Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Oj nie zauważyłąm tematu i założyłam nowy a widzę, że tutaj dyskusja już wre :) Dołączam z moim majowym człowieczkiem :) W poniedziałek będzie 10 tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wy piszecie ze ze sie zle czujecie a sie czuje dobrze heh o dziwo hmm...tylko piersi mnie bolą...aleee nie ma co się schizowac...jeszcze tydzien do usg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to Twoje pierwsze usg? W poniedziałek minie 3 tygodnie od mojego i super się czułam nawet w dniu wizyty (w sensie zero nudności, bólów żołądka i takich tam) a na drugi dzień masakra i tak cały czas, może to że zobaczyłam fasolkę i dało się już usłyszeć bicie serca podziałało na moją podświadomość ;) no i czuję się jak się czuję... chyba, że to te witaminy..mam przepisany Femibion Natal 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudynka to moje juz 3 usg ale jak narazie na zadnym jeszcze serducha nie slyszalam bo ost usg miam w 8 tc wiec bylo troszke za wczesnie chyba ale za to widzialam jak bije:) teraz bedzie mi badanie robi specjalista od tego sprzetu wiec mam nadzieje ze da posluchac:) a na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to chyba jestem jakąś szczęściarą, że udało mi się podsłuchać małego lokatora w 7 tyg :) Z usg na 16 maja, a z daty ostatniej @ byłoby na 30 kwietnia ale ja nigdy nie miałam regularnie miesiączek tylko "okresowałam" sobie raz na jakiś czas tak więc ginekolog sugeruje się usg, i z moich obliczeń też wynika, że jest prawidłowo bo mniej więcej wiem kiedy to się stało :) Ja następną wizytę mam w środę, ciekawe czy będzie usg ale pewnie tak :)?? Nie bardzo się orientuję co mnie może na niej czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wg @ tez mam na 30.04 ale wiem kiedy zaszlam wiec mamy ten sam termin wg zaplodnienia pod wg usg to nie wiem chyba wpisala date ost mies bo ja w uk jestem i tak naprawde to pierwsza usg jest w 12 tyg a ja mialam wczesniej bo mialam blizniaki i zaczelam plamic wiec sprawdzali poprostu tylko czy chociaz jedno serduszko bije drugi sie niestety wchlonol...ale to tez zalezy od sprzetu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola - nie wiem czy czegoś nie mieszam, ale najmocniejsze mdłości są podobno w pierwszej ciąży, stąd może Ty jako już mama czujesz się lepiej. Możesz się tylko cieszyć :-) haha - ja po napisaniu ostatniego postu rano musiałam biec do toalety i to było moje najmocniejsze rzyganko od początku. teraz wrocilam z lasu - w godzinke w 3 osoby nazbieralismy pol duzego kosza, ale samiutkich mlodziutkich prawdziwkow, idealne do sloiczka. Chyba sobie zamarynuję i zjem po porodzie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na razie to miałam usg, przepisała mi te witaminy i napisała jakie badania mam zrobić, zrobiłam je wczoraj, we wtorek po południu będę mieć wyniki i z tym w środę idę i chyba wtedy da mi kartę ciąży bo to chyba się dostaje od lekarza? Zupełnie zielona jestem w temacie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith no mozliwe w koncu kazda ciaza inna:) Klaudynka karte zaklada tobie normalnie lekarz i na kazdej wizycie mu ja dajesz i wpisuje tam rozne takie np cisnienie krwi itp glupie pytanie moze a co to jest angelsounds?:D chodzi ci o detektor tetna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha no to pewnie założy mi ją w środę, dziwne czemu nie od razu założyła..Mam nadzieje, że będzie tam wpisane, że była już potwierdzona ciąża w 7 tyg, bo jednak niby małe to becikowe ale szkoda, żeby przeszło koło nosa. No tak chodzi mi o to urządzenie co można słuchać serca i nagrywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co nie slyszalam zeby bylo to nie szkodliwe:) dziala to na zasadzie stetoskopu tylko ze dlatego elektonicznego:) ja mam takie cos tylko ze jeszcze nic nie slychac widocznie nie jest czuly w sumie to duzo nie kosztowal wiec jeszcze troszke poczekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaW.
