Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

8avis dzieki za odp :) mój lekarz jest małomówny ;) i wszystko musze z niego wyciagac a tez nie jestem w stanie o wszystko zapytac na wizycie. Nikola to Twój maluszek miała praktycznie takie same wymiary co mój w 21t4d takze na pewno wszystko jest ok, nic sie nie martw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola a wagi nie masz podanej ? powinna byc tam gdzie te wszystkie parametry. U mnie jest oznaczona EFW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina :)
HEJ DZIEWCZYNY :) Szukałam dziś na kafeterii kogoś do popisania, kto jest w podobnej sytuacji i znalazłam WAS :) MAJ 2013 to właśnie mój temat. Jest to moja pierwsza (co prawda nieplanowana) ciąża. Mam termin na 14 maja. Wiemy na pewno, ze bedzie syn :) Wstępnie mój gin powiedział mi o tym w 16 tyg, a w 19 mieliśmy już uwiecznioną płeć na zdjeciach :D Postaram się tu zaglądać :) Troszkę poczytałam ostatnich postów, ale postaram się jeszcze nadrobić. Cieszę się, ze jest Was tu tyle :) POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka no wlasnie ja tez tak mam wage oznaczona ale nic nie jest tam wpisane:/ widocznie go nie wazyla nie wiem czemu no ale jak wymiary sie zgadzaja to dobrze w sumie to mowila ze wszystko ok ale ostatnio tak jakos mnie tchnelo zeby posrawdzac:) a co do wozka to ja juz na szczescie mam ten problem z glowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyny pomocy!!!!
Jestem w 23tc, zawsze mialam kremowe uplawy a od dwoch dni sa kremowo- lekko żólte i jest ich wiecej. Nic mnie nie swedzi i nie piecze. Powinnam sie martwic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie mam skurczow. Co do wozka do tak sie zastanawiam teraz czy nie lepiej kupic gondole z fotelikiem(ile dziecko bedzie jezdzilo w tej gondoli?) a pozniej jak juz bedzie siedziec kupic parasolke. Czy ta spacerowka 3w1 nie jest za mala na takie dziecko np2,5 letnie?rozne sa te spacerowki ale czytajac opinie rozne to sa one czesto za male pozniej...nie wiem jak sie z tym ogarnac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina :-) witaj w naszym gronie :-) @uplawow, to takie uplawy, ale dodatkowo z pieczeniem moga swiadczyc o drozdzycy - dla dziecka to nie jest w ogole niebezpieczne, ale Ciebie bedzie meczyc. Ja sie z tym raz na jakis czas w ciazy zmagam - proponuje isc do gina, przepisze ci pewnie jakis antybiotyk z natamycyna, ktory aplikujesz dopochwowo. Do tego polegam dobry plyn do higieny intymnej oraz lykanie provag w kapsulkach. Ja dodatkowo cierpie na wysuszanie sluzowki, wiec smaruje krocze provag-zelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w temacie wozkow - my na razie kupimy typowy wozek gleboki z duza gondola i fotelik nosidelka, a po skonczeniu 6 miesiecy, spacerowke - sportowego trojkolowca na 14 calowych kolach. Koledzy z pracy doswiadczeni wozkowo mowia, ze wozek gleboki powinien miec ciezki stelaz - te podstawe, bo inaczej moze byc b. chybotliwy i istnieje ryzyko wywrocenia wozka z dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a co jaki czas macie wizyty u lekarza? bo ja co miesiac teraz za 5 tygodniu a usg moze dopiero w 30tyg. a czytałam ze chyba po 28tyg. wizyty powinny byc co 2 tyg a pózniej nawet czesciej. Ja dostalam skierowanie na test obciązenie glukoza w celu wykrycia cukrzycy ciązowej, podobno bardzo wazne badanie w ciaży i juz panikuje bo słyszałam, ze glukoza jest okropna i ciezko ja wypic zeby nie zwymiotowac. Co do upławów to nie pomoge bo ja mam kremowo białe cały czas, jakis czas temu zauwazylam ze zmieniły sie