Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Własnie jeszcze nie wiem czy zgłasza sie coś czy przed nic sie nie robi a dopiero po. Bede dzwonić do kadr dopiero. Ale widziałam, że u mnie dziewczyna przynosiła zaświadczenie ze szpitala o terminie porodu i zapisem 20 tygodni macierzyński więc może tylko to wystarczy. Myslę jednak, że warto żeby każda u siebie w firmie się zorientowała jak to wygląda żeby nie mieć jakiś problemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, dostałam ostatnie zwolnienie od lekarza do 13.04 czyli daty porodu, jak przenoszę to będzie już macierzyński, który można rozpocząć 2 tygodnie przed narodzinami, a co do dodatkowego urlopu to na 2 tygodnie przed końcem podstawowego macierzyńskiego składa się wniosek u pracodawcy z prośbą o te 4 tygodnie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A po porodzie w szpitalu dostaje się zaświadczenie o długości urlopu macierzyńskiego i od kiedy i to tylko zanosi się do pracodawcy. U nas jeszcze chcą akt urodzenia do akt, ale w każdej pracy inaczej. I pamiętajcie, że jak dziecko będzie już miało nadany numer pesel to trzeba zgłosić je do ZUSu, czyli w zakładzie pracy matki lub ojca. A ja spać nie mogę i nogi jak balony mam, jeszcze troszkę i kwiecień!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie słyszałam, że lekarze wystawiają tylko do daty porodu a później już nie chcą. A pytałaś się go czy może na dłużej wystawić? Ja zamierzam jeśli lekarz nie będzie chciał wystawić dłużej niż do 16.04 iść do internisty. Bo kurcze dlaczego rozpoczynać macierzyński jak nie ma jeszcze maluszka szkoda po prosu marnować i tak takiego krótkiego okresu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) wczoraj bylam na wizycie, duzo sie nie dowiedzialam bo na szybko skierowal mnie lekarz na KTG... ale uslyszalam ze Maly wazy juz 3500g :) a z tym KTG... serduszko nierowno bilo, zwalnialo, Maly jest ulozony miednicowo, duzo nie tlumaczac zaraz lekarz dzwonil do szpitala ze kieruje mnie na KTG a mi kazal szybko jechac do szpitala i jesli KTG wykaze nieprawidlowosci to robimy ZARAZ cc :o czulam sie jakby to sie dzialo gdzies poza mna... zdazylam sie ubrac i wyjsc a maz juz samochodem byl pod przychodnia, mimo ze w gabinecie byl ze mna, byl przerazony, sam przyznal pozniej ze mowi sie ze jeszcze czas, czas, ale dotarlo do Niego ze to juz, i to zaraz moze byc... w szpitalu godzinne KTG nie wykazalo niczego zlego na szczescie, ale w niedziele mam sie zjawic znowu i pilnowac ruchow Malego - zwariowac mozna bo jak przestaje sie ruszac to zaraz sie martwie, chce juz to cc, chce juz urodzic, chce juz miec go zdrowego przy sobie... tak sie wystraszylam wczoraj, dzis kupuje reszte rzeczy do szpitala, higienicznych dla mnie, i pakuje torbe, zeby w razie czego nie zostac na lodzie jak wczoraj moglo byc, bo tak naprawde niewiem czego sie spodziewac... dziewczyny, nawet polozna wczoraj wspomniala zeby miec juz torbe 3 tygodnie przed terminem przygotowana, trzymajcie za Nas kciuki, przez cala ciaze sie tak nie martwilam... 