Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość winniethepooh

Jakie są wasze sposoby na oszczędzanie?

Polecane posty

to co pisala oszczedna kobieta, ma niewiele wspolnego z przyjemnosciami. a zatem uwagi typu, ze nie ma przyjemnosci, nie sa adekwatne. dodam jeszcze uzywanie deszczowki. majac mozliwosc zbierania deszczowki, mozna ja wykorzystac do mycia podlog, samochodu, podlewania roslin. mozna rowniez podlaczyc pralke i ubikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brawo Oszczędna Kobita
śiwtnie wszystko ujęłaś. Też stosuję te metody. Do malkontentów: deszczówkę też zbieram, mam do podlewania ogrodu. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pasiiii
kotka - poes Nie wiem czy drwisz pisząc o uzywaniu deszczówki? Za komuny woda droga nei była,wiec nie było potrzeby zbierania deszczówki,aczkolwiek wiele ludzi mających działki,ogóródki zbierało ją. Wdzisiejszych czasch woda i ścieki są bardzo drogie,więc nie ma nic wstydliwego w zbieraniu wody deszczowej do podlewania roslin.Gdybym tylko mogła,to podłaczyłabym sobie taką deszczówkę do spłukiwania WC. A i jeszcze jedno,w wielu miastach PL płaci się podatek za opady deszczu i sniegu,więc deszcze i snieg tez trzeba zacząc wykorzystywac ,aby nie marnowac swoich zarobionych cięzko pieniedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita.,
ja tam jestem szczęśliwa, odkąd zaczełąm oszczędzać (od roku) miesięcznie odkładam 300 zł. wczesniej wszystko wydawałam. Teraz mam 3000 i jadę na wakację, pierwsze od 5 lat, wcześneij nie było mnie na nie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seba ret
Ktoś tutaj podał piankę do golenia - to nie jest dobry pomysł. Wiem po sobie - zanim korzystałem z pianki do golenia Hb wiecznie miałem podrażnienia na skórze. Teraz już tego na szczęście nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem o co chodzi z tą
pianką do golenia bo nie czytałam całego tematu ale powiem Wam dla ciekawostki, że ja zamiast pianki do golenia nóg czy okolic bikini używam zwykłej odżywki do włosów ;) zmiękcza włos (a mam grube i mocne) i golenie już nie jest takie uciążliwe jak przy piance, gdzie miałam podrażnienia i wieczny problem z krostami i swędzeniem po goleniu. Co do oszczędzania to niestety się nie wypowiem bo nie potrafię oszczędzać :( tyle jedzenia wyrzucamy i kupujemy zbedne produkty na które w sklepie mamy ochote (przykład: jesteśmy z mężem przy owocach, mówimy "o zjadłabym banana", biorę kilka, w domu ładuję do lodówki wraz z innymi produktami które "przydadzą się" a później tego nie zjemy lub zapomnimy o tym i jak robię porządki w lodówce to większość rzeczy wyrzucam :o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erzecznik_meritum
Proponuję Konto Zarabiające dające możliwość korzystania narzędzi ułatwiających oszczędzanie, takich jak Meritum Planer i Konto Celowe. Pozwalają one na większą kontrolę i planowanie wydatków, a także proste i automatyczne oszczędzanie na dowolny cel. Pozdrawiam, eRzecznik Meritum Bank

