Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Dzisiaj znowu pieknie, a dzisiaj popakuję rzeczy z salonu i kuchni bo jutro malowanie i jeszcze dywan wypiorę, bo mąż powiedział że nie trzeba, a jak juz tak chcę to sobie to mam zrobić po porodzie, szkoda słów. Podkładów poporodowych bella kupiłam 2 paczki, dostałam jeszcze 2 paczki baby ono, więc jeszcze pewnie mi zostanie, no i paczkę dużych i małych podpasek naturella. Podkładów używałam tylko w szpitalu, a na wyjście do domu i w domu już tylko podpaski. Wkładek laktacyjnych mam 100 sztuk, wiem, że wystarczy na dość długo, co do herbatki nie kupuję, bo wiem że będę miała taki nawał i mała nie nadąży jeść. Kupiłam herbatkę ale koperkową z bobovity, bo moje starsze miały straszne kolki, zobaczymy jak teraz będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaha, Otulka z tym cyborgiem dobre :D ale chyba rzeczywiście mnie syndrom wicia gniazda dopadł, bo musze koniecznie mieć wszystko posprzątane, pomyte itd... choć j araczej zawsze tak miałam :) a ze czuję się dobrze i nie ma żadnych przeciwskazan to chyba temu się za bardzo nie oszczędzam :) a ze chce do końca marca pracować to chcę też dom ogarnąć, żeby w kwietniu już tylko czekać :) i odetchnąć i wyspać się na zapas:) acha, czyli nie ma co rzeczywiście przesadzać z tymi zakupami dla siebie :0 a powiedzcie mi jakie pieluszki kupujecie dla maluszków? bo tego mi jeszcze brakuje... i co do pępka? Funiak, trzymaj kolana mocno zaciśnięte :)byleby te 2 tygodnie mała cierpliwa była :) e ona, brzuszek macie fajniutki:0 u nas jest piłka ale większa:) Nadziejka wracaj do zdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejko zdrówka! Szkoda czasu na chorowanie. Zbyt piękna pogoda nam się zrobiła :) Kwietniówko moje starsze na szczęście kolek nie miało. Ale herbatkę koperkową taką od 1 tygodnia z hippa też kupiłam. Niech stoi. Na wszelki wypadek. W razie brzuszkowych problemów u małego będzie jak znalazł. Dagaa zakupiłam póki co dwie paczki pampersów - rozmiar 1 i 2. Pampki mam przetestowane, byłam zadowolona, więc na razie z nich pokorzystamy. Tym bardziej, że kiedy ktoś z rodziny pytał, co kupić nam w ramach upominku po porodzie, odpowiadam, że pampersy ;) Całą resztę mam a pieluchy to coś, co na 1000% się przyda. A do pępka tylko Octenisept póki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do pępka mam to samo co Otulka. Pampersy kupiłam 1 po 43 sztuki dwie paczki. Mnie też się juz pytają co kupić i mówię że pampersy i zabawki, bo wszystkie zabawki od 0 do 3 lat oddałam i nie mam nawet jednego gryzaczka. Znowu dostałam ciuszki dla małej m.in. 20 sztuk sukienek, juz mi się nie mieści to wszystko w dużej komodzie. e ona brzuszek bardzo zgrabniutki, ja mam w pasie 110 cm i ogromniasty bęben, ale jeszcze mi się nie obniżył, bo ciężko mi oddychać i to mnie martwi, bo z pierwszą córcią obnizył się w 36 tygodniu a urodziłam w 41.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja kupuje papmki firmy dada te biedronkowe, wszyscy je chwala a sa faktycznie duzo tańsze :) Chusteczki do pupki kupilam bambino bo sa najdelikatniejsze, kupilam tez krem bambino bez tlenku cynku bo polozna radzila w szkole rodzenia. Do pępka tez kupie ten octanisept. Dla malego nie mam jeszcze soli fizjologicznej. Do pupki kupila bephanten baby bo będzie i do pupy i do sutków od razu - mniej wydatków :) Dla mnie musze jeszcze kupic majtki poporodowe - co polecacie???. Podkladów kupie jedna paczkę bo w szpitalu tez są więc jak zabraknie bedę używać szpitalnych. Wkładek laktacyjnych mam jedna paczkę - kupilam jonssona. Co do podpasek - czy kupujecie ze skrzydelkami? Bo jak nas zszyja to te skrzydelka chyba beda obcierac nie? Co do brzuszka to moj tez wysoko, podobno ja dlon wchodzi miedzy biusta a brzuch to znaczy ze sie obnizyl. Te żylki to ja też mam ale glownie wieczorami, rano sie smaruje intensywnie oliwka i tak sobie smigam ;) Ile razy dziewczyny farbowalyscie wlosy w ciazy? Funiak dobrze ze pojechaliscie do szpitala, w sumie tylko lezalas czy mialas jednak jakies leki? Patrzylam na te średnie wagi Naszych Skarbów i wychodzi na to że w 36 tygodniu najwiecej rosnie! Moj misiu jest faktycznie grubasek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
