Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mania23

Czy są tu kobiety które miały w czasie ciąży rzucawkę lub stan przedrzucawkowy?

Polecane posty

Gość margolcia27
Podawał mi nazwę tabletek ale nie pamiętam nazwy. Ale będe podawane w celu zapobiegania rzucawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia27
To był lekarz o specjalizacji ginekologiczno-położniczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o to ciekawe szkoda ze nie pamietasz, bo jestem bardzo ciekawa co to moze byc :) a i oba te leki tj zastrzyki masz brac po zafasolkowaniu? czy juz przed cos kazal poza kwasem foliowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia27
Jeżeli chodzi o ciśnienie to mam wizytę 21 września ale lekarz stwierdził że to ciśnienie było spowodowane ciążą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margolcia przepraszam ze tak Cie drecze tymi pytaniami, ale dla mnie to bardzo wazne i w sumie to tez nie mam z kim o tym pogadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia27
Kazał brać tylko kwas foliowy a w momencie pojawienia się dwóch kresek na teście to już będe brała zastrzyki i tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia27
Nie przepraszaj cieszę się że mogę sobie z tobą pogadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciesze się ze dał Ci nadzieje ten lekarz, jak wogóle na niego trafiłaś? ktos Ci go polecił?? ja mam na razie pech abo wiekszosc ginow na ktorych trafiam mowi tylko tyle ze mam sie nie przejmowac i jak bede w drugiej ciazy bede to sie martwic bedziemy.. takze to żadne rozwiazanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nic w kazdym razie :) Ty pierwsza pedziesz sie pewnie starała, to jeśli bedziemy tu jeszcze pisać to dowiem się co to za tabletki :) my planujemy zacząć starania w przyszlym roku ale najpredzej na wiosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia27
Jeszcze jedno lekarz powiedział mi że rzucawka jest to choroba która niestety istnieje i na ogół to są przypaki losowe-po prostu tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia27
Jeżeli będę się starała to dopiero od grudnia- minie 7 miesięcy. Kwas foliowy zaczne brać- przecież mi nie zaszkodzi. Napiszę co mi powiedział ten lekarz jak będe po wizycie we wtorek. Mam nadzieję że rozwieje moje wątpliwości. Jest to lekarz który jest na emeryturze ale ma ponoć duże doświadczenie. Prowadził moją koleżankęktóra też miała rucawkę ale donosiła ciążę do końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzis przez poł dnia próbowałam się dodzwonić do szpitala gdzie rodziłam (tam jest tez przychodnia) by dowiedzieć sie czy jeszcze w przychodni pracuje pani doktor ktora bardzo mi pomogla, ktora zna moj przypadek i mogla by mi cos doradzić. Ale nieststy nie udalo mi sie. W kazdym razie nie spieszy mi sie. Najpierw zrobie wszytskie badania i pojde do niej z wynikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia27
Lekarz powiedział w w kolejnej ciąży nie powinno to wystapić ponieważ występuję to na ogół w pierwszej. Dlatego daje się zastrzyki i tabletki- powiedział lepiej zapobiegać niż leczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margolcia-- moiwsz o tym lekarzy z poradni nadcisnienia?? ze idziesz we wtorek? bo juz sie pogubiłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia27
Racja lepiej zrobić najpierw badania ipotem podjąć dezyzję. Ja też tak zrobi. Przepraszam muszę juz konczyć ale jutro się odezwę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia27
We wtorek idę do innego ginekologa. Jak sie mówi do trzech razy sztuka a 21 września idę dolekarza od cisnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok :) do napisania zatem :) mnie moze kilka dni nie być co prawda bo wyjezdzamy ale moze uda mi sie jakos tu zajrzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margolcia-- jak tam po wizycie?? też mama-- jak u Ciebie? mam nadzieje ze wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia27
Hej dziewczyny byłam u kolejnego ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia27
Powiedział mi że nie było szans na uratowanie dziecka i że nie była to niczyja wina tak po prostu się zdarza. Kazał mi odczekać pół roku, a przez ten czas zrobić badania. Muszę zrobić usg jamy brzusznej, zgłosić się do urologa żeby sprawdzić czy nerki są ok i powiedział że bardzo dobrze że mam wizytę w klinice nadciśnienia tętniczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia27
