Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Widze plusik, że u ciebie maluch większy, ja mam tezmin z ostatniej @ na 13, ale wychodzi cały czas że o tydzień ciąża młodsza, więc chyba jednak te Święta Wielkanocne jeszcze przetrwam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Maluch fika :) A ja nie wytrzymałam, korzystam z okazji i sprawdzam co u Was, pomimo tego, że powinnam robić co innego. Bożka masz rację, że taka wyprawka od podstaw to spory wydatek, ale też radosny. Twoja hemoglobinka wygląda całkiem ok :) U mnie cały czas ciut poniżej normy ;) Kwietnióweczka cieszę się, że u Ciebie ok :) Teraz chyba w końcu czas na ujawnianie się forumowych dziewczynek. A PLT to płytki krwi, prawda? Faktycznie masz ich niedużo. Taki wynik może oznaczać problemy z krzepliwością. U mnie tak było. Antonówkaa super, że z maluszkiem wsio ok :) To najważniejsze. Bardzo mnie cieszą takie dobre nowinki. Monika moja lekarka jakoś nie kwapi się do częstych badań. Do tej pory mam jeden komplet zrobiony i chyba w grudniu kolejna seria. Aż mnie to dziwi czasem. Funiak z Twojego posta bije po oczach Twoja radość! Super! Dobrze, że byłaś u tego innego lekarza. Wiesz, z tym terminem wynikającym z obecnych wymiarów maluszka to różnie to bywa. Na tym etapie ciąży bąbelki już różnią się wielkością, jedne są większe, inne mniejsze w danym tygodniu. Mój urwis już w 13 tygodniu miał wymiary sugerujące, że może być starszy o 1,5 tygodnia. Jednak akurat tym razem daty poczęcia jestem pewna ;) Szkoda, że Ty nie pamiętasz. Miałam tak w pierwszej ciąży, nie byłam pewna terminu poczęcia - a po każdym usg termin porodu się zmieniał ;) Obyś tylko kwietnióweczką była :) A swoją drogą kiedyś czytałam, że duże wymiary w pierwszej połowie ciąży mogą wskazywać na chłopca ;) Chociaż to pewnie między przesądy można włożyć. Tak czy owak - najważniejsze, że w brzuszku wszystko gra. Cieszę się razem z Tobą. agalesna ja dziś poczułam, że dźwięki zaczynają ocierać do brzucha. Stanęłam obok źródła mocnego, nieoczekiwanego hałasu - w brzuchu poruszenie, że hej ;) Pępek mam dziwny już po pierwszej ciąży. Brzydki po prostu. i trochę teraz wychodzi. Dagaa ja krechy za bardzo nie mam. Ale nie miałam jej też poprzednio jakiejś znacznej. Dobija mnie kręgosłup powoli i wiecznie zatkany nos - bo i ta dziwna dolegliwość się u mnie jakiś czas temu pojawiła :( Ehhh... Chce mi się już kolejnego usg a tu jeszcze prawie 2 tygodnie oczekiwania. Chciałabym potwierdzić lub nie płeć mojego Okrucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusiku to już spory bąbel :) Cieszę się, że tak zdrowo i równiutko rośnie :) Moja córcia też tatusiowa, aż czasem troszkę zazdrosna jestem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulka no ja właśnie też miałam robione raz badanka, na ostatniej wizycie oddał mi je , było bardzo dobre :) i teraz jak będę w grudniu to mi pewni zleci i wyniki omówimy w styczniu . Mam nadzieję, że się nie zmieniły na gorsze :) a pępek mi się nie zmienia, i kreseczki też raczej nie ma :) a termin wg miesiączki i wg dzidziusia różni się ok.4 dniami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulka, no cieszę się, bo wydawało mi się to dziwne, że choć lekarze straszą infekcjami w ciąży, to nie robią badań w tym kierunku (moja ginekolog o wymazie z pochwy i szyjki macicy mówiła, że to dopiero pod koniec ciąży - robią wtedy badanie na obecność paciorkowca), a przecież ja mam te bóle/pieczenia krocza i to też nie wiadomo od czego. Dziwne, że łatwiej niektórym lekarzom przepisywać antybiotyk zamiast zrobić posiew z antybiogramem. Postanowiłam do końca ciąży przyjmować Lacibios Femina i brać żurawinę. Więcej zrobić nie mogę sama, a może to jakoś wyrówna u mnie tę florę bakteryjną w jelitach i