Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Lilith to chyba najtaniej na tej stronie jest ten detektor bo nawet na gumtree ten sam model ktoś wystawił za 125 zł. My zobaczymy co to będzie jak będzie ciężko finansowo to może zdecydujemy się wyjechać za granicę jak mała (bo myślę że córa) będzie większa, żeby coś odłożyć. agrataka nie bardzo wiem o co chodzi z tabelką? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie a mi sie wydaje ze to tylko tuskowe obietnice:D lilith notmalnie mozesz w pl kupic klaudynka ja wlasnie mam bardzo podobny cp ten w linku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudynka - ale to cudo na pewno dziala? Jesli to tuskowe obietnice tylko, to problem z glowy, inaczej musialabym przepoczwarzyc sie w slonia, co przy moim obecnym apetycie jest awykonalne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith zielonego pojęcia nie mam, poczytałam trochę o tym, że np. nie zawsze można znaleźć tętno bo dzidzia się po prostu źle ułoży. Tak w sumie się trochę waham czy kupić czy nie kupić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith u mnie nic nie slychac jak narazie ale zapene dlatego ze mlody ucieka i jest maly mysle ze najlepszy efekt bedzie jak dzidzie podrosna u mnie w instrukcji napisane jest ze najlepiej slychac od 28 tyg sa tez na rynku czulsze detektory ale i tez drozsze ale mysle ze tak czy siak to dobry gadzet a pozniej zawsze mozna odsprzedac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj wyglada tak : http://imageshack.us/a/img687/8765/angelsoundsprenatalmoni.jpg ja za niego dalam na ebay 10 funtow ale uzywany, a napisane jest ze slychac od 10 lub 14 tc. ja mam teraz 9tc i 2 dni i już słyszałam ale musiałam się naszukać , używa się żelu do usg ale można też oleju lub oliwki zeby ta maszyna na sucho nie jechala, ja znalazlam malenstwo po prawej stranie tak jak babka co mi usg robila tez z prawej stronie malucha znalazla, jutro mam 2gie usg a we wtorek położną, juz nie mogę się doczekać. nie mam mdłości ani innych dziwnych symptomów, ale bolą mnie sutki i mam dziwne smaki, jak twarożek ze śledziem... ale zapach mi nie przeszkadza tego co jem, gorzej jest z intensywnymi perfumami, zgnilizną, zapachami z kuchni, pierwsza wyczuwam dziwne zapachy, np nie lubie zapachu popcornu co wczesniej sprawialo mi przyjemnosc. i dym papierosow mi przeszkadza, i juz nie pale, a palilam, i do wymiotow zbiera mnei kazdy slodycz, lookne tylko na cos i juz mam checi wymiotowac a nie wymiotuje, moze ze 3 razy mi sie zdazylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinguszka ja mam tez takiego semego ksztaltu tylko inne sluchawki...a to widzisz a ja na sucho jechalam...ale twoj jest czulszy niz moj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oshimoto
Dziewczyny wymogiem otrzymania becikowego jest zgłoszenie się do lekarza przed 10 t.c. Oznacza to tyle, że wystarczy się zgłosić z taką informacją do ginekologa. Odnotuje to - w Waszej karcie będzie o tym wzmianka. Karta ciążowa nie musi być od razu założona. Wielu lekarzy nadal praktykuje zakładanie karty po pierwszym trymestrze. Tutaj chodzi wyłącznie o pozostawanie pod opieką lekarską, nie o kartę ciąży. Zresztą większość z Was już pewnie dostałą skierowania i zrobiła ciążowe badania:) W zupełności wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkaaaaaaa
Witam was drogie Kobietki!! widze ze juz rozmowy o becikowym sie zaczynaja :) bylam u lekarza... ja poprostu niby ,,okresu'' dostalam... dobre sobie; ) ale beta 15 tys wiec kazali sie nie martwic.mam takie pytanie czy jest jeszcze jakas pani ok.10 tyg ktora nie slyszala bicia serduszkaczy jestem jedyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaW.
