Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Kinguszka Ty jestes dwa dni do przodu,ja ma 9 tyg 1 dzien dzisiaj, wiec moje powinno byc calkiem podobne rozmiarem...lza sie kreci w oku!!!!odnosnie koszmarow...u mnie tez sie pojawily!mozna dobre ksiaki pisac na ich podstawie...strasznie realisyzne i dlugie, niczym nieprzerwane...skad sie to bierze?dziwne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............cykl starań......liczba dzieci w brzuszku ........TP....... Wisnia0606.......9m-c...................1................. ........01.05.2013 Nikola2008.............1...................1............. ... ........01.05.2013 monitka1985..........3....................1.............. .........01.05.2013 Zafasolkowana.........1...................1.............. .. .......02.05.2013 8avis7..................1...................1............ ............05.05.2013 jodyna..................?...................1............ ... ........07.05.2013 kamelia majowa.......0...................?........................10 . 05.2013 AniaW...................2...................?............ ...........10.05.2013 madrenka..............0...................1.............. ... .....11.05.2013 Strojecka..............2...................1............. ..........12.05.2013 kinguszka..............5 lat...............1........................13.05.2013 madzia..glasgow......50.................1................ .......15.05.2013 Madallenna.............2...................?............. ...........15.05.2013 allii......................6 lat...............2.........................15.05.2013 majowamamusia.......3,5roku..........?................... . ....16.05.2013 justa27.................ok27..............?.............. . .........20.05.2013 lilith-marlie.............11.................?........... .............20.05.2013 mama majowa..........0.................1......................... 21.05.2013 agrataka...............1..................1.............. ...........24.05.2013 TTO .....................4..................1................... .....27.05.2013 Luisamaj................1..................1............. ...........29.05.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............cykl starań......liczba dzieci w brzuszku ........TP....... Wisnia0606.......9m-c...................1................ . ........01.05.2013 Nikola2008.............1...................1............. ... ........01.05.2013 monitka1985..........3....................1.............. .........01.05.2013 Zafasolkowana.........1...................1.............. .. .......02.05.2013 8avis7..................1...................1............ ............05.05.2013 jodyna..................?...................1............ ... ........07.05.2013 kamelia majowa.......0...................?........................10 . 05.2013 AniaW...................2...................?............ ...........10.05.2013 madrenka..............0...................1.............. ... .....11.05.2013 Strojecka..............2...................1............. ..........12.05.2013 kinguszka..............5 lat...............1........................13.05.2013 madzia..glasgow......50.................1................ .......15.05.2013 Madallenna.............2...................?............. ...........15.05.2013 allii......................6 lat...............2.........................15.05.2013 majowamamusia.......3,5roku..........?................... . ....16.05.2013 mamanita................1..................1..........................19.05.2013 justa27.................ok27..............?.............. . .........20.05.2013 lilith-marlie.............11.................?........... .............20.05.2013 mama majowa..........0.................1......................... 21.05.2013 agrataka...............1..................1.............. ...........24.05.2013 TTO .....................4..................1................... .....27.05.2013 Luisamaj................1..................1............. ...........29.05.2013 dopisuje sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
