Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

hej :) wiecie co, ja dalej sie nie umiem połapac w którym tygodniu jestem i jak to sie liczy dokładnie ;p pomożecie? na wydruku z usg z dnia 20.08.2012r pisze, że jest (był) to mój 6t5d ciazy. teraz bedzie 10/11 tydzien? potrafi mi któras z Was to obliczyc :) bylabym wdzieczna. nigdy nie bylam dobra z matmy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e ona
I ja się Witam! Lenkaś jak Twoje plamienia? Przeszły? Sniły mi się dzisiaj zęby a to niedobrze prawda? Ja rozpoczełam 9 tydzień - to jest 8t1d tez mam juz spory brzuszek, taki wzdeciowy ale ja nie mam wzdec, mi się w ogole nie chce jesc!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie np 8 tygodni i 2 dni to już 9 tydzień. Tłumaczę to sobie na przykładzie miecięcy ciąży. Dziewiąty miesiąc nie jest po zakończeniu 9 miesiąca tylko jak już skończymy 8. Korzystam z kalkulatora ciąży http://dziecko.haczewski.pl/ Ja do lekarza idę w czwartek. Będzie to już 10t2d. Ale usg pewnie nie będzie jeszcze robił. Dopiero teraz dostanę skierowanie na badania bo jeszcze nic nie robiłam. Biorę tylko kwas foliowy, żadnych witamin. Wg zaleceń lekarza :) e ona to zależy jakie te zęby Ci się śniły. Bo zęby to też coś dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kwietniowe mamy. Pisałam do was już raz. Teraz robię drugie podejście. Widzę,że trochę osób się wykruszyło. Szkoda bardzo:( Wiecie ja już też z tymi tyg się gubię. Jak byłam na ost. wizycie 31 sierpnia w karcie ciąży wpisał mi 7 tydzień. Na usg sa 2 daty 6w3d oraz 6w1d. Wg mnie to znaczy według Om to wtedy byłam raczej 6 tydzień. Bo Om miałam 21 lipca. Teraz mam wizytę na 28 września i też się własnie zastanawiam czy to nie za wcześnie na te usg genetyczne. Ale staram się o tym nie myśleć bo w końcu trafiłam do super lekarza. Musze do niego dojeżdżać do innego miasta ale jest sprawdzony i naprawdę kompetentny. A to najważniejsze. Bo ten do którego wcześniej chodziłam to był walnięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ancyk - fajny ten kalkulator z tym, że u mnie ciezko z długością cyklu, bo miałam ostatnio nieregularne miesiaczki.... rozpietosc miedzy 32 a 45 dni cyklu. Hm... na usg wyszedł mi termin porodu 10.04.2012 wiec aby taka data wyszła - musze wpisac 33 dni cyklu... to liczy mi, że od miesiaczki 10t3d... hmm... Sie gubie w tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie kalkulator wszystko dokładnie wyliczył. Cykle miałam regularne co 29 dni. Nawet wiem kiedy była owulacja, bo mnie wtedy strasznie boli jajnik. I to też potwierdził kalkulator. Boska, myslę że powinnaś sie zasugerować terminem wg usg, skoro nie jesteś w stanie sama wyliczyć. Ja w pierwszej ciąży miałam rozbieżności 1 tydzień wg terminu usg i OM. Usg pokazywało wcześniej i urodziłam dokładnie w ten termin. Ale tydzień porodu wpisali mi 39, więc chyba liczą wdług OM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, dziekuje :) w takim razie, bede liczyła, że to 10t3d :) czyli mówiąc prawidłowo 11tydzien? Macie juz karte ciazy? :) ja niestety nie, bo mój lekarz jest na urlopie i dopiero bedzie 20 wrzesnia. Wyniki juz mam, konsultowałam sie z innym lekarzem - są prawidłowe, ale karte moze mi zalozyc moj lekarz prowadzacy... Szkoda, bo sie troszke niecierpliwie :) Bierzecie jakies witaminki? bo ja nie, tylko kwas foliowy... A i po jakim tygodniu mozna isc na usg genetyczne? Niby nikt w rodzinie nie ma jakichs wad genetycznych, ale dla swietego spokoju chyba pójde na takie usg :) A wy? