Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Kwietniówko, czy mogłabyś przesłać linka do Twojego zestawu? Rzeczywiście cena świętna, a zestaw wypasiony. No właśnie zastanawiam się nad tym i buteleczkami Tommee Tippee. Dużo pooglądałam, poczytałam i widzę że avent nie sprawi mi problemu. Do Tommee Tippe cięzko dobrac np termosik na butelkę, bo jest szeroka i inna. Pojemniczków na mleko też nie widziałam na necie, a chociażby zwykła szczotka tego producenta do mycia butelek kosztuje 20zł także avent wygrał, tym bardziej, że koniecznie chce laktator tej firmy. Kupujecie sterylizator, podgrzewacz? Czy to niezbędne rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny widze, ze wyprawkowe rozmowy sie rozwijaja :D I tak samo rosna obawy czy damy sobie rade... a wiec damy sobie rade bo to my jestesmy mamami i mamy instynkt macierzynski tylko musimy sobie zaufac. Fakt, ze dzieci sa delikatne ale zeby im cos zrobic to tez sie trzeba postarac ;) takze glowa do gory. Wiecie, mam jedna refleksje po wczorajszej nocy... ciezarne maja przekichane. W sobote skrecilam kostke w nocy pojechalismy na pogotowie i... ciezarnej nic nie moga zrobic :( ani masci ani rtg ani gipsu... szczescie w nieszczesciu, ze tylko skrecona i nic pozatym mi sie nie stalo. Jednak usztywniajacy opatrunek i nakaz chodzenia normalnie bez wspomagaczy troche przerazajacy jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie kupuje sterylizatora ani podgrzewacza, warto z tym poczekac wg mnie - sterylizator potrzebny raczej nie jest bo wystarczy wyparzac butelki, a podgrzewacz moze i sie przyda ale tylko jak ni bedziemy mogly karmic piersia. Taki moje zdanie. Tak samo z butelkami, wg mnie dwie wystarczą poki co małe, bo jak nie bedziemy mogly karmic to maz moze skoczyc nawet do rossmana kupic, a jesli bedziemy karmic to poki co potrzebna bedzie jedna na wode tylko. A ja w lumpku upolowalam spodniczke ciazowa za 5 zl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór dziewczyny noo ja wyjęłam najmniejsze ubranka i jestem w kropce śpiochy grube mam troche tylko bawełnianych ale na początek powinno wystarczyć ---funiak super że u ciebie i malutkiej wszystko dobrze ====monika trzymaj sie i daj znać jak tam w szpitalu ---olabia faktycznie spróbuje reni ---karolowa ja też muszę kupić pieluszki tetrowe moje stare są w opłakanym stanie ---przyszła młoda mama podkłady w domu tez sie przydadzą i majtki siatkowe jednorazowe też sa super co do łóżeczka też chciałam dla Paulinki turystyczne ale jednak drewniane wybrałam lepsze stabilne ==== co do akcesoriów do karmienia ja nie miałam żadnych podgrzewaczy ani sterylizatora bo Paulinka na piersi była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turystyczne lozeczko kupilismy jak jechalismy na wakacje. maly mial wtedy ok 8 miesiecy, wiec korzystalam wtedy tylko z najnizszego pokladu. ale jest tez taki wysoki dla noworodkow (przetestujemy tym razem ;)i jest przewijak ale malo stabilny ale jak na przewiniecie bobo jak najbardziej. moskitiere zamawialam osobno bo byly komary a bez tego ani rusz.mamy taki http://allegro.pl/super-lozeczko-turystyczne-kojec-moolino-atest-i2939313145.html tylko bez tego daszka bo wtedty nie bylo w zestawie. polecam inny materacyk bo te z tych lozeczek sa cienkie. w zestawie mialam torbe na to lozeczko. co do podgrzewacza - moj sposob to wstawic butelke do garczka z woda i podgotowac chwile lub mikrofalowke tylko smoczek odkrecac.