Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

olabia dziekuje za wpisanie, wszystko sie zgadza.. Karolowa ja tez nic nie wiem... I rozniez jestem totalnie zielona... Mam nadzieje ze moja bratowa podzieli sie ze mna swoja wiedza... Opinie na temat szpitala mnie przerazaja... Jakis rok temu z winy lekarzy kobieta zmarla w tym szpitalu przy porodzie... Rozne sa opinie... Jakie dzisiaj mam zachcianki... Szok... Ale jak zrobie to i tak tego nie jem... Ale snieg padaa... Bialo sie za oknem zrobilo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie u mnie vbez sniegu a niby szczyrk:) oooo przyszła mloda mama a ty skąd jesteś że śnieg macie?????// fajna ta tableka uporzadkowana ooo dziewczyny brzuch sie uspokoił bolał mnie tak po bokach i na górze może niestrawnośc wypilam rano melise i poranna drzemka teraz zjadlam obiadek i dobrze jest oooo co do ruchow ja też na razie takie przelewanie jak sie wsłucham w siebie to czuje mocniej ale to dopiero 16 tc nicy II ciąza sama nie wiem też sie nie moge doczekać oooo co do szpitala w bielsku-białej są dwa w szczyrku nie mamy :) ja bym chciała do tego co ostatnim razem rodziłam i teraz we wrzesniu leżałam zobaczymy a co do położnej w poprzedniej ciązy mialam mieć ale tak wyszło wszsytko szybko wody i,mi odeszłay w nocy 03.11 a termin dopiero na 14 ,11 że nie zdążyłam nawet zadzwonić ( miałam numer od lekarki ) i tak ta co mialam była super do szkoly rodzenia tez nie chodzilam bo miałam zagrozoną ciąże ta I też ale wszystko super przy porodzie było 5 godzin od kiedy zaczęły się bole i Paulinka była :) oooo milego popołudnia zyczę dla Wszystkich was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie psamietam czy to karolowa czy olabia pisala tu przepis na karkowke z ananasem i kapusta kiszona? Zrobilam dziś i wyszlo pysznie :) Bylismy dzisiaj poogldac wyprawke dla malucha, mam do was pytanie, jaki zapas gotowki potrzebujecie, planujecie na calosc? Wybralismy wozek za 1500, liczymy ze ze wszystkim w 2,5 tys sie zmiescimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten śnieżny dzień, ja bardzo chora, lekarz bał mi się dać jakieś leki, więc jutro jadę na oddział na konsultację. Brzuch już boli od kaszlu. A co do szpitala to będę w tym co mój lekarz jest, a co do znieczulenia to nie wiem, dwa porody dałam rade to i trzeci też będzie dobrze. A ja za oknem mam pięknego bałwana z wielką marchewą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eona ten przepis to chyba Karolowa,(kochana, wrzucisz linka jeszcze raz z tą karkówką??) Nie zastanawialam się nad cena wyprawki. wozeczek, łóżeczko, butelki, kosmetyki, ubranka, wanienka , nie mam pojęcia ile to bedzie kosztowac,wiem ze teście kupują nam wózek tzn. daja kasę na ten cel :) moi rodzice pewnie kupią łóżeczko i jeszcze coś, no a ubranka to albo ruszę na tą Anglię, albo przyjaciólce wyśle z 300euro to mi zakupi rzeczy dla dzieci na jakies dwa lata :D Kwietniówko życzę powrotu do zdrówka! Ten śnieg móglby za 2 miesiące spaść a nie teraz się wypada, a na święta słońce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bozka jestem z Jarocina...:) ciesze sie ze z brzuszkiem lepiej... I ze sie lepiek czujesz... ale sie na sprzatalam... Masakra, ale jestem zadowolona... :) brzuszek wyskoczyl dzisiaj... Ale mi sie podoba:) i chyba jeszcze cielaka upieke.. Snieg pada i pada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e ona łóżeczko + materacyk, wypełnienie, pościel 2x, prześcieradła 2x, ochraniacz, organizer, rożek = około 450 kocyk = 60 laktator ręczny + butelki = 160 podgrzewacz = 70 wanienka + kosmetyki = 300 w tym ręcznik pieluszki flanelowe, olejki, maście, waciki, patyczki, chusteczki, pampersy, mydełka, nożyczki... ubranka ????????????????? 300 Dla mamy biustonosz, wkładki laktacyjne, majtki poporodowe, koszulka, maść na sutki..... 