Olcia ;* na pewno są takie!!! ;) ale juz niedlugo pojdziesz na genetyczne i wtedy na pewno nie dosc ze uslyszysz to jeszcze bardzo dokladnie zobaczysz dzidzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niespodzianka28
Ola napewno wszystko będzie dobrze :) trzymam kciuki za ciebie :) Pozdrawiam was dziewczynki , dobrej nocki :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olkaaa ja jestem w 12 i nie slysze:O ale to przez sonar na usg było widac w 9 ale nie dali na ''glosnik'' za tydzien znowu usg oby bylo slychac:o eeech znowu mnie schizy lapia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brigi 88
Witajcie Co poradzicie na zgage i zaparcia?;/ Moje Drogie ASP dziecka tak wczas jak piszecie tylko na USG. Natomiast słuchanie przy użyciu KTG lub UDT najwcześniej 16-17 t.c Ruchy dziecka...no też rozwieje Wasze wątpliwości (zresztą każdy lekarz to powie) najwcześniej przy pierwszej ciąży ok. 20 tydz. W kolejnych ciążach no może już w 18 tyg. ciąży. Wcześniej to ruchy jelitowe odczuwacie głównie. Tak nawiasem mówiąc takie nasłuchiwanie częstewłasnymi UDT itp to może nie koniecznie. Bo to to tak samo jak z USG często pacjentki chciałyby na kążdej wizycie mieć robione a to nie ma wcale dobrego wpływu na dziecko ( naświetlanie, te fale dźwiękowe, emisje świetlne itp. różne takie jeszcze co się z USG uwalniają). Jak jest ciążą fizjologiczna- nie jakaś wysokiego ryzyka itp. tak jak zalecenia 3 razy w ciąży USG. Natomiast pilnujcie by na każdej wizycie słuchali Wam ASP dziecka bo wiem,że nie zawsze glównie w gabinetach prywatnych lekarze to wykonują... Ide dziś na USG itp już się nie mogę doczekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę się pochwalić na dzień dobry:) Wczorajsza bezsenność skłoniła mnie do postukania w brzuch i przyłożenia dłoni. Po kilku minutach czekania poczułam lekkie uderzenie w ścianę brzucha. Zapukałam jeszcze kilka razy i maluch sobie mniej więcej 2-3 razy podpływał i się odbijał. Później mu się znudziło :) Rewelacyjne uczucie:) I nie da się tego pomylić z niczym innym. Miłego dnia i tygodnia Dziewczęta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilth-marlie
Ide dzis na wizyte, bedzie pewnie usg i zalozona karta, bo tak mi obiecal ostatnio. Dam znac pozniej jak wyniki :-) Kamelia - przypomnij mi, ktory Ty tydzien i jak duzego malca mialas na ostatnim badaniu? I czy cos Ci brzuszek rosnie/przytylas? Ciekawa jestem za ile ja cos takiego moge poczuc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola na pewno usłyszysz serduszko. ja w sumie na czwartkowej wizycie wymusiłam na pani dr.żeby mi puścila bicie serduszka. Dziewczyny poradźcie co mam myślec...wczoraj starsznie bolal mnie brzuch i kiedy poszłam do łazienki siusiu zauważyłam na mojej wydzielinie czerwone kropki...nie byly strasznie duże wręcz takie znikoe ale były...starsznie sie martwię czy z moim malenstwem wszystko ok...jestem w 9tc...na wizytę dopiero pójdę dziś o ile mi się uda bo zamierzam zmienić lekarza a ten do którego zamierzam iśc przyjmuje ale nie wiem czy się załapie...okropnie się boję....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie dopiero zaczął się 11 tc, ostatnie usg miałam niecałe 3 tygodnie temu i mały miał coś powyżej centymetra teoretycznie już od 10 tc można poczuć takie stukanie, ale mi się dopiero teraz zdarzyło może dlatego, że w ciszy nocnej skupiłam się akurat na brzuchu gabi84- nie stresuj się, u mnie pojawiła się nitka krwi po badaniu ginekologicznym i to normalne, po stosunku też się może pojawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a, brzuch mi rośnie w zastraszającym tempie, ale w ciągu dnia i po jedzeniu :) wieczorem jest tak twardy i duży, że potrafi boleć rano budzę się z płaskim gdy zważę się wieczorem mam +2 kg, rano waga normalna akurat wczoraj przebudziłam się coś po północy i pobawiłam się w szpiega, miałam płaski brzuch pewnie z tym wzdętym twardziochem nie poczułabym nawet solidnego kopniaka 6miesięcznego bobasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaW.