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa trzymamy z babelkiem za Was kciuki...:* bd dobrze... Moj maly strasznie duzo sie rusza... Ostatnio uslyszalam ze to tez nie dobrze i zeby pilnowac co jem... Kurka juz sama nie wiem myslalam ze skoro sie rusza to wlasnie jest wszystko ok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa 3 mam kciuki aby wszystko bylo dobrze, w sumie to kwestia 2 tygodni i mysle ze czesc z nas zacznie sie rozpakowywac. ty juz skonczylas 37 tydzien wiec juz wczesniaka nie urodzisz ;)ja mialam tez ktg dwa razy robione, za pierwszym te byl jakis ospaly ale na nastepnym juz bylo ok. teraz pilnyje ruchow tylko rusza sie tak normalnie, nie za czesto a w swoich porach troszke mocniej. u mnie tez cc bedzie - mam wizyte 18 marca i wtedy sie dowiem dokladniej co i jak. wiec kochana pakuj torbe do konca i czuwaj ;) w razie co to daj znac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa trzymam również kciuki! Ja miałam w czwartek wizytę, ale nie miałam USG, więc nie wiem ile waży Olafek:/ Ale ogólnie wszystko w porządku, ktg też wyszło dobrze. Łóżeczko już dotarło, teraz jeszcze na wózek czekamy i laktator i już cała wyprawka skompletowana:) Tylko się pakować. Poszłam waszym tropem i też poprałam i poprasowałam rzeczy małego:) Trochę tego się uzbierało. Miłego weekendu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzec 2013
z rocznym macierzyńskim ma być tak że kobiety które zaczynają 20 tydzień macierzyńskiego między 1-7,09,2013 będą mogły iśc na dalszy ciąg macierzyńskiego tylko nie wiem jak będzie to wyglądać z płatnością bo niby miało być tak ze za roczne macierzyńskie miało przysługiwać 60 % a za pół roku 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry.... no tak dziewczyny torby pakujmy i wyprawki szykujmy karolowa ja trzymam kciuki maluszek całkiem spory choć trzeba przyznać teraz to już po kolei polecimy:) czekam na koleżankę fryzjerkę żeby coś na głowie porobić wiosna idzie w końcu farbę też kupiłam tym razem ciemny blond z macierzyńskim ja na pewno rok chce być jak tylko coś będziecie wiedziały to piszcie ale wiecie potwierdzone źródło :) miłego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do marzec 2013
chybva chodzi o te panie, co w pierwszym tygodniu IX beda w 24t macierzynskiego? no albo w 16, 20 czy 22, ale 24 to maks. (z tym dodatkowym). Tak wszędzie mówią, stad ta data 17marca. A Ty skąd masz dane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolowa trzymam kciuki, właśnie ja tak miałam w 1 dniu 37 tygodnia wody mi odeszły a ja nic nie miałam popakowane i przygotowana, dlatego teraz wszystko wcześniej mam. Sękowa właśnie lekarze nie chcą dawać dłużej niz do dnia porodu, w 1 ciąży termin miałam na 4 a urodziłam 8 i macierzyński liczył się od 4 niestety. Teraz mam wizytę za 2 tygodnie, ale ktg nie miałam i się nie zapowiada. A u mnie po malowaniu już czyściutko, nie ma to jak mama i teściowa, ale ja oczywiście też musiałam coś poutykać i nogi znowu jak balony. Jutro zaczynam już 36 tydzień, ale to leci, w pierwszej ciąży czas mi się dłużył, a teraz nie wiem kiedy i kolejny dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa trzymajcie się :) i pakuj torbę ;) ja dla siebie ma,ło co mam, dopiero tak przed świętami chcę zacząć kompletowaćrzeczy dla siebie i po świętach się spakować...to wtedy będzie tak ok 37 tydzień... mam nadzieję ze małuy jeszcze tam posiedzi i mu sie nie będzie spieszyć :) ja dziś sama bo maż w pracy, poprałm reszte rzeczy i poprasowałam.. Miłego wieczoru!!!! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dagaa ja tam wolę już mieć torbę spakowaną szlafrok wczoraj wyprałam jeszcze poszukuję biustonosza do karmienia czy zamawiałyście na internecie jakieś może polecicie coś ja potrzebuję taki z 70 B a i mam jeszcze pytanie do dziewczyn które biorą luteinę ciekawi mnie kiedy lekarz powie żeby odstawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Wam dziewczyny za wsparcie 🌼 dzis mam znowu ktg, rzeczy spakowane, zostaly jeszcze pasta do zebow i takie pierdoly ktore w razie czego maz z zwyklego