Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Ja też brałam ślub 8 sierpnia 2009 :) co za zabieg okoliczności:) Hania mniej marudzi ale też ślini sie tez mysle czy nie zęby ehh ;/ własnie zasnęła jutro chrzest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Otu czest bywasz w biedronce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Otu czest bywasz w biedronce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama cieszę sie ze to jednak nei porażenia i wierze w to ze Twoja coreczka będzie zupełnie zdrowa! Otulko - fajnie z maluchem na basen isć, wiem coś o tym bo my dośc czesto chodzimy z córką (jak skonczyła 5miesiecy to pierwszy raz), niestety z malym jeszcze nie pojdziemy bo chyba to alergik i narazie na basen boje sie go brac. kiwoszka- ja tak jak Ty kupkami sie nie przejmuje. NIe ma w nich krwi to jest ok. agalesna - zazdroszcze takiego śpiocha :) andzik1984 zdróka dla Szymka Bożka - ja narazie nie skaładałam wniosku bo do 1 wrzesnia mam ten podstawaowy macierzynski , potem sie pisze chyba o dodatkowy macierzymski 6tygodni a dopiero potem o ten wychowawczy (kolejne 26 tygodni) Widze ze duzo dziewczyn ma rocznice slubu w sierpniu hehe my też 5-tą - 2 sierpnia :) izuletta - jejku uwazaj kobieto, wiem ze czasem zdarza sie tak przysnąc ale lepiej wszystko powyłączac. Dobrze ze nic sie nie stało :) a otulko nie przejmuj sie jakimś "gościem" pisz , pisz i się "lansuj" my tu nic nie mamy przeciwko :D a u nas hm. Karmie nadal cycem bo mi szkoda tego mojego bobasa, tego antyalergicznego melka w ogole prawie nei chce pić i troche jestem na diecie ale nie takiej restrykcyjnej jak mi kazano bo po prostu nie wytrzymuje. Staram sie go karmic mieszkanie bo jednak po mm nie ulewa tak strasznie, ma lepsza cerę ale tak szkoda mi go odstawic z dnia na dzien. zwlaszcza ze z cyców mi leci i jak duzej nei karmie to boli a odciagac i wylewac do zlewu to poprostu jakiej nieludzkie. Niestety nadal "furczy" mu cos w nosie i juz sama nie wiem czy on poprostu nie jest przeziębiony a nie wszystko lekarka zwaliła na alergie a biedak sie meczy bo niby mu nic nie leci, oddcyha w mare normalnei ale caly czas ten jego oddech jest "świszczący". W środe idziemy w koncu do alergologa moze on cos poradzi bo to mnie najbardziej martwi. Jeszcze troche chyba mało waży bo 15 konczy 3 miesiące a waże 6200g, w porównaniu do Waszych pociech to mało :( eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NoToFrugo to moja mala jeszcze mniej wazy bo 5700 a 3 miesiace juz skonczyla. Chyba wlacze jej ten kleik ryzowy bo ona nic nie rosnie. Caly czas w tych samych ubrankach. moja kolezanka urodzila miesiac temu dziewczynke o bardzo zblizonych parametrach jak Ala przy porodzie a jak polozysmy je wczoraj obok siebie wygladaly tak samo a dzieli je rowno dwa miesiace. Corka kolezanki wazy tylko 200 g mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) Ja właśnie siostrę wyszykowałam na wesele i teraz mam chwilę odpoczynku:) * kiwoszka to mieliście szczęście, że trafiliście na dobrych lekarzy.. Mam nadzieję, że kuzynce nic złego się nie przytrafi jak mojemu siostrzeńcowi. * mama u nas jest wybór: albo segregujesz i płacisz mniej, albo nie segregujesz i płacisz więcej. My będziemy segregować wyjdzie nam 25 zł, a jak byśmy oddali bez segregacji to 47,50zł. * izulietta no to miałaś przeżycia ;) U mnie kiedyś tata suszył na kuchni kaflowej buta i się zajął cały ciemno było strzelało dudniło a tata spał, MASAKRA. Ściany i sufit od razu do malowania, bo jak smoła. * otulko oj tak, jak dziecko prześpi dłuższy czas to człowiek się zregeneruje od razu :) My dziś od 6 na nogach:) * Notofrugo mi też się wydaje, że Olafek jakiś taki chudziutki. Nie wiem ile teraz waży, bo dawno był nie ważony, ale na pewno aż za wiele nie przybrał. Aż będziemy mieć 2 szczepienie to Go zważą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja witaminy mam 2w1 podam jeszcze przez tydzień a później tylko d. Co do maciezynskiego to podstawowy mam do 21 sierpnia. W moim przypadku jest tak ze mialam umowe do 24 maja i teraz przejal zus wyplate (ktorwj jeszcze nie dostalam bo zus sie spoznia)a dwa tygodbie przed koncem czyli na początku sierpnia skladam wniosek o dodatkowe 6 tygodni i o pol roczny rodzicielaki. Sory za bledy ale z komorki pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja podawałam K+D do końca 3 miesiąca, lekarz kazał po prostu zużyć to co zaczęto podawać, a potem włączyć tylko D. Mama to super, że wszystko ok u was, powodzenia i wytrwałości w rehabilitacji. Tak myślałam, że wszystko będzie dobrze. Te dzieciaczki wasze - twoje i sękowej, zbyt pogodne na zdjęciach, żeby mogły aż tak chorować... U nas wszystko cacy. Mała coraz częściej zasypia sama. Chce tylko smoka i przytulenia i śpimy :). Boże, co to za ulga tak zasypiać bez 2-3 godzinnego noszenia, kołysania.. Miłego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej my nadal kaszel ale poza tym radosna i uśmiechnięta zuzka jak zawsze my 5 rocznica 14.08 rok temu byliśmy we Wiśle na romantycznym wieczornym wypadzie siostra została z Paulinką a Zuzka już była z nami a nawt o tym jeszcze nie wiedziałam:P --- andzik 1984 ja też nic nie składa lam jeszcze -- kiwoszka przykro mi z powodu twojej kuzynki\ ----mama4363 my śmieci segregujemy na "odpady segregowane" typu butelki puszki kartony i "odpady pozostałe" czyli np pampersy, odpady z kuchni ----dagga ślinienie się to część rozwoju i robienie baniek no właśnie jak składałaś wniosek ile masz płatne ja mam teraz 100% a potem 60% tak kadrowa powiedziała że mam mieć ---izulietta oooo to się narobiło - -----monika witamina D od 3 miesiaca do 3 roku życia ja mam jeszce za szpitala vita D krople a wy co podajecie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my juz po chrzcie wysle foto Hani :) nie płakała była dzielna:) ale nie zasneła ani na chwilę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Co tak tu cicho po weekendzie? U nas spokojnie, gości mieliśmy wczoraj, więc się nie nudziliśmy, chociaż ciężko mówić o nudzie przy dziecku :D Olafek dziś bardzo ładnie spał od 21 do 04, a potem do 07. Od 3 dni jest taki spokojny, że aż dziwnie :) Pobawi się, poleży, zje i chce spać ;) Ja muszę się wziąć za robienie ogórasków w słoiki, bo już mam duże w ogródku. Dzięki za odpowiedzi na temat witaminek :) ----------------------------------- * otulka śliczne zdjęcia Tymonka:) Duzi chłopiec, ładniutko się uśmiecha. Widzę, że ślinioch też poszedł w ruch :D jak u nas. * kiwoszka Hania przeuroczo wyglądała w tej sukienusi :) Super, że chrzest się udał i malutka nie dokuczała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwoszka ślicznie wyglądała Hania w sukieneczce :) ogólnie sukienka ładna, my chrzcimy dopiero we wrześniu ale już szukam jakiejś sukieneczki. I to prawda że dla dziewczynek jest większy wybór. Jesteśmy po pierwszej rehabilitacji... Jest sporo trudnych ćwiczeń, wykonuję je jeszcze bardzo niepewnie ale pewnie dojdę do wprawy po kilku dniach. Są one jednak nieprzyjemne dla dziecka. Większość ćwiczeń dobranych dla niej polega na rozciąganiu mięśni a to przecież trochę boli... Mamy też pokazane jak stymulować mięśnie podczas codziennej pielęgnacji. Sekowa28 ta rehabilitantka widziała że Ala zupełnie nie podnosi główki podczas próby podnoszenia za rączki i pokazała nam jak ją podnosić i brać na ręce by stymulować te mięśnie, teraz nie mam zbytnio czasu ale jak znajdę chwilę postaram się poszukać jakiś filmik bo opisać nie jestem w stanie jak, ewentualnie sama nagram i wyśle na pocztę jeśli być chciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo nie wiem co jest w tym dziwnym sposobie podnoszenia ale moja do tej pory bardzo wiotka Ala w tej pozycji trzyma główkę dość sztywno a poznała ją dziś po południu. Ta fizjoterapeutka co ją rehabilituje mówiła też że jest spory związek pomiędzy zażywaniem no-spy w ciąży a późniejszymi mięśniowymi problemami u dzieci. A ja brałam tej no-spy sporo. Jedną ciąże już straciłam i teraz na samym początku też miałam mnóstwo problemów, dwa pobyty w szpitalu do 20 tyg, i później jak tylko poczułam ból, kłucie lub tym bardziej skurcz brałam tą no-spę i pomagała lub