Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

elli30

czekam na 2 kreseczki ... :) - dla nowych

Polecane posty

Gość agnes654
tzn ja to tak naxywam jak piwiedzmy w pilowie cyklu musze ubierac wkladki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes654
dobra juz nie bede wam marudzic poczytalam troche i wszystko w miare wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna==
hej a ja mam bardzo dlugie cykle i niereguralnie srednio 35dniowe. Dlatego ciezko mi wylapac kiedy sa polodne... A nie wiecie czy dlugosc cyklu i reguralnosc jest od czegos zalezna? Bo zawsze sie nad tym zastanawialam, w sumie to zawsze mialam takie dlugie i niereguralne kiedy inne dzieczyczny rowniutko co 28dni do tego rownia liczba dni okresu i zawsze wiedzialy kiedy plodne a kiedy nieplodne, dla mnie to czarna magia hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iloska - pracuj pracuj :D szperalam w necie o tych testach, sa podzielone opinie, jedni ze super, drudzy ze zawodne i nie pokazuja owulki, albo pokazuja wteedy kiedy jej nie ma, ale patrzylam na opinie sprzedajacych, same pozytywy niektorzy, juz sama nie wiem - zastanawia mnie czemu oni maja takie tanie, po 1 zl, skoro w sklepie lub aptece ok.10 zl jeden!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justyna - nalepiej isc do lekarza, ktoy sprawdzi czy wogole masz owulke, mozliwe ze masz dlugie cykle bo taka twoja uroda, niektorzy tak maja, ze maja dlugie i to tez jest ok :) inne maja dlugie bo maja zaburzenia hormonalne :) inne jeszcze tez moga miec dlugie ale bezowulacyjne :) po obserwacji sluzu, badz mierzenia temeperatury sama powinnas wiedziec czy masz owulke, jak nie potrawisz okreslic to najlepiej do ginekologa sie udac :) zleci badania lub monitoring cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wypowiem się co do testów owulacyjnych bo mam z nimi 7 miesięcy doświadczenia :) Kupowałam takie zwykłe paskowe i te płytkowe co się pipetką mocz dawało w dziurke i pokazywało wynik. Zakupy robiłam ebay'u od jednego sprzedawcy który miał sklep internetowy właśnie z rzeczami związanymi z medycyną i te rzeczy niby miały poparcie NHS. Testy były z tych tanich właśnie i były pakiety ze np.15 owulacyjnych+2 w przeliczeniu wychodziło jakieś 15 zł Przed użyciem trzeba się zapoznać z informacją ze kreski mają być takiego samego koloru, jak testowa jest jaśniejsza to nie ma owulacji. Na początku testowania tego nie doczytałam i patrzyłam a tam na tym płytkowym zawsze druga jaśniejsza kreska i myślałam, ze to owulacja, pokapowałam się jak, w jednym czasie z jednego siku zrobiłam 2 testy paskowy- negatywny i ten płytkowy -wyszedł niby pozytywny.Doczytałam i nadzieje się rozwiały - wqrzyłam się wtedy. I wiecie co nawet jak lekarz mi powiedział ze mam owulacje to te testy i tak wychodziły negatywne (tzn takie same jak powyżej) Ostatnio zainwestowałam w elektroniczny clearblue(też na ebay'u) i pokazał mi uśmiechnięta buźkę więc owulacja była tyle,że jej nie czułam wcale, a koszt ich w przeliczeniu - za 7 testów 65 zł, na 2 cykle ledwo starczy ,wiecie jak szkoda ich używać :(. Więc decyzja należy do Was ja zacznę obserwować w tym cyklu temperaturę i śluz +dokończę testy.Kolejnych już nie kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10dc
