Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Hej;) *Funiak ja też znowu zaczęłam dokarmiać. Mam wizytę 6 sierpnia u gina z tą nadżerką i "dzikim mięsem" na ranie.. jeżeli potrzebne będą jakieś zabiegi też będę musiała przestać karmić. Pewnie jakieś leki i wgl, a nie będę czekać rok na to, bo i tak mnie cały czas "tam" pobolewa. Z mężem nawet nie możemy się pokochać.. już tyle miesięcy.. ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej;) właśnie sprawdzałam w książecce - młody zaraz po urodzeniu dostał Euvax tej wadliwe serii :/ a w 6tyg też Euvax ale już innej.... kurcze, byłam wczoraj na szczepieniu to nie wiedziałam... Niby narazie nie widziałam żadnych skutków ubocznych... mam nadzieję że sie nie pojawią... co do przytulanek z mężem...to tez jest ciężko...niby wszystko się zagoiło a boli mnie bardzo :/ Miłego wieczoru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mój maluszek tez był 2 razy szczepiony ta szczepionką euvax na szczescie inna seria ale i tak sie zmartwiłam :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, niestety Tymon też nie miał szczęścia z tym cholernym szczepieniem - w szpitalu jeszcze, tuż po urodzeniu został zaszczepiony szczepionką z wadliwej serii euvaxów :( Też mnie to wkurzyło kilka dni temu niezmiernie. Czasu jednak nie cofnę. Jedyne co mam teraz, to nadzieję, że w żaden sposób się to na nim nie odbije. *agalesna super, że chrzciny ok :) Teściową nic tylko olać ;) Wrzucaj te fotki z chrzcin. Z tym przekręcaniem główki nic nie pomogę, bo nie wiem co i jak w tym wypadku. *Aneczka to świetnie, że basen przypadł Amelce do gustu :) Tymon wychowuje się z baaardzo głośną siostrą, więc jemu hałas przestaje przeszkadzać. Też się troszkę obawiam wyjazdu, ale szkoda byłoby całe lato w domu przesiedzieć. *Funiak a Igunia dostała szczepionki z tej wadliwej, wycofanej serii aż dwa razy? Czy to była jakaś inna seria euvaxu? My dalej tylko pierś i ja bym bardzo chciała, by jeszcze tak zostało. Ale rozumiem, że to może męczyć i ograniczać. *kiwoszka brak czasu w okresie przeprowadzkowym jest całkowicie zrozumiały i uzasadniony ;) Powodzenia z marchewą! Daj znać jak Haneczce podeszło ;) *monika a Ty co tak mało obecna w ostatnich dniach? Przyzwyczaiłam się, że jest Cię tu więcej :) Porządek z podwoziem pewnie warto zrobić. Ale może nie będzie od razu konieczne odstawianie Olafka od piersi. Chyba, że chcesz zakończyć karmienie? *dagaa co do przytulanek, wbrew pozorom jest jeszcze wcześnie i nasze ciało ciągle dochodzi do siebie. Będzie lepiej. Karmienie piersią też w tych sprawach raczej nie pomaga. Mam strasznego lenia dziś wieczorem, a kompletnie nie mogę sobie na niego pozwolić. Warunki do pracy nawet sprzyjające (dzieci śpią spokojnie, mąż w pracy), a nie mogę się zebrać jakoś do działania. Ech, żeby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek też dostał tą szczepionkę całe szczęście też inną serię. W piątek kolejne szczepienia. Strach szczepić aż:-( monika kwietniowa kiedy będziesz się wybierała na usunięcie tego "mięska"? Ja dzis byłam u lekarza na cytologii i też powiedział, że na bliźnie zrobiła mi się narośl ziarnina to pewnie to samo. I może zniknąć ale może będzie trzeba usunąć. Boli mnie też przy stosunku szczególnie na samym początku. I ostatnio krwawiłam delikatnie i prawdopodobnie z tego. Więc prawdopodobnie do usunięcia. Nawet nie wiem jak to się odbywa:-( czy znów będą szwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wendywu my też mieliśmy mieć rehabilitacje dużo dużo później. Ale jeżdżę z nią prywatnie, nie wiem skąd jesteś, jak z okolic warszawy to mogę dać Ci namiar, bardzo fajna Pani, podchodzi do tych dzieci jak do własnych. Agalesna mam podobną sytuację z chrzcinami i teściową i z siostrą męża. Chcieliśmy chrzcić w lipcu i u nas w mieszkaniu