Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

hej hej dziewczyny czytam czytam ale nie ma czasu pisac ząbkujemy na całego i jeszcze paulinka chora tak otulka grupa super pomysł zorganizujesz ???? pisze na e-maila o fb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie odczepią się chyba te choróbska. Zaczynamy właśnie kolejną rundę. Tym razem mąż i starszaczek. I tak w kółko. Mąż jeszcze do pracy poszedł na noc z gorączką, córcia też gorączkuje, nie śpi jeszcze i ogólnie jest wymagająca. Takie słodkie biedactwo. Mam nadzieję, że się pozbierają i że my z Tymonkiem po raz kolejny czegoś nie złapiemy. Co do facebooka, jeśli tylko macie chęć to oczywiście wezmę się za stworzenie naszej tajnej grupy wiosennych mam :) *dagaa daję i mleczną kaszkę manną bobovity na śniadanko czy kolację i zwykłą kaszę manną jako dodatek do zupki lub owoców. *Aneczko jak z Amelką? Poradziłyście sobie z tą gorączką? *karolowa mam nadzieję, że do nowej fryzurki szybko przywykniesz. Mnie włosy jeszcze też troszkę wypadają, ale już bez tragedii. Chociaż jakoś kiepsko się teraz układają i w ogóle wkurzające są ;) Pochwal się co tam remontujecie teraz :) *Sekowa no to faktycznie Bartuś niestandardowo zaczyna ząbkować :D Ale tak też się zdarza. U nas też coś widać w miejscu prawej jedynki. Z lewej strony trochę mniej. Czekamy aż się pokażą ząbeczki. Co do banana to te dojrzalsze chyba zazwyczaj są słodsze więc na ogół lepiej wchodzą. Przynajmniej u nas tak jest. A co do fitnessu to w moim wypadku najwyższa pora już była by ruszyć tyłek i coś z nim zrobić ;) Dwie ciąże mnie nie oszczędziły, więc jeszcze sporo pracy przede mną. Ale robię to też ze względu na przyjemność jaką daje mi wysiłek. *mini93 grzeczny skarbek z tej Twojej córci. Tak pięknie sypia cały czas. Marzenie! *bożko zdrówka dla Paulinki, oby szybko wyzdrowiała. Na fb zaraz Cię odnajdę :) i będziemy zaczynały budować grupę dla chętnych mam :) *kiwoszko pytałam o siłę tego odparzenia właśnie ze względu na różne specyfiki dostępne w aptekach. Alantan plus w formie maści lub kremu albo i Bepanthen będą dobre na słabsze odparzenia. Likwidują swędzenie, nieprzyjemne odczucia i pomagają się goić skórze. Jeśli sprawa jest poważniejsza to tak jak andzik polecałabym Tormentiol (kiedyś bardzo popularny i często stosowany na dzieciach, dziś nierzadko odradzany ze względu na obecność w nim kwasu bornego, jest groźny podczas stosowania przez dłuższy czas i na dużych powierzchniach. Niesie ryzyko uszkodzenia wątroby, nerek i układu nerwowego, zwłaszcza u maluszków, których skóra jest cieniutka). Bezpiecznym odpowiednikiem Tormentiolu jest Tormentalum, ale tego nie testowałam. Tormentiol zaś (po rozmowie z położną i pediatrą) stosowaliśmy u Tymcia gdy był jeszcze bardzo malutki i walczyliśmy z odparzeniami. Tylko to pomagało. I to bardzo szybko, bo starczyło raz lub dwa cieniutką warstwą posmarować. A swoją drogą to pupy Tymcia nie smaruję niczym od ponad 3 miesięcy i skończył się problem z odparzeniami. Czasem po kąpieli posmaruję oliwką lub kremem Nivea i tyle. Mój mały mężczyzna jakoś kiepsko toleruje kosmetyki ;) Lepiej mu bez nich. Dobrej nocki, lecę na pocztę i fb :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parę z Was udało mi się na fb odnaleźć. Wysłałam zaproszenia (do tych dziewczyn, których nazwiska pamiętałam z naszej poczty i które zidentyfikowałam dzięki maluszkom :D ) Jeśli macie ochotę, to po prostu przyjmijcie :). Powiedzmy, że to będzie już jakiś początek nas na fb ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje sie;) na poczatek dziekuje za zainteresowanie wszystkim pomaranczkom moim zyciem a w szczegolności mezem. Powiem tyle wina jest zawsze po dwoch stronach i to tyle w tym temacie;) Otulko dziekuje - przyjelam;)jestem za FB;) Ja