hej kochane mam takie pytanie do Was :)widze że sa tu doświadczone staraczki :)otóż wiem ze wczoraj czyli w 12 dc miałam owu :) a starania były w 10 dc czy sa jakies szanse na to ze plemniczki przetrwały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WujekGoogle
prawdę Ci powie. Najlepiej pod hasłem "długość życia plemników".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobitki :) Lolipopa - to widze ze chyba strata pieniedzy na te testy :) a tak kusza, ze tanio i ze w 100% dobre itd, ehhh naciagaja naiwne staraczki :D wpadlam na chwilke przed praca wiec zaraz zmykam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnes, bo skonam :)
Poczytałaś Ty choć trochę o ciąży :)? Jeżeli zarodek zagnieżdżał się dopiero wczoraj, to skąd mają Ci wyjść II kreski? Testy wykrywają hormon hCG i to w stężeniu wyższym niż 25 (rzadziej 10 - to te czułe) mIU/ml. Żeby doszło do takiego stężenia to zarodek po zagnieżdżeniu (tak, dopiero po zagnieżdżeniu organizm zaczyna produkować hCG) musi siedzieć w macicy co najmniej 4 dni! Więc masz jeszcze 3 dni do PIERWSZEGO testowania! Kurczę, dziewczyno, głowa do góry i bądź dobrej myśli :)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eli na te tanie na pewno szkoda kasy agnes- moja koleżanka robiła w 5 tc i miała negatywne testy, dopiero elektroniczny jej pokazał ciąże wiec wszystko przed Tobą !:) 3mamy kciuki ilośka- to co ona znowu wymyśla? a co koleżanka księgowa powiedziała Ci na tą działalność? znowu zapomniałam zmierzyć temperaturę dzisiaj eeeh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes654
dzieki za wyjasnienie wiec czekam cierpliwie i nie juz nie marudze :-) iloska powiedz co ta twoja szefowa wymyslila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roletkaa
Witajcie dziewczyny :) Mam do was dziwne pytanko :D Po skonczonym stosunku czy odrazu idziecie sie umyc? czy moze dajecie nogi do góry, tak by odrazu nie wypłyneły "soki życiodajne", czy może nic nie robicie z tym i idziecie np spać? ale wtedy to przecież wypłynie i wybrudzi wszystko... heh tak się zastanawiam czy to ma jakieś znaczenie, czy można pomóc plemniczkom jakoś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, Nie pisałam bo złapałam doła- wczoraj dostałam okres.... Mąż za to się zachował super bo mnie przytulał i powiedział że i tak mnie nigdy nie zostawi nawet jak nam się nigdy nie uda... Jemu też jest już ciężko z tym wszystkim. Poryczeliśmy się. Czyli 13 miesiąc starań heh czas zacząć. teraz mam pytanie bo może jestem debilem. Okres 29 sierpnia to owulacja wypada 13-14 września ? Co miesiąc obserwuje i tak licze, cykle 30 dniowe i co miesiąc się nie udaje;////

