Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Klaudynka ja jakiś czas temu miałam te same objawy co Ty czyli ból zębów szczęki i żuchwy ryczałam z bólu bo nie wiedziałam co mi jest. Poszłam do dentysty i okazało się że to nie od zębów bo zęby mam zdrowe laryngolog też niczego nie znalazł. Dentysta polecił i dentoseptA smarowałam nim dziasla i przeszło ale do tej pory nie wiem co to było. Anka ja też czasami używam kropli do nosa i myślę że takie ilości nie zaszkodza dziecku. A nic innego poza kroplami na mnie nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koleżance na bolące dziąsła w ciąży lekarz zalecił doraźnie paracetamol bądź żel do dziąseł taki stosowany u niemowląt podczas ząbkowania - Bobodent chyba. Zęby miała zdrowe, stanu zapalnego też brak. Ot takie ciążowe atrakcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka ja byłam ostatnio u stomatologa na kontroli i wyżynają mi się ósemki. Ale wydaje mi się, że to od zatok idzie ból bo jestem "załatwiona" coś tam próbuję wydmuchać nos ale czuję, ze nie schodzi tak jak powinno, jak do jutra objawy nie zelżeją to już idę do lekarza, co prawda gorączki nie mam ale kaszel mnie martwi i kłuje mnie w okolicy serca (pewnie płuco od kaszlu). Ja mam do nosa Acatar Fast z olejkiem eukaliptusowym i miętowym ale bez rewelacji :( Mam w domu zwykły Dentosept to nim zacznę płukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na wiosnę... no bo w ciąży to normalne akurat, ja mam opuchnięte a właściwie na wizycie miałam opuchnięte bardzo ale nie bolące i kazała stosować pastę i płyn Meridol i rzeczywiście opuchlizna zeszła a dziąsła już nie krwawią (jedynie tam od tych ósemek). Ale mnie nie dziąsła bolą tylko szczęka/żuchwa, zęby wszystkie itp. ogólnie tak jakbym dostała porządny wpieprz od kogoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki, ale dziś piękny dzień:) Jeśli chodzi o badanie na HIV to mój lekarz nie podjął tego tematu, więc nie wiem.... Aniu gratuluję córci:) ja też byłam dzisiaj u lekarza i dzięki Bogu wszystko w porządku, ale niestety nie dowiedziałam się ile waży Jasiu. Lekarz sprawdził parametry (obwód główki, kości udowej i na tym koniec), powiedział, że przyrost jest prawidłowy a na moje pytanie o wagę, stwierdził, że teraz to nie ma większego znaczenia...trochę dziwne:( Przyszły mi dzisiaj też koszule z allegro i wcale nie są takie złe, nawet całkiem ok a ta cena 18 złotych powala;)jakbyście były zainteresowane podaję linka.... http://allegro.pl/wyprzedaz-koszula-do-karmienia-porodu-l-xl-gratis-i3023381459.html Madzik jesli chodzi o krew pępowinową to ja planuję skorzystać, oczywiście jest wiele za i przeciw, jak to zwykle bywa. Każdy ma nadzieję, że nigdy nie będzie musiał korzystać z banku, jednak wiadomo, życie bywa różne a czytałam o wielu przypadkach białaczki gdzie właśnie pobranie uratowało życie. Polecam informację poczytać na stronie : Majowa mamusia niezły sen, ja miałam znowu sen erotyczny, po prostu masakra, podświadomość jakaś czy co?:) Jopka fajny wózeczek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudynko bardzo współczuję, ból zębów, szczęki to jeden z tych naprawdę paskudnych odczuć. Czytałam też, że w ciązy szczęka i żuchwa mogą się luzować tak jak wiązadła w pachwinach i że ból jest ostry. Oby przeszło jak najszybciej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też już mam koszulę do szpitala :) mąż mi wczoraj kupił :) ja jakoś do tej pory nie mogłam się zdecydować bo wszystkie koszule rozpinane na piersiach jakieś takie brzydkie mi się wydawały i zawsze myślałam ze coś ładniejszego znajdę a tu we wszystkich sklepach to samo. Co ciekawe dowiedziałam się, że szpital w którym będę rodzić nie wymaga koszuli po porodzie. Można mieć 2 częściową piżamę. Tak więc biorę jedną koszulę i jedną piżamę 2 częściową. Szpital zapewnia koszulę do rodzenia, ręczniki, majtki bawełniane i podpaski oraz pieluchy dla dziecka. Więc nie muszę tego brać z domu. Jak słyszę relacje z porodu mojej siostry i to że po porodzie trzeba było chodzić z ligniną między nogami bez majtek w samej koszuli to cieszę się że jestem tu gdzie jestem. Jakoś mnie sam poród nie przeraża tylko liczba dni która powinna do niego upłynąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na wiosnę... wczoraj się podratowałam jedną tabletką, przed wczoraj też brałam bo miałam 37,7 więc dziś już chyba dentosept, choć wiem, że można przez 3 dni po max.1000 mg ale jakoś się boję, chyba, że znów ból zaatakuje jak wczoraj to wyjścia nie będzie, teraz jest taki "nudzący". justynakochapawla Nie, na szczęście to nie to, bo ból jest od wczoraj a w poniedziałek mnie rozłożyło, więc pewnie od zatok bo ciągle mam w nosie to okropne uczucie - takie jak po zachłyśnięciu się wodą np. na basanie, i nie schodzi mi z nosa tak jakbym chciała. A swoją drogą te ósemki idą to pewnie dlatego mnie wszystko bardziej boli. Jak nie przejdzie to i tak będę musiała iść do lekarza bo z zatokami się męczyłam już parę lat temu i nie chcę znów tego przechodzić :/ Tak się zastanawiam sąkd się cholerstwo do mnie przyczepiło i doszłam do wniosku, że chyba w aptece coś złapałam jak poszłam po tą pastę i płyn bo mąż zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekam na wiosnę ani się obejrzymy a będziemy tuliły w ramionach nasze maleństwa, czas tak szybko leci, ja nie mogę w to uwierzyć jak to szybko mija:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juwelka ja wg kalendarza jestem w 29 tyg a wg usg w 30 tyg, ale gin powiedziała że taka tygodniowa róznica to normalne. Jak myślicie ile dziecko teraz bedzie przybierał tygodniowo? Ja kiedys czytałam ze 200-400 gram i dziś wyliczałam że jak bedzie przybierac po 300 gram tyg to urodzę kawał dziewczyny bo ponad 4 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka30! Ja byłam w 28t3d na usg i kolejne mam 19 marca po równych 3 tyg( czyli będzie to już rozpoczęty 32tc) - gin powiedziała, że Mała powinna przybrać minimum.500-600 g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane mam do Was pytanie czy boli Was pochwa tzn w środku? Mnie boli np po chodzeniu lub jak mam pełen pęcherz :( aha i czy podczas chodzenia to normalne że góra brzucha robi się twarda? A jak tylko usiade lub się położe to od razu przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-D ja pierdziele - dorobilam sie wlasnego stalkera. Ktos ma niezle w czubie, zeby zyc zyciem obcego czlowieka I to w necie... Dziewczyny ciesze sie, ze mialyscie mila srode, bo u mnie sroda, jak to sroda - 3. z rzedu kijowa. Caly dzien bylam o sniadaniu I kawalku jablecznika, nawet glodu ze stresu nie czulam. Co do mebelkow, tez kupujemy szafe I komode stuva (nie moge sie zdecydowac jeszcze czy zielone czy drewniane fronty), a lozeczko chyba to najtansze singlar. Proste, klasyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith-marlie no własnie sama się zdziwiłam, że się Tobą ktoś aż tak interesuje, trochę udało się pousuwać, ale się franca zaczerniła... Majóweczko ja nie mam takich odczuć, może inna mamusia pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudynka, na te zatoki I katar, to moze sprobuj regularnie psikac sola fizjologiczna - np. Marimerem, bedzie rozrzedzac katar, ten bedzie latwiejszy do wydmuchania I dzieki temu moze stopniowo oczyscisz zatoki - na poczatku ciazy mialam od nich straszne bole glowy, psikalam tak regularnie z 3 czy nawet 4 tygodnie I w koncu przeszlo. Zastanawiam sie co z alergia w tym roku - normalnie jade od kwietnia do sierpnia na loratadynie, na razie jeszcze nie mam objawow - czy ktoraz z Was tez ma alergie sezonowa I juz wi czy mozna leki brac czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Lilith ten Acatar Fast jest na wodzie morskiej, psikać psikam tylko nie za dużo mi tam wchodzi przez to, że jest zatkany nos i wypływa zaraz część no ale nie daje za wygraną. Co do alergii - ja alergię mam cholera nie wiem na co bo nie zdiagnozowaną ale od dobrych paru lat jakieś 10 albo lepiej, od marca są jaja, przy silniejszych objawach szłam do rodzinnej i wypisywała Claitine, miałam też Alertec i jeszcze jakieś. Ale ogólnie w tym okresie to mam katar, psika mnie, bardzo szczypią mnie oczy - ratuję się kroplami i wapnem. Zaczyna się tak jak pisałam w marcu, jakoś w kwietniu trochę się uspokaja, później koniec maja/czerwiec znów to samo. Myślę, że w tym roku już pójdę do alergologa bo chyba od jakichś 5 lat zbieram się żeby iść prywatnie. Jak jeszcze nie byłam pełnoletnia i walczyłam z tymi moimi zatokami to laryngolog dała mi skierowanie do alergologa i poleciła gdzie mam się zarejestrować, pojechałam na miejsce już na wizytę - a oni do mnie, że poradnia jest dla osób dorosłych i mnie nie przyjmą - fajnie..drugi raz już nie poszłam po skierowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauddynka69 na pasku z przekazu pocztowego jest napisane za jaki okres jest to zasilek. Ja tak mialam. Ale juz w tytulach przelewow nie ma nic. Dzwonilam do ZUS'u pytajac jak oni to przelewaja. Wyszlo ze jedno moje zwolnienie dziela na pol. Jeden przelew dochodzi do mnie na