na lekko zółte i zaczeło mnie swędziec to smarowałam clotrimazolem i przeszło. Madzia ja tez jeszcze nie mam skurczów, czasami twardnieje mi brzuch przewaznie jak duzo sie najem :) A co do wózka to ja chciałabym taki 3w1 pół roku maluszek pojezdzi w głebokim pózniej spacerówka i fotelik tez sie przyda, pomimo tego ze nie mamy samochodu i nie zalezy mi na jakims super foteliku to zawsze trzeba bedzie gdzies podjechac takze taki wózek 3w1 bym chciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka wszystkiego dobrego dziewczynki w tym Nowym Roku, zdrowych dzieciaszkow, radosci i wszystkiego naj... naj... ja tez juz po wizycie w szpitalu. niestety zadnych pomiarow nie mam, strasznie kiepskie usg. plci tez nie mamy potwierdzonej. nast wizyta dopeiro w marcu!!! strasznie dlugo ale tutaj na wyspach niestesty rzadkie sa te wizyty. musze pzrejsc sie gdzies prywatnie na wszytskie pomiary, powiedzcie mi do kt tygodnia robi sie "polowkowe" ? teraz mam koncowke 21 tygodnia. tez przegladam roznego rodzaje rzeczy dla maluszka/i. duzo mam po synku, troche dziewczecych nakupilam teraz na wyprzedazach w Nexcie. no ale z reszta musze czekac poki nie potwoerdzi sie ta plec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith - dzieki :) doczytalam o fotelikach... warto sprawdzic jak wypadl fotelik w testach zderzeniowych ADAC. bo jest roznica jak wyzej ktoras z was pisala, fotelik a atestem a taki ktory przeszedl testy zderzeniowe. my mamy z Maxi Cosi po synku :) teraz juz duzy to jezdzi w Recaro young sport. tez z mezem przewertowalismy te testy, bezpieczenstwo najwazniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej co do uplawów to ja tez mam takie kremowe caly czas jedynie co mnie denerwuje czasami to to ze jest mi mokro:p ale no normalne...Juwelka ja w pierwszej ciazy tez mialam taki test i nie bylo strasznie wez sobie cytryne i potem ja zagryz...glukoza generalnie nie jest nie dobra tylko bardzo słodka:) a slychajcie jaki macie obwód brzuszka?? ja jak cos zjem mam w pasie 84 przed ciaza mialam chyba jakos 63-64 z rana na pustym zołądku mam mniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny :) zagłębiłam się w temat fotelików samochodowych i znalazłam fajną stronkę: http://fotelik.info/ Praktycznie wszystko tam jest. Może się którejś z Was przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! Chyba was zaskocze, moj synek w22ti 3dzien wazy 639g,i to gorna granica jak mi pokazywal pozniej lekarz jesli chodz o wage w tym tygodniu ciazy hehehe ja sie spodziewalam, moj pierwszy synek wazyl 4650 i uwaga mialam porod naturalny! Wtedy chyba bylo zanidbanie lekarza, rodzilam 6 lat temu, z mojego doswiadczenia tez, nastomiast cale szczescie Dawidek urodzil sie zdrowy,troche byly komplikajce bo zatrzymal sie w kanale rodnym, ale w sumie rodzilam 4,5h, z tego sam porod trwal 25min. Tym razem chyba czeka mnie cesarka. I absolutnie nie przejmuje sie o waga, i wam radze to samo nie panikujcie:) Moj synek jest normlanej wagi, sprawny, szczuplutki, pilkarz prawdopodbnie:) Ja mam poki co wizyty co miesiac, za kazdym razem usg, a ostatno mialam tez sprawdzana szyjke i wszystko okejos. Kolejna wizytka 5 luty. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jodyna!!!! Pocieszylas mnie :-) moj syn tez wielki i idze wg wskaznikow na 4.5 a ja bardzo bym chciala rodzic naturalnie. A ile ty przytylas i przy jakims wzroscie w pierwszej ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam ten test na obciążenie glukozą 2 dni temu. Jeszcze wyniku nie znam ale nie słuchajcie jakie to obrzydliwe, powoduje wymioty itd To słodki płyn, o konsystencji wody (jakbym pila wode z miodem, czy jakis mega slodki napoj niegazowany) wypiłam go powolutku, małymi łyczkami z przerwami na oddech. Zero reakcji ubocznych. Nic nie moglam po nim jesc do czasu zrobienia badan. Pic ewentualnie wode. Kolezanka opowiadala ze miala ten test 4 lata temu i dostala w jakiejs starej przychodni gesta zawiesinę ktorej sie wypic nie dalo i faktycznie ja zemdlilo. Z tego co ja widzialam i co ja dostalam podaja teraz plyn w butelkach jak po 0,5l pepsi, czy Fancie. Nie ma sie co stresowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia-glasgow - ja mam skurcze przepowiadajace juz od 21tc (skurcze Braxtona-Hicksa). Podjechalam nawet na pogotowie bo sie przestraszylam. Biorę extra magnez 3 razy na dobe i troche to sie uspokoilo bo mam teraz 3-5 skurczy w ciagu doby a nie jak na poczatku po 30!! Objawiaja sie one jako niebolesne twardnienia brzucha na ok 30 sek po czym przechodza. Wazne zeby nie bylo ich za duzo i niebyly regularne. Warto sprawdzic czy szyjka sie trzyma i czy sie nie skraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, do tej osławionej glukozy można dodać pól cytryny i wtedy nie ma problemu z wypiciem :) Co do zestawów 3w1, albo 4w1 dostępnych w necie, bardzo często jest foteliki maxi cosi cabriofix, lub cybex aton, a akurat one mają jedne z najwyższych not jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Nie wiem ile mają wspólnego z designem, bo nieszczególnie mnie zajmowało wynajdywanie designerskiego wózka a tym bardziej foteliki samochodowego (??). Zgodzę się, że bez osobistego sprawdzenia funkcjnalności, nie ma co kupować w ciemno, sama się o tym przekonałam, kiedy wózek o połowę tańszy (espiro enzo evo), prowadził się, skręcał, amortyzował itp. o wiele lepiej niż o wiele droższy wózek maxi cosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
up Chodzilo mi o to by nie sugerowac sie tylko ladnym wygladem (TO JEST WLASNIE DESIGN!!!! Czyli jak dana rzecz wyglada) i niska cena kupujac zestaw 3w1 czy 4w1!!!! Mowilam o tanich, ladnych zestawach zawierajacych foteliki bez atestu bezpieczenstwa!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo czesto jest tak, ze ktos widzi ladny tani wozeczek a fotelik w komplecie wiec bierze co jest w pakiecie bez sprawdzenia jego bezpieczenstwa i jakosci. Napisalam niektore komplety zawieraja byle jaki fotelik, nie wszystkie!!!! ( szczegolnie te w atrakcyjnych cenach) niska cena bardzo czesto przeklada sie na niska jakosc, wyglad moze byc ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A po co te wykrzykniki i capsy? :) :) Na pewno każda z nas zaopatrzy swoje pociechy w wózki i foteliki najbardziej bezpieczne i wygodne na jakie nas stać. Wiadomo, że im wyższe noty, im więcej pozytywnych testów, tym wyższa cena. My zasadzamy się na Maxi Cosi Cabrio Fix z bazą Isofix. Często pokonuję trasę 500 km do rodziny, więc nie wyobrażam sobie fotelika bez odpowiednich atestów :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola mi wychodzi po wpisaniu pomiarów ze moja dzidzia wazy 29 gram? chyba cos nie tak bo waży 504g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpisalam w cm zamiast w mm a po wpisaniu w mm wychodzi ze dzidzia waży 476g w 22 tyg a z usg ze 500 :) mała rozbieżność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka: mi zaniżyło pomiary o 40 g w stosunku do tego, co usg obliczyło. Dziewczyny a wiecie już jaki materacyk do łóżeczka kupicie? W ogóle łóżko turystyczne czy klasyczne drewniane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×