Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Cześć Dziewczyny :) Mi też jakieś zapalenie sie zrobiło a mo ginekolog nie ma teraz terminów jestem do niego umówiona dopiero na 3 listopada. Co mogę stosować tak sama w domu ? Swędzi mnie w środku wejście do pochwy i ogólnie czuję że "tam" inaczej jest. Z mężem w wekeend się przytulałam dwa razy a to ostatnio rzadkośc więc to może od tego :/ już sama nie wiem. I generalnie coraz bardziej bolą mnie pachwiny tak jakbym zakwasy miała. Nie wiem czy kojarzycie takie urządzenie na siłowni co się nogi wkłada i na bok odwodzi ??? to boli mnie tak jakbym na tym ćwiczyła :D a mogłam się bardziej przykładać jak chodziłam na siłownię swego czasu :P No i piersi ciągle mnie bolą i swędzą mam przeczucia, że duże urosną i będę miała rozstępy na nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sekowa ja bym nie czekala na wizyte - od pochwy do ciazy bardzo blisko i kazde swedzenie jest malo bezpieczne - wg mnie warto pujsc nawet do rodzinnego jak do gina ciezko sie dostać. Ja polecam Tobie póki co chusteczki z celanica takie bordowe - intensive care - one sa nasaczone kwasem mliekowym i super sprawa - lagodza wlasnie takie czeste poprzytulankowe otarcia. Do tego niezawopdny lactacyd - plyn do higieny intymnej - to moj kosmetyk wszechczasow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do zakwasow to ja mam takie pod żebrami! :) Myślę że nasze mięśnie też szykuja domek dla nowych lokatorów i to dlatego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, jestem już po wizycie. Szybko bo przyjechałam przed czasem, nie było nikogo i weszłam pierwsza :). Pani doktor zbadała PH i coś tam jeszcze pobierała, ale niewiele komentowała. Potem stwierdziła, że to mogą być początki grzybicy po antybiotyku. Dziwne, bo miałam 2 razy infekcje grzybiczą i dolegliwości miałam zupełnie inne, przede wszystkim swędziało i piekło. Były też upławy. A teraz tylko paliło i rwało krocze. Pani doktor przepisała natamacynę - antybiotyk przeciwgrzybiczny, ale zupełnie bezpieczny w ciąży - globulki i krem. Powiedziała żeby podmywać się Tantum Rosa i trzymać dietę - zero słodyczy, warto wspomagać się czosnkiem. Trochę boli mnie brzuch po badaniu :o. Pani doktor przyłożyła jeszcze jakieś dziwne urządzenie do wysłuchania tętna (nie głowicę USG) i też się wystraszyłam bo przez moment nie mogła namierzyć pulsu, ale jest, maluch siedzi w środku. Ja sekowa28 polecam ci Lacibios femina - pałeczki kwasu mlekowego zalecane kobietom w ciąży i do podmywania Tantum rosa ewentualnie do miejscowego stosowania clotrimazol, jeśli swędzi. Wszystko to dostępne bez recepty i polecane przez moją ginekolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również zastosuję Wasze przepisy na karkówki, mimo że razej jadam tylko z grilla taką wypieczoną na chips ;) Któregos razu pisałyście o roztargnieniu, ja pobiłam swój rekord: zostawiłam patelnię z olejem na gazie, co prawda na małym ogniu, ale grzała się około 1,5 godz !!! Nie wiem jakim cudem się nie zapaliła, a w domu mnie nie było przez ten czas; i druga sprawa: bedą c w parku z córką, zostawiłam na laweczce torebkę ze wszystkim co najwazniejsze, z dokumentami, kasą, kluczami od domu i od auta, z dowodem rejestracyjnym i z telefonem. przez 3 godziny nie wiedzialam nawet ze nie mam przy tyłku torebki dopiero moja mama znalazla mnie juz po ciemku w tym parku i ogólnie wtedy zorientowalam sie ze nie mam torebki. Na szczescie jakas młodziutka dziewczyna znalazla moją torebkę i zadzwonila do mojej mamy, umowily sie ia miescie i moja mausia odebrała zgubę. Dzieki Bogu ze sa uczciwi ludzie na tym swiecie. Jutro idę do gina, mam nadzieję że poznam płeć, ale ważniejszym aspektem wizyty jest odebranie wynikow cytologii, ktorej nie badalam 5 lat! wiem ze to zaniedbanie i w ogóle nie dopuszczalne, ale czas szybko leci, a ja do lekarza zawsze mialam nie po drodze. Teraz nerwy mnie paraliżują. Czy myślicie, że gdyby było coś nie tak, zadzwoniliby do