Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gobaryna

Kwas foliowy

Polecane posty

Gość gość
Ja przyjmowałam Prenalen. Chciałam wybrać jednak taki zestaw witamin niż jeden tylko kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
warto brac go profilaktycznie, na pewno nie zaszkodzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj i ja musze przyznać rację. Bez wątpienia kwas foliowy jest tutaj zdecydowanie najwazniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy oprócz kwasu foliowego brałyscie dziewczyny jeszcze jakieś inne suplementy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak nie ma takich wskazań (np. zle wyniki badan) nie ma potrzeby brania dodatkowych witamin oprocz kwasu foliowego, inaczej jest duze prawdopodobienstwo urodzenia bardzo duzego dziecka, a to jednak kluczowe przy porodzie, czy rodzi się 3,5 kilowy bobas, czy 4,5 kilowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie tez farmaceutka w aptece poleciła własnie Folik. Jednak to jest jeden z tych pewnych i sprawdzonych kwasów foliowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie, zawsze mozna przejśc na bardziej zbilansowane suplementy, a wydaje mi sie ze własnie Prenalen jest w tym momencie najlepszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamita
Witaminy nie mają wpływu na wagę dziecka, to mit. W obu ciążach brałam witaminy, te same, multivit z DHA, pierwsze dziecko 4 kg, drugie 3,1. Moja siostra również brała witaminy, jedno dziecko 2,8, drugie 4,3 kg. W obu przypadkach dziewczynki mniejsze, chłopcy więksi. A moja babcia rodziła w czasach, kiedy o witaminach nikt nie myślał i rodziła dzieci po prawie 5 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurora19
Wow, 5 kg to już da się odczuć w ciąży, przy porodzie i podczas noszenia właściwie od razu, moja pierwsza córka miała 3,7 a drug 2,8 do 5 kilogramów doszła na pół roku. A powiedz mi jak ze smakiem?? Jest odczuwalny ten rybi posmak?? Ja się tego najbardziej obawiam bo w poprzednich ciążach byłam bardzo wrażliwa na takie rzeczy i wiadomo co się działo, teraz bym chciała tego uniknąć a multivit z DHA by były najlepsze z tego co mówi lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawda jest taka ze nasze mamy nie miały pojęcia z jakiej przyczyny rodziły się dzieci z wodogłowiem , rozszczepem wargi czy kręgosłupa. Kwas foliowy rósł w ogródku, ale ulegał rozpadowi podczas gotowania,a my urodziłyśmy się zdrowe bo generalnie większość dzieci rodzi się zdrowa. Na szczęście dzisiaj mamy większą wiedzę i możemy zapobiec nieszczęściu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy któras z Was moze przyjmowała witaminy Folik mama? Widziałam je w aptece i zastanawiałam sie własnie czy warto jest je kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem jak niesamowicie ważne jest uzupełnienie niedoboru kwasu foliowego w organizmie przed poczęciem. Polecam Wam moje mamusie Folik Mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bozenaj
około 50% z nas nie przyswaja w większości zwykłego kwasu foliowego np. folika przez mutacje mthfr (nie daje objawow). trzeba wtedy przyjmować zmetylowaną wersję kwasu foliowego. Jednak przed zakupem lepiej wykonać badanie mthfr ( wychodzi taniej niż suplementacja bez potrzeby)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwazam, ze duza jest świadomośc tego jak wazne jest przyjmowanie kwasu foliowego. My kobiety koniecznie musimy właśnie o tym pamiętac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takiej sytuacji wiele wyjasnia. Ja brałabym przez cały czas w takim wypadku kawas foliowy. Szczególnie polecam Folik Mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi sie ze takie dawki to tylko na zalecenie lekarza raczej? Bo samej chyba nie ma co zwiększać dawki Folika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, ze Folik przynosi dużo korzyści dla nas i naszego dziecka i warto go zacząć brać jeszcze podczas łykania pigułek antykoncepcyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam bo sama przy moich ciazach przyjmowałam Folik i dlatego jestem przekonana ze jestto najlepsza z witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto jeszcze wspomnieć o jednej rzeczy, a mianowicie o konieczności przyjmowania kwasu foliowego. Zwłaszcza od momentu kiedy juz zaczynamy planowac dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ciąży to faktycznie wiele produktów które normalnie toleruje się bardzo dobrze zaczyna wywoływać niepożądane reakcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawdę mnie zastanawia to przez jaki okres czasu trzeba przyjmowac kwas foliowy , bo różne tak naprawde sa na ten temat zdania... podpowiecie coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawdę w ciąży to faktycznie wiele produktów które normalnie toleruje się bardzo dobrze zaczyna wywoływać niepożądane reakcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosieńkaMAŁA
Racja. Pomijając już ciążę. Miałam anemię. I mimo jedzenia warzyw bogatych w kwas foliowy lekarz zalecił mi brać Folik. Wyniki się poprawiły, więc kwas foliowy ważny jest nie tylko w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja Wam dziewczyny powiem ze biorę po 1 tabletce foliku dziennie według zaleceń mojego ginekologa - dawka standardowa 0,4mg :) Mam nadzieje, ze wszystko będzie w porządku - jestem w 7 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem na tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kazda z nas w momencie planowania dziecko powinna miec swiadomość tego jak wązne jest to aby przyjmowac takie witaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda ze z tymi owocami i warzywami kiedys było inaczej. Ale na szczescie sa tez mrożonki. Tylko to pewnie tez nie zastapi nam kwasu foliowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×