rowniez nie pielegnuje kremami skory blażeja, odpukac nigdy nie mial zadnych odparzen, wystarczy ze umyje w plynie- ja uzywam bobini rumiankowym najzwyklejszym i skora po tym jest jakby po oliwce. Mateusz mial odparzenia na pupie ciagle i ja stosowalam taka masc cortinef to jest na galki oczne;) ale na odparzenia bardzo dobre - oczywiscie na recepte ok 5 zł, znikalo w mig! U nas z chorobami duzo lepiej Mati przyjal tyle lekow co ja w ciagu 5 lat. Poskutkowało a nebulizacje polecam rewelacja, troche bylo mmarudzenia ale za to zero szmerow w oskrzelach. mam nadzieje ze mlody wroci do przedszkola we wtorek a ja odetchne troche. Błazejowi zeby beda szly wg. lekarza bo ja nie widze roznicy no moze jedynie ma twardsze dziaselka na dole i mocniej gryzzie;) Karolowa ja tez sobie wlosy obetne w tym tyg tez bym chciala boba - jakos najlepeij sie czuje w takim cieciu. Niestety musze troche zapuscic z tylu wlosy bo mialam golone i sa za krotkie.napewno super wygladasz. wyczytalam gdzies ze powinno sie dodac do diety zoltko - chyba za wczesnie jak dla mnie co wy myslicie? my ledwo gluten wprowadzilismy, za duzo nowosci w organizmie to chyba nie za dobrze Aneczka u nas z zasypianiem jest identycznie ;) sekowa z tym siadaniem jest tak ze im pozniej tym lepiej. Błażjek sam siada w lozeczku, lapie raczka za szczebelki i sie podnosi. ja nie jestem zachwycona tym bo u mateusza bylo tak samo z tym siadaniem i okazalo sie ze zaczely mu sie podwijac zeberka. Błażejka trudno upilnowac, straszny wierc***eta z niego i wymuszacz;) mysle o obnizeniu lozeczka bo zeby niespodzianki nie bylo. Aneczka o bozieeee jakie Amelia ma sliczne ślipka ;) wczoraj zajrzałam w poczte a te oczka do tej pory widze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny to jest chyba małe , wygląda to tak w okolicy pachwinki wiadomo sa takie fałdeczki i w tych okolicach sa to takie czerwone krostki tylko po jednej stronie zastanawiam sie czy to wogle odparzenie czy uczulenie,podrażnienie? kurde juz nie wiem , na noc posypałam starym sposobem mączką ziemiaczaną i rano bylo bledsze ale po jakims czasie znow sie porobilo czerwone. Miesiac temu przeszlam z pampersa na dadę ale chyba po takim czasie to by nie wyszlo, nie zmienilam proszku ani kosmetykow zadnych juz nie wiem , mam alantan , sudocrem , tormentiol , mączkę linomag i juz sama nie wiem co uzyc .:( Dziękuje za zaproszenie na fb Otulko :) Niestety nie mam nikogo więcej jak was znalesc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;D dzięki dziewczynki - kupiłam manne z bobovity ;D co do odparzeń to u nas niezawodny okazał się bepanthen ;D u nas wczoraj zauważyłam już 2..więc mamy 5 ząbków... strasznie szybko to jakoś Samkowi idzie... zaczyna już sam siedzieć... jeszcze się buja ale chce na upartego tylko siedzieć... co do fb to jestem za - z tym że ja nie mam żadnych zdjęć tam... Pozdrawiamy i miłej niedzieli życzymy ;D my mamy dziś gości ;D Acha.. dzieciaki na poczcie rewelacyjne... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tzn ze tez bylas rozwiazla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) I tak krok po kroku się na tym fb poodnajdujemy :) Cieszę się bardzo :) Założę dziś tę grupę dla nas to też i łatwiej będzie się wszystkim chętnym odnajdywać i dzielić czym zechcą ;) *kiwoszko z Twojego opisu wygląda to na jakieś podrażnienie. Może ten alantan będzie dobry. *dagaa Samek naprawdę jest szybki z tymi ząbkami :) No i fajnie, że zaczyna siadać, to znowu inna perspektywa poznawania świata dla dzieciaczka :) O i widzę, że się Sami na fb właśnie pojawił ;) Przystojniak :D Super sprawa z tym fb :) Miłej niedzieli. Mam nadzieję, że i u Was tak piękna pogoda dziś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok :) Tajna grupa utworzona. Namiary na siebie zostawię na