Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

mój starszy właśnie dostał od przychodni szczepienie na pneumokoki za free. Podczas jednej z rutynowych wizyt pediatra zapytała czy będzie szedł do przedszkola lub żłobka, powiedziałam, że tak i zapytała czy w takim razie chcemy bo dysponują pulą szczepień które przysługują m.in za darmo dzieciakom które idą do przedszkola i tym często chorującym. Zmiany w dziecku nie zauważyłam, nie chorował ani mniej ani więcej. Poważnych skutków ubocznych nie było. Przeprowadziłam się do innego miasta i nie wiem czy tu też są takie zasady ale sama chyba specjalnie pytać nie będę... Raczej zaszczepię płacąc ale po skończeniu roku. Choć sama nie wiem jak to jest z tymi szczepionkami. Teoretycznie niby pomagają ale wszystkie pamiętamy aferę z wycofanymi szczepionkami. Mnóstwo jest artykułów o szkodliwości szczepień. A to że któraś szczepionka powoduje autyzm? Nie mając zbyt dużo wiedzy medycznej ciężko mi ocenić w co wierzyć a w co nie. Staram się patrzyć sceptycznie. Ale wiem, że niektóre dzieci przez te pneumokoki bardzo ciężko chorują więc chyba wolę zaszczepić niż żałować kiedyś że tego nie zrobiłam a mogłoby to zapobiec ewentualnej chorobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dobra, idę się wysiusiać na ten nocnik bo czuje że już mi po nogach leci. Ale wrócę tu mamuśki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja wyzej ten link zamiescilam ale jakos dziwnie to zamiescilo i to co pisalam wogole ucięło... Jak wchodzilam teraz na poczte na o2 to tam taki artykuł a że to akurat w temacie to wkleilam. Ale wycielo moj nick a zamiescilo jakby fragment linku. troche nie ogarniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wracając do nocników. Wzięło mnie na nim natchnienie i stwierdzam: Róbta co chceta. Kiedyś było na tvn że jest możliwe nauczenie dziecka - niemowlęcia robienia na nocnik. Tak, tak. Teraz już sobie przypominam. Przepraszam przejęzyczyłam się wyżej. Swoją drogą ja mam taki z melodyjką. Fajna sprawa. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Wpadłam tu tylko na chwilkę. Moje obydwie chore i nie bardzo mogę pisać bo źle sypiają. Mnie też bierze przeziębienie. Ja szczepiłam starszą na pneumokoki jak była już w przedszkolu i młodszą też zamierzam ale troszkę później nie teraz żeby było tylko jedno kłucie a nie 2 czy tam 3. Z mężem troszkę lepiej. Na razie rozmawiamy w miarę normalnie ale czasami są między nami jeszcze zgrzyty. Zajrzę jutro.Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny i bobasy :) Co tam u Was? Korzystacie z pogody? Bo u nas w ciągu ostatnich dni ciepło i słonecznie, przyjemnie ;) My sobie jeszcze z Tymonkiem zdrowiejemy. Mały dalej niestety trochę kaszle i kicha, ale nie jest jakoś źle. Apetyt mu dopisuje, humor nawet też, więc cieszymy się ostatnimi wspólnymi przedpołudniami przed powrotem mamy do pracy. *agalesna walcz dzielnie kochana, jeśli wiesz, że warto. A zapewne warto. Życzę, by wszystko się szybko poukładało. A jak zdrówko dzieciaków? Radzą sobie chłopcy jakoś z tymi choróbskami? *mniejszabyć co do prezentów z okazji chrzcin, to nie pomogę. Nie znam się za bardzo ;) Szybko się zdecydowałaś na naukę nocnikowania. Ciekawe jak Wam pójdzie ;) My sobie tego typu próby odpuszczamy, ale to przede wszystkim dlatego, że u nas mało co jest usystematyzowane. A do takiej nauki trzeba systematyczności chyba jednak. No i nie spieszy mi się w sumie z odpieluchowaniem małego. Jakiś taki mimo wszystko malutki mi się wydaje ;) Chyba trochę podświadomie chciałabym troszkę zatrzymać etap słodkiego bobaska. W każdym razie życzę Wam powodzenia, daj znać jak Wam idzie. *karolowa miałaś zajrzeć później :) Daj znać co u Igusia i jego mamy. *przyszłaMM Antoś wydaje się być takim pogodnym chłopcem :) *Ancyk nie szczepiłam na pneumokoki ani starszaka, ani Tymcia. I chyba nie zaszczepię. Też sporo o różnych szczepieniach czytałam