Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

lilith-marlie na moje mdłości też właśnie tylko pepsi działa. Od stycznia tego roku przestałam słodzić i pić słodkie gazowane napoje, aż... do teraz. Nie mogę przełknąć wody (tyle co do leków się zmuszam), a tak to tylko mi przechodzi słodka herbata i cola właśnie. Staram się ograniczać, ale czasami jak chcę coś zjeść to nie wytrzymuję i popijam pepsi - na weselu dzięki temu jadłam i piłam do woli. A dziś cały dzień nawet nie pamiętałam jak to jest mieć mdłości, a później trochę głodna kupiłam Kubusia marchewkowego w sklepie i... w busie jeszcze jakoś wytrzymałam, ale idąc do domu trzymałam się dosłownie za buzię, żeby tylko szybko dojść i nie zwymiotować na ulicy!! Stanowczo soki marchewkowe teraz nie dla mnie ;) Martwi mnie to trochę bo objadam się tylko bułkami z Florą i pomidorem i... kotlet drobiowy z ziemniakami i np buraczkami lub marchewką z jabłkiem mogę przełknąć - ale nic innego! Brakuje mi owoców i warzyw... ale po prostu nie dam rady ich zjeść!! Swojego lekarza o pepsi nie pytałam, ale pewnie powiedziałby coś w takim samym stylu co mówią na kawę ;) Path5 o kurcze faktycznie - ja też nie mam ochoty! Co mi się stało?! Ale to pewnie przez te mdłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkaaaaaaa
Nikola2008 na usg byl tylko 1... jutro pojde do lekarza bo sa coraz silniejsze i ciemniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olkaaa jedz jedz...chociaz ja bym pojechala do szpitala na twoim miejscu bo jesli ci sie to nasililo to cos tam sie dzieje...trzyamaj sie kochana bedzie dobrze❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie nasiliło teraz na fryteczki domowej roboty :) i cały dzień mi się śledzik odbija :( olkaa jedz do szpitala, nie możesz ignorować takich rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha czytam co chwilę o daniach o których piszecie i już dwa razy je sobie wyobraziłam i poszłam kłaniać się kibelkowi ;p Jakaż ta wyobraźnia teraz bujna ;) wszystko łącznie z zapachami przed oczami widzę i mnie mdli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak Wasze brzuszki? I waga? Czy ktoś już coś przytył? ja schudłam 2kg i od tygodnia waga stoi w miejscu a brzuch nic rosnac nie chce. jutro zaczynam 9tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka30!
Cześć dziewczyny :) Nie było mnie kilka dni a tu tyle wpisów że szok :) U mnie to jakoś inaczej te mdłości przychodzą, rano czuje się świetnie natomiast tak po 16 jak mnie złapią mdłości to szok normalnie fakt bez wymiotów ale i tak to jest męczące. Do tego zgaga...wczoraj to wypiłam litr mleka.... A jeśli chodzi o seks to ja też mam ostatnia większą ochotę :) Ja też się przygotowuje do ślubu tylko że 29 grudnia-kościelny z małym przyjęciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja zawsze byłam okrągła więc narazie waga stoi w miejscu brzuszek tez sie nie powieksza. Czekam cierpliwie aż będzie widać i sio na zwolnienie lekarskie. Dzisiaj poszlam na bete hcg i mam pokłute całe rece żeby było smieszniej obie bo pielegniarka nie mogła trafić...:( Wieczorem powinnam mieć wyniki na stronie internetowej ale mam prośbe jakby ktoś mógł tu wkleić info jak je czytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