otulka - ja zatrucie cizowe w pierwszej ciazy mialam od 8 miesiaca, obrzeki i bialko w moczu nie bylo problemem tylko to cisnienie mialam powyzej normy. do lekarza chodzilam praktycznie co tydzien i mierzylam to cisnienie na okraglo 3 razy dziennie. jak minal termin porodu to skoczylo mi drastycznie i pojechalam do szpitala i po 3 dniach mialam cc. ale moj synek wazyl 4300 wiec to byl drugi powod do cc, teraz nasz maluszek tez bedzie duzy na 4 kilo na pewno sie zapowiada. teraz mam te obrzeki nog okropne, musialam kupic nawe buty juz sportowe (ktore mnie optarly )i ledwo moge je zalozyc a sa o 2 numery wieksze. mialam je zalozyc na egzamin jutro zdaje prawko - oczywiscie nie nastawiam sie ze zdam ale podejde i bede wiedziala jakich bledow nie popelniac ;) teraz mam najnizsze bialko w moczu 30 ale zaczynalam od 116 a norna 0>15 wiec i tak cos tam jest ale to nie wiele i to mnie cieszy. kupilam sobie cisnieniomierz bo cisnienie znowu musze mierzyc 3 razy dziennie i mam takie rano 130/70 a wieczorem 140/90 a jak juz cos robie typu sprzatam to wieksze jest i puls 107 ale to bodobno tak moze byc w ciazy. wiec narazie mam kontrolowac ale polozna i moja gin twierdzi ze gestoza jeszcze sie rozkreci. jutro mam ktg - po egzaminie wiec moze sie dziac ;) xxxx ach te fajki, ja nie lubie zapachu papierosow . moj maz zucil z dnia na dzien 5 lat temu jak powiedzialam ze bedziemy mieli dziecko i do tej pory nie pali. za to moja mama i bracia ciagna jak parowozy - totez ich nie odwiedzam bo im ciezko przetlumaczyc ze to szkodzi to niepalacym i dziecku. jak bylam w styczniu u mojej mamy to moj synek sie rozchoraowal i trafil z dusznosciami a skutkiem bylo zapalenie pluc i obustracyjne zapalenie oskrzeli. jak powiedzialam ze to przez papierosy to nie uwierzyli, ale jak palac za drzwiami na klatce schodowej, lub w oknie to i tak smrod sie rozchodzi na cale mieszkanie. zreszta za kazdym razem jak wracalam to wszystkie ubrania nawet te nie zakladane smierdzialy fajkami. wiec wyobrazmy sobie co nasz nos filtruje to dziecko otrzymuje ;] Eona zazdroszcze brzuszka a raczej ze nie masz rozstepow;) co do piluszek dada z biedroni to fakt polecam - sa na 2 miejscu zaraz po parmpersach wg. mnie. i jeszcze chusteczki sa super ja kupowalam te rumiankowe. moj synek byl atopowcem ale te pieluchy akurat mu pasowaly.teraz kupilam pampers ale z czasem przejde na biedronke. karolowa ja tez niemam zadnej fotki z brzuszkiem, ale czas pomyslec nad tym ;) z 1 ciazy mam jedno zdjecie brzucha i az milo popatrzec (rostepów nie mialam ;) i jest co wspominac wiec namawiam meza na jakas sesje ;) oczywiscie brzuszka ;) Funiak sciskaj nogi i niech szkrabek jeszcze posiedzi kazdy dzien sie liczy, mnie czasem nachodza mysli takie glupie co by bylo jakbym wczesniaka urodzila ale na szczescie jest we mnie i poki co niech siedzi co najmniej do 37 tygodnia. kwietniowka nie gadaj ze bedziesz dywan prala dziewczyno oszczedzaj sie troszke gon chlopa nie robi za ciebie. Nadziejko zdrowka zycze mam nadzieje ze uporasz sie szybko z chorubskiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agalesna, już za późno, wyprałam i ładnie schnie na tarasie. e ona, dada słyszałam że dobre, pewnie później będę używać, ale te pampersy nr 1 