becikowe musi byc udokumentowane od 10 tyg więc spokojnie ;) Nikola - ja liczyłam źle- pełnych tyg mam 10 ;) i 5 dni ;) a jestem w 11 ;) teraz do tego doszlam ;) ja słyszałam serduszko w 6 tyg ;) duzo zależy też od sprzętu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mhm bo to chyba żelu do usg trzeba używać i stąd pomyślałam, że może to wytwarza ultradźwięki. AniaW. a nie czasem do 10 tygodnia? A jak ciąża jest wykryta po 10 tygodniu to już "po ptokach" - przynajmniej tak mi się wydawało, że tak czytałam ale mogłam coś pokręcić :) Ja tam mam nadzieję, że sobie zapisała w karcie a raczej na pewno ze byłam w 7 tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania no to widzisz jestem starsza hehe kinguszka a powiedz jak wyglada twoj detektor? Bo moj jest taki jajowaty i sie go do brzucha przyklada bylo u ciebie w instrukcji od ktorego tyg slychac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane z becikowym to do 10tc - ale lekarze zwykle dopisuja te pierwsze wizyty na kolejnych. Ja jutro ide do gina, to ma mi zalozyc (9tc), ale powiedzial, ze wpisze mi wszystkie 3 wczesniejsze (co plamienie mialam). Z becikowym od 2013 roku beda zmiany. Przyslugiwac bedzie tylko rodzinom z dochodem ponizej coś ok. 1920 zł netto na osobę. To już potwierdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Ty kupiłaś swoj w argosie? Ile za niego dałaś? bo w czwartek lecę do uk (jeśli gin oczywiście powie ze nie ma żadnych przeciwwskazań) to może tam lepiej kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith no to na jednego członka rodziny, u nas pierwsze dziecko czyli 1920netto x 3 to 5760 netto dochodu obojga rodziców, my nie przekroczymy akurat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ja kupowalam w argosie za 20 funtow mozesz na stronce go zobaczyc jak to wyglada argos.co.uk i wejdz w nursery->maternity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to sie cieszcie :-) ja to sie zastanawiam jak to zrobic, zeby zostac sloniem i 11 miesiecy w ciazy chodzic, zeby zalapac sie na tuskowy roczny macierzynski :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola to jednak drożej ja znalazłam taki http://bobolider.pl/wyprzedaz/monitor-tetna-plodu-angelsounds.html Lilith to znaczy? Co on wymyślił bo nic nie wiem? Ja akurat będę mieć na okres próbny od listopada, więc przedłuży mi się umowa do dnia porodu a później zasiłek macierzyński z zusu, a co dalej to nie wiem... Bo dzidzi nie planowaliśmy, były zupełnie inne plany no ale widocznie tak nam w gwiazdach pisane było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaW.
chodziło mi o to.że do 10 tyg właśnie ;) a tak jak tu wyżej napisały dziewczyny- lekarze bez problemu dopisuja wczesniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudynka - dzieki za linka, nie wiedzialam, ze w PL tez mozna kupic takie cuda. Tusk w piatek w sejmie oglosil, ze od polowy 2013 roku bedzie mozna pojsc albo na normalny 24tygodniowy macierzynski platny w 100% albo na 12miesieczny, ale platny 80%. No ale dopiero ma to wejsc od lipca 2013, wiec sie nie lapiemy. ja mam jeszcze chyba ok. 20 dni urlopu z tego roku plus 26 za nastepny rok, to do polowy grudnia chyba mi starczy po macierzynskim - wtedy wezme 2tygodnie wychowawczego bezplatnego i wroce do pracy w styczniu 2014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlauDDynka69 witamy :) i zapraszam do tabelki :) dziewczyny a czy któraś łyka Prenatal Classic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×