Kameliu majowa zastanawia mnie fakt w ktorym miejscu poczulas te pukanie??? teoretycznie na tym etapie ciazy nie jest to mozliwe! bo dziecko znajduje sie bardzo nisko, pare cm nad wzgorkiem lonowym! A pukania, ciagniecia, klucia itp. to nic innego jak wynik rozciagania sie macicy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze mowiac wg usg termin mam na 19 maja wiec raczej trzeba bedzie poprawic w tabelce, ale to jurto dam wam znac jak od poloznej wroce, dziewczyny nawet nie wiecie jak sie ciesze ze dotrwalismy z malenstwem do 9tc :) mam nadzieje ze dotrwamy do koncaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do sluzby zdrowia i przebiegu ciazy w uk to ogolnie jest masakra, od poczatku ciazy nie mialam robionych badan krwi, ani innych o ktorych tu dziewczyny piszecie, ja mialam tylko usg i nic poza tym, moze jutro mnie polozna wysle, ale na samo przeprowadzenie badania krwi czeka sie okolo 3tygodni, karta ciazy w rzeczywistosci jest ksiazka telefoniczna ktora nie miesci sie do zadnej torby a kaza ja nosic wszedzie ze soba, jutro jak dostane swoja to wam pokaze jak to wyglada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monitka1985
Hej dziewczynki! Ależ się rozpisałyście przez te pare dni :) U mnie wszystko ok, byłam dziś na badaniu krwi i moczu i w końcu wyszłam z domu na swieże powietrze :) Tak to cały czas grzecznie leże jak lekarz kazał no ale dzis musiałam wyjść i od razu mam lepszy humor :) przejść się, odetchnąć świeżym powietrzem, eh.. tak mało mi trzeba do szczęścia :) No a teraz w środe mam badania prenatalne, juz nie moge się doczekać i modle się tylko zeby juz wszystko było dobrze, żeby dzidziuś być silny i zdrowy i żebym mogła powrócić do normalnego życia, żebym nie musiała już tylko leżeć. A moze uda się zobaczyć czy to córusia czy synek :) super by było! Piszecie ze dziecko rośnie 1 mm na dobę, to na to wychodzi że jak ostatnio moje maleństwo miało prawie 4 cm to teraz powinno mieć juz prawie 5 cm :) Co do ruchów dziecka to sama nie umie w to uwierzyć ale mi też sie wydaje że to dziecko się rusza. A co do Tuskowego to zmartwiłam się że nas to nie dotyczy :( szkoda, liczyłam na to.. no ale nawet nie wiadomo czy wejdzie to w życie czy może to jednak "gruszki na wierzbie" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monitka a te badania prenatalne każda kobieta powinna mieć zrobione ? A co do płci dziecka to chyba w 20tyg można rozpoznać o ile dziecko dobrze się ułoży. Tak wcześnie jest to raczej niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinguszka mi na poerwszej wizycie z polozna pobierali krew i te badania to na atyciała jakies, grupe krwi, wzw,hiv i cos tam jeszcze ale nie ma tych badan jak toksoplazmoza czy cytomegalia nie wiem jak to sie pisze:P a co do tych ''pukań'' ja tez takie coś czułam nie wiele ponad wzgórkiem łonowym nawet było widac,wiec wszystko jest mozliwe teraz czuje to tylko czasami ale nie zawsze ale nie martwie się bo wiadomo ciąża jest jeszcze mała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie korekta terminu na 22 maja, czyli jestem 3 dni za Kinga i stwor ma 2 cm, wiec chyba sie zgadza z tym mm przyrostu na dobe. Karte ciazy mam - z tym, ze lekarz mi wpisal poczatkowa wage 60.8 zamiast 63.5 :-) no i dzisiejsza mi wpisal 62.2. Nastepna wizyta w czwartek, bo musi mi wypisac zaswiadczenie, jesli chce w piatek wrocic do pracy. Kolejna za 4 tygodnie dostalam skierowanie na: -te toxoplazmozy wszystkie -badanie ogolne moczu -morfologie krwi I tyle. Serce bije :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monitka1985
Juwelka co do badań prenatalnych to podobno obowiązkowe po 35 roku życia, duże znaczenie ma wiek matki i im jest starsza tym jest większe prawdopodobieństwo różnych chorób. Ja mam prawie 27 ale razem z mężem stwierdziliśmy, że na takie rzeczy nie ma co żałować. A co do ustalenia płci na pierwszych badaniach prenatalnych to moja koleżanka tak miała, że właśnie lekarz podczas tego badania juz stwierdził płeć dziecka :) Tez mi się to wydaje niemożliwe skoro dziecko ma niecałe 5 cm no ale jednak :) siusiaka było widać od razu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola - ale kajet! bede mama - takie trzepnięcie trochę po prawej stronie na dole brzucha nie da się tego pomylić z czymś innym, zapewniam:) zwłaszcza, gdy w brzuchu cisza i tylko po postukaniu w brzuch coś Ci podpływa i się lekko obija o ścianę brzucha tutaj jest o tym wzmianka: http://fajnamama.pl/10-tydzien-ciazy/ wcześniej nie próbowałam, bo o tym zapomniałam,, zresztą mój brzuch się do tego nie nadaje w porze dziennej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wszystkie majowe ciężaróweczki :) Gratuluję brzuszków :) Dopiero co odnalazłam ten temat na forum, nie zdążyłam jeszcze się wczytać we