to było tylko placebo ale byłam spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no zleciało Funiak pomyśleć że dopiero my dowiadywałyśmy się o ciąży czekałyśmy na bijące serduszka i pierwsze wizyty :) a teraz kolejne ciężarówki są na kwiecień :) i wszystko przed nimi. U nas pogoda tak marna że chyba dziś spaceru nie będzie;( już pada. Hania chyba zaczyna ząbkowanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marna pogoda to nie przeszkoda;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :* wlasnie zrobilam krem ziemniaczany i pawlowa sie piecze wiez zagladam poki Igus jeszcze jest grzeczny i chce siedziec w bujaczku :D Dzis skonczylismy pierwszy sloiczek marchewki :) od jutra zaczynamy z innym warzywkiem jestesmy juz zaopatrzeni :) Maly ostatnio na szczepieniu mial 68cm i 6800g :) uwielbia jak sie do Niego mowi :D kurcze juz marudzi, uciekam, postaram sie wpasc czesciej i odniesc do waszych postow, czytalam ale teraz juz czasu nie mam :( pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej... Ja juz po operacji... Udalo sie laparoskopowo... Wczoraj mialalm ok 10 a wieczorem juz wstalalam... I jutro uciekam do domku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) Olafek dziś kończy 3 miesiące. Byliśmy dziś cały prawie dzień na zakupach, mały się umęczył i śpi;) Wczoraj 16 słoików ogóreczków zrobione, jutro następna seria:) __________________________ * mama super, że rehabilitacja idzie pełną parą. Oby tak dalej, na pewno efekty będą coraz większe. * Funiak oj tak, nie wiadomo kiedy to zleciało. Pierwsze mdłości, bóle, itd. A na końcu nasze największe szczęścia:) * kiwoszka a u nas za to ładna pogoda, wczoraj i dziś i wcześniej:) Spacerujemy, na domki przyjechali koło nas ludki z Warszawy i przyjechała do nich właśnie wnusia (4latka) słodka. Przychodzi codziennie do Olafka:) Dziś mu przyniosła prezent, buciki i grzechotki to wózeczka:) a mi bukiet z kwiatków zrobiła :D * przyszlaMM szybko dochodź do siebie i wracaj cała i zdrowa do Antosia :) na pewno tam czeka z utęsknieniem na mamusię :) ------------------------- POZDRAWIAMY a gdzie Ty się podziałaś Olabia?? Pisz co tam u Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karaniewka
Ale nowosc ze dzieci lubia skupiac na sobie uwage. Niesamowite po prostu;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej dziewczyny :) Ależ mieliśmy intensywne kilka dni :) Tymon zaliczył swoją pierwszą wielką rodzinną imprezę. I dumna jestem z niego niesamowicie. Cały dzień wytrzymał, do 20 bawił się razem z innymi gośćmi, uśmiechał się radośnie kiedy sobie tańczyliśmy troszkę. No sama radość z takim niemowlaczkiem. Poza tym wszystko po staremu :) Chociaż nie do końca, bo maluch rośnie szybko, nabywa nowe umiejętności i z każdym dniem jest coraz cudowniejszy ;) Widzę, że sierpień na naszym forum powinien być bardzo romantycznym miesiącem ;) Same rocznice ślubu :) *NotoFRUGO daj znać, co ten alergolog powie. Mam nadzieję, że maluch jednak nie będzie alergikiem. A 6200 w wieku 3 miesięcy to chyba całkiem przyzwoita waga. Dzieci w końcu tak różnie rosną. *mama4363 a Ala przybiera powoli i równomiernie czy po prostu przestała w pewnym momencie przybierać? A może i na ten problem będzie miała wpływ rehabilitacja? Dobrze, że tak szybko ją rozpoczęłyście. Jaką metodą Ala jest rehabilitowana? Wiem, że maluchy początkowo potrafią źle reagować na niektóre ćwiczenia, ale jestem pewna, że raz dwa zobaczysz ich efekty i wtedy będziesz wiedziała, że było warto malutką pomęczyć. Powodzenia dziewczynki! *monika z tą witaminką d to najnowsze opinie w tej sprawie wśród lekarzy są takie, że dzieciaki powinny ją przyjmować nawet do 18 roku życia. A wit. k już też skończyłam Tymciowi podawać. Co to za ogóreczki robisz? Lubię ogóraski w przeróżnej postaci ;) *Funiak super, że z zasypianiem Igi już tak dobrze :D Oby tak dalej dziewczyny ;) I masz rację, że ten rok tak szybko zleciał. Ledwo co człowiek się w test wpatrywał a tu już takie dorodne bobasy wszystkie mamy ;) Tymuś tak realnie "skończy" swój roczek już za 10 dni - w moje urodziny ;) *bożko też vita d podawałam, a teraz chyba d vitum czy jakoś tak mamy. *kiwoszko Hania w sukienusi jak księżniczka :) Śliczna! *karolowa to Iguś już się zajada doroślejszym jedzonkiem? Napisz coś więcej jak Wam poszły pierwsze próby. My jeszcze z tym czekamy. I w ogóle napisz coś więcej nasza perfekcyjna pani domu ;) Ty chyba nigdy nie próżnujesz, co? ;) *przyszłaMM super, że już po wszystkim i że już jutro wrócisz do Antosia :) Zdrówka kochana! Do jutra i dobrej nocki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oti Pewnie chcialabys byc liderem co?;-) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie powiedzcie ma jak przybieraja na wadze wasze dzieciaczki,bo mój synek w ciągu miesiąca przybrał tylko 200g i tak mysle czy to aby nie malo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://mamdziecko.interia.pl/pierwsze-miesiace/news-dlaczego-slabo-przybiera-na-wadze,nId,619058 Andzik pocztaj tu jest o wadze. nie martw sie ;) my chrzcimy w niedziele. mam mnóstwo sprzatania i gotowania. jak zwykle rodzinka meza problemy stwarza i foch na fochu. rece mi opadaja jak na nich patrze i slucham. Burżuazja chce być po królewsku ugoszczona. No to ja ich ugoszcze ....;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) Otulko z obiadkami to tak jest ze czekam az Maly bedzie troche glodny np. po drzemce i wtedy jemy dorosle jedzonko, najpierw byla marchewka a dzis zaczelismy groszek :) no i pierwszego dnia byly takie miny jakby cytryne jadl a nie marchewke :D pozniej zmieszalam mu z moim mleczkiem i zajadal sie super marchewka nastepnie dalam juz sama marchewke i szlo ekstra :) sloiczek w trzy dni :D lubi smakowac :) nawet pije juz herbatke z kubka niekapka :) czasami oczywiscie musze mu pomoc zlapac w obydwie raczki kubeczek, ale popic mu sie udaje :) taki zestawik mu kupilismy : http://www.patiimaks.pl/shop_images/257-00200/zestaw-do-karmienia-dla-chlopca-tommee-tippee4mtls5tdwvyo5.jpg to Tymuś jest towarzyski bardzo ;) nie balas sie troche? ja czasami jeszcze czuje stres jak Malego mam zabrac do towarzystwa... a Tymonkowi musiala sie impreza podobac :) co do witaminek to nie dostalyscie zalecenia z szpitala? ja mam nawet pieczatke wbita w ksiazeczke Malego ze K do 3m.ż. a D do chyba 3 r.ż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej my sie szykujemy jedziemy na bioderka ----przyszła młoda mama super wiadomości -- karolowa pamietam jak paulinka sie zajadała marchewka pierwszy posiłek super sprawa i przezycie :) ----funiak nooo rok minął ciesę się że tu trafiłam i was poznałam --- Otulka super że jesteś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej , my po alergologu. Niestety to skaza białkowa i to jakas nasilona bardzo :(. Dr. kazła odstawic definitywnie cyca (jak okreslła żeby i siebie i dziecka nie męczyc) i mleko na recepte dawac, które śmierdzi jak nie wiem..., poza tym musze go oliwic Emollientami 4razy dziennie i chuchac i dmuchac na niego :) jeszcze badanie krwi nas czeka zeby potwierdzic czy alergia jest na mleko krowie czy jeszce na cos innego. Podobno góra do 2 roku zycia ta skaza ustępuje, ale moze zamienic sie na alergie np. na pyłki róznego rodzaju. Tak więc mam małego alergika. Szkoda go ale cóz, dzisiaj takie czasy ze dzieci strasznie choruja. A co do wagi to - ja Nikosia waze tak na oko staje razem z nim i potem siebie odejmuje :D. Nie jest jakis chudy bardzo ale mniejszy od córki która zawsze była wręcz za duza bo byla w 75centylu (dopiero teraz sie jakos wyrównawła), ale widocznie taka jego uroda. O tej witamienei D to z tego co ja pamiętam to dawałam do 1roku zycia, ale nei wiem jak powinno sie dawac bo teraz juz zgupiałam. karolowa - juz dajesz słoiczki? szybko. Ile Twój Igus ma? bo ja corce (ona byla na cycu , pierwsze jabluszka i marchewki dawałam jak miala 5 miesiecy) a podobno jak jest na mm to mozna po 4 miesięcu. otulka - to masz towarzyskie dziecko :) tylko sie cieszyc :D ja dowiedziałąm sie o ciązy 8 sierpnia :D pamiętam a zaszłam 26lipca hehe wiec u mnie jeszcze troche do rocznicy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×