path tutaj masz normy Normy beta-HCG tydzień ciąży mlU/ml 3-4 ----------- 9 - 130 4-5 ---------- 75 - 2600 5-6 --------- 850 - 20,800 6-7 ------- 4,000 - 100,200 7-12 ---- 11,500 - 289,000 12-16 ---- 18,300 - 137,000 16-29 ----- 1,400 - 53,000 29-41 ------- 940 - 60,000 tydzień od ostatniej miesiączki mlU/ml 3 5 - 50 4 4 - 426 5 19 - 7,340 6 1,080 - 56,500 7-8 7,650 - 229,000 8-12 25,700 - 288,000 13 -16 13,300 - 254,000 Normy hcg Ciąża 1.3-2 tydzień mlU/ml 16 - 156 Ciąża 2-3 tydzień 101 - 4870 Ciąża 3-4 tydzień 1110 - 31500 Ciąża 4-5 tydzień 2560 - 82300 Ciąża 5-6 tydzień 23100 - 151000 Ciąża 6-7 tydzień 27300 - 233000 Ciąża 7-11 tydzień 20900 - 291000 Ciąża 12 tydzień 16684 - 127939 Ciąża 13 tydzień 10743 - 89074 Ciąża 14 tydzień 7895 - 70818 Ciąża 15 tydzień 6210 - 69173 Ciąża 16 tydzień 5730 - 54585 Ciąża 17 tydzień 5267 - 57465 Ciąża 18 tydzień 3180 - 51360 Ciąża 19 tydzień 5879 - 55183 Ciąża 20 tydzień 1234 - 45771 Ciąża 21-39 tydzień 2700 - 78100 a co do wagi to ja jak narazie przytylam kg w pierwszej ciazy mialam tak samo zaczyynalam przybierac ok 3-4 miesiaca. A co do brzuszka to juz sie pomalu zaokrągla:) z rana nic nie widac ale jak zjem to już się uwypukla:) choc nigdy tak nie mialam zawsze bylam plaska:p no chyba ze przed okresem mi ''pęczniał;;:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj sie nie uwypukla, bo malo i wolno jem :-) tak jak mi lekarz kazal. niestety i mnie dopadly problemy ze snem, juz druga noc sie budze bez powodu (tzn. nie wstaje siku) i sie rzucam po godzine lub dwie... :-( dosypiam w dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith ja mam tak od kilku tygodni noc w noc sie budze teraz to juz nawet nie na siku bo przed snem nie pije masakra hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka30!
Ja też mam problemy ze snem ale to nie tak że nie śpie w nocy po godzine dwie ale czesto sie budze i tez nie na siku tylko przebudze sie i za chwile zasypiam i tak już chyba 5 noc. Zauważyłam ostatnio, że pojawiły się u mnie zaparcia...kiedyś cierpiałam na coś podobnego to jest jakaś masakra....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za zaparcia polecam: siemię lniane, w pełnych nasionach (nie żadne mielone), bierzesz dwie łyżeczki suchych nasion, zalewasz wodą tak, żeby napęczniały i takiego glutka jesz. W smaku takie sobie, ale zapewnia to regularne i "pełne" wypróżnianie. Na mdłości polecam: gorącą wodę z kilkoma plasterkami cytryny (jeśli oczywiście kogoś nie odrzuca na kwaśne). Dziś rano wypiłam i momentalnie poczułam ulgę na żołądku. Poza tym taki napój dobrze nerki oczyszcza. Tymczasem Kochane idę odespać noc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka30!
Dzięki za rady :) Ja na początku myslałam, że źle zrobiłam że od początku poszłam na zwolnienie, ale teraz sobie nie wyobrażam chodzić do pracy po tych nockach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka30!
Dzięki za rady :) Ja na początku myslałam, że źle zrobiłam że od początku poszłam na zwolnienie, ale teraz sobie nie wyobrażam chodzić do pracy po tych nockach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie pomaga ostatnio herbata cytrynowa ale mozę to tylko fanaberia mojej fasolki. Kawa nadal nie wchodzi jak czuje zapach papierosow to mam mdłości a dzisiaj na pobraniu krwi mało nie zemdlalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
witam dziewczyny! Ja wam powiem ze na mdlosci i wymioty akurat w moim przypadku nie ma lekarstwa. Raz je mam raz nie, wczoraj myslalam, ze zwroce jelita, co zjadlam to kibelek i zyganko... za to dzisiaj jest o niebo lepiej chodze ale tylko siku. I obiadek zjadlam...Brzuszek sie jeszcze nic a nic nie zaokraglil a pomalu zblizamy sie do 10 tyg. Spac w nocy tez nie umiem, jesc tez nie, nie mam na nic ochoty ani apetytu, wszystko mi tak jakos smierdzi. Slaba jestem jak mucha ale spac jakos tez za bardzo nie umiem w dzien, tylko leze. Takie tego uroki :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monitka1985
