Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Aj dzieciaki to potrafią ..:) pojechaliśmy ostatnio do mojej siostry, a tam 5letnia siostrzenica od razu: Monia a ja myślałam, że Ty już z dzidzią przyjedziesz, czekałam na to cały dzień :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do - Asia...znam twoja matke - akurat moja mama nie pracuje , ma bogatego męża którego poznała w stanach :D zawistną osobą jesteś , widać ciężkie masz życie zal mi ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czekam do wtorku niecierpliwie , wreszcie zobaczę ponownie maluszka i może uda się poznać płeć :) tyle dziewczyn już wie , tez bym chciała , jak do tej pory mamy przewagę chłopaków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaka ty musisz być nieszczęśliwa że tak cię ponosi zazdrość , spadaj już z naszego forum , nie będziemy tu pisac ze skonczoną desperatką , nudzisz nas 💤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caly czas spie... :) ale to chyba dobrze mie mecze sie tym kaszlem.. Asiu ja tez czekam na USG... Ty chyba i tak masz starsza ciaze od mojej o jakies 2 tyg... Mam nadzieje ze maluszki pokaza sie "od jak najlepszek strony" i bd mowic synek albo corcia... U mnie w domu wszyscy chodza i jak mantre powtarzaja bd chlopiec, bd chlopiec:D ja tez czuje na chlopca... Ale mojej bratowej wszycy mowili ze wyglada na chlopca.. Oni dowiedzieli sie w 8 mies (bo dziecko bylo uparte:)) i to jeszcze tak na 90 procent ze bd dziewczynka... No i jest Ola. W rodzinie same wnuczki wiec liczna na nas:D X myslalyscie o szkole rodzenia? U nas jest 10 zl za godzinne spotkanie... X dzisiaj w radiu mowili ze do swiat tylko 40 dni... Oj jak ja lubie te przygotowania... Mino ze zazwyczaj padam po wigili to i tak lubie;) w tamtym roku gdybalismy ze moze juz swieta bd w troje obchodzic no i prosze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszlamlodamama ja myślałam, ale mam daleko, więc niestety nie skorzystam. Mmm..ja też lubię te "wyczerpujące" , a zarazem bardzo miłe przygotowania i tą atmosferę;) i powiem Ci, że rok temu w Wigilię mieliśmy takie same przemyślenia jak Wy:) i tego sobie życzyliśmy dzieląc się opłatkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba namowie meza... Szkola jest w tym szpitalu w krorym zamierzam rodzic... A rozmawialam ze znajoma is twierdzila ze zupelni inaczej patrza na rodzaca po szkole polozne i pielegniarki wydalo mi sie to dosc dziwne takie segregowanie... Ale coz... Ja mam nadzieje ze dowiem sie rzeczy przydatnych dotyczacych porodu i pielegnacji dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki które rodzicie pierwszy raz - myślę że warto iśc do szkoły rodzenia , będziecie przygotowane do porodu i poznacie pielęgnacje maluszka , ja już mam doswiadczenie wiec sie nie wybieram :) ale myślę że jeśli macie taką możliwośc to warto - będziecie sie czuły pewniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Panie :) Jaka tu cisza dziś. -Asia my we wtorek do gina idziemy, może poznamy płeć ? :) - Moja ośmiolatka też mówi do brzuszkowego lokatora, tylko najczęsciej niechcący używa zwrotu On. Jak tylko poczuję że mój brzuch się napina i kulka w środku się przemieszcza wołam moją córcię, bo dotykanie maleństwa sprawia jej ogromną radość -Ja nie będę chodzić do szkoły rodzenia, ale już od czwartku będę miała regularne cotygodniowe spotkania z moją położną, także dowiem się wielu ciekawostek :) Również nie mogę doczekać się świąt. Uwielbiam ten czas, mimo że ogarnianie wszystkiego jest pracochłonne. Następne takie porządki to już w marcu na Wielkanoc nas czekają i przy okazji na narodziny maluszków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK----------------synek/córeczka------miesiąc ciąży------termin porodu karolowa----------------synek------------------ 21-------------------30.03.2013 mniejszabyc-----------córcia?-------------------5------- ------------01.04.2013 Dzidek78---------------synek-------------------18-------- -----------05.04.2013 kasia--------------------synek-------------------18------ ----------6 -10.04.2013 olabia-------------------?????