poczcie. Mam nadzieję, że fb się sprawdzi i wszystkie się tam odnajdziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwoszko - Madzia ma takie zaczerwienienie jak opisujesz w sumie od samego początku, smaruję to sudokremem albo kremem bambino po przewijaniu i łagodnieje, ale całkowicie nie znika nigdy. Używałam wcześniej pampersów teraz dady i pieluszki nie mają tu znaczenia. Nie wiem co to, wygląda jak małe odparzenie, bo tam skórka jest delikatniejsza. Mnie ma fb nie znajdziecie, bo nie jestem zalogowana, ale jakby to się zmieniło to dam znać. Madzia nam zaczyna fajnie gadać w końcu i najlepiej jak się złości mówi coś w rodzaju "nienienienie" :) Jeszcze sama nie siedzi, ale już pełza do tyło po całym pokoju, podnosi się na prostych rączkach i kolankach albo na prostych nóżkach nawet czasem. Rozdaje całusy otwartą buźką i nadal śmieje się do wszystkich i idzie na ręce, choć już coraz bardziej pilnuje czy jesteśmy obok. Ząbków nie widać na razie. Z jedzeniem jest trochę kłopotliwa, bo żeby otworzyła buzię musi sama trzymać łyżeczkę i wszystko wyciapie zawsze. Nie pomaga zagadywanie czy rozśmieszanie, bo nawet jak otworzy buzię to wypluje, musi sama chcieć zjeść to wtedy połknie - taka cwaniara mała:) Najbardziej polubiła groszek i banana, kaszkę ryżową też je ładnie. Nocki przesypia całkiem ok, tylko 2 pobudki (lepsze to niż 5 czy 9). Po kąpieli o 19:30 dostaje cyca i zasypia o 20:00. Pobudka zwykle około 1 i 4 i wstaje około 7. W dzień po staremu 2 godziny zabawy, pół godziny snu i tak do 20:00. Stwierdzam, że fajne jest macierzyństwo:) Czasem uciążliwe ale daje mnóstwo radości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieciaczki nasze kochane na poczcie są cudowne, ale muszę napisać, że Twoja Amelka Aniu jak z okładki - śliczna dziewczynka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co macie dla dzieci na zimę? Kombinezon czy śpiworek? Co jest lepsze. Mam pożyczony od siostry kombinezon tylko gruby a zastanawiam się jeszcze nad kupnem śpiworka tak na teraz. Znalazłam ładny i tani używany na allegro. A na jaki rozmiar kupujecie? My wszyscy w domu chorzy. Jutro idę na kontrolę z córkami. Starsza leczymy z zapalenia oskrzeli a młodsza też od tygodnia kaszle i syropki nie pomagają. Boję się że skończy się to szpitalem. Jestem przerażona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--- izulietta ja na razie mam tylko kurtkę puchową, ale typowo na zimę będę chciała kupić kombinezon i raczej dodatkowo śpiworek taki do wózka. ---otulko zdrówka życzę. U nas odpukać chorób brak. Chociaż znając życie jak tylko to napisałam pewnie się pojawią :P co do nie smarowania pupci to chyba też jestem za zasadą im mniej tym lepiej. Dla Bartka używam jedynie płynu do mycia ciała i włosów i alantalu raz dziennie i tyle :) --- agalesna ja żółtko będę wprowadzać za ok 2 tygodnie jak skończy 6 miesięcy. Bo Bartkowi już zdecydowanie lepiej idzie jedzenie nowości i myślę że to odpowiedni czas. Tylko nie wiem jaka kolejność najpierw mięso później żółtko ?? oj jak już myślisz o obniżeniu łóżeczka to lepiej zrób to szybko, żeby Błażejek niespodzianki jakiejś nie zrobił ;) ---dagaa ale idziecie z tymi zębami. Raz Dwa będą wszystkie :) ---antonówka samodzielna dziewczyna z Madzi z tym jedzeniem. W sumie dobrze wcześnie zaczyna naukę samodzielnego jedzenia. A my w sobotę mieliśmy przygody. Zaprosili nas znajomi, Bartek został u Dziadków z zamysłem zostania na noc. Niestety nie miał chęci u nich przesiadywać bo płakał 2,5 godziny. Niczym nie mogli go uspokoić ani jedzenie, ani wózek ani noszenie nic kompletnie. Musieliśmy wrócić i dopiero było ok :( Więc chyba etap chętnego zostawania ze wszystkimi się skończył :( ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Kurcze, nie mogę się nigdy odrobić, zawsze