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja sie dolaczam. U mnie 8 tydzien, ale juz w szpitalu 3 dni spedzilam z powodu malego plamienia.Wrocilam do domku i leze jak zalecil lekarz. W styczniu ciaze poronilam bardzo wczesnie i teraz jestem na duphastonie. Ciaza prawidlowa, serduszko bije ale strach o dzidziusia caly czas jest:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK, to skoro nadal różnie liczymy te tyg. to po prostu podajcie daty usg genetycznego w wyrażeniu: tydz. skończony + dni rozpoczętego, np. 12+4 ;) - zależy mi, by nie przeoczyć tego tygodnia, bo chcę pójść prywatnie i sama muszę zorientować się, który dokładnie tydzień będzie optymalny;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, ja tak na chwilę, po południu w sobotę pojechaliśmy do teściów i wróciłam późno wieczorem wczoraj, dziś w pracy! orzeszku, sztrasznie mi przykro, trzymaj się! e ona, to nie ja plamię, musiałaś coś pomylić :D dziewczyny ja też czytałam różne rzeczy na temat liczenia tygodnia ciąży i podają, że jeśli jest 8t i 1d to jest to dziewiąty tydzień, tak jak ancyk napisał analogicznie do liczenia miesięcy ciąży, ja mam teraz 8t4d i mówię, że jestem w 9-ym tygodniu! boska, chyba musisz poprosić lekarza, żeby Ci jakąś wsteczną datę napisał na karcie, bo podobno, żeby się starać o becikowe, trzeba mieć kartę założoną przed 10-tym tygodniem ciąży... celka, nie mam wyznaczonej daty usg genetycznego, ale jak coś to dam znać, nie wiem czy będę robić prywatnie jeśli lekarz mi nie zleci, a tak w ogóle idę na 17-tą na pierwszą w końcu wizytę i będę mieć też założoną kartę ciąży :D trzymajcie kciuki! pozdrawiam Was cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo własnie lenkas, dziekuje, nie pomyslalam o tym... wiedzialam, ze beda akcje z TYM lekarzem ;] albo mi kazde przychodzic w innym terminie, bo zajety, albo se na urlop jedzie :P a ja potem musze latac po innych przychodniach i sie dopytywac czy wszystko z dzidzia wporzadku... wrr..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, z tą kartą to nie do końca tak jest. Lekarz wystawia zaświadczenie, że było sie pod opieką lekarską już przed 10 tyg. ciąży. do tego trzeba być w każdym trymestrze przynajmniej raz na wizycie. Jest jeszcze zmiana od przyszłego roku. Kryterium dochodowe. Na dzień dzisiejszy nie można przekroczyć kwoty 1922 zł netto na osobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ide 11 pazdziernika kalkulator pokazuje ze to 13 tydzien czyli dokladnie 12t6d. dzis mam 8t3d i kalkulator pokazuje ze to 9 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyczytałam dziś, że to usg robi się od 11 do 13+6, więc z tymi danymi jakoś sobie wyliczę; a w ogóle zaraz wyliczę sobie mój tc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celka, ja też widziałam filmik, gdzie mówili, że pomiędzy 11-14 tygodniem robi się usg prenatalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, czyli niekoniecznie musi byc zalozona karta przed 10tyg ciazy, wystarczy, że mialam wczesniej wpis w kartotece u ginka no i że badania robiłam wczesniej, na wynikach data 20.08 - wiec to byl gdzies 7/8 tydzien :) to uff..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenkaś - no właśnie... jeśli do 14go to pokrywało by się z tym 13+6, bo 14tym nazywamy rozpoczęty 14ty... ja się rozumiem, jakby co;) - luz - czegoś jednak można dowiedzieć się na naszym forum ;) - mam dziś zapier..l, ale nie mogę się skoncentrować i wszystko DOSŁOWNIE mnie wqr... odezwę się z domu; naprawdę muszę się zebrać, wrrr:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celka wg mojego lekarza bede miala 1 ugs w 11tyg i 3 dniu a wg daty ostatniej miesiaczki w 12 t i 3 dniu czyli tydzień różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badania usg któe robi się w ciąży 3 razy są bezpłatne i nie trzeba moim zdaniem o nich lekarzowi przypominać bo są obowiązkowe, więc pewnie kazda z nas je bedzie miała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha czyli u mnie już się liczy 9 