Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Fufa - imponujesz mi swoją wewnętrzną siłą; swoje przechodzisz od kilku lat i prawdopodobnie doświadczenia Cię wzmocniły; w każdym razie powodzenia i wielkie dzięki, że mnie z toxo pocieszyłaś; z natury nie jestem panikarą, myślę jasno i realnie; zazwyczaj to ja uspokajam towarzystwo;) ta sytuacja jest absolutnie nowa: mam swoje lata - czuję, że nie ma już co czekać; poza tym niedawno dopiero poczułam ten instynkt w sobie i normalne, że chcę by udało się; wiem, że uspokoiła by mnie wizyta u lekarza (cokolwiek by powiedział byłabym już pod jego opieką), ale niestety odwołali mi dzisiejszą i mam "próbować się wepchać" w przyszłym tygodniu; wczoraj już odpadłam, bo taka mnie bezsilność złapała, że jeszcze kilka dni i cały weekend muszę pożyć w niewiedzy, że położyłam się i usnęłam; odezwę się wieczorkiem, miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osiemdziesiatadruga
Witam, chciałam się na chwilę dołączy albo szuka pocieszenia. Jestem w 8tc, termin mam pod koniec kwietnia, strasznie się ucieszyliśmy, bo staraliśmy się ok roku ale nabawiłam się teraz łupieżu gilberta, to pono wrusówka. Niby negroźna dla płodu ale strasznie się tym przejmuje. Jestem cala w różowe ciapki. Ciężko mi uwierzy ze jest taka zupełnie bezpieczna dla dzidziusia. Gin pow że się zobaczy w 12 tyg,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juliia27
nie martw sie wszystko bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juliia27
ale pogoda:(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzis mam USG i boje sie ... chciala bym byc juz w 12 tyg zeby ta najgorsza niepewnosc miec za soba :/ teraz mysle, ze nie potrzebnie wszyscy wiedza o ciazy oprocz rodziny... dokuczaja mi straszne gazy! brzuch jak balon zwlaszcza wieczorami. Zaparc nie mam. ktos tu chcial robic bete... nie ma sensu bo teraz najwazniejszy bedzie obraz USG i sprawdzenie czy ciaza sie rozwija. co do sprzatania w domu mam mega syf! co posprzatam to na nastepny dzien jest syf. w lazience to samo bo mamy strasznie zwapniona wode i osiada na baterii i kabinie. W sobote mam miec gosci na tydzien wiec musze przemyc okna, lodowke i ogolnie wysprzatac i wiecie co? strasznie mi sie nie chce, maz mi pomoze w sobote ale moj len mnie nie opuszcza! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osiemdziesiatadruga - ja mialam lupiez giberta i wiesz od czego on jest? OD STRESU! Wiec im wiecej bedziesz sie zamartwiac, tym wieej i dluzej go bedziesz miala. Napij sie melisy, obejrzyj film, posluchaj muzyki, zrelaksuj sie i zniknie nim sie obejrzysz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do celki
Celka idż od razu do lekarza zakaźnika!!!! nie chodzi mi o straszenie Ciebie, ale tokso można leczyć, ale trzeba to robic od razu od wykrycia. chodzi o to że tokso atakuje płód a leki to hamują. dopóki nie masz lekó płód nie jest chroniony! A leki dopiero lekarz zakaźnik a nie ginekolog. wejdź na forum na kef: toksoplazmoza-nie lekceważcie tego zakrożenia" temat założony przez bywalec od tokso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko do was
Też macie wrażenie że się coś w dole brzucha jakby rozciąga, nie boli ale takie dziwne uczucie. 8 tydz ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChybaZwariuje
ano rozumiem Fufa, Twój organizm praktycznie sam sprawę załatwił. najważniejsze, że czujesz się dobrze. ja dziś wieczorem wizyta już całą noc miałam koszmary i mdliło mnie i brzuch mnie bolal, stres jest niezły. moja mama i teściowa ciągle uważają, że jest za wcześnie i dlatego nie widać tętna, ech rodziły 30 lat temu i nie pojmuja, że teraz sprzet jest inny i niestety lekarz z zasady wie co mówi. Chciałabym już wiedzieć i tak bardzo bym chciała, żeby było dobrze! Niby wiem, że może być koniec, a z drugiej strony sobie tego nie wyobrażam. Aż mnie mdli z tych emocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore duphaston mam dziwne napady szybkiego bicia srrca poza tym czasami lapie mnie uczucie jakbym biegunke miala dostac, mam zawroty glowy i dusznosci... czy to moze byc po tym leku? zapytam dzis doktorka. mam napady glodu ale nie chce mi sie jesc i przez to tez zle sie czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mam stron do nadrobienia. Tydzie temu oddalam laptopa do naprawy i do tej pory nie mam. a poza tym mój synek potrzebuje tyle uwagi ze można zwariować. juz 4 noc z rzędu nie spi w ogóle. spie codziennie po 2-3 godz. boje sie ze albo nie uda mi sie donosić tej ciazy albo urodze bardzo wczesnie. a jak urodze w terminie to moje dziecko będzie mieć wielka nerwice. bo chodzę niewyspana rozdrażniona zmęczona. wczoraj tez bylam na badaniach mialam robione wyniki na; HCV, HIV, TOX-G-M, morfologia, mocz, WR, cukier i grupa krwi. dziś pójdę odebrać wyniki. część ma dostać moj lekarz a część mam odebrać sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chybazwariuje mnie pobolewa brzuch, czasrm jest dzien spokoju a czasem caly dzien boli, mam uczucie rozpierania w pochwie i klucie. Zapytam dzis czy to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneckaa - ten ból to normalne, bo macica rośnie, rozciaga się , a ona umiejscowiona jest na więzadlach dlatego tak ciagnie.. wiec to calkiem normalne... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja tez ma od czasu do czasu takie ukłucia raz z jednej jtrony raz z drugiej a raz po środku, podobno to całkiem normalne. a w dodatku chyba zaczyna mi sie jakaś grzybica bo wczoraj zauważyłam serowatą wydzielinę i lekkie swędzenie. Czy któras w was miałą taką infekcje w ciązy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klara1984- mój mały też daje popalić , zwłaszcza teraz przy zębach , eh 4 doby nie spałam tak jak Ty , teraz już śpi ale 4-5 razy trzeba wstac do niego , ciężkie te ciąże mamy :( chciałoby się w dzień choc troszke zdrzemnąc a tu nie ma jak , musimy dać radę nie ma wyjścia , lubieczeresnie- tak miałam , kup laktovaginal -mi pomógł i jest bezpieczny :) jak nie pomagają leki z bakteriami kwasu mlekowego to trzeba wziąc od lekarza receptę na globulki przeciwgrzybicze - prawie każda ciężarna przez to przechodzi więc sie nie martw , aha i żadnego mydła tylko dobry płyn do hig intymnej lub mydło szare w płynie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e ona
Anecka ja czuję się dokladnie tak jak Ty, wypisz wymaluj ;) Powodzenia na usg. Co do grzybicy ja bym na Waszym miejscu nie brala zadnych lactovaginali - wg mnie to przy grzybicy nie pomoze - beda szybkie nawroty, poszlabym na Twoim miejscu natychmiasto do gina - w ciazy mozna barac chyba nystatynę ale jest na receptę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola 81
lubie czeresnie, to może być grzybica, ja podczas dwóch ciąż ją przechodziłam. Lekarz powiedział że to przez hormony, brałam nystatynę w globulkach. To antybiotyk ale całkowicie bezpieczny dla ciężarnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola 81
oto nowa tabelka, wpisujcie się dziewczynki, może tak wg OM, żeby było przejrzyście NICK........WIEK.... OSTATNIA @... CIĄŻA ......SKĄD......TERMIN POR. ********************************************************* **************************** ola 81............31.........16.07.............3.........opolskie.....22.04.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........WIEK.... OSTATNIA @... CIĄŻA ......SKĄD......TERMIN POR. ********************************************************* **************************** karcia22........22..........25.06............1......lubuskie.....09.04.2013 ola 81............31.........16.07.............3.........opolski e.....22.04.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK........WIEK.... OSTATNIA @... CIĄŻA ......SKĄD......TERMIN POR. ********************************************************* **************************** karcia22........22..........25.06............1......lubus kie.....09.04.2013 ola 81............31.........16.07.............3.........opolski e.....22.04.2013 lubieczeresnie...25........01.07...........1.........lodzkie........08.04.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lubie czeresnie wpisujemy sie do tabelki wedlug ostatniej @. NICK........WIEK.... OSTATNIA @... CIĄŻA ......SKĄD......TERMIN POR. ********************************************************* **************************** karcia22........22..........25.06............1......lubus kie.....09.04.2013 lubieczeresnie...25........01.07...........1.........lodzkie........08.04.2013 ola 81............31.........16.07.............3.........opolski e.....22.04.2013 odebralam wyniki .. wszystkie wyszly ok :) grupa krwi 0 Rh+ . hiv, hcv ujemny, przebyta toksoplazmoza tylko jeszcze nie mam wynikow na WR .. jutro beda, glukoza 71, w moczu wyszly nieliczne bakterie, ale nieszkodliwe, wszystko inne w normie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ze mialam przesunieta owulacje, wg usg wychodzi 9.04 a wg om 1.04. nie biore pod uwage OM poniewaz moje cykle sa bardzo rozregulowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi ginekolog przepisal laktovaginal bo mam duzo sluzu. w pierwszej ciazy tez to bralam. co drugi dzien 1 globulka na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weszłam na wasz topik, bo sama rodziłam w kwietniu 2012 i tak sobie przypominam te początki... Fajny okres przed Wami dziewczyny:) Chyba zwariuję nie martw się na zapas, ja byłam u lekarza w sierpniu, wychodził mi z om termin 14.04 a pani ginekolog stwierdziła, że płód jest za mały o 1,5 tygodnia i być może sie nie rozwija... Byłam załamana, poszłam tydzień później do innego lekarza i już widziałam różnicę na USG, dzidzia rosła proporcjonalnie, ale była cały czas za mała, później wszystko się wyrównało i teraz śpi obok mnie śliczna zdrowa dziewczynka:) Pozdrawiam! Będę czasami do Was zaglądać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karcia22 to super ze wszystkie wyniki dobre. aby tak dalej sie utrzymywaly. ja mialam swoje dzis odebrac ale zimno i pada i nie chce mi sie z domu wyjsc. jutro z malym pojde na spacer to odbiore. w 1 ciazy mialam wyniki super przez cala ciaze mam nadzieje ze teraz tez tak bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
::::Asia:::: ile Twoj maluszek ma m-c bo mój zaraz koczy 6. tez jestem tak jak Ty wykonczona a za m-c wracam do pracy. chwilami tez mam dosc drugiej ciazy. ale pozniej tez ciezko byloby sie zdecydowac na 2 dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wróciłam z USG!!! mój embrion to już człowiek! 8t1d :))))))))))))))))) jaki on fajny :))) serduszko pika :) za 4 tyg USG prenatalne nie mogę się doczekać :))) mimo plamień na szczęście kosmówka się nie odkleiła. Okazało się, ze brałam za mało kwasu foliowego, i magnezu :( a duphaston mam brać nadal do tego USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×