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roletka ja biorę nogi w górę a potem na bok sie kładę i zasypiam bo zawsze "pracujemy" przed snem. Już pisałam na forum,że lekarze zalecają od tyłu przytulanie a potem na bok i lulu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eve_87
Hej, mi też się zepsuł humor, właśnie przed chwila dostałam @ :/ małpa jednak przylazla (przynajmniej tak mi się zdaje, ze to to) Skrócił mi się cykl, poprzednie miałam 32, 30, 30 i teraz 27. Ostatnie zbliżenie mieliśmy 13 dc, 14 dni przed @, czyli teoretycznie w owulację. Od 19 dc boli mnie podbrzusze. Możliwe, ze krwawienia spowodowane jest np. zagniezdzaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TutajNowa:)
Ruda kurka - sprawdź tu, ustawiłam na Twój cykl http://magazyn.netmama.pl/serwisy/kalendarz-owulacyjny/wynik/cycle/30/last_period/2012/9/28/ (usuń spację w linku). Z tym, że to tak orientacyjnie, bo w praktyce trzeba wiedzieć ile trwa Twoja faza lutealna (zazwyczaj jest to 14 dni, ale bywa i krócej i dłużej) żeby precyzyjnie określić moment owulacji. Obserwujesz śluz? Mierzysz temperaturę? To mogłoby Ci pomóc. Ja dodatkowo stosuję testy owulacyjne (te najtańsze z Allegro 1zł za sztukę), choć opinie o nich są podzielone. Fakt - wykrywają one co najwyżej pik LH, który wcale do owulacji prowadzić nie musi. No i czasem ciężko się zorientować, czy ta druga kreska jest już tak samo ciemna, czy jeszcze nie :D. Dlatego ja przyjęłam, że uznaję tylko wynik, kiedy testowa jest ciemniejsza od kontrolnej. No, ale to czy na pewno masz owulację powie Ci tylko lekarz na monitoringu. Skoro staracie się już 13mcy, to może warto pogadać z jakimś mądrym lekarzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki :) temperatury nie mierzę bo taka moja uroda że ciągle choruje, gorączkę dostaję od alegrii albo ze zmęczenia więc ciężko mi się w tym połapać. U lekarza byłam, wyniki moje ok. Mój mąż jeszcze nie był. No ale pójdzie zobaczyć co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruda no fajne to, cena też jest "faaajna" :( i,że niby na podstawie temperatury wykryje nieprawidłowości w cyklu -nie wierze w to :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TutajNowa:)
Ruda, w takim razie spróbuj może z tymi paskowymi testami. Nie namawiam jakoś szczególnie, ale drogie to nie jest a może Ci pomóc. Bo cena tego urządzenia, które chcesz zakupić jest... powiedzmy, że wstrzymałam oddech :D. Przez 2 lata za tą kasę możesz chodzić do gina co miesiąc na ABSOLUTNIE PEWNY monitoring cyklu :D. Co do testów - mi pomogły o tyle, że myślałam że owulację będę miała 2 dni później - miałam wcześniej wg pasków ;). No i wspomagam się ziołami - castagnusem i wiesiołkiem, tak na regulację cyklu. Mąż ma badania w porządku, ale o pierwsze dziecko też staraliśmy się przeszło rok, więc na wszystkie badania posłałam go wtedy. Czasem tak jest, że się nie udaje i już. My teraz staramy się o 2gie, już 3 cykl i znów zapowiada się długa a nierówna walka :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilośka no nieźle zakręcony babsztyl! moze ma menopauze? to trzeba ją skierować do dobrego lekarza hehe :D Faktem jest,że jak masz mieć więcej obowiązków bo za księgową to tak jakbyś robiła na 2 etatach więc uważam ,że podwyżka Ci się powinna należeć. Ta działalność Ci się kompletnie nie opłaca. Ciekawa jestem czy odpowiednik tego monitoru płodności jest u mnie...może o połowe tanszy by był- musze poszperac w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes654
iloska musisz dostac nowy zakres obowiazkow i adekwantne wynagrodzenie. poki nie zajdziesz w ciaze zaciskaj zeby i wychodz minute po wpoldo. nie spueszysz sie przeciez na autobus. pod zadnym pozorem na dzialalnosc nie idz bo wtedy co miesiacy podziekuje ci ze uslugi i zostaniesz na lodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, co ja narobiłam :( mój jak przyjdzie z pracy to mnie ukatrupi :|zresztą mi to zapowiedział :P. Kupiłam na ebay'u torebkę a raczej torebeńkę D&G no oryginalna jest jedyne prawdziwe co w niej jest. Oczywiście mój za nią płacił bo ja mam empty konto. I jeszcze przekonywał mnie,że to jakieś gówienko będzie,a ja swoje i wylicytowałam ją na 23 funty +3ł przesyłka :/ z niesmakiem zapacił za to i zapowiedział, zebym się modliła zeby to było takie na jakie wygląda bo inaczej..... no właśnie dzisiaj to coś przyszło i jest to torebunia dla lalki chyba:( nawet portfel się nie zmieści :( paczka chusteczek co najwyżej wejdzie:(. Na zdjęciu oczywiście faaaajna,okrągła i wydawała się na 30-40 cm, teraz wiem ze fota była z bardzo bliska bo torebunia ma 10 cm Jeszcze na zdjęciu wydawało sie,że obszycie dookoła torebki jak i pasek od spodu i przeszycie kieszonki na zewnątrz jest ze skóry, a to lakierek i to taki wsiowy na maxa :|. Wyslałam jej maila ze chce to zwrócić ze nie jest takie jak w opisie i na zdjęciu-bo nie jest ! zobaczymy co będzie :|.Nigdy wiecej zakupów przez neta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes a to nie dobra @, ja nie dostałam i nadal czekam do niewiadomo kiedy,a ciąży brak, tez tak miałyście po odstawieniu tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolipopa - no to nie za ciekawie masz :-/ miejmy nadzieję, że uzna zwrot. A czy na aukcji było napisane jaki ma wymiar ta torebka? Bo jeśli nic nie było o tym wspomniane a zdjęcie tego nie sugerowało, to może będziesz mogła się jakoś wykłócać. Zresztą nie wiem, bo nigdy nic nie kupowałam na aukcjach :-|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×