-- ---- mysle o zakupie rogala takiego do karmienia - dla wygody ;) ale nie uzywalam i niewiem czy to zeczywiscie wygoda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olabia dokładnie taki sam zestaw, ja znalazłam jeszcze taki gdzie 3 pojemniki na pokarm były gratis, sterylizatora nie kupuję, bo wygotowywałam w garnku na początku a potem tylko sparzałam, a podgrzewacz już kupilam firmy baby ono za 76 zł chyba i pasuje do butelek avent, mi akurat w poprzednich ciążach przydała się bardzo więc teraz też kupiłam bo szybko dzieci dokarmiałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co myślicie o butelkach antykolkowych? Czy powinnyśmy się w takie zaopatrzeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo...jaki tu dzisiaj ruch ;D i same fajne rady ;D też myślałam o butelkach z tommee t...a powiedzcie, jaki laktator najlepszy? karolowa, nie wiem jeszcze jakie to łóżeczko turystyczne... ja też pożeram słodycze... i mandarynki... i bardzo dużo ksiązek czytam ( bo mąż dorabia) i wieczorami sama siedze.... a w pracy czasami ciężko wysiedzieć bo rzeczywiście tyłek boli, ale to sobie chodzę a to siku, a to na ksero, a to kubek umyć ;D a co myślicie o biustonszach do karmienia? warto? czy moze kupić lepiej droższy, czy taki zwykły bawełniany? buźka 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza, to współczuje z nogą, ja mam duże bóle kości łonowej i to jest bardzo uciążliwe, nawet schylić się nie mogę. e ona, masz racje, że zależy to od rodzaju karmienia, ja moje córki karmiłam krótko, więc dlatego wiem w co się zaopatrzyć, a podgrzewacz fajna sprawa bo w nocy trzymam w nim samą wodę w odpowiedniej temp i dodaję tylko mleko, a tak musiałabym latać góra- dół, to samo z herbatką. Bożka też się zastanawiałam na łóżeczkiem, ale jak dostałam drewniane to już problem mam z głowy, potem kupię tylko kojec. Agalesna, też jestem ciekawa co z tym rogalem, czy fajna sprawa, bo nie miałam, a teraz jak będę zamawiać wyposażenie łóżeczka to w takich kolorach jak pościel są właśnie te rogale i się mocno zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwietniówko, wielkie dzięki za porady :) A co się z Asią dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olabia, dla pierwszej córci miałam butelki dr brown antykolkowe z rurką, nie dosyć że się do kitu myły to i tak miała kolki i leciała różnych kropelkach i herbatkach. Daga, kupiłam biustonosz do karmienia bawełniany nie usztywniany, takiego używałam wcześniej w domu i na noc, a na wyjście nosiłam normalny usztywniany i do tego wkładki. A ten do karmienia kupiłam po 30 zł w sklepie z bielizną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulko proszę bardzo, jak tylko mam czas i wiem to chętnie pomogę. To moja trzecia ciąża, a zachowuję się jak przy pierwszej. Może dlatego, że jest spora różnica wieku i jestem już trochę po 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza - wracaj do zdrowia!!! Dzięki kwietniowko ;D hmm... czyli te butelki antykolkowe wcale nie są takie "super" ? moje 2 koleżanki miały rogale i bardzo sobie chwaliły ;D ja się zastanawiam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