kosztują 21,99 za 43 szt, a dada 15,99 za 28 sztuk, więc pampers - 0,51, a dada - 0,57. Nie wiem jak te większe, ale juz chyba bardziej się opłaca dada, ale tego jeszcze nie sprawdzałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) widzę że u was wszystko już kupione , ja jeszcze nie mam łóżeczka :) Chciałam zapytac jak ruchy u was jestem teraz w 35/36 tyg. i czuje juz nieco słabsze czytam ze to niby normalne w pt mam wizytę wiec dopytam lekarza ale cy ten czujecie słabiej ruchy? ponoc pod koniec tak jest ale wolę sie upewnic . Byłam wczoraj na ktg i wszystko ok wyszło . Moja dzidzia waży już 3024 gramy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwoszka, to normalne że ruchy słabsze bo dzidzia ma mniej miejsca, ja też czuje mniej ruchów, a oddycha mi się mega ciężko, czekam aż brzuch opadnie i będzie o wiele lepiej, a twoja dzidzia naprawdę już spora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj prawie w ogole nie czuje mojego Maluszka i trochę się martwię... A co do pieluch to te 1 mam huggisy bo od kogos juz dostalam, kupie 2 daddy - 72 szt za 28 zł chyba są. A ile kupujecie tych 1? bo ja wiem że nasz maluszek bedzie kolo 4 kg wazyl przy porodzie i sie zastanawiam czy jest sens dokupowac jeszcze te 1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kuilam pampersa 1 jest ich tam 43 stuki a nastepne kupi 2 chyba ze okaze sie ze dziesko bedzie drobniutkie to jescze 1 a jak bedzie pulpecik to 2 bedzie dziecku wygodniej. ja mam brzuch nisko juz od miesiaca, ale zalezy to od tego ktora to ciaza i wielkosci brzucha. juz w styczniu mi mowiono ze chyba urodze bo brzuch mi opadl:) jak wiadac jeszcze nie urodzilam. niemam dusnosci za to wcale, chyba ze na spacerku;) ja tez czuje malego mniej niz zwykle ale to chyba nic dziwnego skoro rosnie i mu ciasno. gdziec wyczytalam ze w ciagu dnia powinno sie czuc dziecko 10 razy a z kolei gdzies indziej wyczytalam ze 10 ruchow na godzine. wieczorem jak sie poloe to jest 10 ruchow nawet w 15 minut ale w dzien slabiutko jakos. jutro mam ktg, zapytam polozna jak to jest z tymi ruchami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie doszła dostawa smoczki super i butelka też paulinka się cieszy ja pampersy 1 mam 43 szt i na razie nie kupuje ale pamiętam że przy paulince miałam długo 1 a miała 3500 jak się urodziła\ jutro wizyta :) zgaga mnie słabiii ratunku dagaa ja kupiłam 1 paczkę podkładów 5 szt i podpaski takie mama wkładki duże na razie tyle wystarczy zapasów nie robię dagaA czy ty też jedziesz rodzić na wyspaińskiego ????? FUNIAK no to nie złe przeżycia masz dobrze że się uspokoiło wszystko e ona majtki poporodowe takie z siatki ja mam 2 szt a potem już chodziłam w zwykłych a co do podpasek ja używałam potem zwykłe te najtańsze podpaski z belli bez skrzydełek a miałam szwy także masz rację super te przygotowania i najważniejsze że wiosna idzie trzymajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlamalam sie, odebralam wyniki GBS... paciorkowiec, jak uslyszalam ze paciorkowiec dla dziecka oznacza zagrozenie sepsa to mialam ochote sie rozplakac, ale w koncu nie ja pierwsza, beda wiedzieli co robic, musza miec na to 100% sposoby, prawda....? :( :( :( :( :( :( ..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolowa lączę się z Tobą w bólu bo tez to mam, i tez się martwię choć uspokaja mnie mysl że wiele kobiet go ma, wiele nawet badan nie robi a i tak rodza zdrowe dzieci. Najważniejsze to to że nam i dziecku zostanie podany antybiotyk, i będzie dobrz.e Musi być!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzec 2013