-----------------------5--- ----------------09.04.2013 Ancyk80----------------synek-------------------18-------- -----------10.04.2013 ::::Asia::::-------------????-----------------------18--- ----------------11.04.2013 Plusik-------------------??????---------------------16--- ----------------12.04.2013 kwietniówka2013----???------------------------16-------- -----------13.04.2013 Andzik1984-----------synek--------------------18--------- ----------16.04.2013 Sekowa28-------------???????--------------------15------- -------------16.04.2013 agalesna --------------???------------------------18----------------- --16.04.2013 Bożka2930------------córeczka---------------5--------- -----------17.04.2013 e ona---------------------??????------------------ 15-------------------18.04.2013 Otulka------------------synek?-------------------5------- --- ----------18.04.2013 dagaa-------------------?????---------------------5----- --------------19.04.2013 monika_kwietniowka-???----------------------- 4--------------------19.04.2013 Funiak-------------------????---------------------16----- ---------------20.04.2013 mama kwietniowa 2013...???..................18..................-21.04.2013< br /> antonówkaa------------?????--------------------16------- -------------22.04.2013 przyszlaMlodaMama---????-------------------- 14--------------------28.04.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki! Ja w pracy, ale chyba zaraz się zwolnię do domu, od wczoraj tak mnie boli w dole brzucha z prawej strony, jak się zginam...ehh...sama nie wiem czy to się rozciąga wszystko czy to coś innego.... wzięłam nospę...ale narazie dalej boli... ;( Witam nową koleżankę! Miłego i cieplutkiego dnia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, witam nowe na forum Dagaa ja ostatnio cierpiałam okrutne męki z powodu bólów/kłuć brzucha. Dzwoniłam do mojej gin, a ona, że na kłujące bóle i tak nic nie ma i że to pewnie jelita albo rozciągające się więzadła, ale jak chcę to mogę przyjechać na kontrolę. Kazała zażyć No-Spę i też nic mi po niej nie przechodziło, ale postanowiłam wstrzymać się z wizytą, bo nie chcę, zeby wzięła mnie za jakąś panikarę. Bolało w piątek i w sobotę. W niedzielę już lepiej, teraz czuję delikatne kłucia, ale nic poza tym, więc chyba jeszcze poczekam z wizytą do planowej za tydzień, ewentualnie w razie bóli podskoczę do niej w tygodniu. Aha, lekarz pytała, co jadłam w ten dzień (kiedy bolało). Przyznałam się do wypicia szklanki coli (okropną mam ochotę na gazowane napoje ostatnio), ale dostałam opieprz :D. Powiedziała, że góra dwa łyki, jak nie mogę się powstrzymać i za karę teraz będę pić rumianek :D. I choć jestem przekonana, że te bóle to nie od coli, to głupio mi było... Dziś odbieram wyniki morfologii i moczu, oby była jakaś poprawa. Bardzo się stresowałam ostatnio tym, że nie czuję ruchów dziecka, bo wcześniej czułam. Lekarz mówiła, żeby nie panikować jak nie czuję się ich 2-4 dni i że w ogóle to za wcześnie, żeby czuć ruchy dziecka ale przecież wiem, co czułam. Nie czułam malucha w sumie z 5-6 dni, dopiero koło soboty coś się ruszyło, ale wiadomo, nie ma się pewności, że to dziecko a nie coś innego. Zaczynam 18 tydzień, a jak u Was z ruchami, mamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, wczoraj jeszcze poteżnie się wystraszyłam, bo okropnie wymiotowałam. Ponieważ jednak wymioty zaczęły się w 10 minut po zażyciu witamin, myślę, że to po nich. Zwłaszcza, że wzięłam je bez posiłku. Jadłam tylko owoce. Myślę, że trzeba będzie zmienić witaminy albo sposób ich przyjmowania, bo to jakaś masakra, nie rzygałam tak przez całą ciążę :o biorę Centrum Materna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dagaa funiak zdrówka dla was Funiak ja czuję ruchy co dziennie i o różnych porach, teraz też czuję jak się wierci :) chyba się obudziło. Ja też czasami skuszę się na colę i to też nie są dwa łyki, ale piję tylko wtedy kiedy chcę żeby mi się zdrowo odbiło