wszystkie posty, ale będę powoli nadrabiała. Teraz co nieco o nas: jesteśmy w 12tym tc, termin przewidywany na 3,4.05.2013 :)) Brzuszek zaczyna się powoli uwydatniać, a od dwóch dni mamy wilczy apetyt (staramy się mu nie ulegać ;) ). Mogę uznać się za szczęściarę, poza duuużą sennością, nie mam praktycznie żadnych dolegliwości ciążowych. Niestety lekarz wykrył 1cm krwiaka, biorę leki z dodatkowymi hormonami. Podobno to częsta przypadłość i praktycznie nie zagraża dzidzusiowi ale i tak się martwię:(( W ten piątek mamy kolejne usg, na ostatnim dzidziuś żwawo tańczył, ruszał rączkami, nóżkami i falował całym ciałkiem :)))) Cieszę się na klikanie z majowymi dziewczynkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na razie powoli czytam tą stronę ;) kinguszka86: moja fasolka w 10 tc + 4 dni miała ok. 2,75 cm, koleżanka miała o 20 mm większą, u każdej dziewczynki inaczej, u Ciebie na pewno ok :)) Gratuluję Ci maleństwa, na pewno będzie rosło zdrowe!!! Dziewczynki - zmieniałam miejsce zamieszkania i lekarza prowadzącego też, na początku się przestraszyłam, że za każdą wizytą robione jest usg, ale lekarz powiedział, że nie ma powodu do niepokoju. Z tajemniczymi ruchami w brzuchu, to podobno trawiące i rozpychające się jelita, chociaż u mnie pojawia się to najczęściej kiedy siedzę przekrzywiona brzuszkiem w lewą stronę :P Bicie serduszka z dźwiękiem miałam robione w 9 tc. mamanita - mój facet w pierszych tygodniach ciąży budził się w nocy na siku, bolał go brzuch, a ja żadnych objawów ;P Nikola2008 - te fioletowe niteczki to może małe "pajączki"? U wielu pojawiają się w czasie ciąży, a u mnie dużo na piersiach, w okolicach i na udach. Piersi bolą mnie baaardzo od początku, a na razie powiększyły się o jeden rozmiar. Mam nadzieję, że więcej nie urosną :P Podobno w 1szym trymestrze plus 2kg wagi to w normie :)) monitka1985 - w tym tygodniu idziemy na usg genetyczne 11-13 tydzień z badaniami krwi. Miałaś już robione te badania? Jak ono wyglądało, podobno trwa o wiele dłużej niż "zwykłe" usg? Chcemy robić dodatkowo badania krwi Pappa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej szyszka:) wiesz w sumie to nie wiem czy to sa takie''pajączki''bo są ona w dolnej częsci piersi i cięzko mi tam do konca zajrzeć:p ale calkiem mozliwe ze to jest to:) w pierwszej ciązy o tej porze już miałam rozstępy na piersiach teraz jak narazie jest lepiej:) to my jesteśmy w tym samym wieku ciążowym:) u mnie 12 tydzien dobiega pomału do końca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Pierwsze USG już za mną. Maluch ma 22 milimetry i jest jeden. Jest dokładnie 9 tydzien ciązy no i dokładny termin porodu też juz mam ustalony. 19 maj 2013. No i udało mi sie zobaczyć serducho:) Pan doktor dał mi skierowania na wszystkie badania zaczynając od Toxo a kończąc na Hiv no i mocz bo coś mnie piecze ostatnio. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola2008: U mnie pajączki na piersiach chodzą sobie w różne strony, są też na brzuchu, a fioletowe pojedyncze rozstępy pojawiły się parę lat temu na piersiach przy dużych zmianach wagi ciałka i tak pozostały. U mnie 12ty tydzień zaczął się przedwczoraj i mniej więcej od tego czasu znów mam mocne odczucie rozpychania w środku brzucha :)) Zwłaszcza jak się kładę spać. Może nasze dzidzie urodzą się w tym samym dniu :)))) Dla mnie na razie wszystko jest nowe, a maleństwo nieplanowane, wybrało nas spontanicznie na rodziców, ale jest ukochane i już nie mogę się go/jej doczekać :)) Path5: Gratuluję maleńkiej fasolki :)) ja dostawałam na mocz ogólny i posiew badania i tak i tak, a mam duże problemy z zapaleniem pęcherza, jednak od początku ciąży jak ręką odjął :) Domowo możesz pić herbatki i sok z żurawiny, jeśli będzie dalej piekło, a resztę musi zalecić lekarz. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Path no to fajnie ze maluch ma sie dobrze:) Szyszka ja mam podobnie tez czuje takie rozpieranie czasami i nacisk na pęcherz jak by mi ktos tam kamien polożyl:) a co do dokladnej daty porodu to mysle ze dowiem sie dokladniej na usg w poniedzialek:) wg daty miesiaczki mi wyszlo na 30.04 polozna mi oblizyla na 29.04 ale teoretycznie rzecz biorąc zaszłam w ciąze 2 tyg po miesiączce wiec chyba gdzies tak na poczatku maja choc to roznie bywa moja cora urodzila się 2 tyg po terminie wg miesiaczki mialam na 3.01 wg usg to 3 inne terminy na kazdym badaniu pokazywalo az w koncu wyskoczyla 14.01:) tzn lekarze jej w tym