sklepu dowiezie, jesli dzis nie wroce :) ale mysle ze ktg bedzie w porzadku i przyjade do domku jeszcze, w poniedzialek bede dzwonila do lekarza prowadzacego co teraz, bo cc wykonuje sie chyba przed terminem, a watpie zeby Maly teraz mial miejsce na obrot :) xxx przyszlaMM dobrze przeciez jak czujesz ruchy :) po slodkim moze bardziej skakac bo wtedy wody plodowe sa slodkie a one ten smak najbardziej wyczuwaja i wtedy szaleja przy glukozie :D xxx agalesna ja niecierpie pilnowac ruchow :( Igorek za to na usg pokazal ze serducho mu zwalnia i przyspiesza, niewiadomo dlaczego... ja sie wystraszylam zaraz pepowina owinieta, bo na 3d lekarz mowil ze pepowina jest bardzo dluga, boisz sie cc? jakie masz odczucia? mnie uspia calkowicie i to mnie troszke martwi... ale najwazniejsze zeby nasze Malce byly zdrowe :) xxx monika_kwietniowka Kochana lepiej sie spakowac troszke wczesniej ;) niewiadomo jak to bedzie :) tez bylam troche zaskoczona iloscia ciuszkow :D xxx bozka2930 i co w koncu na glowie wyszlo? prawda ze jakis duzy? a byl dotad sredniaczek... xxx kwietniowka 2013 i zaraz bedzie 37... wiec moze znowu bedzie w tym tygodniu porod...? :) xxx dagaa ja wlasnie od poloznej uslyszalam ze dobrze miec wlasnie juz spakowana torbe w 37 tc, bo wtedy juz porod moze byc tuz, tuz, dzidzia dojrzala, urosla, pozniej tylko cialka nabiera jeszcze :) xxx Dziewczyny wiecie ze u mnie dzis ZIMA :o naprawde, snieg do kostek i -7C :o wiecie co... ja chce byc juz po! chce miec juz to cc, i chce wiosny zeby zaraz po tygodniu na spacerek z wozeczkiem ruszyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bozka2930 ja kupowalam taki http://allegro.pl/biustonosz-stanik-do-karmienia-ciazowy-70b-gratis-i2985447112.html i taki http://allegro.pl/bezszwowy-biustonosz-stanik-ciazowy-i-do-karmienia-i2985543341.html i taki http://allegro.pl/bialy-biustonosz-do-karmienia-75b-bawelna-i3019132354.html jak dla mnie najlepszy jest numer 3, a stanik 2 zaraz sie rozprul, to cienkie ramiaczko odpadlo, ogolnie 1 jest podobny do 3 ale niewiem czemu jak przymierzylam to w 3 lepiej sie czulam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Macie moze problemy z odparzeniami w pachwinach? mi sie troszke za duzo przytyło i czuje teraz tam ból i aczerwienienie posypuje sobie pudrem ale mało daje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiwoszka spróbuj mazka ziemniaczana posypac lub sudocrem moja sasiadka miala i nawet nie mogla chodzic. karolowa boje sie cc jak kazdej operacji. mnie nie usypiali tylko mialam zewnatrzoponowe a ciebie dlaczego maja usypiac??? nie jest fajnie sluchac jak podczas ciecia slyszys, prosze skalpel, odsaczyc, ucisk, zabrac dziecko, wyrownac cisnienie i takie tam, albo rozmowy prywatne jak tam ich imprezy czy szkolenia, kto z kim itd. ;) do tego jeszcze stres dochodzi jak odsaczaja dziecko z tych plynow wtedy sie zastanawiasz dlaczego on jeszcze nie placze.... i takie tam ale tak wyglada cc, ale jak juz sie slyszy placz naszego dziecka to juz wszystko jedno co robia ;) tylko szkoda ze nie mozemy odrazu przytulic do piersi dziecka ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie dziewczynki, jeśli chodzi o macierzyński to (jestem księgową-kadrową) i sama się tym interesuję I: - wstrzymajcie się z porodem ;-) do 17.03 bo ustawa wchodzi z dniem 01.09 i wtedy będziemy na macierzyńskim i załapiemy się na nowe przepisy czyli na razie płatne 100% potem 60% - teraz należy nam się macierzyńskiego 140 dni i 28 dni dodatkowego, ale informację o chęci skorzystania można składać od razu z podstawowym czyli zaraz