Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gobaryna

Kwas foliowy

Polecane posty

Ja starając się o dziecko biorę Folika bo to sprawdzony lek, od lat na naszym rynku. Polecił mi go mój ginekolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wystarczy brać folik raz dziennie jedną tabletkę, resztę to znajdziemy w codziennej zdrowej diecie , a kwasu foliowego niestety nie za bardzo bo ginie podczas gotowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie najbardziej popularny na polskim rynku jest folik, na rynku znajduje się od 1999 roku czyli, aż 13 lat, dlatego jest bezpieczny dla kobiet. Ma odpowiednia dawke kwasu foliowego bo 0,4 mg, cenowo jest przystępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj kwas foliowy to podstawa jesli chodzi własnie nawet o samo myslenie o dziecku. Polecam przy okazji zapytać w aptece o Folik Mama. Mysle ze bedzie w tym przypadku idealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ilość kwasu foliowego zależy od tego w jakiej jesteśmy sytuacji, jelsi w rodzinie naszej albo naszego partnera pojawiały się takie przypadki to prawdopodobnie jesteśmy w grupie ryzyka i musimy przyjmować nieco więcej foliku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno warto jest go przyjmować, dlatego, że ostatnio dowiedziałam się, że kwas foliowy zawarty w owocach i warzywach nie jest przyswajany przez nasz organizm w 100% dlatego tak ważne jest uzupełnianie jego braków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej własnie jest przyjmowac kwas foliowy - Folik poniewaz ma własnie zalecaną dawkę dzienną czyli 0,4 mg kwasu foliowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawde Folik można przyjmować cały czas i chociaż najbardziej narażone na niedobory kwasu foliowego są kobiety w ciąży, to warto go brać na co dzień ponieważ niedobór kwasu foliowego może też mieć wpływ na rozwój choroby wieńcowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moze jednak lepiej wybrać taki suplement jak Feminovit. Tu masz wszystko to co tak naprawde jest dla nas kobiet w ciąży niezbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjoku
ja z polecenia lekarza od początku ciazy biorę mama dha premium, mowil ze najlepszy ma sklad, i jak tak sobie poczytalam to faktycznie pod tym wzlędem to super, 2 tabletki i jest wszystko kwas foliowy, dha,jod, magnez i witamina d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelina899
Ja przed ciążą brałam sam kwas foliowy, a jak zaszłam to witaminy Mollers mama. PTG je rekomenduje, więc miałam pewność, ze są ok i mają dobry skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×