i mam problem, by się zdecydować. Nie chodzi nawet o to, że jestem całkowitą przeciwniczką, ale wiem, że efekty uboczne się zdarzają i boję się ich wystąpienia nie mniej niż choroby :( *mama4363 ja właśnie chyba podobnie do Ciebie patrzę na szczepienia. *izulietta zdrówka dla dziewczynek i dla Ciebie oczywiście. Zgrzyty są w każdym związku ;) Trzymam kciuki, by było ich jak najmniej. *monika kwietniówka, kochana teraz ja pytam, gdzie Ty zniknęłaś? Już tak długo nie zaglądałaś, że aż dziwnie. Co u Was? Mam nadzieję, że wszystko dobrze ;) No i nie pozostało mi nic innego jak życzyć Wam miłego wieczoru i dobrej nocy. Ja dziś pierwszy raz byłam na jodze. Instruktorka zapewniała, że będę po tych zajęciach spać jak dziecko ;) No cóż, pewnie tak będzie. Jak dziecko będzie spało to i ja, jak nie będzie spało, to ja najpewniej też nie ;) Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Otulko. Zazdroszczę Ci tej jogi. Sama chętnie wyskoczyłabym na jakiś fitness chociaż raz w tygodniu. Ale u mnie ciężko z opieką nad dziećmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
agalesna nie wiesz o czym pisali a zwyzywałas ja od najgorszych? Może to Twój facet się do niej podwalał, a Tobie wciska kity, że to ona? Wkońcu widziałas jego biling nie jej więc prawdy nie znasz. Jak mozna wyzywac kogos bez dowodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;D my właśnie korzystamy z pogody, codziennie gdzieś jakieś spacerki, a to kawka u kuzynki, a to u mnie, więc czas leci... zaczęłam też od 2 tygodni cwiczyc...coprawda w domu ale zawsze to coś ;D w listopadzie idziemy na andrzejki i chciałabym się jakoś dobrze czuć w sukience ;D my też jesteśmy sceptycznie nastawieni do szczepionek... za tydzień mamy ostatnie na żółtaczkę to popytam lekarza jeszcze co i jak... no nic, my się zbieramy na zakupy, pozdrawiamy i miłego dnia życzymy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Otula, etap bobaska, podswiadomie? Na sile z minusow robisz zalety, ale jak mozna wydluzac pieluchowanie? Jak ci dziecko zakuma nocnik to pierwsza o tym napiszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Cały czas myślę nad tym prezentem dla małego, jeszcze się nie zdecydowałam co kupię. Podoba mi się też skarbonka srebrna z grawerem, są różnego rodzaju pojazdy, mise, piłki. Coś cicho na forum :( gdzie te mamusie się podziewają? --> Otulka to za duże słowa "nauka nocnikowania", Lena była na nocniku 3 razy hihihihhihi. Jak widze że pręży się i chce kupkę to wyciągam nocnik,albo idę z nią nad muszlę żeby jej szybciej poszło, zaczęłam tak robić ze względu na jej zatwardzenia, tak szybciej się wypróżniała i nie było krzyku. Od tygodnia kupki się unormowały, są co dziennie i normalne. Z tego powodu córcia szczęśliwa, a mama jeszcze bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuski wracam i ja do życia forumowego :-) długo mnie u was nie bylo ale tyle sie dzialo ... Najpierw m chory potem Amelia na końcu ja a po mnie znów Amelka :/ i z kataru sie nie możemy wyleczyć przez to odwlekamy 3 dawkę szczepionki . Pozatym sprzedawaliśmy auto montowalismy nowy pieć i jeszcze porządki jesienne na ogródku , wieczorami padalam . A do tego jak nie jakieś chrzcie w rodzinie to wesela . Nadrobilam was i teraz mam zamiar być na bierzaco tym bardziej ze moje dziecię śpi max o 19 : 30 :-) pomaranczowe wpisy pomijam i szkoda ze potrafią namieszac na forum. No ale chyba ten typ tak ma ... moze cos o małej napisze , jak narazie zębów brak chociaż wydaje mi sie ze cos sie zaczyna dziać potrafi sie wybudzic z płaczem ao ostatnio to nawet smoczka do zaśnięcie nie chciala pakuje wszystko do buzi a najchętniej podjada chrupki kukurydziane . Gaworzy na całego i zaczęła przechodzić lek seperacyjny bez mamy ani rusz ewentualnie z tata chwilę . Najbardziej interesuje ja pies i " gada " do niego po swojemu :-) postaram sie przesłać aktualne zdjęcie i po podziwiać wasze