jest coś do zrobienia :( Pytałam o te pneumokoki, bo lekarz nam zasugerował. Mówił podobnie jak u Sękowej, że jeśli dziecko ma starsze rodzeństwo to zaleca. Kiwoszka, ja używam sudokremu, ale nigdy nie zmagałam się z odparzeniem, mały ma czasami tylko lekko zaczerwienioną pupcię. Co do rozszerzania diety u maluszków, to ja mannę mam zwykłą. Dodaję do zupy. Sękowa, ja wprowadzałam najpierw mięso a później dopiero żółtko. Teraz daję żółtko 3 razy w tygodniu. Robię kluskę laną do zupy. Jak wprowadzałam to gotowałam jajko i kruszyłam żółtko do zupy. Obowiązkowo w każdej zupie znajduje się natka pietruszki lub koperek. Mam jeszcze pytanie do dziewczyn karmiących piersią. Jak długo zamierzacie karmić? Ja najpierw chciałam pół roku, teraz myślę dociągnąć do 8 miesięcy. Ale nie wiem czy mi nie będzie żal... Ściągam i piszę i strasznie ciężko mi to idzie :( Najgorzej z polskimi znakami. Gdzieś czytałam ciekawy tekst: "macierzyństwo uświadomiło mi, że wszystko można robić jedną ręką" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw gorąca zachęta dla dziewczyn, które mają konto na fejsie, ale jeszcze do nas nie dołączyły: Śmiało! Jest naprawdę fajnie w tej naszej tajnej grupie ;) Mam nadzieję, że inne członkinie to potwierdzą ;) *antonówko zastanów się nad tym zalogowaniem się ;) U nas też dzień podzielony jest na stałe cykle: 2 godziny aktywności i drzemka. Dobrze, że nocki już macie lepsze :) *izulietta przede wszystkim zdrówka dla Was! Na zimę kupiłam kombinezon, ale jaki on ma rozmiar to nie pamiętam. Bardziej na oko brałam ;) *Sekowa dzięki :* Ze zdrówkiem zbiorowym już dziś lepiej :) Chociaż mąż wylądował na zwolnieniu, bo gorączki zwalczyć nie mógł. No to z pielęgnacją skórki maluchów u nas podobnie :) Faktycznie przygody mieliście w tę sobotę. Ale tak już teraz może być - w tym wieku pojawia się lęk separacyjny i często zaczynają się problemy z zostawianiem dzieciaczka pod opieką kogoś innego. Już maluszkom nie jest tak do końca wszystko jedno. Rodzice to rodzice i muszą być ;) Pocieszające jest to, że to kiedyś mija ;) *Ancyk ja karmię i nawet nie myślę o zaprzestaniu ;) Co najmniej do wiosny chcę pociągnąć. Nie jest to dla mnie w żaden sposób uciążliwe, wręcz przeciwnie. I szczerze Ci powiem, że mnie akurat byłoby żal małego odstawić teraz ;) Ale tak jak mówię, dla mnie karmienie piersią to żaden problem. A wiem, że różnie bywa. I z tą jedną ręką to ja się zgadzam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do gorączki to na szczęście Amelia miała tylko rano :-) w niedzielę odliczyliśmy chrzcie i skubaniec mały nie spał od 12 dopiero po kąpieli zasnela . A teraz tak na szybko wpadłem do was z pytaniem odnosnie fotelików kiedy zmieniajcie bo my mamy do 9 kg a mała waży 8, 20 i myślę się już rozglądać za jakimś . Jak to jest u was , która mama już zmieniła . A co do okryc zimowych to mamy kurtkę narazie ale rozglądać się za kombinezonem bo na spacery dłuższe będzie odpowiedniejszy ponieważ Amelia nie lubi być bardzo opatulona . Znalazłam niezly w smyku ale czekam na jakieś obnizki :-) dziękujemy za mile słowa i do zobaczenia na fbi .A jeszcze jedno pytanie do mam padającym mm jak wprowadzanie mleko następne . Bo z tego co się orientuje wprowadza się je stopniowo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Aneczko zaproszenie wysłane :) Co do fotelika to dokładnie o tym samym myślę ostatnio. Tymuś wyrósł już z fotelika z x landera. Mamy jeszcze jeden z kompletu wózkowego, ale to też jego ostatnie chwile. Na Tymcia już czeka kolejny fotelik, czekam tylko aż mały będzie stabilniejszy trochę w siedzeniu. Na pewno niebawem się przesiądzie, bo w tym obecnym już ciasnawo. A co dopiero jak trzeba będzie kombinezon założyć ;) *Przyszła MM mam problem ze znalezieniem Ciebie na fb. Zaproś