150 x To na razie tyle co pamiętam na początek, a pewnie coś się jeszcze przypomni. Wychodzi 1500 zł, a mi to pewnie i tak nie wystarczy, a te ceny są orientacyjne. Mam nadzieję że pomogłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze bardzo polecam olejek do kąpieli oilatum, koszt 60-70 zł, ale są tańsze chyba balneum, są rewelacyjne dla skóry noworodka, która jest sucha, kilka kropli do wody i naprawdę działa cuda. Te dziewczyny, które są mamami już czy też używałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łooo matko ale pogoda :( leje u nas deszcz :\ wiecie co niewiem czy widzialyscie film Tajemnice okraglego brzuszka ???? przepiekny, normalnie sie poryczalam ;) polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwietniowka ja uzywalam balneum, nie tylko do kapieli ale i krem, jest naprawde super. Moj mały ma skore atopowa i to balneum swietnie lagodzi wszystkie wysypki itp. warto wydac nawet te 60 dych, pamietam ze plyn do kapieli wystarczyl na jakies 4 - 5 miesiecy, bo tego je bardzo niewiele dodaje do kapieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak zwykle na moent;) widzę że rozmawiacie o zzo. ja mam dwa porody za sobą i oba bez znieczulenia. u mnie nie ma i nie będzie na pewno tego niestety. a że mam jeden szpital więc wyboru nie mam. chociaż jak by poró miał wyglądać tak jak ostatnio to dam radę. nie było tragedi a powiem nawet że byłam mile zaskoczona poziomem bólu:) nie ukrywam że co nieco krzyczałam, ale to juz przy rozwarciu na 9cm jak mi sie kazali położyć i mnie pod ktg podłączyli. Bóle porodowe na leżąco, na plecach z podpiętym ktg to jakiś koszmar. ale męczyłam sie tak z pół godzinki może tylko. co do pierwszego porodu to opowiadać nie będę:) powiem tylko że dziwiłam się że nie ma krat w oknach na porodówce, bo ja mialam nieodpartą pokusę otworzyć okno i ciup na dół żeby się skończyło. Ale to był poró wywoływany oksytocyną tydzień po terminie i tak okropna okstytocyna spowodowałą u mnie mega skurcze, z może 15 sekundowymi przerwami między skurczami . i tak było od 6 rano do 15 po południu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry weczór tak tak dzewczyny dobrze liczycie ja mialam tylko ciuszki od siostry kupowałam wózek łóżeczko materac posciele kocyk i wyszło 2200:) aaaa i jeszzcze potem kosmetyki dokupowałam polecam OILatum do tej pory jak paulinka ma problemy ze skorą używamy tyle że cena 68zł za 500zł ale na prawdę wsytarczy nakretka na wanienkę i juz niczym nie trzeba natluszczać maluszka witaj plusik_fajnie że sie odzwyasz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i zaczął się drugi trymestr i mi przeszła sennośc;) Znów chodzę spać jak przed ciążą :) Właśnie narodziła się mała niejasność. A mianowicie kiedy zaczyna się 5 miesiąc ciąży? Raz piszą że od 17 tyg do 20, nastepnie że od 18ego tyg w górę a ja w ogóle podchodząc czysto matematycznie uważałam, ze 5 miesiąc zaczyna się w 20 tc Jak to jest wg Was? Pewnie jutro poczytam odpowiedzi, bo jesteście normalne i już zapewne śpicie, a mi się znów się nocny marek załączył. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.............synek/córcia.............TYDZ CIĄŻY ....TERMINPORODU karolowa...........synek???....................19.... .............30.03.2013 mniejszabyc..... córcia......................17............... ...01.04.2013 Dzidek78...........synek......................18......... .........05.04.2013 olabia.............,,,?????.......................16... ...............09.04.2013 ::::Asia::::...........????.......................16. .................11.04.2013 Plusik_..............??????.......................16... ...............12.04.2013 kwietniówka2013.....???......................16....... ...........13.04.2013 Andzik1984.......synek.......................15.......... ........16.04.2013 Sekowa28..........???????......................15........ ...........16.04.2013 Bożka2930......?????????.......................16....... ...........17.04.2013 e ona............... ??????.......................15............... ...18.04.2013 Otulka.............synek? .....................16..................18.04.2013 dagaa.............?????.........................16...................19.04.2013 przyszlaMlodaMama..????.....................14........... ........28.04.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej;D hahaha - mamy neta w domu ;D i śnieg za oknem ;D a ja mam jeszcze 2 opony letnie :/ co do szpitala gdzie bym chciałą rodzić to tam gdzie bożka - może się spotkamy ;D narazie się nie interesowałam zzo...nie wiem jak to u nas w szpitalu wygląda... wpisałam się w tabelke, nie wiem jeszcze co tam w brzuchu siedzi, ale wydaje mi się że dziewczę ;D co do wyprawki to my po nowym roku będziemy startować z zakupami...narazie się rozglądam... i nie mam pojęcia ile pieniędzy na to pójdzie... ja dziś rano leżałąm i mi w brzuchu bulgotało ;D takie fajne uczucie, ale jak zaczęłam ręką głaskać to chyba fasolinka uciekła ;D Miłego dnia!!! buziaki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze dopadl mnie kaszel i katarek :( Wlasnie przygotowuje sobie syropek z cebuli, moze