skarby :-) mam pytanie o ten nieszczęsny gluten ile mam go podawać na dobę przypomnę ze amelia jest na mm . jak narazie daje jej jedna miarke zamiast kaszki Mamy problem z plynami typu herbata woda soczki tych ostatnich wogóle nie chce pomimo tego ze deserki je chętnie . Ktoś pytał o żłobek , my mamy zamiar mała posłać we wrześniu za rok ale nie wyobrażam sobie tego chyba będę płakać jak ja będę musiała zostawić chociaż wiem ze bedzie w dobrych rękach , pracuje w nim dobra znajoma z która Amelka ma kontakt .wysyłam maila na pocztę bo przez to moje zaniedbanie na forum zapomniałem hasła . Pozdrawiam Was serdecznie .a jeszcze na koniec co do nocnika to tez zamierzam Ami sadzac za ok miesiąc dopiero zaczęła sama siedzieć więc nie wszystko na raz. Jak jej nie bedzie pasowało to przestanę nic na siłę . Zresztą każda znasz sama zna swoje dziecko i wie co jest dla niego najlepsze więc nie rozumie krytyki . Chociaż niektóre matki do maja pusto w głowie ostatnio babka zostawiła niemowlaka w aucie i poszła po starsze do przedszkola ok 100 m . Ja byłam wtedy z cora na spaceru i akurat niemowlaka sie obudził i strasznie płakał pobiegła do przedszkola i zrobiłam zadyma ze dziecko w samochodzie to ta matka jeszcze pyskowalam . A przecież mogło sie to źle skończyć :-/ brak mi słów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zainspirowana forum kupilam dzis plyn do mycia naczyn w dyskoncie:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Chłopaki śpią, ja łapię chwilkę odpoczynku, to i się odezwać mogę :) *izulietta ja się bardzo cieszę, że mogę właśnie wyskoczyć na ten fitness. Dużo mi to daje, fizycznie i psychicznie. Mam tyle szczęścia, że mój mąż może i chce zostać z dzieciakami na 1,5 godziny. *mama4363 i izulietta - ale Wam fajnie z tym byciem sąsiadkami :D Super sprawa :) Jaki ten świat jest mały - ciągle się o tym przekonuję. *dagaa powodzenia w ćwiczeniach. Trzymam kciuki, by czasu i sił wystarczało. Ja się pochwalę, że odkąd zaczęłam ćwiczyć, straciłam 12 kg, po ciąży już nie ma śladu a jest nawet lepiej niż przed. Dla mnie to bardzo dużo, więc jestem trochę dumna z siebie. Wczoraj szłam do pracy i wbiłam się w fajną sukienkę i tak mi dobrze z tym było. Takie chwile motywują właśnie. Także dagaa powodzenia, niech się figura szybko wysmukla i sukienka leży jak ulał ;) *mniejszabyć o to nie wiedziałam, że pierwsze próby nocnikowania wzięły się z brzuszkowych kłopotów Lenki. Dobrze, że udało Ci się znaleźć sposób, by jej pomóc. To najważniejsze, byście obie były szczęśliwe :) A kto wie, może i Lenka raz dwa załapie o co z tym nocnikiem w życiu maluszka chodzi ;) *Aneczka faktycznie długo Cię nie było. Ale ważne, że już jesteś. My też odwlekamy szczepienie z powodu chorowania. Dzięki za odpowiedź w sprawie żłobka. Nie wiem jak się teraz nam sprawy poukładają, ale wiele wskazuje na to, że Tymonek też najpóźniej od września zostanie żłobkolakiem. U Ciebie Amelka zainteresowana jest psem, u nas mały kotem :) Rwie się do niego jak do niczego innego. Kot już przez to kilka garści futra stracił. A glutenu to na dobę 2-3 gramy kaszki (mniej więcej jedna łyżeczka) obecnie i powoli zwiększać w następnych miesiącach. Tyle mówi teoria ;) Co do matki zostawiającej niemowlę samo w samochodzie - przerażający szczyt nieodpowiedzialności :/ Amelka jest śliczną dziewczynką :) Naprawdę ładnie już siedzi. Biorę się za jakiś obiad. Odezwijcie się co u Was pozostałe wiosenne mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;D otulka- dzięki ;D na razie motywacja jest... mam nadzieję że będzie jej tylko coraz więcej ;D co do figury to niby kilogramów po ciąży nie ma, na brzuchu trochę skóry zostało... zobaczymy ;D a co do glutenu, to dajecie zwykłą mannę, czy dla dzieciaków kaszki,bo właśnie się zastanawiam.. pozdrawiamy !