witam przyszłe mamuśki :) ja mam termin na 5,04 ale jakoś ddziwnie mi skacze bo raz z usg wychodzi na 20,03 a raz na 10,03 także kiedy mnie weźmie to nie wiem :) a widzę zę u was przygotowania ida pelna para :) to tak jak u mnie :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e ona tez staram sie myslec ze to nic takiego, ale jednak... nie przypuszczalam, bo nigdy nic nie bylo nie tak, a tu na sam koniec ciazy takie zaskoczenie :( pytalam sie poloznej w szkole rodzenia, Maluch moze sie nie zarazic paciorkowcem, my bedziemy mialy podany antybiotyk przed porodem, a nasze Maluszki beda mialy pobrany wymaz po porodzie, najlepiej by bylo gdyby nie zlapaly go od nas... jesli beda go mialy (odpukac, lepiej nie) to wtedy zacznie sie leczenie, i moze pierwszy lek podzialac a moze byc tak ze nie podziala i beda zmieniali lek na innego paciorkowca (polozna tlumaczyla to bardziej fachowo, a to moimi slowami jak zrozumialam) tak czy siak mam/obie musimy sie przygotowac na dluzszy pobyt w szpitalu :( przypuszczam ze piszesz raczej o kobietach ktore urodzily dzieci bez paciorkowcow, ne zarazily ich, bo w przypadku zarazenia jest inaczej... jak kobieta nie wie to moze szybko dojsc do sepsy u dziecka, ale plus jest taki ze wiemy co jest i lekarze beda wiedzieli jak postepowac, choc zycze i sobie i Tobie zeby nasze dzieciaczki nie zlapaly tego od nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki :) jej, karolowa, mam nadzieję ze Mały urodzi sie zdrowy a w razie czego to tak jak piszesz - nie Ty pierwsza, lekarze napewno będą wiedzieli jak działać! bożka - tak, taki mam zamiar żeby rodzić na wyspiańskiego, w sumie temu od początku chodze tam do poradni... a tych podkładów to starczy 5 szt? też mysląlam o pampersach i chyba tez najpierw kupimy z jedną paczkę i zobaczymy jak duży nasz bąbel będzie apóźniej sie kupi... ehh... powoli do mnie dociera fakt że to już coraz bliżej... Miłego dnia!!! buziaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry:( właśnie miałam bliskie spotkanie z ... wymioty a myślałam że juz spokój będzie zgaga męczyła mnie wieczorem i w nocy do 3 też myślałam że będe wymiotować aż palił przełyk już nie wiem co robic poduszka wysoko renii zjadłam i nic nie przechodzi tak dagaa ja mam 5 szt podkładów najwyżej mąz dowiezie ale ostatnio jeszcze do domu przywiozłam dziś wizyta zobaczymy co lekarz powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bożka, ja dziś też już 2 razy przytulałam klozet:/ tez racja, że maż może dowieźć jak coś braknie bo ja się nigdy nie spakuje w 1 torbę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) dawno sie nie odzywałam ale miałam przeprowadzke i lekkie zamieszanie. u mnie wszystko ok. wczoraj bylam na wizycie i maly w 33 i 3 tc wazy 2150g, szyjke mam zamknietą :) odlezałam swoje i lekarz stwierdzil ze juz jest w miare bezpieczne i szyjka powinna wytrzymac wiec nie musze juz tak bardzo sie oszczedzac :) poza tym maly sie nie obrócł jest ulozony miednicowo (czyli tak jak córka) wiec prawdopdobnie znowu cc mnie czeka ale jeszcze jest jakas nadzieja ze sie przekreci. Mi e sumie wszytsko jedno co bedzie to bedzie oby byl zdrowy :) pozdrawiam serdecznie i zycze milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, byłam wczoraj na wizycie i córeczka waży prawie 3100 w 36 tyg, ma takie krąglutkie policzki jak piłeczki - jak to lekarz stwierdził "kurczaczek to to nie będzie" ;-) Cieszę się że taka dorodna, tylko mam nadzieję że podczas porodu nie będzie miała 4kg wg mierzenia ponoć ma mieć koło 3400. A tak to zdrowa sliczna dziewczynka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis po ktg, prawidlowo tylko dostalam leki na nadcisnienie - dopegyt czyli jednak zatrucie ciazowe ;/ narazie mam mierzyc jak skoczy to na szpital.