po czymś ciężkostrawnym. U mnie weekend minął spokojnie, dobrze się czułam, nic mi nie dolegało, oby tak dalej. Asia faktycznie trzeba olać tych dziadów, którzy wypisują coś o nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mnie tez wszystko boli kluje w brzuchy w bokach w plecach;( do tego wzdecia i zaparcia:( sluchajcie czy ktoras z was miala wycinany wyrostek robaczkowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widać wiele z nas odczuwa te kłucia. Przyznam się, że też myślałam o tym, że to wyrostek jak mocniej kłuło w prawej stronie. Potem już nie miałam pomysłów więc pomyślałam że to może kamienie jakieś czy piasek albo kolki. Mam nadzieję, że przejdzie Wam jak i mnie (choć pewnie nie na długo) :D Zaraz dojdą jakieś nowe boleści... Mniejszabyć, to fajnie, ja czuję jakieś delikatne smyranie, ale ledwo wyczuwalne więc nie wiem, czy to dziecko. Wczoraj też wypiłam nieco coli, ale wrzuciłam do niej cytrynkę, żeby było zdrowiej :o :D i napiłam się tylko dwa łyki, jak pani doktor kazała 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK----------------synek/córeczka------miesiąc ciąży------termin porodu karolowa----------------synek------------------ 21-------------------30.03.2013 mniejszabyc-----------córcia?-------------------5------- ------------01.04.2013 Dzidek78---------------synek-------------------18-------- -----------05.04.2013 kasia--------------------synek-------------------18------ ----------6 -10.04.2013 olabia-------------------?????-----------------------5--- ----------------09.04.2013 Ancyk80----------------synek-------------------18-------- -----------10.04.2013 ::::Asia::::-------------????-----------------------18--- ----------------11.04.2013 Plusik-------------------??????---------------------16--- ----------------12.04.2013 kwietniówka2013----???------------------------16-------- -----------13.04.2013 Andzik1984-----------synek--------------------18--------- ----------16.04.2013 Sekowa28-------------???????--------------------15------- -------------16.04.2013 agalesna --------------???------------------------18----------------- --16.04.2013 Bożka2930------------córeczka---------------5--------- -----------17.04.2013 e ona---------------------??????------------------ 15-------------------18.04.2013 Otulka------------------synek?-------------------5------- --- ----------18.04.2013 dagaa-------------------?????---------------------5----- --------------19.04.2013 monika_kwietniowka-???----------------------- 4--------------------19.04.2013 Funiak-------------------????---------------------18----- ---------------20.04.2013 mama kwietniowa 2013...???..................18..................-21.04.2013< br /> antonówkaa------------?????--------------------16------- -------------22.04.2013 przyszlaMlodaMama---????-------------------- 14--------------------28.04.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic takiego nie jadłam własnie , wyrostka już nie mam dlatego pytam bo gdzies czytałam ze zrosty po tym zabiegu mogą boleć:( ja miałam usuniety w 2003 r. Jadłam co prawda surówkę z kiszonej kapusty ale bardzo małą ilość , maskra wszystko mnie boli:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwoszko, jeśli podejrzewasz, że to jelita, to może zażyj No-Spę, pomaga na nie. U mnie wyrostek na swoim miejscu, więc nie wiem, co Ci poradzić. Mniejszabyć - Ty już 21 tydzień, więc trzy tygodnie przede mną, dlatego ruchy pewnie intensywniejsze. U mnie jeszcze słabiutkie, z niecierpliwością oczekuję mocniejszych doznać, choć przyznam, że się ich trochę boję również. Pocieszam się (tak odnośnie tych słabszych ruchów lub ich zaniku), że przecież gdyby coś złego się stało, to przez tydzień miałabym już jakieś bardziej dramatyczne objawy a nie kłucia, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, zamieńcie w tabelce tygodnie na miesiąc ciąży. Stwierdziłyśmy, że tak będzie mniej zamętu i roboty z tabelkami i uzupełnianiem danych.