Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

wiesz ze moge ci tylko powiedziec co wiem sama po sobie, jesli bardzo sie martwisz to zadzwonilabym do lekarza swojego i powiedziala mu o tym, choc ja mysle ze to macica sie powieksza i boli, nie stresuj sie, ale zadzwon, uspokoisz sie chociaz nawet jesli wszystko jest dobrze, ja mysle ze jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bozka ja mam to samo z jelitami! Zwlaszcza rano, czasem nogi nie moge podnieść. Niesmiało się przyznam że mi pomaga szybkie siusiu i bąkus w toalecie :P heheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studentka:)
Dzień dobry! Jestem studentką pedagogiki specjalnej, w ramach mojej pracy dyplomowej prowadzę badania na temat Płodowego Zespołu Alkoholowego, bardzo proszę o pomoc i wypełnienie krótkiego kwestionariusza, który jest anonimowy, dlatego też proszę o szczere odpowiedzi. Z góry dziękuję! http://www.ebadania.pl/555dbc3287d782b2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.. Ale mnie tu dawno nie bylo...nie dam rady sie do wszytkiego odniesc.... Tak na biezaco.. To jak narazie zaparc nie mam... Ale wzdecia straszne i wtedy mnie wlasnie tak strasznie kuje w boku... I po nocy.. Jakbym sie na si nie obudzila to pozniej tez troszke boli... Wczoraj tak dziwnie zabolalo w kroku... Przez chwile... Ale strasznie dziwne uczucie... Babelek ma juz 15 tyg skonczonych...;) a wymioty nadal mecza... Tabletki nie pomagaja... A co do tych sukienek... Mam podobna z zaokraglonym dekoltem kawa z mlekiem... Lubie bardzo w niej chodzic... Nic sie z nia nie dzieje... Kupilam ja sobie jakos zima...:) a... Musze sie pochwalic zakupilam spodnir ciazowe... Super wygodne... Z szerokim pasem... Niby brzuszek nie jest ogromny ale w nic innego oprocz leginsow nie mieszcze sie juz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny która stosuje lacibios femina? bo ja dzis kupiłam sobie profilak. zalecaja go kobietą w ciąży podobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biorę, to dobry probiotyk, bo jego bakterie zasiedlaja nie tylko układ pokarmowy ale również drogi rodne, zmniejszajac ryzyko infekcji. Mnie zaleciła ginekolog. Wcześniej, przy antybiotyku brałam Trilac - też probiotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny co tu taka cisza od wczoraj ? co u Was ? ja wczoraj wieczorem musiałam łyknąć 2 nospy - bolał mnie brzuch na dole ale już jest ok :) we wtorek ide do gina i odbieram wyniki badań - ciekawe jak wyszły ... jakas senna pogoda dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
funiak ja mam to samo jakby ustaly ruchy... wiem ze to jeszcze wczesnie bo to 16 tydz i 6 dzien i mam troszke tluszczyku na brzuszku,ale 2 tygodnie temu czulam na pewno ze to dzidzia. teraz to juz sama niewiem, mam takie wrazenie ze jakby taka mala rybka we mnie byla ale nie mam pewnosci moze to jelita...? myslalam ze ruchy sie czuje coraz bardziej a tu odwrotnie.Tez mam wrazenie ze brzuszek mam mniejszy, ale tylko rano bo na wieczor juz niejes maly:) 110 w obwodzie brzucha jak na ten miesiac to duzo:/ jak u waas jest z tymi ruchami?? dodam ze juz rodzilam 4 lata temu, mialam cesarke i lekarka powiedziala mi ze mam macice wysoko - wyzej niz powinnam bo to przez blizne po cieciu. jutro mam wizyte u ginki mam nadzieje ze wszystko jest dobrze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agalesna- ja nawet jednego ruchu nie miałąm przez 4 dni , teraz rusza się codziennie wczoraj czułam ręką jak mnie maluch kopał :) to normalne na tym etapie ze raz czujesz raz nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja też wczoraj niemalże cały dzień czułam, jak się mały wierci. Dziś od czasu do czasu. Czasem czuję też takie pojedyncze stuknięcia od wewnątrz, jakby delikatne małe kopniaczki. Wcześniej czegoś takiego nie czułam. U mnie z kolei, macica jest podobno dość nisko, ale ostatnio coraz częściej czuję to wiercenie się gdzieś pod pępkiem. Jutro mam wizytę i odbiór wyników z posiewu moczu, dobrze, bo dalej mnie piecze w kroku. Zobaczę, co powie lekarz na te moje wyniki. Zobaczę też malucha, być może dowiem się, jaka płeć. Cieszę się i jednocześnie boję, czy wszystko będzie ok. Dobrze, że wizyta do południa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jeszcze ruchów nie czuję ( jutro 18 tyd.) :((( a wizyte mam w