po urodzeniu dziecka, bo przepis mówi że najpóźniej trzeba poinformować pracdawce 2 tyg przed zakończeniem podstawowego czyli piszemy prośbę o 140 dni i od razu 28 dni dodatkowego (sama tak składałam dokumenty do zus naszym pracownicom) -z dodatkowego urlopu możesz skorzystać a nie musisz -jeśli chodzi o l-4 lekarze piszą l-4 do dnia planowanego porodu, potem mimo że nie urodziłaś przechodzi się na macierzyńskie ale nie dłużej niż na 2 tyg zanim urodzisz -następnie jeżeli którakolwiek będzie szła na wychowawcze to po urlopie macierzyńskim koniecznie wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy ze względu na to że wszystkie roszczenia wobec pracodawcy wygasają po 3 latach(czyli należny urlop wypoczynkowy też), a na wychowawczy przeważnie idziemy na 3 lata i potem kaplica-po prostu szkoda pieniążków -za okres urlopu macierzyńskiego należy się urlop wypoczynkowy, czyli może się tego uzbierać sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I mam jeszcze pytanko, czy któraś z was odstawiała fenoterol? czy robiłyście to tak stopniowo np. z całej tabletki na pół itd. czy od razu przestałyście brać? Też macie takie skurcze głownie wieczorami? I juz nie mogę z tym liczeniem, bo dziś jestem w 36 tyg i 3 dni czyli 37 tydzień??? bo w szpitalu jak byłam to mówili że liczą się skończone. Kurcze jestem skołowana :-| A torbę mam już spakowaną 3 tyg. , pakujcie się dziewczyny poczujecie sie pewniej, przynajmniej ja tak miałam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejka a co z tymi kobietami co chcą mieć płatny 80% przez cały okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejka, a mój lekarz jak i w szpitalu liczą rozpoczęte tygodnie, teraz byłam u lekarza i wpisał 35t 3d, a tak naprawdę miałam skończony 34t 3d, jak urodziłam 1 córkę w 40t 4d, na wypisie mam wpisany poród w 41t. Wdaje mi się że jednak większość lekarzy i szpitali jednak liczy skończone tygodnie. Ja mam dzisiaj skończony 35 tydzień i dzisiaj zaczął się 36.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urlopy mnie żywo ciekawią
pyrda - chyba dla kwietniówek nie będzie tego wyboru 80% przez rok, dopiero dla rodzących od września nadziejka mała - dzięki za wyczerpujące info a powiedz: jesli bede na macierzynskim np. do konca marca 2014 to oznacza, ze za 2013 tez bedzie przyslugiwał mi urlop wypoczynkowy? (to ta opcja, że obejmie nas roczny, a ja z niego skorzystam) z góry dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety, na to wychodzi że my na 80% SIĘ nie załapiemy bo logicznie myśląc, nie mamy takiego prawa bo nie ma ustawy. Ja też bardzo liczę na roczny urlop i jeżeli do tego czasu nie zmienią się przepisy to za rok bycia na macierzyńskim (także za okres l-4 np. jak jesteśmy teraz) należy nam się urlop wypoczynkowy :-) (urlop wypoczynkowy nie należy sie za czas bycia na urlopie wychowawczym) Kwietniówka - czyli jestem w 37 tyg i w przyszłym tyg mogę rodzić, byle po 17 ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem w domku :) po ktg, wypuscili mnie, teraz mam sie zglosic do lekarza :) xxx agalesna to moze jednak lepiej jak mnie uspia, to przez moj kregoslup dostane calowite znieczulenie, bo dozylnie, a w kregoslup jest malo prawdopodobne zeby jakis anestezjolog sie podjal wbicia :) o tym nawet nie pomyslalam ze przeciez zupelna cisza nie jest, tylko moze sie to tak odbywac jak piszesz, troche straszne ale tam... byle nasze Maluszki mialy sie jak najlepiej prawda? wytrzymamy wszytsko, szczerze mowiac ciesze sie teraz juz ze cc, bo bede wiedziala kiedy i bedzie szybciej ;) :D gdyby nie