Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość sama juz nie wiem;/

Czy naprawdę skrzywdziłąm dziecko dając imię Antonina?;/

Polecane posty

Gość sama juz nie wiem;/

Moja córka ma kilka miesięcy ma na imię Antonina. Razem z mężem wybraliśmy to imię, bardzo nam się podobało. Rodzina bardzo źle zareagowała, mówili , że skrzywdziliśmy dziecko itp.... W naszej rodzinie był teraz wysyp dzieciaczków, siedmioro w przeciągu roku... No i z dziewczynek są 2 Nadie, Julka, Lenka - czyli te imiona, które co druga dziewczynka ma... Teraz się zastanawiam czy naprawdę błoby lepiej jakby moje dzieckoo nazywało się jak co druga dziewczynka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o maj got.
Antosia to bardzo ładne imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaIgora
mi też się bardzo podoba:) jak bym miala coreczke to albo antonina albo lena:) ale trafil sie chlopiec i jest igor:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama juz nie wiem;/
Także tak uważam, ale rodzina mówi, że no jak mała to Tosia, Antosia, a co jak dorośnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gcghghghg
Bardzo ładne imię ,sama bym chciała się tak nazywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkannnnnn
Bardzo ladne imie :) Moze wydawac sie troche zbyt powazne ale od czego sa zdrobnienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tosia to śliczne imię
olej gadanie innych, bądź zawsze pewna swoich wyborów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jugo
ale przecież Antosia jest teraz tak samo popularne jak Julka czy Lenka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daliście tak jak chcieliście,pozaytm imho to bardzo ładne imię. Dla mnie skrzywdzeniem dziecka byłoby mu nadanie imienia Kupa :/ Ale niestety innym nie dogodzisz.Nigdy nie będzie tak, że coś się spodoba równocześnie każdemu.Ja np.nie lubię i nie podobają mi się imiona Kevin,Jessica,Nathaniel.Alwe to tylko moja opinia, i nie przyszloby mi do głowy aby wyzywać rodziców za to że imieniem Nathan skrzywdzili dziecko.Tak samo paranoją jest dla mnie , że podoba mi się imię Apolonia lub Maria a ktoś mnie wyzywa że krzywdzę dziecko takim imieniem i jestem walniętą matką.Ludzie trochę toleracji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o maj got.
u nas tych Len jest pełno i Julek i Haneczek. Miałam też dawać Lena ale to takie ruskie imie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gcghghghg
Ale tosia to chba zdrobnienie od Otylii,ale może się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferorra
inni maja racje olej to gadanie bo imie jest piekne;) a starsza bedzie Toska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o maj got.
i Nikol też dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama juz nie wiem;/
Akurat w mojej miejscowości rzadko spotyka się to imię. Ale za to znam 4 Julki, 3 Lenki i 3 Nadie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o maj got.
Pani Antonino albo Pani Tosiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jugo
"W Polsce wraca moda na stare, tradycyjne imiona, takie jak Franciszek, Stanisław, Jan. Obok popularnych wciąż Szymonów, Jakubów, Maciejów coaz więcej pojawia się Kacprów, Marków i Mateuszów. Najpopularniejsze imiona w 2012 r. dla dziewczynek oprócz Lenki i Julii, to również Zosia i Antosia." http://www.ofeminin.pl/ciaza/najpopularniejsze-imiona-2012-d38961.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama juz nie wiem;/
Ok, dzięki:) Swoją drogą do samego porodu nie mogłam sięzdecydować, ale jak tylko ujrzałam Małą to mówię, że to musi Antosia i już. :) Pasowało do Niej to imię jak żadne inne:) I póniej jak mi mama moja w szpitalu napisała, że no może jakieś inne imię tylko nie Antonina to napisała że Antosia i już:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjjjjjjjjj
Antosia to śliczne imię. Ja chciałam swojej córce dać na imię Jagna,ale przez rodzinę i znajomych zrezygnowałam:(żałuję bo bardzo mi się to imię podoba..Jagusia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos babom odbilo i kazda nazywa dzieci tak samo :o Jest tyle pieknych imion ale upra sie na te same co sasiadki kolezanki itp.. Do matki mialabym zal gdyby dala mi imie podazajac slepo za moda i trafilabym do klasy z 5 dziewczynkami o tym samym imieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antosia, mi sie bardzo podoba :) I przez 5 lat pracy mialam w przedszkolu tylko jedna Antonine :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michalyna
Bzdura. skrzywdzic.to mozna imieniem taboret albo kwadrat. antonina to normalne,funkcjonujace imie,w dosatku dosc czeste w ostatnich czassch. na pewno corki nikt nie bedzie wysmiewal z powodu teho imienia -poza moze glupia rodzina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama juz nie wiem;/
Fakt, rodzina ma trochę płytkie myślenie. Jesteśmy z mężem ludźmi wykształconymi, długo staraliśmy się o dziecko. Nigdy nie oceniałabym tego, że ktoś dał imię Julka , czy Lenka. Swoje zdanie mogłabym mieć, ale nie powiedziałabym nikomu wprost "Ale brzydkie imię dałaś... "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łączę się bólu bo znam z autop
Głowa do góry. Mój syn to ANTONI. ;) I ile się nasłuchaliśmy od rodziny to głowa mała. :O Taką nagonkę na nas robi przez całą ciążę, że żyć się odechciewało. Teksty o krzywdzeniu dziecka, były na porządku dziennym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusikaaniusika
Moja córka ma roczek i ma na imię Antonina. Mówimy do niej Tosia lub Antosia. Czasami też Antoninka lub Antonina albo Tosiulka, Tośka. Ja mam na imię Anna, a wszyscy mi mówią Ania, to dorosłej Antoninie chyba też można mówić zdrobniale, np. Tosia. Mnie się to imię podoba, a rodzina musi je zaakceptować. Twoja mama już swoim dzieciom imiona wybierała, więc zapytaj jej czy Wam (Tobie) zrobiła krzywdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RURA W DISCO
Piękne imię Możesz skracać do Antosi, Tosi, Niny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Korbaaaaaaaaaaa
Tosia, śliczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To naprawdę piękne imię Antonina brzmi dostojnie a Tosia,Tośka to słodka łobuziaa tak mi osobiście się kojarzy i na pewno nie skrzywdziłaś córki autorko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łobuziara miało być ,ktoś wyżej zadał pytanie jak w dorosłym życiu wołać na Antoninę moja mama ma koleżankę babkę po 50 i mówią do niej Nina a jej mąż mówi Tonia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×