pomoze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.............synek/córcia.............TYDZ CIĄŻY ....TERMINPORODU karolowa...........synek???..................19.... ..............30.03.2013 mniejszabyc..... córcia......................17............... ...01.04.2013 Dzidek78...........synek......................18......... .........05.04.2013 olabia.............,,,?????.......................16... ...............09.04.2013 ::::Asia::::...........????.......................16. .................11.04.2013 Plusik_..............??????.......................16... ...............12.04.2013 kwietniówka2013.....???......................16....... ...........13.04.2013 Andzik1984.......synek.......................15.......... ........16.04.2013 Sekowa28..........???????......................15...................16.04.2013 Bożka2930......?????????.......................16....... ...........17.04.2013 e ona............... ??????.......................15..................18.04.2013 Otulka.............synek? .....................16..................18.04.2013 dagaa.............?????.........................16....... ............19.04.2013 antonówkaa......?????.........................16...................22.04.2013 przyszlaMlodaMama..????.....................14...................28.04.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten śnieżny poranek. Pogoda jest brzydka a i moje samopoczucie nijakie, bo od wczoraj męczy mnie lekkie zapalenie cewki moczowej. Czuję parcie na pęcherz i pieczenie przy oddawaniu moczu a leci 2 kropelki. Nie bardzo wiem czym się leczyć i mam lekkiego stresa. Jak na razie zaleczam problem własnymi siłami i mam nadzieję, że przejdzie, bo chwilami wszystko ustępuje, a za jakiś czas znów wraca. Zobaczymy co bedzie dalej. Podoba mi się tabelka, juz się dopisałam. Zazdroszczę Wam, że już czujecie ruchy. Ja tam nic nie czuję, ale to dopiero 16 tydzień. Cieszę się natomiast z rosnącego brzuszka, na którym fajnie opierają się już luźniejsze ubrania. Najpierw jest brzuszek, potem biust, a dalej cała reszta mnie:D Myślę o wklejeniu zdjęcia, tylko najpierw musze je zrobić jakoś sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry ja juz z Kościoła wróciłam śnieg mamy :0 antonowka kup uro furaginę to bez recepty na zapalenie pęcherza noi lepiej jutro moz do badania dać żeby się cos gorszego nie zaczęło popieram tabelka super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.............synek/córcia.............TYDZ CIĄŻY ...TERMINPORODU karolowa...........synek???..................19.... ..............30.03.2013 mniejszabyc..... córcia......................17............... ...01.04.2013 Dzidek78...........synek......................18......... .........05.04.2013 olabia.............,,,?????.......................16... ...............09.04.2013 ::::Asia::::...........????.......................16. .................11.04.2013 Plusik_..............??????.......................16... ...............12.04.2013 kwietniówka2013.....???......................16....... ...........13.04.2013 Andzik1984.......synek.......................15.......... ........16.04.2013 Sekowa28..........???????......................15.......... ........16.04.2013 agalesna ...............???......................15.................16.04.2013 Bożka2930......?????????.......................16....... ...........17.04.2013 e ona............... ??????.......................15..................18.04.2013 Otulka.............synek? .....................16..................18.04.2013 dagaa.............?????.........................16....... ............19.04.2013 antonówkaa......?????.........................16....... ...........22.04.2013 przyszlaMlodaMama..????.....................14.......... ........28.04.2013 Dopisuje sie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za radę bożka:) Właściwie wczoraj próbowałam się leczyć żurawiną suszoną, pomogło na chwilę, uśmierzyło pieczenie, ale problemu nie rozwiązało. Przyniosłam od sąsiadki własnie UroFurgainę i Urinal. 2 tabletki urinalu i niby przeszło. Rano wstałam z pieczeniem od nowa więc postanowiłam wziąc 2 tabl tej furaginy. W ulotce pisze, że nie ma przeciwskazań w II trymestrze. N razie pomogło, ale czekam co dalej. Zwykle wystraczały mi te 2 tabl furaginy i było po sprawie, ale teraz się bałam brać tak na własną rękę. Z drugiej strony chyba lepiej zdusić w zarodku niż czekać az się tak rozwinie, że trzeba bedzie brać antybiotyk. Trochę bałam się Wam przyznac do tej furaginy, ale skoro bożka to samo myśli, to chyba dobrze zrobiłam. Jutro sobie wezmę mocz do badania żeby w razie czego mieć z czym iść do lekarza jakby nie przeszło. Próbuję wkleić link do brzuszka: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f6ef5d7ddbb86672.