pomogli bo naturalnie sie urodzic nie chciala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki ultradźwięki jak to ultradźwięki mają i korzystne działanie ale i tak samo skutki uboczne. Dlatego jeśli te urządzenia działają na zasadzie UD to się waham, np. zabiegów z ultradźwiękami nie wolno stosować u dzieci i młodzieży z niezakończonym wzrostem kości, przy zabiegach np nie można przytrzymywać głowicy w miejscu aby nie uszkodzić tkanek i kości itp. Nie wiem w jakich częstotliwościach działają aparaty USG, i te urządzonka do podsłuchiwania lokatorów ale jednak lepiej z tym nie przesadzać. To byłoby tyle na ten temat.. A odnośnie dzisiejszego dnia to masakra jakaś..cały czas chodzę jakaś zestresowana, ze ściśniętym żołądkiem i gardłem nie wiem dosłownie jak miałam egzamin na prawo jazdy to chyba lepiej się czułam..dobrze, że od czwartku urlop... Dalej brak apetytu, choć wody spod ogórków to bym litrami piła. I dziś w sumie zastanawiałam się na bułką ze śledziem ale nie wiedziałam CZY ŚLEDZIA MOŻNA? Bo surowych mięs i wędzonych nie..ale jak to jest ze śledziem? O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
path5 wyglada na to ze bedziemy razem rodzic, oby sie udalo, a masz fotke z usg? to wrzuc :) ja tez dzis mialam usg i mozesz zobaczyc moje cudo bo juz sie nim pochwalilam, ja prosilam o fotke bo ja jestem w uk a moj D w Pl wiec musze dokumentowac takie momenty :) czekamy na fotke twojej fasolki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki dzielmy sie naszymi fotkami z usg :) nie ma nic wspanialszego od naszych pociech :) to ich pierwsze zdjecia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wkleję swoje usg po tym piątku, to będzie początek 13tego tygodnia :))) Chętnie zobaczę Wasze maleństwa :) Klauddynka69: Masz rację, wiadomo, że z USG nie można przesadzać, wszystko w ramach rozsądku, jak z każdą inną rzeczą. W końcu chodzi o zdrowie naszych maluszków :) Co do śledzi, to podobno można, jedynie tak jak napisałaś surowych i wędzonych mięs nie i dokładnie myć warzywa i owoce przed zjedzeniem. Klauddynka a w którym tygodniu ciąży jesteś (przepraszam, jestem świeżak, nie zdążyłam doczytać jeszcze starszych postów)? Ja do 11tego tc nie miałam też w ogóle apetytu, moja koleżanka przez pół ciąży wmuszała w siebie jedzonko, przy częstym odruchu wymiotnym :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale fajny brzuszek :))) Mój jest porównywalnej wielkości, chociaż jak się najem to jest półtora raza większy ;P Nikola2008 to czekam na Wasze zdjęcia z pon :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszka wiesz mi się powieksza z wieczora no i jak coś zjem wiadomo jelita się rozpychają ale z rana to plaska jestem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszka no ja też świeża bo od wczoraj ;) 10 tydzień zaczeliśmy wczoraj (poniedziałek), okaże się w środę czy coś się nie zmieniło w kierunku paru dni do przodu :) Miałam pierwsze USG 24.09 i maluch miał 7 mm i wyszło, że to 7 tydzień, bo u mnie okresem nie ma co się sugerować :) Nikola kurcze duży już ten brzuszek :) a my od tygodnia robimy zdjęcie i do tej pory nie zrobiliśmy... P.S Dziewczyny mam do sprzedania jedną sztukę "Dzienniczek ciąży" http://www.brioko.pl/dzienniczki/dzienniczek-ciazy/318-dzienniczek-ciazy.html bo kupiłam a później jeden dostałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klauddynka - ostatnio też miałam ten problem. Naszła mnie ochota na śledzia, a z racji moich mdłości i brak apetytu rzucam się na wszystko, na co nagle przyjdzie mi ochota. Kupiłam sobie śledzika i później doczytałam, że śledzie są bardzo zdrowe, ale z zasady nie można jeść surowych. Nie wiem, jak ktoś sobie wyobraża gotowanego lub pieczonego śledzia. Oddałam swój smakołyk mamie, chociaż myślę, że ryzyko jest niewielkie. Nie znalazłam tak kategorycznych zakazów, jak w przypadku surowego mięsa, a śledzie w ciąży to najsławniejsze ciążowe zachcianki. Zastanawiałam się też nad pasztetami- bo jak przeczytałam skład mojego ulubionego Podlaskiego to tam nawet nie ma jajek. Myślę, że niektóre zakazy są już nieaktualne. Podobnie produkty mleczne- aby zostały dopuszczone do obrotu w Polsce muszą być z mleka pasteryzowanego. Zagramaniczne drogie rarytasy mogą być tylko niebezpieczne. Na półkach zwykłych dyskontów nawet camemberty są z mleka pasteryzowanego. Na szczęście już niedługo będziemy w II trymestrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×