poczatku miesiaca a nastepny w polowie. Ja sie nie szczypie i po prostu dzwonie jak cos mi nie pasuje. Podaje sie PESEL i nazwisko i udzielaja informacji. Ja mam wizyte 20 marca i bardzo jestem ciekawa czy lekarz zleci mi badania na wszystkie te choroby co piszecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja znowu słyszałam ze w 8,9 miesiecu maluchy najszybciej przybieraja na wadze po 200 gram tyg ;/ majóweczka ja mam takie kłucia w pochwie a jak mam nawet lekko zapełniony pecherz to strasznie boli wtedy, chyba mały mi tam głowka napiera ja to mam ciagle twardy brzuch a przy chodzeniu cały czas jest twardy, tylko u mnie skraca sie szyjka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na wiosne pisałas o wzroscie a ja zrozumialam waga i juz zgłupiałam heh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka trochę nie jasno się wyraziłam :) wzrost ulega spowolnieniu (długość) ale dziecko tyje za to dużo bo średnio 200-250g tygodniowo. Jest to okres intensywnego przybierania na wadze właśnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlauDDynka69 ja tez tak mialam z tymi zebami. Bolalo strasznie ale to bylo od zatok. Ucisk zapchanych zatok spowodowal bol zebow. Podobnie moze byc z bolem ucha. Zatoki promieniuja. Z paracetamolem uwazaj bo moze dawac efekty uboczne patrz wysypka i "niedomaganie" watroby. Mi w szpitalu powiedzieli w zartach ze jak chce miec szybki zawal to trzeba sie nalykac paracetamolu. Hehe smieszne. Zartownisie jedni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopka394 jak coś to dobrze wiedzieć, z tym, że ja muszę dzwonić do tego oddziału który wypłaca zasiłek tak? (ja należę do krakowskiego ale pracodawca ma siedzibę w gdańsku więc zuzs gdański przysłał mi ten list). Na razie wiem, za jaki okres mi przyjdzie bo napisali, a o drugi to będę się w kwietniu martwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopka394 Paracetamol to akurat dobrze toleruję, jakiś czas temu przerzuciłam się z ibuprofenu na paracetamol przy bólach głowy, jak nie przechodziło to dopiero sięgałam po ibuprofen. A co do wątroby to właściwie każdy lek ją obciąża. Bardziej boję się wpływu na Małą, choć niby bezpieczny w ciąży to niby gdzieś tam jakieś badania wykazały, że przyczynia się do astmy u dzieci (a mąż astmatyk więc trochę się boję..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie z moja szyjka było niby wszystko ok ale mówiła że mała główką pcha może to dlatego takie uczucie? Kurcze boję się że coś nie tak:( dziś w łóżku spędziłam cały dzień. A co do wagi to też słyszałam że 200 g tygodniowo powinny nasze Szkraby przybierać No ale każe przybiera i rośnie w swoim tępie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na zatoki polecam inhalacje. W skrajnych przypadkach zapisuja w szpitalu inhalacje z mucosolvanem, ale to na recepte i lekarz musi ci zlecic. W domu robilam sobie juz sama sola fizjologiczna ale efekty byly super. Dopiero po wizycie w szpitalu kupilam na poczatku roku inhalator. Corka nie chorowala i nawet nie potrzebowalam, ale wiem z opowiesci kolerzanek ze super sprawdza sie to przy zatkanych noskach nawet malych dzieci. Teraz bede miec na zas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlauDDynka69 ja najpierw zadzwonilam do mojego ZUS'u bo taki mialam wpisany na przekazie pocztowym (ze to od nich kasa jest). Tam mi powiedzieli ze mam dzwonic do ZUS'u gdzie rozlicza sie pracodawca. Tam mowie ze chce sie polaczyc z dzialem zasilkow chorobowcyh i mnie przelaczaja. I dalej juz tlumacze w czym mam problem. W pierwszej ciazy dostawalam fiola bo mialam straszne opoznienia w wyplatach zasilku...normalnie gryzlam parapet. Zaczelam dzwonic i sie wszystko jakos ladnie zaczelo przyspieszac. Teraz przy drugiej ciazy robie tak samo. I przy okazji spytaj czy w ZUS'ie maja podamy twoj numer konta bankowego. Bo co roku potrzebuja potwierdzenia konta bankowego, zeby nie wysylac pieniedzy w ciamno. Ja podalam 3 lata temu a to bylo za dawno jak dla nich, wiec poczta puscili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopka394 teraz już nie nawojuję, list dostałam wczoraj, więc jeśli przeleją na konto to powinien być w poniedziałek, jak dostanę pocztą to będę wiedzieć, że księgowa nie podała numeru konta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paracetamolu to ja sie nalykalam przy tym zebrze moim. Wzielam w ciagu 24 godz maksymalna dawke, ktora byla na opakowaniu. Nie dawalam rady normalnie. No i zrobilam sobie kuku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×