pochwie. Dziewczyny, a czy jak macie złą hemoglobinę to przy tym parametrze macie zaznaczone, że to zły poziom? że za wysoki lub za niski? Bo mnie się wydaje że u mnie wszystko ok, ale nie chce mi się w to zagłębiać. Zrobiłam też badanie magnezu, bo pamiętam że dawniej miałam niski poziom, ale teraz jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc 🌼 ja dzis sobie spisalam wyprawke, oj jest tego, ale mam juz chec na zakupy :D dziadkowie sie zarzekli oboje ze chca wozek kupic, wiec cos odejdzie tym bardziej ze dwa wozki nie sa mi potrzebne :D za to mebelki do pokoiku tak :D obawiam sie tylko tescia, moja tata sam nie kupi i nie przywiezie bo wie ze wybor wozka nalezy do nas, w ogole ostatnio mama powiedziala mu zeby dal nam pieniazki tylko to sami kupimy kiedy bedziemy chcieli, ale tesc... mam nadzieje ze nie kupi czegos i nie przywiezie po prostu ktoregos dnia bo to napewno nie bedzie mila niespodzianka, to nie body, chcemy sami dokonac wyboru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was dziewczynki , ja tylko na moment - tak jak obiecałam muszę pochwalić się po USG połówkowym , maleństwo całkiem zdrowiutkie , wszystkie parametry się zgadzaja z wiekiem ciązy , żadnych wad , oczywiście zapowiedziałam lekarzowi że nie wyjdę bez poznania płci - jestem baaardzo szczęsliwa bo tak jak chciałam mamy córcię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to Asiu świetnie, że wszystko dobrze :) I że maluszek to wymarzona dziewczynka :) Faktycznie chyba przyszedł czas na wysyp dziewczynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
---agalesna no tak mi pepek wybiło a kolczyk tez od razu wyjęłam kreska delikatna ale jeszcze nie za bradzo widoczna ---plusik super że z dzidziusiem ok --- kwietniowka 2013 no to bedziesz miała pomocnice ja sie obawiam o róznice wieku bo paulinka dopierio teraz miała 3 latka na pewno bedzie zazdrosna --- karolowa super że wyprawkę dziadkowie pomoga skompletować ---asiu gratulacje córeczki ---e ona ja na szybko zrobiłam na obiad kotlety z kurczaka z ziemniakami i buraczkami :) miłego wieczora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wdepnelam do was na chwile zyczyc wam duzo zdrowia i dla brzuszków też moja siostra tez jest ma termin a kwiecien powodzenia mozna tylko wam pozazdroscic ja juz dlugo walcze i czekam na moj upragniony cud a walka jest bardzo trudna i dluga drogą do macierzynstwa:( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia gratulacje coreczki :) Karolowa to pochwal sie wyprawką :) co tam spisalas sobie? Dziewczyny ja kupilam z allegro ta sukienke, material fajny, takie cieniutki ale sukienka przyjemna tylko kolorek mi nie pasuje wiec wymienie ale polecam. Jak kupicie cos na allegro i jestescie zadowolone to dajcie koniecznie znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia gratulacje wymarzonej córeczki :) ja też zaczęłam powoli spisywać wyprawkę, mamy zamiar po nowym roku zacząć powoli kupować, bo jest tego sporo ;) a to nasze pierwsze dziecko, więc nie mamy zapasów :D e ona ja ostatnio kupiłam sobie legginsy na allegro, całkiem fajne, materiał nie za gruby, ale po domu śmigam. Takie ciążówki , fajne, bo brzuszka nie cisną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazlam fajna strone o wyprawce... Wyprawka dla malucha czy cos w tym stylu... Fajne jest to ze jest napisane ile czego powinno byc:) asiu gratuluje coreczki;) funiak w koncu trafilas na normalnego lekarza... :) A tak w temacie lekarzy.. Wszyscy mnie namawiali do zmiany lekarza a ostatnio rozmawilam z bratowa i stwierdzila ze wazne zebym ja sie czula konfortowo u niego i mu ufala..wiec nie zmieniam.. Ufam jej. Zapisala sobie ze mialam problemy z nerkami dlatego mocz badam na kazda wizyte.wizyty mam co miesiac razem z USG place 80 