cześć mamuśki :) Ja byłam wczoraj u lekarza z powodu moich plamień. Wolałam pójść, upewnić się co jest zamiast sie zamartwiać bo dodatkowo zaczął mnie czasem pobolewać brzuch. No i jest infekcja, przepisał mi jakieś leki, chyba furaginum. No a tak to zrobił jeszcze USG i był to najpiękniejszy obrazek jaki kiedykolwiek widziałam :) Dziewczynki, bijące serduszko to pikuś w porównaniu do tego co ja wczoraj widziałam :) dzidziuś machał łapkami, kręcił się, ruszał, fikał jakby chciał sie z nami przywitać hehe :) Nawet buźke przez chwile widziałam z przodu. takie cudeńko :) lekarz powiedział że ma prawie 4 cm i to jest 11 tydzień. Mąż to miał takiego rogalika na twarzy jak widział te figle naszego bubusia :) ... No a potem lekarz stwierdził ze moge mieć łożysko przodujące, chociaż czytałam że to można stwierdzić dopiero później, że łożysko pójdzie z czasem do góry. W każdym razie pewności nie miał, dlatego powiedział ze za tydzień na padaniach prenatalnych przyjrzy się temu uważnie, bo w tamtym gabinecie ma lepsze USG. No i zas kazał mi leżeć plackiem do kolejnego USG w razie jakby jego obawy się potwierdziły. Kurka mam juz dość tego leżenia, czy tak będzie wyglądać cała moja ciąża? :( Mam nadzieje że nie chociaż jak będzie trzeba to wszystko dla dzidziusia. Nikola ten wózek jest prześliczny, nawet bym się nie zastanawiała :) Piszecie ze nie macie ochoty na sex.. hmmm... a my mamy całkowity zakaz :( kochaliśmy sie zaledwie dwa razy i to na początku ciąży i koniec, potem już krwiak, teraz infekcja, podejrzenie tego łożyska eh.. mój to już z twardym chodzi hehe a mi się z nocy ciągle sex śni :) Także cieszcie się dziołszki że w ogóle możecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
czesc monitka fajnie ze z dzidzia wszystko ok. :) jak kazal lezec to lez, nie zaszkodzi a pewnie ponoze jak masz bakterie to staraj sie pic duzo plynow! Zeby predko sie ich pozbyc, zycze Ci szybkiego powrotu do zdrowia, ja zobacze moje malenstwo w piatek, tez juz nie moge sie doczekac!!! Powiedzcie mi dziewczyny czy wasi znajomy wiedza juz o waszej ciazy czy czekacie jeszcze z ta nowina? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beta-HCG87418,00mIU/ml Czyli to 8 tydzien od zapłodnienia a 6 tydzień ciaży. No i jedno badanie już za mną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze muszę się stanowczo wziąć za siebie i zacząć pić więcej płynów!! Dawniej prawie 2l wody wlewałam w siebie a teraz ledwo z pół litra będzie! Skóra na twarzy mi się aż łuszczyć zaczęła, no i... wiem że aż dziwnie to zabrzmi, ale - przy wymiotach czuję ten brak wody, po prostu... płynnie to nie leci, bardziej bym powiedziała, że zadławić się mogę. Dziwne to. Więc proszę Was dziewczynki - zmuście mnie jakoś do picia!!! Kurcze rozum co innego, a ciało co innego!! Help ;) *lilith-marlie moja waga hmm... waha u mnie tak z 1,5 kg na plusie licząc od ostatniej @, ale... trzeba tu wliczyć 3 wesela po drodze i teraz niby trochę wymiotuję, ale i objadam się niezdrowościami czy bułkami (wcześniej trzymałam dietetyczne menu, ale odkąd przyszły wesela i mdłości to moja dieta zmieniła się drastycznie) to chyba nie jest ze mną tak źle ;) Można powiedzieć, że prawie się trzymam swojej wagi ;) A brzuszek uwypukla jakoś dziwnie wieczorem - aż miło, ale na prawdziwy rosnący jeszcze pewnie za wcześnie ;) *anka30! ja mam od kilku dni podobnie: w pracy czy poza domem jak jestem to jest ok, a wieczorem... wczoraj na zmianę jadłam i wymiotowałam i nic nie pomagało! Dziś np musiałam rano jechać na czczo na badania i myślałam, że nie dojdę do busa! W busie jeszcze ok, a potem znów horror by dojść do laboratorium! Później łykłam tabletkę i musiałam