miało być bardzo kameralne przyjęcie, ale oni powiedzieli że u nas duszno i gorąco, bo małe mieszkanie i 4 piętro. I poddaliśmy się i robimy w lokalu i przez to dopiero 22 września, pójdzie na to ponad 2 tys. Mieliśmy nie jechać przez to wszystko na wakacje bo tyle teraz wydatków ale może po sezonie na kilka dni wyjedziemy, wtedy taniej. Moja malutka raz dostała tą szczepionkę z wadliwej serii. Drugi raz już inną. A co do zbliżeń po pierwszym porodzie miałam tak jak Wy. Czułam ból, dyskomfort prawie 2 lata, wtedy zaszłam w kolejną ciąże i już całkiem nic nie było... W miejscu blizny taki tępy ból... Myślałam że już nigdy nie będzie lepiej, a po drugim porodzie będzie jeszcze gorzej. A teraz jest pod tym wzgledem rewelacja, dosłownie jakby mnie "naprawili", może lepiej mnie zszyli, nic nie boli. Zaczęliśmy szybko bo juz 5 tygodni po i jest lepiej niż kiedykolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a czy jak podciągacie maluszki za rączki to dzwigają główke czy robią tzw mostek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*andzik Tymon podnosi się bardzo sztywno, mocno trzyma wtedy główkę w linii prostej do reszty ciała. On już w ogóle dość sztywno "siedzi" i trzyma głowę bardzo pewnie w każdej pozycji. A coś Cię niepokoi, że pytasz? *Sekowa nie martw się, raz dwa się zrobi z naroślą porządek. To raczej powinien być prosty zabieg. Życzę, by właśnie tak było. *mama4363 taka impreza w lokalu też ma swoje plusy ;) Tak na to spójrz po prostu. W domu musiałabyś się dużo napracować jednocześnie opiekując się maluszkami. A tak pójdziesz na gotowe. Wiem, że to nie do końca po Twojej myśli, ale lepiej dostrzegać plusy jeśli jakiekolwiek są. Tak chyba jest łatwiej ;) I życzę Ci, by jednak rodzinny wypad się udał :) Co tam u reszty z Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytam bo mój właśnie robi taki mostek.Mój starszy synek w 5 miesiacu jeszcze robil taki mostek i jak byłam na szczepieniu to pani doktor powiedziała ze jak do 2 tyg nie bedzie podnosił głowki to bedzie mial rehabilitacje. Na szczescie babcia bo wyćwiczyła w 1 dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzik to może z Szymciem też spróbuj poćwiczyć? Z Tymonem właśnie ćwiczę delikatnie cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaki numer seryjny miałą ta wycofana szczepionka. prosze dziewczyny napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tzn ze próba trakcyjna jest ujemna. Do 4 miesiaca jesli sie nei podnosi dziecko trzymane za rączki powinno sie skontaktowac z neurologiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* otulka jest mnie niestety mało, bo mam urwanie głowy :/ Słoków by jeszcze zrobić, robiliśmy kaszankę, garaletkę, wędziliśmy szynki, dziś robimy kiełbaski ;) Do tego męża siostry dwójka dzieci zwaliła nam się na łep:/ Ciężko ogarnąć. Co do karmienia to nie chcę go odstawiać, chyba, że będzie to konieczne;) teraz jak go dokarmiam zrobił się spokojniejszy, może się nie najadał. ładnie śpi, wczoraj sam usnął. * sekowa ja ostatnio dostałam wynik cytologii, jest OK;) A z tą naroślą mamy to samo:( Jeju mam nadzieję, że nie będzie znowu szwów, bo już raz to przeżywałam i było koszmarnie. Idę teraz do innego gina (najlepszego w mojej okolicy), prywatnie i z nim muszę dokładnie to omówić, bo nic nie wiem na ten temat. * mama nastraszyłaś mnie, że tak długo może to boleć.. ja chce znowu odczuwać przyjemność, a nie ból , chce dać radę, ale nie wytrzymuje i kończymy..:( * andzik Olafek jest silny od początku, główkę trzyma sam podnosi się do pionu za raczki, chce siedzieć. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za tydzien idziemy do szczepienia to popytam jak to z tym trzymaniem główki.Starszy synek dzwigał dopiero jak miał 5 miesiecy i nie musiałam nigdzie z nim chodzic.Nie chce dzwigać główki ale z leżenia na pleckach na brzuszek potrafi sie przewrócic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my dzis pierwszy raz zupke probowalismy. pare dni temu skorke od chleba dwa dni temu banana probowalismy a dzis zupka;) pol kubeczka zjadl. wysylam zdjecia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej ale ten czas zapiernicza! Dopiero co się nam rodziły te nasze szkraby a już zupki zaczynają wcinać :) agalesna z czego ta pierwsza zupka Błażejka? I śliczny z niego mały mężczyzna :) A podczas chrztu w dodatku bardzo elegancki ;) andzik najlepiej będzie jak zapytasz tego lekarza przy okazji. On będzie wiedział lepiej niż my. Na pewno wszystko będzie ok. Moja mała klucha ani myśli o takich akrobacjach jak przewrót z pleców na brzuszek. W drugą stronę bez problemu :) monika to Ty naprawdę mocno zapracowana jesteś ;) Podziwiam, że tyle Ci się chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsza zupka to kupiony sloiczek marchewka z ziemniaczkiem. Jutro ugotuje sama. Mam nadzieje kupic cieleciny najlepiej i z marchewka i ziemniaczkiem na maselku. Mialam poczekac do ukonczonego 4 miesiaca a to by bylo po 4 sietpnia ale zaryzykowalam. Odziwo wcinal wszystko nawet paluszki oblizywal. Zobaczymy jutro kupke ale po chlebie. Bananie i jablku nic sie nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Otina wez sie za co innego od forum to znajdzie sie i czas, madrzysz sie tylko niby przy okazji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agalesna na fotkach Błażejek raczej na niezadowolonego z próbowania nowych smaków nie wygląda :) Sporo już w sumie popróbował chłopak :) My się jeszcze ociągamy z rozszerzaniem diety ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mojej małej podano u nas w przychodni szczepionkę z tej serii 12001, w szpitalu inną czy powinnam jakoś zareagować? Jak pisałam wcześniej, babka z przychodni najpierw w ogóle wypierała się, że to u nich jej podali taką, potem mówiła, że już wycofali te szczepionki, potem że mogę sobie droższą kupić bo oni mają z Sanepidu tylko takie, a na koniec zaczęła gadać, że ta szczepionka miała dobrą konsystencję, więc żebym się nie martwiła Ale martwi mnie to jej kręcenie. Co powinnam zrobić? Dziecko nie miało wtedy żadnych ubocznych skutków szczepienia, może była bardziej marudna i popłakiwała przez dzień nieco..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamunia23
Czesc Dziewczyny, Mam pytanie do Was, zwlaszcza do mam z dwojka lub wiecej. Jak kladziecie spac Wasze maluszki? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja klade ok 21:00 najpierw starszaka a pozniej malenstwo kapie. na koncu karmiac butle, czytam starszemu ksiazke i tak zasypiaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj tesciowa mi cos mowila o tych szczepionkach... ja nic nie slyszalam, Funiak o co z nimi chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do bolu kregoslupa, to mozesz lyknac spokojnie paracetamol, po cc dostalam go i zalecenie ze w razie czego moge go z spokojem brac, ale nie ibu... itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- monika-kwietniowa też mnie te szwy przerażają ale poczytałam troszkę i to podobno bardzo prosty i szybki zabieg. - andzik my dziś byliśmy u pediatry i na szczepieniu i dała miesiąc na to by podnosił główkę czyli do 4 miesiąca. --wow ale wcina już Twój Błażejek :) nam dziś lekarka mówiła by zacząć w 5 miesiącu wprowadzać i pewnie tak poczekam jak mały będzie miał 4,5 - 5 miesięcy. Elegancik na chrzcie śliczny :) -otulka mój z brzuszka na plecy owszem a w drugą stronę jeszcze nie. - Funiak ja bym z pediatrą porozmawiała co i jak. - Karolowa na stronie gif.gov.pl są podane informacje i odnośnik do komunikatu o wycofaniu. My dziś po 2 szczepieniu. Lekarka powiedziała, że nie widzi powodów