którąś z nas, dodamy Cię do grupy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przesadziłam Ale do następnego fotelika kilka dni temu, w nosidełku było jej ciasno. Kupilam fotelik 0-18 kg i jest on mocowany przodem i tylem do kierunku jazdy. Ala jeździ tylem. Ma trzy pozycje rozlozenia oparcia i ja rozkładam poki co na najbardziej lezaco. Na fb konta nie mam. Kiedys zakladalam zaczynając od grona, później nasza klasa. Jakos nie angazowalam się w kolejny portal spolecznosciowy... Może to w końcu dobra okazja do zalozenia profilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i nas przeziebienie dopadlo :( zaraz z malym do lekarza :( antonowko mielismy jakis czas temu problem z Igusiem i taka ranka odparzeniem w pachwince, sudocrem, pupiki itp. nic nie pomagalo, ale przypomnialo mi sie ze swiezy tatuaz maz mial smarowac bepanthenem dla dzieci do pupci kilka razy dziennie a to rana jednak, i powiem ci ze do dzis uzywamy tylko bepanthemu, najlepszy! ranka sie pieknie i szybko wygoila, a pupa juz nie bywa czerwona, naprawde z czystym sumieniem polecam, mam pol szafki innych kosmetykow do pupy ktorych juz nie ruszam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulka dziekuje za zaproszenie :-) gdzie mogeznalezc grupę ? Sekowa myślałam ci ci zaproszenie na fb , mniejszabyć tobie również. Reszty nie mogę znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też za bardzo dziewczyn nie moge znalesc , ja jestem w każdym razie w znaomych Otulki Marta B. z Hanią na zdjęciu:) Z naszym odparzeniem nieco lepiej stosuje mączkę i alantan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jak wejdziecie na naszą grupę to nie widzicie wszystkich jej członków? Tak chyba byłoby Wam najłatwiej się odnaleźć. Jest nas tam już 11 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*karolowa zdrówka dla Igusia, niech szybko dochodzi do siebie ;* *mama4363 pomyśl, pomyśl nad założeniem konta. Ja mam taki fotelik powyżej 9 kg, więc wagowo dla Tymcia już byłby ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie my wczoraj po szczepieniu. W końcu udało sie małego zaszczepić. Waży 7900 i główka juz w normie nie rosnie tak szybko. Ale i tak idziemy do neurologa 24 pazdziernika żeby sie upewnic ze wszystko jest w porządku. A powiedzcie mi ile śpia wasze maluchy w ciagu dnia. bo moj spi miedzy 9 a 10 jak wstanie to za 2 godz spowrotem idzie spac, a potem do wieczora juz nie spi z tym ze kolo19 juz jest taki padniety ze szok ale jak go poloze to pospi do 3 i chetny do zabawy :-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik1984 u nas ze spanie to jest tak ze Amelia wstaje ok 7 i ok 11 idzie spać i później przeważnie ok 13-16 ale nie zawsze ma takie dni ze śpi raz dziennie popoludniu najpóźniej śpi do ok 17 ; 30 , jesli nie ma tej popołudniowej drzemki to ja zabawiam chociaż jest padnieta ok 18 zawsze ja przetrzymuje do 19 potem kąpiel i odrazu spanko śpi do ok 4 je i śpi do 7. Czasami sie jeszcze domaga jedzenia ok 2 ale nie zawsze. W nocy sie nie wybudza tylko je na spiaco nie wyciagam jej nawet z lozeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izulietta, ja mam kombinezon i kurteczkę dla małego. Kombinezon będzie dobry na spacerki we wózku i na sankach i kurteczka do samochodu. Tylko że ja nic nie kupowałam, mam wszystko po starszym synku. Andzik, u nas ze spaniem to jest bardzo regularnie i przewidywalnie :) Antek wstaje ok 7 i o 9.30-10.00 idzie spać. Śpi ok 2 godzin. Następna drzemka ok 15, wtedy śpi ponad godzinę. O 19 kąpiel i spanie. Ok 2 pobudka na jedzenie i już śpi do rana. U nas dzisiaj deszczowo i niestety siedzimy w domu :( Nie da się wyjść na spacer :( A co do fb, to nie mam żadnych moich zdjęć, jak coś wstawię to dołączę do Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×