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funiak to na pewno przez tą kiszoną kapustę ja właśnie po niej miałam kolkę nie mogłam się ruszać, szłam ledwo co do WC zrobić siusiu zgięta w pół. Myślałam że umieram. Weź nospę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olabia, ale tak lepiej porównuje się wiek ciążowy, jak są tygodnie można porównać swoje objawy (np. odczuwanie ruchów dziecka) z objawami dziewczyn o zbliżonym terminie porodu. Miesiąc nic nie mówi, każda z nas jest już w 5 miesiącu. No chyba że tydzień będziemy wpisywać w stopce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mniejszabyć to kiwoszkę dzisiaj boli, mnie przeszło ;) Ale faktycznie, w ten dzień co mnie tak bolało, zjadłam dużo ogórów kiszonych i piłam wodę ze słoika. Bo przeczytałam, że to dobry probiotyk. Widać w nadmiarze wszystko szkodzi. Ale kapustę jem często w różnych postaciach i co najwyzej mnie nieco wzdyma, ale raczej nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funiak sorki pomyliłam się, oczywiście to było do Kiwoszki TC w stopce to dobry pomysł bo faktycznie m-c mamy ten sam ale tygodniami się różnimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku, przeczytałam gdzieś że dziewczyna w 19 tygodniu była już 12 kg do przodu. Ja w 13 tygodniu byłam 1,2 kg i wydaje mi się, że mogłam przytyć może z 1 kg. Znajomi mówią, że strasznie wyszczuplałam, w dodatku zdarza mi się wymiotować nadal. Nie mam teraz wagi w domu, żeby się zważyć, ale chyba będę musiała poruszyć ten temat z moją gin, bo przybieram strasznie wolno na wadze (o ile w ogóle). Brzuszek ciążowy mam, ale tak to wszędzie kilogramy poleciały - z talii, tyłka, ud, nawet twarz mam inną. Wiem, że jeszcze dużo czasu na tycie, ale nieco mnie to dziwi, bo jestem mocno zbudowana i obawiałam się, że w ciaży roztyję się na amen a tu chudnę...A jak u Was z wagą dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK----------------synek/córeczka------miesiąc ciąży------termin porodu karolowa----------------synek------------------ 21-------------------30.03.2013 mniejszabyc-----------córcia?-------------------5------- ------------01.04.2013 Dzidek78---------------synek-------------------18-------- -----------05.04.2013 kasia--------------------synek-------------------18------ ----------6 -10.04.2013 olabia-------------------?????-----------------------5--- ----------------09.04.2013 Ancyk80----------------synek-------------------18-------- -----------10.04.2013 ::::Asia::::-------------????-----------------------18--- ----------------11.04.2013 Plusik-------------------??????---------------------16--- ----------------12.04.2013 kwietniówka2013----???------------------------16-------- -----------13.04.2013 Andzik1984-----------synek--------------------18--------- ----------16.04.2013 Sekowa28-------------???????--------------------15------- -------------16.04.2013 agalesna --------------???------------------------18----------------- --16.04.2013 Bożka2930------------córeczka---------------5--------- -----------17.04.2013 e ona---------------------??????------------------ 15-------------------18.04.2013 Otulka------------------synek?-------------------5------- --- ----------18.04.2013 dagaa-------------------?????---------------------5----- --------------19.04.2013 monika_kwietniowka-???----------------------- 4--------------------19.04.2013 Funiak-------------------????---------------------5----- ---------------20.04.2013 mama kwietniowa 2013...???..................18..................-21.04.2013< br /> antonówkaa------------?????--------------------16------- -------------22.04.2013 przyszlaMlodaMama---????-------------------- 14--------------------28.04.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Funiak, najlepiej rzeczywiście będzie umieszcać i aktualizować tc w stopce, wtedy i tak będzie to najbardziej widoczne, Ostatnio tak stwierdziłyśmy, że jak co tydz każda z nas zacznie kopiować tabelke, to się nimi zasypiemy :) Także w tabelce wpisujmy miesiąc, a w stopce najnowsze dane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×