Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gobaryna

Kwas foliowy

Polecane posty

ja biorę chelafer zelazo i kwas foliowy w jednym, tak mi zalecił moj gin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiara1
ja z kolei biore symnatal (pelna nazwa symnatal pro baby) i tylko to ; to jest jedna tabletka dziennie, a oprocz kwasu foliowego ma jeszcze żelazo, prowitamine witaminy A, wit B, C, D, E i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja nic nie biorę i żyję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawde teraz na wiosne planuje swoje drugie dziecko i powiem Wam ze juz teraz zaczełam przyjmowac Folik. Lepiej teraz niż pózniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Suplementów nie polecam, witamin nie biorę, bo staram się dobrze odżywiać, jedyne co łykam to Folik, bo kwasu foliowego nie da się uzupełnić samymi zielonymi warzywami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się, trzeba dostarczać organizmowi to, co potrzebuje, a nie jakieś preparaty w których jest niby wszystko, czyli w praktyce nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak sie okazuje kwas foliowy ma szerokie zastosowanie, trzeba tylko do wszystkiego podchodzić z głową i umiec podejmować rozsądne wybory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem wam ze czytałam gdzieś artykuł że kwas foliowy zapobiega miażdżycy i chroni nasze serce, a także zmniejsza ryzyko choroby Alzhaimera, więc ma dobroczynny wpływ na nasz organizm, dlatego nie trzeba się ograniczać do łykania go jedynie w okresie ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwas foliowy ma jeszcze większe znaczenie dla właściwego rozwoju maluszka niż się powszechnie myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawde Folik z pewnością jest bardziej znany, ma większe zaufanie mam- tak mi sie przynajmniej wydaje. A do tego jeszcze lekarze czesciej polecaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawde nasze mamy nie miały pojęcia z jakiej przyczyny rodziły się dzieci z wodogłowiem , rozszczepem wargi czy kręgosłupa.Na szczęście dzisiaj mamy większą wiedzę i możemy zapobiec nieszczęściu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy że będziesz przyjmować kwas foliowy na 3 miesiące przed zajściem w ciążę, Oraz jeśli ginekolog zadecyduje kobieta może przyjmować przez cały okres ciąży kwas w odpowiedniej dawce. W diecie każdej kobiety powinny się znaleźć takie produkty bogate w kwas foliowy. Szpinak, kapusta, sałata, brokuły, soku z pomarańczy, fasoli, cykorii, groszku, szparagach, rzepie, soczewicy, ryżu, soi, kiełkach pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irma31
Organizm człowieka przyswaja tylko około połowy folianów pochodzących z żywności. Także suplementacja folkiem tutaj jest niezbędna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie brałam, wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tabletki z kwasem to podstawa, same warzywa nie pomogą ustrzec malucha przed wadami cewy nerwowej więc lepiej zacząć przyjmowanie kwasu i to najlepiej taki który jest bezpieczny i obecny na polskim rynku od dłuższego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podstawa czego?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuszaaaaa
Zazwyczaj jest ok, bo w większości przypadków dzieci rodzą się zdrowe, ale niestety zdarzają przypadki urodzenia dzieci z tymi strasznymi wadami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mellik
Wady są okropne widziałam dziecko koleżanki z rozszczepem kręgosłupa, straszne to dla rodziców i dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W poczatkowym okresie ok, ale wazne jest to zeby na pewno przyjmowac juz w czasie kiedy planujemy dziecko. To jest taki optymalny czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
326

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy masz wątpliwości to możesz go zostawić na czas po karmieniu, nawet jak nie planujesz kolejnego dziecka;) Przyjmowanie kwasu foliowego zmniejsza ryzyko np. miażdżycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja brałam bardzo długo przed zajsciem w ciaze i dzidzius jak ryba:) bralam swansona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najwazniejsze zeby przyjmowac jedna tabletka Folika. Nie ma co kombinować z suplementami, bo one zawierają różne ilości kwasu foliowego, często sporo mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic tylko brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja w ciązy wolałam jednak przyjmowac zestaw witamin idealnie zbilansowany - Prenalen. I uważam ze jesli własnei zalezy Wam na zdrowiu to tez powinnyscie o takim suplemencie pomyslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawde każda z nas kiedy planuje dziecko powinna własnie w pierwszej kolejności isc do apteki i kupić kwas foliowy,. To najwazniejsze dla naszego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bralam przy pierwszym i drugim dziecku kwas foliowy. Nie wyobrażam sobie jak mozna tego nie robić. Przeciez my już na tym etapie odpowiadamy za to maleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem we wczesnym stadium ciąży powiedzcie mi ile razy dziennie bierzecie kwas foliowy i jaki jest najlepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie kazdy lekarz o tym mówi a to przeciez jest to bardzo wazne jesli chodzi o nasze zdrowie a potem też o nasze dziecko. Wiec kwas foliowy jest najważnieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×