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór d dziewczyny ja po wizycie Zuzia waży 2556 g tyle że nadal oszczędzać się mam i luteina nadal idę spać bo wykończona jestem trzymajcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :) agalesna a na czym polega w ogole to ktg? KTG mierzy skurcze tak? Ciekawe kiedy ja bedę miala pierwsze... Bożka a przypomnij czemu Ty masz taka rozbieżność w tp? W sumie to Twoj Maluszek tez sporawy chyba nie? Nadziejka kurcze to Ty już masz donoszą ciążę nie :) Ale fajnie :) Ciekawe ktora pierwsza sie rozpakuje. NoToFrugo no jeszcze ma czas na obrocenie chioć ja bylam pewna ze cc masz jak w banku po poprzednim cc. Karolowa ja też się strasznie martwię tym agalcticae a powiem Ci że największa panikę pewnie bedę siala jak juz wody odejda w domu - bo do tego najlepiej nie doprowadzac wiec ja jak tylko dostane skurczy od razu jade do szpitala. Najwyzej mnie odesla. A macie kontakt z dziewczynami z tego innego forum - co tu byly z nami? Zastanawiam sie cyz moze ktos juz ma maluszka przy sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) u nas dziś szaro, buro:/ a chciałam jutro małemu pościel poprac i na polku wysuszyć :/ co do dziewczyn z drugiego forum to nie wiem nic - miałam kiedyś problemy z logowaniem się tam, więc odpuściłam też jestem ciekawa która pierwsza będzie miała maleństwo przy sobie:) Wasze dzieciaczki to juz duże sa...co prawda mój ma jeszcze dużo czasu, ale mam nadzieję że z jego waga wszystko w normie... Miłego dnia!!! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry dzień :) ktg mierzy skurcze i tętno dziecka ja miałem w poprzedniej ciąży co 2 tyg a teraz zobaczymy jeszcze nie miałam ale w trakcie porodu mnie podpięli jak mi odeszły wody a akcji porodowej jeszcze nie było i czytały co jakiś czas pielęgniarki e ona termin porodu mam wg @ na 17.04 ale kiedyś na ugs doktor mówi że może być już 06.04 więc tak wpisałam ale to tylko orientacyjnie wczoraj doktor powiedział że wszystko "trzyma" więc jeszcze z 4 tygodnie Paulinka miała 3700 g jak się urodziła ciekawe jak Zuzia dobije ale z drugiej strony mama tylko 13 kg na + wszyscy się śmieją że mam tylko brzuch ja tez nie mam kontaktu z II forum zablokowane czy jakoś tak pisało jak się kiedyś chciałam ZALOGOWAĆ dagaa musimy się zgadać jak pojedziesz do szpitala bo tp mamy taki sam :) wczoraj rozmawiałam z położną ze szpitala ty wiesz, że dla dziecka nie trzeba nic brać tylko chusteczki naw, pieluszki i maść ubranka dają w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bozka to super macie szpital, w moich 2 szpitalach trzeba miec nawet termometr swoj a torbe od a do z spakowana.na innych odzialach niema papieru toaletowego nawet (mowa o pediatrii dzieciecej - ja bylam w szoku) jak bozka napisala, ktg, mierzy tetno dziecka i ew. skurcze. na ktg, stwierdza sie czy dziecko jest dobrze dotlenione bo w przypadku nadcisnienia trzeba tego bacznie pilnowac. ja tez mam dwa terminy 1 kwiecien z usg i 16 z miesaczki, polozna mowila ze nie nalezy sie sugerowac term z usg, bo to jest wyliczane na pdst. wagi plodu, a jezeli dziecko jest duze to wskazuje wczesniej. a tak naprawde porod moze sie rozpoczac nawet 2 tyg po terminie miesiaczki, na chyba ze jest tak duze dziecko ze planowane jest cc, wtedy lekarz decyduje. jak podczytywalam lutowki to widzialam ze rodzily w styczniu 35 tyg juz a niektore jeszcze nie urodzily;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naskrobalam wiadomosc i pomyslilam sie w haśle, kurcze denerwuje mnie to ze potem wiadomosc wygasa, wrrrr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki bożka - a powiedz mi, jaką maść ( wiem, wiem, moze głupie pytanie no ale :) ), nie wiem chodzi o taka do pupy? No wiem właśnie że mamy tp podobny - tyle że ciekawe jak to będzie :) któremu bąblowi się bardziej pospieszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×