środę jutro ide na badania krwi i boje sie ich bo mi wszystko spada żelazo , hemoglobina itp. dzis jeszcze znów mi się ciężko oddycha muszę czasem brać głęboki oddech i męczę się szybko:( mam nadzieję że to nie anemia ;( a z mężem kupilismy nowe meble kuchenne jedyny plus dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór brzuchatki! Cały tydzień się nie odzywałam i aż mi dziwnie. Ale widzę, że refleksyjny czas udzielił się większości i nie szalejecie z wpisami. Mam nadzieję, że nam to minie i od jutra wracamy do intensywnych pogaduszek. Ja siedziałam cicho z racji walki ze zbiorowym, silnym przeziębieniem. Już powoli wychodzimy na prostą, ale lekko nie było. Jak na złość byłam w tym tygodniu zawalona pracą i to taką, której nie dało się przełożyć na inny czas. No i brzuch na samym dole dalej mnie nieraz pobolewa, czasem mocno. Ehhh jakiś gorszy czas chyba. Jutro mam wizytę to obgadam z lekarką te bóle. W tym tygodniu zadzwonię też chyba i umówię się na usg połówkowe. Niby jeszcze czas, ale wolę mieć termin już zaklepany. Już 17 tydzień leci ;), za miesiąc wypadałoby brzdąca powtórnie przebadać :) Już się doczekać nie mogę. Tym bardziej, że chciałabym już potwierdzić synka, jeśli ma to być chłopiec :) Widzę, że o imionach znowu rozmawiałyście. Jakby co na naszym forum będzie dwóch Tymonków, bo to jedyne imię co do którego jesteśmy z mężem zgodni :) Jeśli będzie jednak dziewczynka, to zaczyna się problem. Bo tu w żaden sposób nie mogliśmy dojść do porozumienia :) Co do ruchów malucha to teraz jest ok. Dziś troszkę spokojniejszy, ale ogólnie coraz mocniej daje o sobie znać. Ale dni mamy różne - raz cisza a innym razem cały dzień buszuje. Dobrej nocki i liczę mocno, że jak nie dziś, to jutro zjawicie się na forum w komplecie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie mam pytanko czy dokucza wam może zatkany nos to podobno zdarza się ciężarnym , mi osttanio dość często dokucza :( czasem ciężko mi się oddycha przez niego i martwię się ( może to głupie) ale czy aby dziecko otrzymuje odpowiednią ilość tlenu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Kiwoszka ja mam nos zatkany, ale to przez katar od tygodnia. Nie martwiłabym się jednak o to, czy maluch dostaje odpowiednią ilość tlenu. Pewnie tak, skoro my też nawet z zatkanymi nosami funkcjonujemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulka no racja ja niby oddycham nosem ale ciężko :( dyszę jak staruszek :( oddałam krew i mocz i czekam do poppłudnia na wyniki oby anemi nie było :) Otulka a co stosujesz na zatkany nos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyczytałam coś takiego jeśli jeszcze kogoś będzie niepokoił zatkany nos:P : Hormonalny nieżyt nosa występuje podczas ciąży. Objawy są podobne jak w innych postaciach nieżytu nosa. Występują z reguły w drugiej połowie ciąży. Podwyższone stężenie estrogenów może być czynnikiem blokującym acetylocholinę i zwiększającym odczyny cholinergiczne błony śluzowej nosa. Powoduje to zmiany w obrębie błony śluzowej nosa pod postacią zwiększonej aktywności gruczołów surowiczo-śluzowych oraz zwiększonego jej unaczynienia. Po porodzie objawy najczęściej ustępują. Nieżyt o podobnych objawach może występować w okresie dojrzewania, w czasie cyklu miesiączkowego, niedoczynności tarczycy oraz akromegalii. W podeszłym wieku (powyżej 65 lat) może występować nieżyt nosa objawiający się nadprodukcją wodnistej wydzieliny, którego podłożem mogą być również zaburzenia hormonalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwoszko ratowałam się lekkimi inhalacjami z miętowego naparu. Pomagało całkiem :) Gdzie reszta dziewczyn? Halllooo pora wstawać mamunie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny 🌼 ja czuje sie ostatnio taka jakas potezna, wszystko dlatego ze zaczynam odczuwac brzuch, szczegolnie przy schylaniu... :( wiazanie butow to wysilek, wczoraj mylismy korytarz po malowaniu i maz prawie mnie wyreczyl ze wszystkiego bo mycie rurek przy posadzce bylo naprawde meczace... pojechalismy na obiad i nie moglam sie powstrzymac, wzielam nalesnika z porem, lososiem i camambert, byl zapiekany wiec mysle ze nie musze sie obawiac niczego, zjadlam i jeszczy wypilam sok i mleko z cynamonem i uwierzcie lub nie ale myslalam ze mnie rozerwie, az skora na brzuchu zaczela mnie piec i swedziec... :) tyle to u mnie :( ostatnio lapia mnie obawy i strach przed nieznanym... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny na ten nosek pomaga napar z inhalacja z majeranku lub inhalacje z soli fizjologicznej. Bylam w tym w srodę u internisty bo sie martwilam ze to cos poważnego ;) A ja mam teraz dni pełne obaw, mam wrazenie że brzuszek jest mniejszy i nie czuje malucha :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa czytałam w necie że polskie serki można jesc, nie mozna jesc tych niepasteryzowanych bo on moga powodowac zakażenie listerioa, no a taie kosztuja grubo ponad 100 zł na kg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e ona dziekuje za info, wlasnie pytalam sie o lososia i powiedziano mi ze jest marynowany i smazony, a tak mialam na niego ochote ze dopiero pod koniec przypomialo mi sie ze z serkami tez sa jakies zakazy, ale nie pamietalam dokladnie o co chodzi... e ona nie martw sie, po 26 tc powinnysmy czuc codziennie ruchy a na razie to loteria, ja wczoraj malucha tez nie czulam ale w piatek albo w sobote to szalal :) to normalne, pewnie ci fika w brzuszku ale sie tak ulozyl ze go nie czujesz, na razie maja sporo jeszcze miejsca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej;D u nas dzis typowo jesiennie - pada i pada ;/ my po wyjeżdzie u rodziny super ;D choć troszkę męcząco...wczoraj zrobiliśmy sobie maraton filmowy w łózeczku;D co do ruchów to ostatnio mi tak bulgotała fasolinka w brzuchu...a czasami jej w ogóle nie czuje... też myślę się za jakieś 2 tyg umówić na usg połówkowe... ostatnio też walczyłam z katarem...bóle głowy niestety też miewam...i pare razy zakręcilo mi sie w głowie...a tak to może być.... bożka - gratulacje córeczki ;D dziewczynki powodzenia dzisiaj u lekarza - dajcie znać co i jak ;D buziaki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolowa a to łososia nie mozna też? Ja jadłam wędzonego takiego na kanapki, nie wiedziałam że nie mozna :( Ja wo ogle ostatnio się gorzej czuje, jestem osłabiona, boli mnie ciagle glowa. Mam ochote na mandarynki i lece do sklepu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry:) u nas tez leje jak nic jesiennie a mnie znow boli głowa i cale oczy wstalam o 11 zjadłam bułkę z pomidorem i ogarniam troche mieszkanie ja teraz na 16.11 mam badania mocz, morfoliogia i hbs ciekawe jak wyjda ogolnie czuje sie slabo a usg mam robionę na każdej wizycie co 3 tyg i badanie "ręczne " a jak jest u was ??? czyli to usg to bedzie 20//21 tyd do kiedy mozna wykryć wady bo kolażanka chodzi na NFZ i teraz ma iśc na 4d ale będzie to juz 24 tc ooo e-ona ja dokładnie tak samo jadlam ostatnio łososia i tak mi smakowal z biedronki taki do podgrzania mniam nie wiedziała że nie można ooo piszcie co u was pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bozka ktos tu dawal chyba linka do jakiejs storny gdzie ise to wylicza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chcialam puszczac jakies ploty-glupoty :D lososia mozna jak najbardziej bo jest zdrowy i sama go jadam kiedy tylko mam dostep, ale surowych ryb i mies to nie bardzo, a jest losos surowy, wedzone ryby na zimno tez nie sa zalecane w duzych ilosciach - tak ja czytalam, ale ogolnie rybki jak najbardziej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że nie tylko ja mam taki czas myślenia o niepewnej przyszłości. Minie :) Tak myślę. To normalne, że w ciąży sporo się myśli i nie zawsze są to myśli pozytywne i przyjemne. Ale mamy siebie dziewczyny, żeby się z tych smuteczków wyspowiadać :) Piszcie :) Karolowa ja też brzusio zaczynam czuć - tu problem ze schylaniem się, tu przy goleniu nóg... No cóż będzie tylko gorzej w tej materii ;) Damy radę :) I głowa do góry - tak naprawdę wszystkie stoimy przed nowym i nieznanym. Dagaa zazdroszczę maratonu filmowego w łóżeczku :) U mnie w ciągu dnia młoda nie da odpocząć, a w nocy jestem teraz nie do życia. Zasypiam w locie. A marzy mi się taki leniwy dzień :) Bożka usg połówkowe to takie, które z reguły wykonuje się między 18 i 22 tygodniem ciąży. Usg 4d podobno lepiej zrobić troszkę później ze względu na lepsze widoki :) Ale chyba i po 20 tygodniu całkiem nieźle badania te wychodzą. Sprawdzimy niebawem. Nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę buźkę mojego dzieciaczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×