ten macierzynski to w przyszlym tygodniu juz bym chciala cc :) xxx Nadziejka mala ja mam wlasna dzialanosc ale to znaczy ze skladajac do zusu o macierzynski urlop musialabym zaraz zlozyc o przedluzenie urlopu i checi skorzystania z rocznego urlopu? tak? Kochana u mnie lekarz powiedzial ze ogolnie lekarze i w ogole liczy sie skonczone tygodnie, czyli jak masz np. 36 tydzien + 4 dni, to w karte wpisze ci 36tc i tak ma byc, a nie 37tc :) xxx kwietniowka 2013 jeszcze tydzien i mozesz smialo rodzic :) posypiemy sie niedlugo ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agalesna myslalas o tym jak bedziesz pielegnowala rane po cc... ja mysle o takich plastrach zelowych czy silikonowych, zeby sie szybciej zgoilo, ladniej i zeby nie rozciagac nadmiernie, przede wszystkim zeby sie szybciej zgoilo... drogie sa ale licze na to ze dlugo starcza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jesli moge Wam cos polecic to jesli chcecie karmic piersia to kupcie sobie herbatke laktacyjna Hipp Natal, kupilam dla siebie i zrobilam sobie jedna zeby zobaczyc jak smakuje, mi posmakowala, ale tego dnia zauwazylam dobrze zwiekszona ilosc siary, wiec naprawde cos dziala, zreszta wczesniej pisala Otulka tez nawet ze zachwala sobie... w kazdym razie dokupie sobie tez ta napewno rozpuszczalna, bo latwiej sie ja robi i w szpitalu zaraz z woda mineralna nawet bede mogla ja pic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa ja rany niczym smarowac nie bede bo z doswiadczenia wiem ze nie trzeba, poprostu nalezy te co najmniej 10 godzin w bezruchu lezec (da sie ;)aby rana aczela sie sklepiac a później mozna wziasc prysznic, i jak najmniej rane zmoczyc. jezeli bedziesz jeszcze ja wietrzyla to sama sie zagoi bez zadnych masci. inaczej jest jezeli rana sie nie goi, ropieje, wtedy lekarz ci powie jeszcze przed wyjsciem do domu -mam nadzieje ze jednak sie zagoi. po 3 dniach od wyjscia zdjemuja szwy (ja tak mialam) i pozniej nornalnie juz wszystko sie goilo. wiadomo, ze kapieli nie mozna przez jakis czas tylko prysznic.i bedzie dobrze ;) ja mialam narkoze podczas lyzeczkowania rok temu i jednak juz wole byc swiadoma co sie dzieje. strasznie przeszlam to usypianie, tzn raz ze z emocji ciagle plakalam to probowalam uciekac z lozka i do domu isc(czego prawie nie pamietam - tak mi maz mowil) ale z kolei po cc mialam drgawki ;) i na przemian sie smialam i trzeslam jak galareta;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gredsetre
ojejku glupota niektorych mnie rozbraja. Po cholere kupujecie tyle pierduł przed urodzeniem - przeciez wydane pieniadze w bloto a polowa wam sie nie przyda. NIE kupujcie zadnych herbatek laktacyjnych bo zazwyczaj po porodzie ma sie nawal pokarmu i nie potrzeb jeszcze wzmagac lakatcji. Po drugie na rane po cc nie mozna stosowac na pocztaku zadnych zeli,. masci itp jedynie oscenipcet do sikania. tak samo 10butelek , smoczkow i inne pierdoly. chyba zamierzacie karmic piersia to po co wam tyle butelek, smoczka tez nie kade dziecko toleruje. eh wystarczy pomyslec!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolowa - wg mojej wiedzy powinnaś zołżyć dokumenty do zus póki co o 140 dni i od razu możesz o dodatkowe 28 dni - o czym mówią bieżące przepisy. A ten roczny to dopiero chyba we wrzesniu bo skoro ustawa jeszcze nie weszła, to nie mamy o co składać dokumentów. A czy jesteś na działalności czy pracownikiem zasady przyznawania macierzyńskiego są te same.Ja będę w temacie na bieżąco więc poinformuję jak tylko coś się dowiem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×