mnie z przychodni? Matko, ale się boję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie było mnie na forum...chyba z miesiąc :):):) widzę że same nieznane mi osoby:) ale problemy te same :) ja o kapuście pisałam na początku ciąży...ale smak na takie kwachoty pozostał :) dla mnie dodatkiem nr 1 do obiadu jest kapusta zasmażana albo surówka z kiszonej, a na deser... grzybki marynowane :):):) całe życie kochałam słodycze, mogłam jeść je kilogramami, nie było dnia bez czegoś słodkiego, a teraz wogóle słodkości mogą przestać dla mnie istnieć. Jem ciasto tylko jak przychodzą goście i sami przynoszą kawałek, albo jak idę do kawiarni z mężem i on sam mi zamawia bez pytania taką niespodziankę, ale same z siebie do głowy by mi nie przyszło że zabrać się za ciacho czy jakiegoś wafelka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł dziewczyny :) Witam po leniwym, cudownym weekendzie :) Widzę, że problemy z ząbkami się ciągle przewijają :/ Bezbolesnych wizyt wszystkim tym, które mają je przed sobą. Kiwoszka ja ruchy maluszka czuję. To druga ciąża. W pierwszej chyba około 17 tygodnia poczułam obecność dzieciaczka. Teraz dosyć szybko zaczęłam go czuć. Sama jestem zdziwiona. Ale nie mam już wątpliwości, że to ono się odzywa :) I niedługo pewnie i Ty będziesz miała taką pewność :) I daj znać, co tam po wizycie ;) A i z oddychaniem u mnie podobnie jak u Ciebie. Taki urok tego stanu. W 15 tygodniu zaczyna się powiększać nasze serce, duszności mogą się chyba wtedy nasilić. Mniejszabyć współczuję przejść z kolką. Nigdy chyba czegoś takiego nie przerabiałam. Karolowa zainspirowałaś mnie do działań remontowych. Ale ja będę się tylko mężulem posiłkować :) Udało mi się go namówić na konieczne już odnowienie kilku ścian w mieszkanku :D I też jakoś od wczoraj maluch mój jakiś taki spokojniejszy. Aż dopiero dziś popołudniu poczułam, że jest :) Funiak ciekawy przepis na karkówkę. Postanowiłam zachować i wypróbować :) Uwielbiam próbować nowych rzeczy w kuchni :) Mała taka jedna współczuję niechcenia. Ja problemu nie mam z jedzeniem starszej. Czasem oczywiście daję jej wybór jak jest taka możliwość, ale ogólnie gotuję dla wszystkich i mała jest nauczona jeść to, co mama poda. E ona jak wizyta? Sekowa nie pomogę na Twój problem. Nie znam się na tym. Ale trzymam kciuki by szybko udało Ci się to zwalczyć ;) Olabia miałam podobną przygodę z olejem pozostawionym na małym ogniu. Torebki na szczęście jeszcze nie zgubiłam ;) Sporo szczęścia miałaś z dziewczyną, która ją znalazła. Ja też czekam na wyniki cyto. Ostatnie ponad trzy lata temu miałam. Trzymam kciuki, żeby było jak najbardziej ok :) Dzielna z mielna - my tu sama stara gwardia. Ja tam Cię pamiętam :) Odzywaj się częściej do nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulko, no to ładnie z tym olejem. Dobrze ze tak sie skonczylo i ze mozemy sie z tego smiac. To chyba prawda z tym 15 tyg i dusznosciami. Ja osłownie od tygodnia a jestem w 16 i 1d mam kłopoty z oddychaniem i wdrapywaniemsie na 4 pietro. Juz na 1 pietrze musze wziąsc kilka głębszych oddechów i czuje walenie serca. Ogólnie rownież wolniej chodze bo zaraz mam zadyszke :) Najważniejsze że to wsyztsko dla dziecka :) Otylka również mam nadzieję że u Ciebie cyto bedzie ok. Z remontem to ja musze tylko w sumie odswiezyć sciany. Tylko z tym cieżko ustalić najlepszy czas bo moj mąż jest czesto za granicą. Myslałam o malowanku przed swietami Wielkiej Nocy ale wyglada na to ze moj R nie bedzie wtedy domku, takze pewnie luty. Dziewczyny, moze zróbmy sobie fotki brzuszków dla porównania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej ;D ale u nas dzisz szaro, buro i ponuro... i mgła;/ co do dentysty to jakoś nigdy nie miałam jakis traumatycznych przeżyć, więc mogę tylko trzymać kciuki zeby obeszło sie bez bólu i stresu ;D mnie wczoraj naszło na kapuste i kupiłam takiego "kapuśniaczka" - no pyszny był, ale jak mnie później brzuch bolał...no masakra;/ ja jutro idę do lekarza..ciekawe co tam