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rajci
Mój sposób jest bardzo prosty. Nie chodzę po żadnych sklepach, ani dużych marketach. Jak wiem, że muszę trochę zaoszczędzić to po pracy bez rozglądania się na boki wracam do domu :) To jest bardzo proste i zawsze w moim portfelu zostaje więcej. Potem tylko daje mi to do myślenia ile kasy tracę na rzeczy, bez których mogłabym się spokojnie obejść! Metoda nr 2 - żadnych słodyczy, batoników i innych przegryzek! Na takie drobne przyjemności idzie bardzo dużo pieniędzy, których nie liczymy i nie zauważamy. http://wonderlandbyalicja.blogspot.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grosik6
Przede wszystkim planowanie własnego budżetu. Konkretne rozkładnie ile i na co mam przeznaczyć. (ostatnio nawet są specjalnego aplikacje, które w tym pomagają) Poza tym też oszczędności na prądzie, wodzie i ogrzewaniu. Takie najbardziej intuicyjne, typu gaszenie światła, używanie pralki wypełnionej do końca (itp.) - jeśli komuś brak takich pomysłów, to polecam poszperać w sieci, np. sporo porad jest w serwisie czasnafinanse.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eddcccc
wymiana oświetlenia - niby mała rzecz a dużo zmienia. Sam się zdziwiłem ile mi się zmniejszyły rachunki za prąd. Kupiłem sobie ledy do kuchni (polecam marki active jet) i fajnie się sprawdzają. A do tego mają dłuższą żywotność więc nie ma konieczności ciągłej wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam stronę https://www.edufinance.pl Portal daje możliwość stworzenia długoterminowego planu finansowego, dzięki któremu dowiemy się jak będzie wyglądać nasza sytuacja materialna za kilka lat. Bardzo ciekawa metoda aby sprawdzić czy dobrze gospodarujemy własnym budżetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trutika
Oszczędzać można na wiele sposbów. Niedawno natknęłam się na kilka ciekawych artykułów, więc może komuś się przydadzą. Sama spędzam sporo czasu w sieci, więc takie e-oszczędzanie dla mnie to fajna opcja http://www.aasapolska.com/artykuly/e-oszczedzanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ktoś ? coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fifinka11
sposobem ktory pomogl zaoszczedzic mi bardzo duzo pieniedzy i dzieki ktoremu stale oszczedzam byla zmiana dostawcy pradu na firme Axpo. co miesiac rachunki za prad sa nizsze niz miala poprzednio przy tym samym zuzyciu. zatem bez wyrzeczen i nawet myslenia o tym oszczedzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karty rabatowe, zakup produktów w większych opakowaniach, robienie zakupów tylko wg. sporządzonej wcześniej listy itd, fajną sprawą sa też zakupy online w wybranych sklepach, i dziki czemu np. QASSA zwraca c****eniądze za zakupy w danym sklepie :) więcej na temat możesz znalezc na tym blogu http://qassablog.pl/jak-otrzymywac-zwrot-pieniedzy-za-zakupy-online-qassa-instrukcja-krok-po-kroku/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
np zbieranie deszczowki do specjalnych pojemnikow od www.zbiorniki.szczecin.pl nie sa one drogie, a bardzo szybko ich cena zwraca sie w naturze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtyta
a oszczędzanie czasu się liczy? Polecam zaprogramowanie wysyłki przelewów z https://bm.pl/#!/platnosci . Dzięki temu oszczędzamy czas na opłatę rachunków czy płacy naszym pracownikom. Program nada się dla osób prywatnych jak i dla firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przydaje się porównywarka urządzeń pod kątem zużycia przez nie energii, zawsze można sprawdzić co się najbardziej kalkuluje by kupić. Znam np. stronę Topten http://www.topten.info.pl/ Porównują sprzęty domowe, biurowe czy samochody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi najlepiej wychodzi odkładanie pieniędzy na konto do oszczędzania na początku miesiąca. Potem da się już jakoś zaplanować budżet bez tych odłożonych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wekiera989
sposob numer jeden to zmiana dostawcy prądu :) po prostu zmienilam dystrybutora na firme AXPO i teraz oszczedzam nawet o tym nie myslac :) po prostu przychodza mniejsze rachunki a zuzywam tyle pradu co wczesniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ramones121
A co powiecie o zbiornikach ozdobnych na deszczowke z oferty https://www.domiwoda.pl warto zrobic taki zakup? Na poczatku niby inwestycja, ale potem na wodzie mozna zaoszczedzic dzieki temu od dawna o tym mysle i na wiosne chyba chce cos takiego kupic co sadzicie o takim sposobie na oszczedzanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chcecie zwiększyć oszczędzanie energii w budynkach to polecam wam zgłosić się do firmy www.pct-gda.pl Zajmują się przeprowadzaniem audytów energetycznych, które ułatwiają oszczędzanie energii w budynkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaczełam od sledzenia w Excelu wydatków. Uswiadomiło to ile wydaje na głupoty. Przeszłam z Excela do aplikacji na telefon który mam zawsze ze saba. I od razu zapisuje wydatek nawet najdrobniejszy. Mam prostą appke Koszcik 2. Wydatek, kategoria, data. Jest sugerowana lista kategorii, ale można zmienić w każdej chwili. Na koniec miesiąca eksport do excela i analiza. Wciągnęło mnie to śledzenie dziennych wydatków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×