E ona, ja chyba też się obędę bez sterylizatora. Butle mozna wygotować, ale z tego co pamiętam, to podgrzewacz się przydawał. Rzeczywiście nie wychodząc z łózka dosypywałam mleczko i gotowe w sekunde. Nad tym pomysle. Moze kupie juz jak malutka bedzie na świecie.Musze to przemyśleć. Z buteleczkami to Avent jest najbardziej uniwersalny z tego co widzę. Ma wiele elementów i łatwo je skompletować, ale mimo wszystko Tommee ładniejsze. Jest taka seria z Aventu NATURAL jest troszkę ładniejsza, ale i sporo droższa. Nie wiem czy ma sens przepłacanie na butelkach. Mysza, zdrówka życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój dołek został jeszcze spotęgowany przez męża. Uwielbiam tego faceta, ale czasem mnie tak potrafi dobić, że szkoda gadać... Ale co tam. Już niebawem nowy dzień. Wierzę, że będzie lepiej :) *karolowa dzięki :* Co do butelek, to sądzę, że na początek nawet 2 po 125 ml wystarczą. Maluszek wypija niewielkie ilości na raz. A butelki trzeba jednak wymieniać co jakiś czas. To co masz powinno wystarczyć. Mam nadzieję jednak, że wszystkim nam, które chcą karmić piersią, pójdzie gładko :) Bo to fantastyczna sprawa :) *olabia ja stawiam na butelki avent tym razem. Już mam je sprawdzone. Tommee Tippee sprawdziły się trochę gorzej a i były czasem mało praktyczne. Chociaż przyznaję, że ich design też mi się bardzo podoba :) Kolek nie mam, ale coś mnie dziwnie pobolewa po prawej stronie brzucha. Sterylizatora ani podgrzewacza nie kupuję. Mam nadzieję, że i tym razem będą niepotrzebne :) *Mysza życzę, aby noga szybko doszła do siebie i nie była dla Ciebie problemem. Masz rację, że brzuchatki w razie czego mają przekichane. *agalesna podobnie jak Ty zastanawiam się nad tym rogalem. Też nie używałam a mnóstwo dobrych opinii słyszałam. *dagaa zazdroszczę Ci tego czytania. Ja też często siedzę wieczorami sama. Jednak do tej 20 praca a potem popołudnie ze starszakiem na tyle mnie wykańczają, że marzę tylko o tym, by nic nie robić ;) Biustonosze do karmienia z pewnością zakupię. Miałam takie bawełniane, nie wiem czy droższe, bo ok. 60 zl za sztukę płaciłam. Sprawdziły się mocno. Po porodzie moje piersi nie mieściły się w żaden inny biustonosz, który miałam w domu. No i jednak do karmienia są one wygodne :) Ogólnie dziewczyny dzięki Wam nabieram chęci by tak na serio zająć się kompletowaniem wyprawki. Bo póki co to niespecjalnie mi się do czegokolwiek spieszyło. Ale chyba to już faktycznie czas, by zacząć działać w tym temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza fajne te butelki. Faktycznie przy takim sposobie rozkręcania dużo łatwiej porządnie umyć. My dziś chyba 5 już raz przerabiamy czkawkę. Teraz już nie tylko to czuję, ale też widzę jak brzuch podskakuje rytmicznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulko, również dzięki za radę. Już sama nie wiem jakie te butle ale raczej avent. Moze jak mała bedzie starsza to kupię te tommee albo jakieś inne fajne i przede wsyztskim dobre wypatrze. Ja również nie spieszylam się z wyprawką, ale jak poczytałam Was uświadomiłam sobie że nie ma na co czekać. Niektóre rzeczy mozna kupić przez net i przyniosą do domu ;) ale niektore trzeba samodzielnie i co jesli forma nie pozwoli... Dlatego Otulko my też startujmy z wyprawką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olabia masz rację - czas i na nas ;) A co do butelek aventu - patrzyłaś może na te z serii natural? One takie trochę podobne do tych z tommee tippee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olabia masz rację - czas i na nas ;) A co do butelek aventu - patrzyłaś może na te z serii natural? One takie trochę podobne