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaczelam podawac kaszke manne z nestle, mój mały uwielbia :-) niestety teraz nie moge jej nigdzie dostac kupiłam z bobovity mam nadzieje ze tez mu bedzie smakować:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Córa śpi , zapiekanka ziemniaczana w piekarniku , łazienka posprzatana zaraz moze poprasuje ale chwilą przyjemności nie zaszkodzi a nawet wskazana . Dzisiaj udało nam sie zaszczepić ufff .... Amelka zniosła to dzielnie nie płakała pomimo zmęczenia (1, 5 h opóźnienia ) spala przez dzien tylko 1, 5 h nie wiem czy to przez szczepienie czy prostu ot , tak jej sie odmienilo :-P szczęście obyło sie bez gorączki :-) Otulko dziekuje za inf dot. Glutenu , dagaa my dajemy manne z bobovity bo taka akurat była w sklepie . * otulko piękny chłopczyk z Tymonka i te oczka nic tylko całować. * Antos jak super wcina banana , muszę tez spróbować podać tak Ami. * Ala przeslicznie wyglądała na chrzcie , bombowa opaska - uwielbiam opaski i troszkę szkoda ze już trzeba zakładać czapki , jeszcze Amelii zaczęła przeszkadzać i nauczyła sie ściągać muszę pomyśleć nad wiazana. *Agalesna Blazejek tez już fajnie siedzi . *Lenka to już duza dziewczynka i jak wloskow dużo dalabym jej z 8 miesiecy , kucyk mnie powalił na kolana :-P *Sami ile zabkow , już chyba nieźle potrafi ugryz :-) hihi my czekamy na pierwszego . *Olafek na ostatnim zdjeciu ma poze jak dorosły hehe przystojniacha . Piękne wszystkie dzieciaczki i takie już duże , dzisiaj jak byłam w przychodni i były noworodki pomyślałam ze niedawno amelia taka była a ja już nie pamiętam i mówię do męża ze mogłabym mieć takie jeszcze troszkę mi żal tego uplywajacego czasu . *Karolowa mam pytanie dot. Kombinezon z zary kiedy go kupowalas bo ja ostatnio kupiłam tam amelii płaszczyk ale kombinezon nie widziałam takiego a przydałby nam sie bardzo fajny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) dzieje sie dzieje... u nas tez remonty, i chyba piec wymienimy z zasypem zeby ciagle nie latac, duzo rzeczy, moj braciszek z dziewczyna wyjechali i sie zarecza chyba :D ojojoj, przedtem czas szybko mi lecial a teraz to lotem blyskawicy normalnie :D wczoraj bylam u fryzjera, mam bardzo rzadkie wlosy i choc lubie jak mam dluzsze to musialam podciac, koncowki zniszczone a rzadkie dlugie wlosy nie wygladaja ladnie, a naprawde mam ich malo po ciazy i przez tarczyce, teraz mam delikatnego boba, z przodu do linii brody, przyzwyczaic sie nie moge :o u nas ostatnio panuje mania na sushi :) wczoraj znowu robilam :) dziewczyny a moze poszukamy sie na facebooku? co do kombinezonu to kupilam z drugiej reki, teraz juz takich nie maja w sklepie, ale sa bardzo dobrej jakosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale śliczne dzieciaczki na poczcie :) super już siedzą niektóre. Mojemu się nie śpieszy do siadania wcale :( nawet jak za rączki go podnoszę to nie zawsze unosi główkę czasami robi mostek. Idziemy na kontrolę do poradni we wtorek to dopytam jak lekarz to widzi. Widać u nas już pierwszy ząbek ale kieł trójka mu wychodzi :D wydawało mi się, że zawsze zaczyna się od jedynek. Muszę zacząć dodawać nowe produkty do diety Bartka bo na razie zatrzymaliśmy się na zupce jarzynowej, dyni, groszku, jabłku i moreli. Chcę mu dać banana teraz tylko zastanawiam się czy powinien być taki bardzo bardzo dojrzały miękki ? czy może być lekko twardawy taki jeszcze ? Ale się piękna pogoda zrobiła wczoraj to chodziłam chodziłam aż żal było do domu wraca tym bardziej, że Bartek na nowo pięknie mi śpi na spacerkach :) nocki też się poprawiły ale w nocy daję małemu butelkę i śpi po niej ładnie po piersi była pobudka co godzinę :( --- mniejszabyć u nas Bartek dostał właściwie tylko pieniądze i kilka ciuszków jako dodatek. Z pamiątkami to spotkałam się ze smoczkami z grawerem srebrnymi, łyżeczkami, grzechotkami no i często też łańcuszek złoty z krzyżykiem ( podobno się nie daje) albo z medalikiem. Co do nocnika myślę, że spokojnie można już dziecko oswajać. --- Ancyk80 ja nie