Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

m jak mama84

jaki jest prwidłowy przyrost HCG+beta ?

Polecane posty

Witajcie, według wyliczeń z ostatniej miesiączki jestem w 5 tyg i 5d ciąży. W poniedziałek wieczorem dostałam plamień brązowych, byłam w szpitalu nie widać było zarodka tylko pęcherzyk. Pobrali mi krew ok.g.19-20 na HCG i wynik był 19265 ,kazali przyjść w a dziś w środę rano, znowu pobrać aby zobaczyć jak rośnie. o godz 10 pobrali mi znowu krew i wynik jest 30566. czyli między jednym a drugim badaniem minęło ok 35 godzin. jak myślicie czy przyrost jest ok? i czy to nie za dużo albo za mało jak na 5-6 tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuu
Co do przyrostu: "Uważa się, że we wczesnej ciąży stężenie beta hCG powinno wzrastać nie mniej niż o 66% w ciągu 48 godzin, o 114% w ciągu 72 godzin i o 175% w ciągu 96 godzin. Po szóstym tygodniu ciąży prawidłowa szybkość narastania poziomu beta hCG ulega zwolnieniu. " Normy samej bety; http://www.biomedical.pl/forum/-vp3951.html A co na to powiedzieli lekarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarz powiedział że jak jest przyrost to jest dobrze, i nic więcej powiedzieć się nie da. Ze zrobiłby usg ale trzecie usg w ciągu kilku dniu mogłoby zaszkodzić i nie chce ryzykować. Mam przyjść znowu w poniedziałek usg, a do tego czasu się barzo oszczędzać, najlepiej leżeć. Aha i dobrze że plamienia ustały, a od czego były to nie wie, "czasem się tak dzieje"... od tyle się dowiedziałam ,ogółem to lekarz nie bardzo miał czas dla mnie. Wizyta trwała chyba mniej niż 5 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×