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale śniegu u mnie napadało normalnie patrząc za okno można pomyśleć, że to grudzień a dziś świeci piękne słonko :) Antonówkaa ale ładny brzuszek :) mam nadzieję, że szybko przejdzie zapalenie. Podobno kłopoty z układem moczowym lubią się pojawiać w ciąży. Widzę, że już się rozglądacie za wyprawką ja powoli też oglądam na razie w internecie a od stycznia chce zacząć kupować. W sumie od grudnia bo chyba maluszek powinien dostać już jakiś drobiazg pod choinkę :D Najgorsze jest to, że tyle jest cudnych rzeczy, że boje się żeby nie nakupować rzeczy nie potrzebnych wydając przy tym majątek. A wchodząc do sklepu można oszaleć i po rozmowie ze sprzedawcą może się wydawać, że wszystko nam jest potrzebne :) Więc tutaj będę liczyła na kobietki, które są już Mamami żeby na trzeźwo doradziły :) Odebrałam wczoraj wyniki krwi tzn w internecie bo tak mi się pojawiają z komentarzem lekarza. Napisał, że bez znacznych odchyleń. Trochę wyników mam poniżej i powyżej normy np. hematokryt. białe krwinki, neutrocyty i limfocyty. Ponoć to normalne w ciąży, że wychodzą nie w normie. W przyszłą sobotę mam wizytę to omówię z nim to. Dziewczyny miałyście TSH badane w ciazy?? jakie Wam wyszły wyniki? Mi wyszło 2,5 i mieści się w normie ale w internecie wyczytałam, że u wielu osób taki poziom jest już regulowany lekami. W sumie nie mam porównania sprzed ciąży bo robiłam badanie ostatni raz w liceum z 10 lat temu a podobno w ciąży tarczyca może szaleć. ale wiecie jak to jest jak się człowiek naczyta w internecie i się zamartwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonowka dokładnie dobrze że wziełaś urosept to taki ziołowy lek lepiej uro furagine \\ ja w szpitallu jak byłam mialam bakterie w moczu i miałam furagine 5 dni a potem jeszcze 7 dni mialam brac uro furagine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonowka sliczny brzusio 🌼 u mnie slabo... kloce sie tylko z moim od jakichs trzech dni, niewiem czemu, mam wrazenie ze to on szuka zaczepki, chociaz ja jak zaczne to ciezko mi skonczyc... dzis juz mu powiedzialam ze ma sie do mnie nie odzywac, ja do niego nie bede i bedzie tak najlepiej, przez przypadek porysowalam mu swiatlo do auta ktore sobie kupil, tak sie wystraszylam ze je potluklam ze jezyka w buzi zapomnialam, ale jak mi powiedzial po co nim rzucam to sie zagotowalo we mnie i zaczelo sie... on foch bo go nie przeprosilam, a ja bylam taka wkurzona, przeciez specjalnie tego nie zrobilam, sama sie tak wystraszylam... naprawde mam juz dosc, tak gesto jest ze moglabym noze w powietrzu zawiesic 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolowa, nie martw się mężem, każdy z nas czasem ma takie akcje, a my teraz jesteśmy wrażliwsze i wszystko bierzemy do siebie. Ja np mam teraz takiego "lenia" na kłótnie, ale mój to sprytnie wykorzystuje i to on jest teraz taką marudną babką ;) bo mu na to pozwalam, a wczesniej jak bym ryknęła to od razu doprowadziłabym do porządku. Milego dnia dziewczynki, ja szykuję małą do szkoły i do pracy lecę. P.S. Mówiłyście o jakiś wyciekach z piersi, ja też to mam, taki delikatny żółty nalot na sutkach. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki po weekendzie, teraz już jestem pewna że czuję ruchy dziecka, w sobotę męża budziłam żeby położył rękę na brzuchu bo czułam wyraźnie dzidzie, na początku mówił że nic nie czuje ale po chwili poczuł, że w dole brzucha jest twarda kuleczka. Dzisiaj rano też czułam dzidzie. W stopce próbuję od wczoraj wkleić swój brzuch ale coś nie wychodzi :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane a te ruchy to w ktorym miejscu czujecie? Ja takie maluśkie bąbelki poczulam wczoraj kilka razy jakies dwa cm ponizej pępka no i nie wiem czy to jelita sa? No i mam do Was jeszcze jedno pytanko - wczoraj czulam dosc mocno ciagniecie szyjki, takie dziwne uczucie jak by ktos mi tam kamien wlozyl, i ciagnal to, nie potrafie opisac, dzisiaj poki co jest ok ale bardzo sie martwilam... Wczoraj pofarbowalam wlosy, ja wieczna bardzo bardzo jasna blondynka kupilma ciemny blond i wyszla ciemna czekolada....!!!Nie moge sie odnalzec w tych wloskach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×