Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zla na wszystko

wysoka goraczka u dziecka

Polecane posty

Gość zla na wszystko

moj siostrzeniec przyjechal do nas na wakacje ma 8 lat i ma temperature 39,7 dalam mu paracetamol ale nie pomaga, jak moge zbic mu ta temperature?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zla na wszystko
oklady cos pomoga? prosze o podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama40
O której dałaś dziecku lek od temperatury ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zla na wszystko
o 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zla na wszystko
nie bylo widac nic po nim on tylko mowil ze spac chce bo zmeczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama40
możesz dać za jakieś trzy godziny inny np, nurofen, wprawdzie to nie jest maleńkie dziecko ale ja zawsze bałam się wysokiej temperatury u dzieci, spróbuj zrobić okłady, lekko chłodne, nie zimne, na czoło, na łydki, myślę, że powinno pomóc.Czy dziecko oprócz temperatury ma jakieś inne niepokojące objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zla na wszystko
nikt nie zna jakis domowych sposobow? sprubuje oklady mu zrobic na czolo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A może......
Daj mu lek z innej grupy. Pyralginę albo nurofen. Możesz mu zrobić też letnią kąpiel, ale nie zimną. Niech woda stygnie sama aż zrobi się chłodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zla na wszystko
nic mu nie jest po za ta goraczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ere4erf4e
zla na wszystko lepiej udajs ie z nim na pogotowie,bo to za duza tem.a dzecko ma 8 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zla na wszystko
bylismy dzis na basenie niecale 2 godzinki ale mielismy 28 stopni bylo cieplo i bardzo duzo dzieci sie kapalo, wrucilismy o 5 do domiu bylo dobrze a o 19 on mowil ze sie zmeczyl i jest spiacy ok 20 zobaczylam ze jest rozpalony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama40
A ile dałaś dziecku leku, być może za małą dawkę w stosunku do masy ciała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zla na wszystko
moj sym ma 7 lat ale on nie jest wogule tak cieply jak siostrzeniec a caly czas razem sie bawili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do wanny go, do wody chlodnej, mojej 2 latce tylko to ostatnio pomoglo na 40 stopni, po dwukrotnym podaniu 2 róznych leków, i tez nie miala innych objawów,. do dnia dzisiejszego nie wiem co to bylo, lekarz tez nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zla na wszystko
dalam mu 10 ml o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A może......
Spróbuj z letnią kąpielą i innym lekiem. Jak to nie pomoże to dopiero wtedy na pogotowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama40
Ale uważaj na dziecko, jeżeli usnął to cały cza zaglądaj do niego, a jeżeli będziesz mocno czymś zaniepokojona to szybko na pomoc nocną, ewentualnie wezwij pogotowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zla na wszystko
ide cos zrobic przy nim oklady lub prysznic bo nie mam wanny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A może......
Dagna to chłodnej wody jest niebezpiecznie dziecko wkładać bo może doznać szoku. Lepiej do ciepłej i żeby temp wody spadała jak dziecko jest w wannie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama40
10ml??? według mnie to za mała dawka, chyba, że chłopiec jest naprawdę wyjątkowo drobny i tak mało waży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trhyrtyh
zla na wszystko w ogole jak cos i weź jedź z nim na pogotowie,a nie pakuj w niego coraz więcej tabletem przeciwgorączkowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to podejrzane
Mój mały (15 miesięcy) wczoraj na wieczór nagle dostał gorączkę 38,5 stopnia... Zbiłam, po 5 rano znowu 38, zbiłam, a o 15 znowu, teraz jest ok, ale kurcze skąd taka gorączka? Sorry, że się podpięłam pod temat, ale mnie uderzył, bo akurat na czasie dla mnie. Poza tym nic mu nie jest, jak go gorączka nie osłabia, to zachowuje się normalnie, biega i wariuje jak zawsze, je wszystko, nawet trochę więcej rano zjadł... Czy to może być trzydniówka? Nigdy jej nie przechodził, w ogóle to pierwszy raz w jego życiu jak ma temperaturę, a nasza lekarka na urlopie... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alalalalalalalalala
Moja 7 letnia córka miała coś takiego miesiąc temu. Też byliśmy na basenie w te lipcowe upały, później gorączkowała 3 dni bez żadnych innych objawów. Ja teraz juz nie daje syropu tylko tabletki panadol czy paracetamol. połówke 500mg bądź całą 300mg. Te leki mozna dawac po 6 roku zycia i mają lepsze działanie niż syrop na takie starsze dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A może......
A co oni na pogotowiu zrobią? Dadzą kolejny lek. Moja mama jest pediatrą i właśnie piszę autorce co radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama40
to fakt, na pogotowiu tez nie odrazu będą wiedzieli co dziecku jest i napewno będą kazać dać coś na zbicie temperatury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonaKraka
Mój w czasie trzydniówki miał 39,3, dawałam Nurofen ale pomagał niewiele. Za to pomogły chłodne okłady na czoło i łydki. Jak mały się porusza, to zrób mu letnią (nie zimną) kąpiel. I obserwuj, jakby miał problemy z poruszaniem się, sztywne stawy, nie mógł ruszyć głową, drgawki itd. to dzwoń na pogotowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trhyrtyh
No i co z tego,ze na pogotowi nie postawią od razu diagnozy.Ale autorka bedzie chociaz miała czyste sumienie,ze udała sie z siostrzencem do lekarza. A tak poza ty,autorka jest co neico tepawa,bo powinna zadzwonic do rodzicow chłopca i poradzic sie co ma w zwiazku z taka goraczka zrobic.Przeciez to dzecko moze miec jakies uczulenie na cos etc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to podejrzane
Ale właśnie u nas jest bardzo łagodnie. Ja mu podałam ibufen w syropie i za 15 minut mu opadła ta temperatura. Dużo spał rano, a do 15 i potem przez popołudnie całe zachowywał się jak zdrowy chłopiec i teraz nie ma już tej temperatury... Może być to od zęba?? Ma 4 zęby u góry i 4 na dole i idzie następny, ale nigdy też nie miał gorączki z tego powodu ani żadnych bóli, po szczepieniu też nigdy nic. Może ząb wywołać gorączkę taką powtarzającą się? Kupy normalne, siku też. Kurde, zadzwoniłabym do lekarki, ale na urlopie, a mąż uważa, ze przesadzam z taką temperaturą, która w dodatku spada po podaniu leku i dziecko normalnie je i pije, żeby jechać na dyżur...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zla na wszystko
porobilam mu oklady i nie musze dzwonic do jego rodzicow bo wiem ze nie ma na nic uczulenia , od malego duzo sie nim zajmowalam, jak dlugo powinno sie robic t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×