Zapomniałam wam powiedzieć że ten trzeci ginekolog powiedział że żadnych leków bym nie brała, tylko jak będe w 20 tyg ciąży mam zgłosić się do szpitala gdzie przyjmuje i położy mnie na oddział. Teraz po tych trzech wizytach podjęłam w końcu decyzję. Zrobię badania i jak będzie ok to zgłoszę się do tego pierwszego ginekologa, który zaproponował mi branie sterydów. Jak byłam w szpitalu mówił że prowadził wiele takich przypadków ja ja. Odczekam to pół roku i rozpocznę starania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć margolcia-- ten lekarz ze szpitala na pewno bedzie najlepiej znal Twoj przypadek (bo rozumiem ze to gin ze szpitala gdzie działa się ta sytuacja), no i samo za siebie mowi to ze prowadzi takie ciaze. Poczekaj jeszcze tez co powiedzą w klinice nadcisnienia. Ja przyznam się ze o sterydach przy rzucawce nic nie slyszalam, i zaden lekarz mi nie mowil o tym. jedyne co to mowili o zastrzykach w brzuch (na rozrzedzenie krwi) i niskich dawkach aspiryny. ale jak bedziesz miala jakies info o tych streydach to napisz co i jak. Powodzenia!!! i zagladaj czasem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny Odebrałam wynik holtera i jest ok :) także cieszę się bardzo. Miałam tam kilka zwyżek ciśnienia ale mimo to wynik ok, w sumie raz zdarzyło mi się wyższe takie ok 150/110 ale to byl spacer. a tak poza tym to takie ok 110/80. też mama zaglądasz do nas jeszcze?? misska--- co u Ciebie jak sie czujesz?? jak Twoje ciśnienie?? mam nadzieje ze ok wszytsko u Ciebie i maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia27
Hej zdecydowałam się na ginekologa co prowadził mnie w szpitalu. Jutro rozpoczynam robienie badań ponieważokazało się że będą potrzebne na wizytę na 21 wrzesień. Jak będe miała wszystkie badania to jadę do ginekologa co będzie mnie prowadził, chcę starać sie o maleństwo od grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margolcia-- cieszę się ze podjełaś decyzje to duży krok do przodu. Przede wszystkim masz byc pod dobra opieka i miec lekarza ktoremu ufasz. Jesli to dla Ciebie nie problem to pisz co zaleca Ci ten lekarz, dla mnie to cenne informacje. Ja teraz tez robie troche badanek choc planujemy starania na wiosne ale mimo to chetnie Ci pokibicuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia27
Mania23 w tym tygodniu zrobiłam sobie podstawowe badania oraz usg jamy brzusznej wszystko jest ok. Terazjadę w piątek do tej kliniki i mam nadzieję że też będzie ok. Potem umówię się na wizytę do ginekologa i jeszcze raz z nim porozmawiam. Chcemy sie strać z mężem od grudnia. wiem że będzie dobrze ponieważ będe pod kontrolą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia27
Mania 23 Wcześniej pisalam że zrobiłam badania ale musialam jeszcze dorobić Podaję ci listę całkowitą Do poradni nadciśnienia tętniczego potrzebuję: usg jamy brzusznej,ekg,ocena dna oka, morfologia z rozmazem, badanie ogólne moczy, mocznik, kreatynina, glukoza, profil lipidowy oraz jonogram Do ginekologa: morfologia, badanie ogólne moczu, kreatynina, kwas moczowy, glukoza, żelazo. FT4 oraz TSH To już jest kompletmi wszystkie badania wyszły ok więc jestem całkowicie zdrowa. W piątek mam wizytę w poradni. Jak bede po to ci napiszę co wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Margolcia--- sporo tych badanek :) daj znać co powiedzieli na wizycie i czy bedziesz musiala brac jednak te zastrzyki i co z tymi sterydami?? też? przepraszam że tak Cie wypytuje o wszystko raz jeszcze.. Ja na razie nie podziele sie informacjami bo wizyty przede mna.. ja póki co zeby lecze bo gin mi powiedzial ze musze przed ciaza miec w 100% zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia27
Hej wczoraj byłam na wizycie w poradni nadciśnienia tętniczego. Okazało się że jestem niskociśnieniowcem i wysokie cisnienie było spowodowane ciąża. Od dnia porodu mierzyłam sobie ciśnienie i na ogół miałam np 97/65 itp. Z badan co wypisałm wczesniej wszystko wyszło ok tylko mam trochę cholesterol za duży ale mówiła że to nic takiego. Najważniejsze- lekarka powiedziała że może w drugiej ciąży też pojawić sie wysokie ciśnienie. Dla kobiet w ciąży wysokie ciśnienie to 150/100 natomiast w moim przypadku jak będe miała w ciąży 130/100 to mam zgłosić sięnatychmiast na wizytę (przyjmie mnie odrazu) i będzie mnie monitorować. Jeszcze jedno dowiedziałm się że w przypadku rzucawki ważne jest prawidłoweodżywianie. Umówiłam się do dietetyczki i chcę aby opracowała mi dięte bogatą w błonnik oraz żebym powalczyła z tym cholesterolem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×