do tych z tommee tippee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana, Z tymi wyprawkami to u mnie było różnie, w pierwszej ciąży około miesiąca przed porodem w 41 tygodniu pojechaliśmy do dużej hurtowni kupić wszystko, ale koszt był nieziemski. Przy drugiej miałam prawie wszystko, ale jak mnie wzięło 4 tygodnie przed terminem, był to początek 37 tygodnia to dopiero torbę pakowałam, a mąż skręcał łóżeczko dopiero jak wyszłyśmy ze szpitala, więc nie chcę już tego błędu popełnić. Dlatego teraz stopniowo to robię, dla siebie większość rzeczy już mam, ciuszków kupiłam kilka sztuk a resztę dostałam i jeszcze dostane, więc nic już nie będę dokupować, no i w zeszłym tygodniu zamówiłam te gadżety do karmienia, nawet mąż się ze mnie śmiał, że już. Może za tydzień zamówię pościel, a w lutym kosmetyki, a i najważniejsze wózek, chociaż mój małżonek trochę nosem kręci że za szybko, ale ja wiem swoje. Pamiętam, że przy drugiej miałam wszystko poprane ale nic nie naszykowane i przez tel podawałam co ma przywieźć do szpitala na odbiór małej, to się wkurzył i przywiózł parę kompletów, a położne miały ubaw, że wszystkie dzieci mogłyby wypisać. Miłego dzionka życzę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry:) kwqietniowko czytam ze ty tez znagasz sie z bolem kosci lonowej... U mnie dzisiaj jakas masakra od 3 nie spie... Brzuch mi twardnieje i jeszcze ten bol... Ledwo sie ubralam... Wiec miedzy innymi z powodu tych boli biore sie za wyprawke juz.. Bo nie wiem jak to bd wygladalo w 8 miesiacu... Ja zastanawiam sie nad tymi dr browns czy jakos tak i aventa... I chyba aventa zamowie... A kochane laktator kupujecie teraz czy jak bd potrzebny... Ja zastanawiam sie czy nie zamowic w zestawie... I bd szukala w necie bo u nas butelka aventa mala tzn 125 ml kosztuje 40 zl.... Dzisiaj chyba dzien spedze w lozku.. Wczoraj wpadlam na pomysl ze moze trzeba to rozchodzic wiec odgarnelam snieg z podworka... Tylko jak skonczylam nie wiedzialam czy dam rade sama wrocic do domu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszłamłodamama, dokładnie mam te bóle, chodzę i stękam a to dopiero 7 miesiąc się zaczął, a wiem jak było ostatnio, pod koniec i w 8 miesiącu to przejść już 100 m nie mogłam, a teraz ból jest największy jak wstaję z łóżka lub krzesła, za długo chodzę czyli 10 minut, a butów i skarpet to już prawie ubrać nie mogę. Brzuch od paru dni znów twardnieje mimo iż biorę magnez, jutro mam lekarza zobaczymy co powie. Napiszę na pocieszenie, że z tymi bólami nie będzie lepiej tylko coraz gorzej. U mnie laktator przy drugiej ciąży przydał się już w szpitalu, bo nawału pokarmu dostałam w drugiej dobie, a malutka nie jadła tyle co ja produkowałam, dopiero gdzieś po 2 tygodniach, no i wtedy studiowałam i wyjeżdżałam na całe dnie, więc musiałam mieć go ze sobą. Tak jak pisałam kupiłam aventa w zestawie bo wychodzi o połowę taniej, a patrzyłam w aptece to u nas sam laktator kosztuje 169 zł, a ja dałam za zestaw 147.