zl... Dzis mnie glowa caly dzien boli... Moze dlatego ze nie jadlam normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej :) Cieszę się że wizyty wasze takie fajne:) Funiak fajnie ze w końcu i Ty na luzie cieszysz sie też:) Ja miałam wiz. w pon. i znów doktorek stwierdzil ze mam córeczkę więc chyba bedzie Hania:) na usg połówkowe się własnie dziś zapisuje do ktorefo tyg mozna je wykonać? Co do ruchów (2o tydz.) to czuje ale delikatnie i lekko zazwyczaj rano i to tylko na leżąco , ogólnie przed ciążą byłam troche przy kosci , sa dni ze wogóle nie odczuwam czy to tak mam byc? pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, Asiu gratulacje! kiwoszko, ja przez jakiś czas czułam ruchy pod pępkiem, tak jakby dzieciak się obracał, miałam 2-3 dni przerwy czasem w odczuwaniu ruchów, a ostatnio to nie czułam ich gdzieś przez 6 dni, miałam czarne myśli, ale wczorajsze USG definitywnie je rozwiało. Wczoraj małe wariowało strasznie, w dodatku bolał mnie bardzo brzuch, wszędzie mnie kłuło, aż strach co będzie jak dziecko urośnie... Wczoraj lekarz pokazywał mi jak dzieciak włożył sobie pępowinę między nogi, przez co nie można było wg lekarza określić płci, jednak mnie mignęła taka biała kreseczka i dość znajomy obrazek, coś czuję, że będzie córa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;D Asiu - gratulacje wymarzonej córeczki ;D ja mam upatrzone spodnie i 2 swetry na allegro, zamawiam chyba za tydzień po wypłacie - to najwyżej tez napsze czy warto ;D odnośnie wyprawki to też po nowym roku zrobie liste, poprzeglądam rzeczy po dzieciach brata i szwagra co trzeba dokupić.. nie chcę kupiwać za dużo takich małych rzeczy...wolę kupić coś fajnego jak trzoszkę podrośnie... i w ogóle co warto kupić, co się na pewno przyda, a co jest ewidentnie zbędne i szkoda pieniędzy... bo chyba przy pierwszym dziecku rzeczywiście można wpaść w szał zakupów ;d a tego nie chce - wolę mu/jej zrobić ładny pokój ;D 🌻 Paula - powodzenia 🌻 🌻 Miłego dnia dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to może zrównowazą się tu chłopcy i dziewuszki:) bo chyba chłopcy prowadzili :) usg połówkowe mam jutro wieczorową porą:) fajnie bo mąż też będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wczoraj zamówilismy sobie dużą izze i zjadłam sporo ehh dzis cierpie na gazy itp... dzis zrobie zdrowy obiad!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry --- paula dziekujemy za zyczenia trzymaj sie bedzie dobrze ----e0ona podaj prosze link na sunieknki ja wlaśnie mam problem z kupowaniem na allgro bo jestem chuda i rozmiar nie zawsze pasuje nie kupuje też drogich rzeczy pare razy już musialam wymianiac i oddawać ---kiwoszka usg polowkowe moja kolezanka miała teraz a jest w 25 tygodniu poszla sobie prywatnie gdzieś czytałam że do 22 tyg ruchy sa z rózna częstotliwościa bo dzieciatko jeszcze nie za duże i zależy jak sie odwroci ja jestem szczupła a tez nie za czesto czuje ale to dopiero 18 tc --- dagaa dokładnie można wpaść w szał zakupow ja pokoj paulince umeblowalam dopiero jak miała 1.5 roku wczesniej spala w sypialni w łożeczku a zabawki miała w skrzyneczkach potem byl wypad do IKEA komoda łożko stoliczek krzesełka i dywanik i umeblowalo sie super ja dzis wizyta ale dopiero ok 18 bo mąz w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK----------------synek/córeczka------miesiąc ciąży------termin porodu karolowa---------------synek-----------------5-------------- ---30.03.2013 mniejszabyc-----------córcia?---------------5-------------- ----01.04.2013 Dzidek78---------------synek-----------------5-------------- ----05.04.2013 kasia--------------------synek-----------------5------------ ---6-10.04.2013 kiwoszka--------------córka------------------5-----------------08.04.2013 olabia----------------------?