szczepiłam dodatkowymi. Myślę nad pneumokokami ale to dopiero jakby wysyłała Bartka do żłobka. Rozmawiałam z pediatrą i potwierdziła mój tok myślenia, że jeśli dziecko nie ma rodzeństwa starszego ani nie chodzi do żłobka to na razie nie ma potrzeby. ---mama4363 właśnie ciągle afery ze szczepionkami. Ja w sumie nie zagłębiałam się nigdy tak bardzo w ten temat ale sama wobec siebie stosowałam zawsze zasadę, że nie szczepię się na wszystko co oferują i tak samo będę robić z dzieckiem. --- otulka dobrze, że już ze zdrowiem lepiej. Widzę, że Ty fitnesowa dziewczyna się zrobiłaś i super efekty ;) ja sobie obiecywałam i jak zwykle d.... :( nie mogę się coś zebrać. --- dagaa a sama sobie wymyślasz ćwiczenia w domu ? czy z jakiejś płyty korzystasz? Wszyscy zachwalają tą Chodakowską i ciekawa jestem czy rzeczywiście są takie super efekty. Co do kaszki to ja kupiłam jakąś mleczną mannę chyba Nestle. --- _Ane_czka ale masz luksus z tym spaniem od 19:30 :D Mój zasypia o 21 i czasami zaśnie od razu a czasami do 22:30 się męczymy. Płakać mi się chce od razu jak słyszę takie historie ze dzieci zostawiają nawet na chwilę bo od razu sobie wyobrażam że obudzi się takie maleństwo i przerażone bo mamy nie ma w jakimś obcym miejscu :( co do glutenu to ja dawałam do zupki i kilka razy robiłam kaszę na śniadanie dodając do tego jabłuszko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolowa ja jestem za :) tylko trzeba to przez poczte jakos zorganizować ;) a mi sushi jakos nie podchodzi nie moge sie przekonac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety Amelka po szczepionce obudziła sie o 6 z gorączka :-/ a jutro idziemy na chrzciny . Sekowa z wieczornym spanie mamy tak od samego początku kąpiel i zasypia przy jedzeniu , przez dzien jest słabo ze spanie ale nie narzekam bo ani jednej nocki nieprzespanej nie bylo . *karolowa właśnie szukałam na allegro ale są male bo Amelia to już nosi 74 80 teraz a na zimę to wiadomo pasuje troszkę większy , szkoda bo bardzo mi sie podoba . Będę jeszczeszukala moze sie akurat trafi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane :) Ja tak na szybko teraz tylko w sprawie facebooka. Jestem bardzo za :) Co myślicie o tym, żeby tam sobie założyć tajną ;) grupę tylko w swoim gronie? Będziemy miały miejsce tylko dla siebie. Ale to już daleko idąca propozycja ;) Najpierw się poznajdujmy :) Jakieś szczegóły faktycznie lepiej dogadywać przez naszego maila ;) Dobra, tyle póki co, bo obiad w trakcie tworzenia i czasu brak :) Do później :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nam położna polecała alantal albo bepanthen zamiast sudocremu. Smarujemy raz dziennie alantalem profilaktycznie po kąpieli i nic się nigdy nie pojawiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie :) Tez sadze, ze facebook to dobra opcja. Zawsze bedzie bardziej prywatnie.. Zdjecia na poczcie cudowne, jak bede miala dluzsza chwilke zgram nasze i też wrzucę :* U nas wszystko w porządku, ząbków dalej nie widać, ale przekręcanie się super idzie i podnoszenie się do siadania też coraz lepiej. Liwka to dziecko pełne energii :) śpi swietnie, zasypia sama (w koncu! bez noszenia na rękach) ok. 20, wstaje o 5 na mleczko, zasypia sama i wstajemy okolo 8-9. :) Raj! Je już sporo, robimy jej domowe obiadki i deserki. Uwielbia jeść z łyżeczki, a do butli czasem pała wielką niechęcią.. *** karolowa - też musialam podciac wlosy jakis czas temu, a od tego czasu minely juz 3 miesiace i meeega szybko odrosły. na pewno ładnie wyglądas :) *** Sekowa28 - przyjdzie czas na Twojego maluszka do siadania. Liwka od wielu tygodni wysoko podnosi główkę, gdzies tam stara się sama usiąść, ale jej jeszcze to nie wychodzi. Ząbków u nas nie widać :) My banana dajemy miękkiego na razie. *** otulka - Grupa na fejsie to świetny pomysł :) *** kiwoszka - stosowalismy bepanthen i było super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×