluje bo nie lubie byc na czyims garnuszku, ale za to bede mu sie odwdzieczac bedac przykladna przyszla zona i matka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna==
OK justa216@buziaczek.pl Dzieki calkiem nowa tu :):) A w ktorym d.c robilas pierwszy test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChybaZwariuje nie stresuj sie kochana ! Mysl pozytywnie a wszystko bedzie dobrze zobaczysz ;) Jestem z Tobą :* karcia Ciesze sie razem z Tobą, że wszystko w porzadku ;) Gratuluje maleństwa i bijacego serduszka ! justyna czemu nie zbadasz poziom bety we krwi ? Bedziesz spokojniejsza . Ja nie pracuje ale od 24 wrzesnia wracam na uczelnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
despina - a dziekować dziekować :) wyslalam tatusiowi zdjecie USG czekam az cos napisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna==
karcia ja mialam podonie z tym ze ja studiow nie skonczylam :( Zaszlam w cieze, byla zagrozona, pamietam nawet ze na badaniu usg w szpitalu lekarz powiedzial do drugiego ze to cod ze nie poronila bo dziewczyna strasznie krwawila i cieszyl sie bardzo :) a ja juz w glowie mialam najgorszy scenariusz.. Co prawda nie pracuje, siedze w domu zajmuje sie corka, gotuje, sprzatam itp... ale jakos mnie nie ciagnie do tzw robienia kariery, maz zarabia na tyle ze z glodu nie pomrzemy wiec nie jest zle :) No i podobnie jak Ty wyszlam za maz jak juz dzidzia byla w brzuszku. Dokladnie w 4 miesiacy ciazy. A Ty na kiedy planujesz weselicho :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChybaZwariuje
Dzieki kochane:) hehe nick mam nie bez powodu:) a Justyna - ja mialam tez blada kreske a za godzine zrobilam kolejny test i mialam dwie silne krechy, robiam chyba w 31 dniu , rowno miesiac od ostaniej miesiaczki, a zazwyczaj miewalam je co 25 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiem nowa tu
justyna wys łałam ci juz zobacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna==
Despina nie chcialam badac krwi bo jakby sie okazalo ze ciaza a ja dostalabym okresu to bym sie zalamala, jak za wczesnie czasami sie dowaidujemy sa radosci a za chwile dostajemy normalny okres i czar pryska. Wiem ze tak ma bardzo duzo kobiet moja siostra tez tak miala :( Tym bardziej ze bylam przed spodziewana miesiaczka kilka dni. Dzis mam 29d.c a srednio mam cykle 30-35dni. Niesreguralne. Ale jakbym wiedziala ze z tymi testami takie cyrki beda to juz bym zrobila ten test beta. No ale trudno czekam teraz do srody i musze uzbroic sie w cierpliwosc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiem nowa tu
ja tam bym nie wytrzymała i zrobiłabym jutro z rana ;) to kilka złotych a jaka radość:) zrobisz jak uwazasz:) ja sama nie moglm sie doczekać. W zasadzie to dwa pierwsze testy dostałam jako dodatek do prezentu imieninowego które ostatnio miałam więc je wykorzystałam, teraz dziękuję tej osobie co mi je dała bo wywrożyła mi ciążę:) Bralimy ślub w czerwcu i od mojego brata dostaliśmy prawie metrowego bociana maskotkę-posadziliśmy go na szafie nad łóżkiem w sypialni no i zrobił swoje:) zamiast kwiatów jedno małżeńśtwo na ślubie dało nam taki śmiechowy wózek zrobiony i ustrojony z pieluch pampersów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny już jestem po wizycie! dzidzia jest jedna, nie ma bliźniaków ! :) ma już 8,34 mm i widziałam bijące serduszko, hurrra! tak się cieszę,ogólnie wszystko w porządku, usg wykonywał mi lekarz do którego zapisałam się na prowadzenie ciąży, ale którego nie znałam. Okazuje się super sympatyczny ! teraz będę czekać na pierwszą wizytę, którą mam dopiero 10-ego września!! klara, to chyba masz nieciekawą sytuację w pracy, właśnie się zastanawiałam czy sama chciałaś pracować do końca ciąży czy raczej to było wskazanie odgórne. Jednak mam nadzieję, że się wszystko poukłada. bożka, rozumiem, leż i odpoczywaj! Celka dobrze zrozumiałaś! zmieniłam stopkę :) no właśnie nawet tak jak piszesz, iść na to zwolnienie, żeby mieć czas wszystko przygotować i pokontemplować :) zgadzam się również z tym, że jakbyś źle wyglądała to byś nie chciała chodzić. Mi np. najbardziej chodzi o to, że jakbym miała z brzuchem chodzić do pracy to trzeba by było więcej tych ciuchów ciążowych kupić, na które jednak szkoda kasy, siedząc w domku będę chodzić w dresach i wystarczą jakieś dwa stroje wyjściowe! poza tym to jest nasz czas i mamy prawo z niego korzystać :) chybazwariuje, nie myśl ciągle o tym czy wszystko jest w porządku bo naprawdę zwariujesz ! jeśli wszystko jest w ramach jakichś granic to nie ma co panikować, poza tym jest takie przysłowie, że każdy spotka diabła, którego się boi, nie wywołuj więc wilka z lasu, a będzie dobrze, głowa do góry ! despina,super taki program, mogłabym się za takim u mnie rozejrzeć, tylko nie wiem czy będzie mi się chciało, pewnie Ty ogólnie prowadzisz aktywny tryb życia, albo i przed ciążą chodziłaś na fitness? chociaż tym przygotowaniem do porodu w postaci elastycznego ciała i możliwości uniknięcia nacinania mogłabym dać się przekonać :D goska, moim zdaniem może nie być nic widać, ja byłam w 4 tyg i 4 dniu i też nic nie było jeszcze, poczekaj jeszcze z tydzień i idź jeszcze raz, a badanie z krwi robiłaś? karcia, gratuluję serduszka, cieszę się ! ja też nie mogę uwierzyć, że we mnie jest jeszcze jedno serduszko :D justyna wg tego co już czytałam, cień cienia to też ciąża ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna==
calkiem nowa tu - no faktycznie na tych pierwszych dwóch ciazko cos dostrzec :) zupelnie jak na moim. No to teraz chyba nawet nie wytrzymam do tej srody :) Pokazalam ten test mezowi i mowie mu zeby szedl pod swiatlo zobaczyc. Przyglada sie tak na ten test i mowi no co ty niby cos tu jest ale na moje oko to nie jestes w ciazy.. :) Ale teraz wiara mi wzrosla.. A badalas sobie hormony? bierzesz luteine? Bo skoro po spodziewanym okresie i takie niewidoczne kreseczki to zastanawiam sie co jest nie tak? Te testy szfankuja czy za malo tych hormonow mamy.. Ja wlasnie pierwszy test mialam takie sam jak Ty ten rozowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna==
No nie wytrzymam. Jutro zrobie ten test :) I wezme od siostry luteine, nawet jak nie jestem to chyba mi nie zaszkodzi. Zawsze to hormon, ale wole sie zabezpieczyc gdyby cos bylo. A jak ten test jutro pokaze to samo co dzies to chyba ze w leb strzele i pojade na ta bete :P Bo nakrecam sie tu przy Was ostro :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopiero teraz zmieniłam stopkę ! :D justyna, nie słyszałam, że jak badanie z krwi pokaże ciążę to jeszcze potem można dostać okres? myślałam, że to już pewniak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×