--------------------5---------- -------09.04.2013 Ancyk80----------------synek-----------------5-------------- ----10.04.2013 ::::Asia::::-----------------?-------------------5---------- --------11.04.2013 Plusik-----------------------?-------------------5---------- --------12.04.2013 kwietniówka2013-----córcia----------------5--------------- ----13.04.2013 Andzik1984------------synek-----------------5--------------- ---16.04.2013 Sekowa28------------------?-------------------5------------- -----16.04.2013 agalesna ------------------?-------------------5------------------16. 04.2013 Bożka2930------------córeczka--------------5-------------- ----17.04.2013 e ona-----------------------?------------------ 5------------------18.04.2013 Otulka------------------synek?---------------5------- -----------18.04.2013 dagaa-----------------------?------------------5------------ -------19.04.2013 monika_kwietniowka-----?----------------- 5-------------------19.04.2013 Funiak-----------------------?-----------------5------------ --------20.04.2013 mama kwietniowa 2013--?-----------------5--------------------21.04.2013 antonówkaa----------------?-----------------5--------- ----------22.04.2013 przyszlaMlodaMama-------?---------------- 5--------------------28.04.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim! czytam sobie was już od jakiegoś czasu, ale do tej pory nie miałam odwagi się odezwać :P może dlatego, że przy pierwszej ciąży człowiek trochę panikuje, boi się, że coś może pójść nie tak i stwierdza, że nie warto się z wcześnie chwalić... a żeby nadrobić informacje o sobie: - pierwsza ciąża; - termin ostatniej miesiączki: 5.07.2012; - termin porodu: 11.04.2013 (obliczenia na podstawie ostatniej miesiączki, ale wg mojej pani doktor ciąża jest trochę młodsza); na usg genetycznym robionym przez inną panią doktor dowiedziałam się, że dzidzia to chłopiec, ale to był dopiero 14 tc, także nie wiem czy mam w to wierzyć; jutro popołudniu idę na wizytę do mojej pani doktor; może uda mi się coś dowiedzieć na temat płci ( do tej pory nie mówiłam jej, że wiem, że to chłopiec); gdybyście miały jakieś pytania- walcie! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e ona fajna ta sukienka a jaki materiał to jest taka bawełna ???? madzisn dopisz sie do tabelki :) witaj w naszym gronie jak sie czujesz ???skad jestes ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e ona - fajna ta sukienka! właśnie myśle o niej ( lub podobnej bo są też na allegro troszkę sie różniące) i właśnie myślałam o kolorze granatowym;D madzisn - witaj ;D tak jak bożka mówi - dopisz się do tabelki - czyli kolejny chłopiec? ;D ciekawe co tam u mnie w brzuszku siedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK----------------synek/córeczka------miesiąc ciąży------termin porodu karolowa---------------synek-----------------5----------- --- ---30.03.2013 mniejszabyc-----------córcia?---------------5----------- --- ----01.04.2013 Dzidek78---------------synek-----------------5----------- --- ----05.04.2013 kasia--------------------synek-----------------5--------- --- ---6-10.04.2013 kiwoszka--------------córka------------------5---------- -------08.04.2013 olabia----------------------?--------------------5------- --- -------09.04.2013 Ancyk80----------------synek-----------------5----------- --- ----10.04.2013 ::::Asia::::-----------------?-------------------5------- --- --------11.04.2013 Plusik-----------------------?-------------------5------- --- --------12.04.2013 kwietniówka2013-----córcia----------------5------------ --- ----13.04.2013 Andzik1984------------synek-----------------5------------ --- ---16.04.2013 Sekowa28------------------?-------------------5---------- --- -----16.04.2013 agalesna ------------------?