u fasolki.. Miłego i cieplutkiego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A więco po wizycie ok :) prawdopodobnie bede miec dziewczynkę ale nie na 100 % :) co do dusznosci to lekarz mowil mi ze moga to byc zmiany w organizmie spowodowane ciążą ale dzis jeszcze idę do internisty na wszelki wielki wypadek , ja ostatnio słabo się czuję i miewam bóle głowy a rano jakby nawet lekki powrót mdłości:P wczoraj jadłam wołowinę na mój niedobór żelaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry w ten jakże szary dzień :) Olabia bardzo trafnie opisałaś problemy z zadyszką. U mnie dokładnie jak u Ciebie - schody to wieeeelka przeszkoda ;) Nad fotkami brzucholków możemy się zastanowić :) Mój już tak duży, że pewnie za chwilę zaczną pytać, kiedy rodzę. Dagaa samych dobrych wieści podczas wizyty! :) Kiwoszka mówisz, że będziecie się cieszyć słodką małą księżniczką? :) Cudnie :) W końcu się może zaczną nam dziewczynki ujawniać :) I mam nadzieję, że Twoje odczucia są właśnie spowodowane ciążą. Oby niczym innym. Mnie bóle głowy też męczą co drugi dzień, wczoraj też lekkie mdłości przerobiłam. Ale i tak jest o niebo lepiej niż powiedzmy miesiąc temu :) Dobrego dnia dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry, mnie tez dusznosci mecza, szczegolnie kiedy sie zdenerwuje, ciezko mi oddychac. Moj maluszke juz z rana daje znac o sobie wiercipieta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwoszka - super że wszytsko dobrze, dziewczynka mówisz? fajnie, ja tez czuje że będzie u nas dziewczynka;D duszności też mam...mój brzuchol raz większy, raz mniejszy jest ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dagaa i brzuszek przestanie zmniejszac swoje rozmiary a zacznie sie tylko zwiekszac :) ja teraz czuje ten ciazowy brzuszek, i teraz wiem ze wczesniej to byly w wiekszosci pewnie jelita, wzdecia itp. a teraz to juz twarda pileczka jest a nie taki normalny miekki brzuszek, jak sie poloze na plecach to wyczuje gdzie dokladnie jest, ale i malego co dzien czuje juz :) dzwonilam w sprawie usg 3d/4d, moj maz chce bardzo na nie isc, ja moglabym nawet na normalne usg isc z wizyta dla kontroli do dobrego lekarza ale on bardzo chce skorzystac z tego usg 4d, jak jestescie ciekawe to robia je od 20 do 26 tygodnia ciazy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry chciałam przeprosić że sie nie odzywalam ale miałam ostatnio ciężkie dni ... mdlości nadal trzymia a dziś jeszcze wymioty rano zjadlam sledzia takiego w zalewie octowej mąż kupił tak mi sie chciało a tu klpps pali jak nie wiem i wymioty teraz zjadłam troche ziemniaków bo na 14 do dentysty mam z tymi zatrutymi zebami wpadnę potem to napiszę wiecej miłego popołudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja umieram. Kolejną noc zarwana tak bolało mnie i piekło krocze. Leki nic nie pomagają więc to nie początki grzybicy po antybiotyku jak mówiła ginekolog. Byłam odebrać wyniki na różyczkę, wirusy wątrobowe - wszystko ok. Mama poradziła, żeby podjechać do szpitala i tak zrobiłyśmy. Niestety, lekarz zbadał mnie i powiedział, żeby stosować jeszcze przepisany lek, a później się zobaczy. Może zrobimy wymaz, może posiew, może potrzebna będzie hospitalizacja. Nie pomogły moje tłumaczenia, że to już prawie trzeci tydzień tak mnie boli. Gin powiedział, że mam się teraz skupić na ciąży, bo ta ładnie rośnie. Odpowiedziałam, że właśnie się skupiam i dlatego jestem w szpitalu. Ech... Spróbuję może jeszcze się powygrzewać w łóżku, może to jakieś zapalenie pęcherza. A może to hormony.. Tak mi smutno że nie mogę się cieszyć razem z wami i wszystkimi wokół, którym powiedziałam o ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was! Karolowa, a można pójść wcześniej na to 3d, czy trzeba koniecznie czekać do 20 tygodnia, ja ma iwzytę właśnie w 20 tygodniu u swojego lekarza, który zawsze mi robi usg, ale normalne, a chciałam iść wcześniej na 3d zwłaszcza zobaczyć płeć i mieć pamiątkę. Mój maluszek od pupy do główki ma 9 cm i wsio jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie że po wizytach u Was ok. Funika, kurcze, zrypany lekarz w tym szpitalu :( A przypomnij mi jaki lek bierzesz? A mnie dzisiaj z kolei boli brzuch tak jak na okres dziisiaj i tak jak by czuje ciagniecie szyjki, to normalne jest?