Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gobaryna

Kwas foliowy

Polecane posty

Gość gość
Ja podczas ciązy i troszkę przed jej planowaniem brałam regularnie 1 tabletkę Folika. Kobiety nie powinny zapominac o tej witaminie, zwłaszcza kiedy maja w planach urodzenie dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczęłam przyjmować kwas gdy miałam 21 lat i współżyłam ze swoim aktualnym mężem i uważam że każda kobieta współżyjąca z partnerem powinna przyjmować kwas foliowy. Przecież zdarzają się bardzo często tzw wpadki, I co wtedy? Zamartwianie się, myślenie czy jest wszystko dobrze? Lepiej przyjmować za wczasu niż wtedy gdy jest już za późno. ps;Naukowcy twierdzą że kobiety powinny przyjmować kwas przez cały okres rozrodczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No własnie nie jest to wcale regułą, ale dla mnie ciagle jednak brakuje tu kwasu foliowego. W suplemencie diety, owszem moze jest ale w niewystarczającej dawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość losskwwwa
Jestem we wczesnym stadium ciąży powiedzcie mi ile razy dziennie bierzecie kwas foliowy i jaki jest najlepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ressskowa
Jelsi chodzi o kwas foliowy to wiadomo ze powinno sie go przyjmowac jednak w momencie planowania ciązy. To tutaj jest jednak najwazniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annielskowa3
Folik jest z pewnością najbardziej znany więc nie dziwię się, że najczęściej wybierany przez przyszłe mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W mojej rodzinie urodziło się dziecko z wadą cewy nerwowej i czy w związku z tym muszę zacząć brać folik wcześniej niż te 3 miesiące przed planowaną ciążą? Czy lepiej brać go non stop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwas foliowy zawarty w warzywach i owocach nie jest przyswajany w 100% przez nasz organizm, dlatego trzeba go uzupełniać, czytałam o tym ostatnio artykuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W mojej rodzinie urodziło się dziecko z wadą cewy nerwowej i czy w związku z tym muszę zacząć brać folik wcześniej niż te 3 miesiące przed planowaną ciążą? Czy lepiej brać go non stop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja uważam, że trzeba ograniczyć łykanie suplementów i witamin do minimum, według mnie sam kwas foliowy wystarczy, ale to tylo moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara2928
Ja tylko folik łykałam, a tak to polegałam na odpowiedniej diecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nattuska
Ja sama oprócz Folika w czasie ciąży jadłam równiez duzo takich warzyw. Sam lekarz mi polecił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nattuska
Słuchajcie a czy kwas foliowy tez ma znaczenie jesli chodzi o mężczyzn ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosska09
Przyjmowanie kwasu foliowego niesie wiele korzyści także warto go łykać czy się w ciąży jest, czy nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kwas foliowy to nie tylko ciąża, ale ma on też ogólnie dobroczynny wpływ na nasz organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie wiem czy wiesz, że kwas foliowy zawarty w warzywach i owocach nie jest przyswajany w 100% przez nasz organizm, dlatego trzeba go uzupełniać, czytałam o tym ostatnio artykuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
folik to lek polski, od wielu lat dostępny na polskim rynku, Folik istnieje na rynku polskim już 13 lat, poza tym nie jest suplementem, więc mamy pewność że posiada odpowiednią dzienną zawartość kwasu foliowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwas foliowy powinno się przyjmować do 3 miesiąca ciąży, być może ta kobieta przyjmowała go całą, może jeszcze w zwiększonej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też tak myślę - witaminy nie zawsze są niezbędne, a czasem ich nadmiar może szkodzić - lepiej brać tylko to co niezbędne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to źle myślisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do Folika, to ja również zaufałabym temu lekowi, zwłaszcza że jest on juz od 13 lat na rynku wiec to o czymś tak naprawdę świadczy. Kobiety maja do niego duże zaufanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja słyszalam gdzieś ze podobno przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych ma wpływ na niedobór kwasu foliowego w organizmie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też przyjmuję Folik:) O dziecko się jeszcze nie staram, ale wolę mieć pewność że w czasie poczęcia będę mieć odpowiednią ilość kwasu foliowego w organizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba przyjmowac Folik regularnie, wtedy mamy pewność, że we właściwym czasie będziemy mieć odpowiednią ilość kwasu w organizmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam takie samo zdanie ze tutaj spokojnie kwas foliowy bedzie wystarczający. Nie ma sensu przyjmowac innych witamin jesli zdrowo sie odzywiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie będę oryginalna, też przyjmuję Folik:) O dziecko się jeszcze nie staram, ale wolę mieć pewność że w czasie poczęcia będę mieć odpowiednią ilość kwasu foliowego w organizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny na wady z jakimi rodzą się dzieci nie tylko rolę odgrywa kwas foliowy ale i np witaminy z grupy B, których niedobór również ma przykre skutki- poczytajcie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli bierze się pigułki antykoncepcyjne, które powodują że kwas foliowy nie wchłania się, to także trzeba przyjmować tabletki folika codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
istnieją produkty, które zawierają kwas foliowy. po co od razu kolejne tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po co przyjmować kwas foliowy w tabletkach? przecież w warzywach jest go mnóstwo - dla przykładu w 100 g szpinaku jest aż 50 % dziennego zapotrzebowania na tą witaminę. kwas foliowy w dużych ilościach znajduje się we wszystkich zielonych warzywach i roślinach strączkowych, oraz w orzechach i pełnoziarnistych produktach zbożowych - najlepsze jest to, co naturalne. http://zdrowe-odzywianie-online.pl – zdrowe diety, skuteczne odchudzanie, zdrowa żywność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×