Brigi ;) nie strasz !!! zwykle usg jest bezpieczne i nie ma udowodnonych negatywnych skutków a jedynie pozytywne-- po 1 po takim badaniu my jesteśmy spokojne ! a po drugie badając lekarz moze wykryć nieprawidłowości! nie mówię.zeby biegać na usg co 3 dni... ale nie prz esadzajmy ;) nie wyobrażam sobie iść na wizytę tak jak moje są co 3 -4 tyg i nie miec usg - to co sam wywiad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytalam, ze w usa jest jedno usg w 20 tc :-). Za czasow ak mamy znami bylyw ciazy usg tez nie bylo. Moj lekarz uwaza, ze to tylko badanie dodatkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz po usg, szybko było i jakaś młoda laska mi robiła więc nie włączyła mi serducha, ale widziałam jak bije :) a tu macie fotki : http://imageshack.us/a/img502/8743/malenstwo9tc1dz.jpg wg usg jest to 9tc+1dz , fasolek ma 24,7mm. to mało czy dużo? nastepna wizyta miedzy 11 a 14tc. jutro położna i zakładanie karty :) jestem szczęśliwa... 5 lat czekania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaW.
kinga!!! to tym bardziej gratulacje ;);) 24 todużo ;) tzn dobrze ;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niespodzianka28
Cześć dziewczynki:) Kinguszka gratulacje , super ze wszystko w porządku u ciebie :) A co do usg to mój lekarz tez mówił ze w żaden sposób ono nie szkodzi a 3 razy w czasie ciazy jest chyba wtedy jak sie chodzi na NFZ a prywatnie przy każdej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KINGUSZKA - to w sam raz:) gratuluję:) z racji na to, że zarodek we wczesnym etapie ciąży zawsze rośnie 1 mm na dobę, wg jego wielkości ustalany jest wiek ciąży później już każdy maluch rośnie jak chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazlam miarkę : Przeciętna wielkość dziecka w ciąży: 6 tydzień - około 1-2 mm 7 tydzień - około 2-8 mm 8 tydzień - około 9-15 mm 9 tydzień - około 16-24 mm 10 tydzień - około 25-33 mm 11 tydzień - około 34-42 mm 12 tydzień - około 43-52 mm 13 tydzień - około 53-60 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny:))dlugo mnie nie bylo i tu tyle wpisow i nowe kolezanki:)))powiem wam, ze ja juz sama nie wiem co mam myslec.Moj facet jest bardzo empatyczny i jak jest przy mnie czuje sie super, jemu z kolei czesto jest niedobrze, ma zaparcia :D wyjechal w tamtym tygodniuna 7 dni i ja wtedy czulam sie fatalnie!!!Mdlosci, brak apetytu, nie moglam spac....tragedia!!!Wrocil w ubiegla srode i sluchjacie wszystko jak reka odjal!!!!zadnych nieprzyjemnych objawow!!!zbieg okolicznosci???odpukac, ale czuje sie fantastycznie, ciagle zaspana, ale to nic w porownaniu z tym co bylo, jem strasznie czesto, ale male porcje, zapachy juz tez tak bardzo nie mecza.mam nadzieje, ze takie ustapienie objawow to nic zlego...wczoraj minal 9 tydzien,w srode ide do lekarza, mam nadzieje, ze da mi skierowanie na badania-to moja ostatna wizyta na NFZ, nie jestem z nich zadowolona, ale przeraza mnie ta lista badan!ja tez czulam rozne drgania itp, ale myslalam, ze to jelita moje pracujece-zaparcia sie na szczescie skonczyly!!!:)))pomidorek na buleczce tez mi wchodzil najlepiej wokresie trudnym, a wcoraj zjadlam nawet mieso!!!Kinguszka jaki duzy Twoj maluszek!!niesamowite jak szybko rosna nasze malenstwa...wszystkiego dobrego dziewczyny:)))zero stresu i duzo usmiechu w tym tygodniu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dzewczyny:) Kinguszka no to fajnie ze wszystko ok:) u mnie juz coraz blizej niz dalej:) jeszcze tydzien:) a co do usg to hmm jest takie powiedzenie co za duzo to nie zdrowo;) wiec w jakiś wiekszych ilosciach mozliwe ze moze zaszkodzic... mnie z kolei piersi zaczely bolec strasznie:o i zrobily sie cięzkie:o pojawily sie na nich takie fioletowe niteczki nie wiem czy to rozstepy czy zylki...wazylam sie dzisiaj przed sniadaniem to mam jak narazie 1,5 kg na plusie Kinguszka ja jak zobaczylam ta ichna ''karte ciązy'' to się przerazilam:d U nas to taki kartonik a tutaj normlanie ksiązka:D Gabi napewno bedzie wszystko w porządku takie cos czasami się zdarza:) idz do lekarza i on napewno cie uspokoi:) ja wczoraj wygrzebalam swoja stara karte ciazy i tetno dziecka lekarz znalazl przez sonar dopiero w 17 tyg wiec jeszcze czas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×