tydzień o Om . Dobrze któraś z dziewczyn pisała. Do becikowego nie liczy się data założenia karty tylko to,że się było przed którymś tam tyg. To na nast wizycie będą już miała te usg genetyczne. Akurat będzie 11 tydzień. Mój lekarz u siebie wykonuje te badanie standardowo. Musze porobić badania toksoplazmoza, różyczka i te inne. Ale poczekam jeszcze trochę , zrobię jak już będę bliżej wizyty,żeby się nie stresować co mi tam wyszło. boska ja biorę tylko kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niebieskaaaa mój lekarz nie robi usg dlatego dostalam skierowanie doinnego który robi, ale mimo to podgląda małego podczas każdej wizyty na usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczynki :) wreszcie doczekałam się 1 wizyty i gina :) potwierdził mi ciążę badaniem ginekologicznym i od razu wziął na USG , maluszek ma 3 cm , seduszko pracuje jak należy :) dostałam oczywiście plik badań i zapisał mi Provag - na infekcje kobiece , oczywiście dopadła mnie ta zmora - podobno od zmian hormonalnych jesteśmy poddatne :/ kolejna wizyte mam 19 września - zwynikami badań , aha na mdłości kazał brać vit B6 - ciekawe czy cos to pomoże ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia no to super ,że wszystko jest dobrze. Ja mdłości na szczęście nie mam. jedyny objaw to ból piersi ale taki na maxa bolesny. tez muszę iść te badania w końcu zrobić. Dziewczyny ile kosztują te na toksoplazmozę , różyczkę. bezsensu dla mnie jest to,że jak się chodzi prywatnie do lekarza to za wszystkie badania u siebie w przychodni trzeba płacić. ten gin co do niego chodze też tani nie jest. Za pierwszą wizytę . No ale nie będę na tym oszczędzać. Słuchajcie dziewczyny czy uzywacie już jakis kremów na rozstępy?? I czy sa to jakies specjalne z apteki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieskaaa kremy mozna stosowac od 4 miesiaca... takze jak narazie smaruje sie oliwka dla dzieci bambino :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieskaaaa - tak jak napisała boska1986 - najlepsza teraz oliwka dla dzieci zwłaszcza bambino - wiele kobiet stosuje całą ciąże i zachowują piękne ciało po porodzie , ja osobiście od 4 mieś używałam mustelę i żadnego rozstępu nie mam :) ważna jest podatnośc Twojego ciała na silne rozciąganie - nie zawsze da się uniknac stosując nawet najlepsze kosmetyki - ale ryzyko rozstepów jednak zmniejszasz , więc warto je stosowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\hej dziewczyny ja już po wizycie, która miałam o 16 ale musiałam poźniej zajechać do mamy zeby zdać relację, Dzidziuś,dzięki Bogu sliczny , ladnie sie rozwija , ma już raczki i nóżki, widac też juz pępowinę i ma strasznie dużą głowę. Mierzy już 3,7 cm i ma tętni 140 (chyba dobre co?) . Ja z kolei mam brać provag i żurawinę. Wyszły mi nieliczne bakterie w moczu i doktorek stwierdził ze ta infekcja pochwy to prawdopodobnie przez te bakterie. Powiedział też ze taką infekcje trudno jest zwalczyć na poczatku ciązy bo leki nie przenikają przez ściankę pochwy ale damy radę. Jestem lżejsza o 200 zł ( 120 wizyta i 80 zostało w aptece.) Przyrost wagi to 0,5 kg, ( waża juz 53,3 kg). Czy któraś z was mogłaby mi powiedzieć czy to usg genetyczne bedzie przez pochwę czy brzuch? A wogóle pisze ten post 3 raz bo juz 2 razy mi się skasował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badania na toksoplazmę miałam jakies 2 podobne ( może to drugie było na rożyczke) kosztowały po 23 zł. Na szczęscie robi sie je tylko raz, poźniej robie sie tylko mnorfologie i mocz, które kosztują 7-8 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lubieczeresnie- USG genetyczne robi sie przez brzuch - ja tak miałam w poprzedniej ciązy , widzę że też dostałaś Provag :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×