do niepokoju jeśli chodzi o wyginanie Bartka, że niby w ten sposób łapie równowagę przekręcają się na bok. Jedynie problem, że główki nie podnosi pociągany za rączki jak się przez miesiąc nie poprawi to dała mi od razu skierowanie do poradni rehabilitacyjnej. Bartuś waży 5900 i 62 cm długości. Więc przez 6 tygodni przybrał równo 1 kg na wadze :) Uciekam sprzątać bo w niedzielę Święto Bartka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa - seria szczepionek o nazwie Euvax B na żółtaczkę (wzw B) została wycofana rzekomo ze względu na złe przechowywanie. Sprawę zgłosiła jedna z pielęgniarek jakiegoś tam szpitala, ale i rodzice dzieci zasypali ministerstwo zdrowia setkami maili, w których zgłaszali rzekome skutki uboczne tych szczepień (w tym drżenia serca, bezdechy itp.). Na facebooku jest nawet profil zrzeszający rodziców dzieci, u których zaobserwowano jakieś nieprawidłowości po podaniu szczepionki. Numer tej wycofanej serii to 12001. Sprawdź w książeczce zdrowia, jaką szczepionką szczepili ci malucha. Sekowa, no właśnie w środę mieliśmy szczepienie na rotawirusy i pneumokoki i narobiłam małego rabanu o te szczepionki. Zarówno pielęgniarka jak i lekarz wydawali się być zakłopotanymi, piguła kręciła ile mogła, wystękała coś, żeby pytania kierować do lekarza, a ten chował się w gabinecie albo był bardzo zajęty badaniem dziecka i nie bardzo było jak. Potem skwitował, że co rusz są takie akcje z wycofywaniem szczepionek i to nie pierwszy raz...:o I tyle się dowiedziałam... Najgorsza obawa jest taka, że skutki tych szczepień mogą być widoczne za parę lat. Człowiek kłuje to biedne dziecko z nadzieją, że to pomaga, a potem takie szopki :o Tobie każą płacić po 350 zł za szczepionkę, a potem podają dziecku najtańszy koreański syf, który nawet w Koreii został wycofany masę lat temu. Grrrr Piszcie dziewczyny o nowych smakowych doznaniach maluchów. Nasza mała kończy w niedzielę 4 miesiące. Od przyszłego tygodnia zamierzam zwiększyć jej ilość podawanego mleka modyfikowanego do 3 butelek na dobę. A gdzieś za 2 tygodnie chcę spróbować podawać marcheweczkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) my konczymy 4 miesiące jutro i tez akurat jutro przymierzamy sie do pierwszej marchewki :) zobaczymy jak pojdzie. No z tymi szczepieniami to jest kambocza teraz ;( moja na szczesie nie miała wadliwej serii i zadnych pneumo. ani rota tez nie szczepie bo akutat ja jestem przeciwna temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz sie troche douczylam, dzieki za info, w ksiazeczce maly ma wpisane eurax, dostal to w szpitalu... ale seria chyba jest inna... doczytac sie za bardzo nie moge ja tam jestem za szczepionkami, troche jest nagonka, ale jakby nie bylo szczepionki zlikwidowaly wiele chorob ktore kilkanascie jeszcze lat temu pojawialy sie masowo, wystarczy sie cofnac w czasie, oczywiscie jak ktos nie chce szczepic to nie bedzie :) niech kazda mama decyduje sama :) ale kurde wiedzialam ze jak zajrze do ksiazeczki i zobacze eurax z poradni albo to drugie na t, to zaraz zadzwonie tam i zrobie im jazde jak niewiem co, placic i jeszcze taki szajs wstrzykuja dziecko, to sie mozna wk...ic 😡 xxx widze ze dzieciaczki powolutku przechodza nam na dorosle jedzonko :) Igus juz zjadl dzis obiadzik z dwoch warzywek, marchewka i ziemniaczek :) wprowadzilismy od 3 dni tez deserki, bo warzywka super mu ida :) frajda sie tak patrzec na niego umorusanego jak sie tak smaczy :D ostatnio (odpukac!) 3 razy sie zdarzylo ze jak kladzie sie spac miedzy 20-21 to budzi sie ok 6 rano :D :D :D ech... dziewczyny a jeszcze niedawno pisalysmy o wizytach u gina, ze nasze Malenstwo ma juz 2 kilo ... :D a ten czas tak szybciutko minal i one juz zaczely, zaczynaja lub zaraz zaczna wcinac marchewki itp. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×