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwietniowko dokladnie... Albo zeby zmienic pozycje w lozku... Jakas masakra... Ja mam lekarza dopiero w poniedzialek.. Jestem ciekawa co mi powie... A znalazlam laktator z aventa za 78 z i zestwa butelek za 58.. I chyba to zamowie bo wychodzi taniej niz w zestawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulko dokładnie na poprzedniej stronie( post ok godz 21) pisałam o serii Natural :) Widzę, że to samo nam się podoba.:) Napisałam do sprzedającego na allegro czy moge kupic ten klasyczny laktator Avent i do tego buteleczki natural(są dużo ładniejsze, te mi się podobają). Avent natural tez ma swoj laktator, ale tamten mam sprawdzony, chociaz byc moze nie ma roznicy.Wyjdzie troche drożej ale przecież codziennie będę tych butli używać. Kwietniówko, ja właśnie mam popaprane, a dokładniej to nic a nic nie mam z wyprawki i zaczynam się stresować, bo nie wiadomo co bedzie za kilka tygodni, a nie chcialabym zeby wszystko mi teściówka z mamą kupowały :)w razie gdybym zaniemogła, bo ja dosyć wybredna jestem co do kolorów, wzorów. Wczoraj porządnie na necie posiedzialam i jzu wiem co i jak. Kupujecie aspirator do noska? Macie jakiś sprawdzony? A majtusie dla nas to takie siateczkowe + wkładki czy gotowe jednorazowe? Pewnie że warto przez internet. W aptekach i sklepach niezle sobie doklejają. Ja znalazłam jednego sprzedawcę, który ma dużo potrzebnych mi rzeczy od butelek do pieluszek i art. dla mam, także jeszcze taniej wyjdzie wysyłka :) Mnie rowniez powoli zaczyna wszystko uwierać, nie moge się schylać, ciągle zmieniam pozycje siedzenia, bo ciągle coś nie tak, a co ciekawe, to jak w zegarku wskoczylam w 7ms i zaczełam marudzić i gorzej się czuć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulko dokładnie na poprzedniej stronie( post ok godz 21) pisałam o serii Natural :) Widzę, że to samo nam się podoba.:) Napisałam do sprzedającego na allegro czy moge kupic ten klasyczny laktator Avent i do tego buteleczki natural(są dużo ładniejsze, te mi się podobają). Avent natural tez ma swoj laktator, ale tamten mam sprawdzony, chociaz byc moze nie ma roznicy.Wyjdzie troche drożej ale przecież codziennie będę tych butli używać. Kwietniówko, ja właśnie mam popaprane, a dokładniej to nic a nic nie mam z wyprawki i zaczynam się stresować, bo nie wiadomo co bedzie za kilka tygodni, a nie chcialabym zeby wszystko mi teściówka z mamą kupowały :)w razie gdybym zaniemogła, bo ja dosyć wybredna jestem co do kolorów, wzorów. Wczoraj porządnie na necie posiedzialam i jzu wiem co i jak. Kupujecie aspirator do noska? Macie jakiś sprawdzony? A majtusie dla nas to takie siateczkowe + wkładki czy gotowe jednorazowe? Pewnie że warto przez internet. W aptekach i sklepach niezle sobie doklejają. Ja znalazłam jednego sprzedawcę, który ma dużo potrzebnych mi rzeczy od butelek do pieluszek i art. dla mam, także jeszcze taniej wyjdzie wysyłka :) Mnie rowniez powoli zaczyna wszystko uwierać, nie moge się schylać, ciągle zmieniam pozycje siedzenia, bo ciągle coś nie tak, a co ciekawe, to jak w zegarku wskoczylam w 7ms i zaczełam marudzić i gorzej się czuć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszłamłodamama, jeżeli znalazłaś taniej to super, ja też na to zwracam uwagę, patrzę i porównuje, a do tego mojego zestawu było jeszcze 3 x pojemnik duży na pokarm, szczotka do butelek i smoczek uspokajający. Aspirator zakupiłam frida za 23 zł chyba, nie wiem jak się sprawdzi bo wcześniej miałam gruszki. Olabia mi ta seria natural też mi się bardzo podoba, ale stwierdziłam, że nie będę kombinować, bo te zwykłe mam sprawdzone i wiem co i jak do nich pasuje. A te majtki poporodowe to sie też zastanawiam, bo wcześniej tego nie miałam, może jakaś mamusia ich używała i się wypowie czy warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×