odczekać pół godziny aż coś zjem - o zgrozo! *monitka1985 no to dobrze że poszłaś do lekarza :) Aj ale fajny to musiał być widok takie usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monitka no to super ze maluch ma sie ok:d ja swojego zobacze 22 dopiero...Agrataka jesli wymiotujesz to MUSISZ pic:p bo mozesz się odwodnic a z tym juz nie ma zartów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O dzięki Ci dobra kobieto za radę z cytryną - właśnie zrobiłam sobie słabiutka herbatę z łyżeczką cukru i dwoma wielkimi plastrami cytryny i wchodzi mi niezwykle łatwo :) Może to będzie na mnie sposób :) Dziękuję Nikola za racjonalne upomnienie - masz rację! Zapomniałam, ze ja się odwodnić mogę - chyba myślenie przy mdłościach odchodzi na drugi plan. Acha któraś pytała jak z powiadomieniem znajomych itp. Ja oficjalnie nie powiedziałam jeszcze nikomu - ani rodzicom/teściom, ani siostrze. Może w sobotę na imieninach mamy... ale trochę boję się, ze potem będą mnie traktować jak jajko (po poronieniu bardzo mi pomogli emocjonalnie, ale nie wiem czy teraz zniosę wszystkich komentarze typu: "tym razem na pewno będzie dobrze" Ja wiem że będzie (;)) ale nie chcę tego słyszeć codziennie i przypominać sobie dlaczego tak mówią! Na razie chcę się sama nacieszyć, wiec się waham - powiedzieć czy nie. A Wy kiedy powiedziałyście??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrataka mi lekarz powiedział ze jak wymiotuje codziennie albo co drugi dzien to odrazu kieruje mnie do szpitala bo sie odwodnie. Teraz staram sie jakos powstrzymywac od tego wymiotowania bo nie chce pójsc do szpitala. U mnie kiepsko, pęcherz dalej boli, pieczenie przy oddawaniu moczu, w ogóle rzadko chodze siku i jak juz to kilka kropelek, jutro jade po wyniki i juz sie martwie ze jak mocz wyjdzie zly to bede musiała przyspiepszyc wizyte u lekarza :( a jak to bakterie w moczu to juz w ogóle martwie sie o dzidzie :( Nikola wózek super !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie dziewczynki dlatego przy wymiotach wazne jest aby pic ja wiem ze czasami jest ciezko ale trzeba;p tak samo jak przy zatruciu tak i przy ciazy;p a mnie z kolei wydeło dzisiaj objadałam się chyba za bardzi:d a czujecie tez taki jakby scisk na pecherzu? ja mam wrazenie czasami ze jakis kamien tam mam:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wlasnie zapomnialam sie spytac-smarujecie sie juz czyms na rozstępy? co prawda moje piersi juz podwoily swoja objestosc ale ''nowe'' rozstepy sie nie pojawily jak narazie mam balsam z ziaji ale tam jest napisane ze od 4 mesiaca... w pierwszej ciazy to jak tylko piersi zaczely sie powiekszac odrazu rozstepy sie pojawily i za pozno zaczelam je smaorwac i zostaly:o co prawda sa juz wyblakle ale sa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja wszystkim Monitka ja tez dzisiaj bylam na takim usg, dzidzia sobie spokojnie spala, lekarz troche popukal w brzuszek, na usg bylo widac jak takie odbijanie pileczki i nagle sie obudzila i zaczela ruszac raczkami i nozkami, piekny widok:), nie moglam w to uwierzyc ze taka mala kruszyna a reaguje na bodzce. Mam nawet plytke z usg. Tym samym melduje ze u mnie wsio okej. Dzidzia ma 3,5cm, to 10tyd i 1 dzien, serduszko bilo jak ta lala. Kolejna wizytka za 4tyg, a prenetralne za 3tyg. Tez robicie usg prenetralne? U mnie kosztuje 200zl Poza tym mdlosci mecza prawie od rana do wieczora, masakra. Trzymam za wszystkie nas kciuki, jeszcze chwilka a zaniedlugo przyjdzie nam II trymestr. Ja powiedzialam o ciazy juz rodzince, w pracki tez juz wiedza, tak jakos wyszlo.. Trzymajcie sie papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×