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to witajcie w klubie dusicielów:P podobno to sa hormony i tylko hormony :) Funiak skoro lekarz cię wypuścił to znaczy ze to niz złego odpoczywaj i zaywaj te laki a napewno minie ;) dużo pij z moczem wszystkie bakterie sie wydalają jesli jakies są ale najlepiej pic wode niegazowana. a jak cie bedzie nie pokoic jedz tam jeszcze raz ja bym tak zrobiła chociaz by mnie mieli brac za wariatkę. Ja tam wole dmuchac na zimne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e ona, jakieś 2 tygodnie temu dostałam antybiotyk o szerokim spectrum z powodu podwyższonego CRP - Zinnat 500 A teraz biorę antybiotyk przeciwgrzybiczy - nystatynę. Antybiotyk działa tylko miejscowo, nie przenika przez błony śluzowe i jest bezpieczny w ciąży. Co z tego, jak na mnie nie działa :o Lekarz zaleciła również do podmywania Tantum Rosa. W szpitalu lekarz powiedział żeby smarować jeszcze te miejsca które bolą maściami dla dzieci, Linomag albo Sudocrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwietniówka 2013 ja dostalam taka informacje, ze miedzy 20 a 26 tygodniem ciazy robi sie to usg 4d, nie pozniej i nie wczesniej, ale juz nie pytalam sie dlaczego, gdzies czytalam ze wody plodowe metnieja i po 26 tc nie robi sie juz tego usg, a przed jest po prostu za wczesnie na grymasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ;-) u mnie cięzki dzień od wczoraj zaczęłam nocnikować synka :-)ale za bardzo nie chce siadać na nocnik, pewnie jeszcze kilka dni potrwa zanim stwierdzi ze woli robić siku do nocnika niż w majteczki :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jakiś gorszy dzień, kurcze, dość mocno mnie boli brzuch i do tego glowa i ogolnie jestem jakas taka - spalam do 11stej prawie ;/ Eh, pierwszy raz od dawna umowilam sie z kolezanka i kompletnie nie chce mi sie ruszac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwoszko, od początku ciąży biorę urinal czyli żurawinę w tabletkach, piję sok z żurawiny, a teraz wcinam suszoną. W moczu bakterie wychodzą pojedyncze albo nieliczne, nie ma krwinek więc ponoć wszystko ok. Sama nie wiem już co myśleć, czy to ciąża tak boli, czy co? Mam jeszcze do Was pytanie, dziewczyny, czy bierzecie kwas foliowy w dalszym ciągu? Pewnie część z Was łyka jakieś witaminy dla ciężarnych, gdzie ten kwas jest. Ale ja póki co łykam oddzielnie jeszcze. Zostały mi dwie tabletki folika i nie wiem co dalej. Oczywiście z tych wszystkich problemów nie zapytałam ginekolog, a nie chcę jej co dzień nękać telefonami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funiak zamiast kwasu kup sobie witaminy dla kobiet w ciazy - w aptekach zdrowie jest teraz promocna i feminatal kosztuje 60 zl za dwa opakowania - kuracja na 2 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha nie macie dziewczyny jakichś namiarów na fajne sklepy z butami albo same buty na jesień? Chodzi mi albo o botki albo o kozaki. Koniecznie płaskie, noski mogą być zaokrąglone. Takie powiedziałabym w męskim stylu. Z góry dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e ona, czyli to w sumie dowolna kwestia, jeśli chodzi o wybór tych witamin? Czy lekarz powinien wiedzieć o tym, co zamierzam przyjmować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funiak ja myślę że lekarz powinien o nich powiedzieć, jeśli Ci nie rekomendował to na wlasna reke mozesz - w drugim trymestrze witqaminy sa bardzo wazne by nie wykonczyc Twojego organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e ona butyk znam :) nawet kupiłam kilka razy u nich obuwie, ale letnie. Ceny kozaków mają kosmiczne, szkoda mi 500 zł na buty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×