-------------------5------------------16. 04.2013 Bożka2930------------córeczka--------------5----------- --- ----17.04.2013 e ona-----------------------?------------------ 5------------------18.04.2013 Otulka------------------synek?---------------5------- -----------18.04.2013 dagaa-----------------------?------------------5--------- --- -------19.04.2013 monika_kwietniowka-----?----------------- 5-------------------19.04.2013 Funiak-----------------------?-----------------5--------- --- --------20.04.2013 mama kwietniowa 2013--?-----------------5--------------------21.04.2013 antonówkaa----------------?-----------------5--------- ----------22.04.2013 przyszlaMlodaMama-------?---------------- 5--------------------28.04.2013 madzisn..................synek?.............5....................11.04.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem z Krakowa; czuję się dobrze, z tym, że od kilku dni mam zgagę po każdym większym posiłku- dla mnie totalna nowość(!) wcześniej (tzn. przed ciążą) zgagę miałam dwa razy po desperadosie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK----------------synek/córeczka------miesiąc ciąży------termin porodu karolowa---------------synek-----------------5----------- --- ---30.03.2013 mniejszabyc-----------córcia?---------------5----------- --- ----01.04.2013 Dzidek78---------------synek-----------------5----------- --- ----05.04.2013 kasia--------------------synek-----------------5--------- --- ---6-10.04.2013 kiwoszka--------------córka------------------5---------- -------08.04.2013 olabia----------------------?--------------------5------- --- -------09.04.2013 Ancyk80----------------synek-----------------5----------- --- ----10.04.2013 ::::Asia::::-----------------?-------------------5------- --- --------11.04.2013 madzisn..................synek?.............5............ ........11.04.2013 Plusik-----------------------?-------------------5------- --- --------12.04.2013 kwietniówka2013-----córcia----------------5------------ --- ----13.04.2013 Andzik1984------------synek-----------------5------------ --- ---16.04.2013 Sekowa28------------------?-------------------5---------- --- -----16.04.2013 agalesna ------------------?-------------------5------------------16. 04.2013 Bożka2930------------córeczka--------------5----------- --- ----17.04.2013 e ona-----------------------?------------------ 5------------------18.04.2013 Otulka------------------synek?---------------5------- -----------18.04.2013 dagaa-----------------------?------------------5--------- --- -------19.04.2013 monika_kwietniowka-----?----------------- 5-------------------19.04.2013 Funiak-----------------------?-----------------5--------- --- --------20.04.2013 mama kwietniowa 2013--?-----------------5--------------------21.04.2013 antonówkaa----------------?-----------------5--------- ----------22.04.2013 przyszlaMlodaMama-------?---------------- 5--------------------28.04.2013 jestem mało spostrzegawcza, ale poprawiłam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest bawełna z lycrą wymieszana, bardzo miła w dodtyku ale materiał jest cieńki - na tych zdjęciach wygląda na taki grubszy ale jest cieniutki. Układa się fajnie na tyłeczku i biuście. warto się zmierzyć by rozmiar pasował. Jest bardzo elastyczna więc brzuszek ani biust nie jest ścisnięty. Ja jestem zadowolona - zreszta kosztuje naprawde niewiele :) Weim że na allegra są jeszcze inne tuniki - odrobinke tansze, wygladaja bardzo podobnie ale ta wydawala mi sie troche lepiej uszyta i jest dluzsza - tamte to są tuniki a tu można smialo nosić jak sukienke. Jak dostanę granatowa to mogę zrobić foteczkę i wstawię to zobaczycie jak leży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×