Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Heheheh trafna uwaga z tym rodzeniem kota na plecach;) Ja zdecydowanie na plecach nie urodzę, nie dam po prostu rady przeć ze względu na moj kręgosłup. Nie wiem co się będzie działo na porodówce jak trafię na jakiś nieprzejednany personel:/ Pewnie mnie w końcu oleją i urodzę sama w jakimś kącie na korytarzu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja wlasnie po wizycie:) w końcu zobaczyłam moja głowna polozna która powinna mnie prowadzic od początku ale była na zwolnieniu...zabukowali mi sale na 29.04 wiec rozpakuje się przed majem:) eech już się doczekać nie mogę:D czeka mnie jeszcze jedno usg:) ale z pomiarow dna macicy wynika ze rozmiar jest ok ciekawe jak waga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka ja kupilam avent male. Wg mnie sa akurat. Dawniej mialam tez normal/standard ale byly za duze. Poszly w smieci.To tez zalezy od tego jak ktos jest zbudowany. U mnie skromniutko i bez antenek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was drogie kobietki ; ) widze ze wiekszosc nie moze sie doczekac konca. ja co do tego to mam jeszcze mieszane uczucia. chcialam zapytac czy jest jakas pani ktora do tej pory (32-33tc) miala tylko 2 usg ? no i czy ewentualnie komus sie juz skraca szyjka? bo mi z 2,5 cm zostal 1cm....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkaaaaaaa - usg powinno być 3 razy w ciągu ciąży pierwsze prenatalne w I trymestrze, drugie połówkowe i trzecie w III trymestrze - ale tutaj nie ma takich widełek, może być wykonane nawet od 28 do 36 tc większa ilość zależy od lekarza, przebiegu ciąży itd. mój lekarz akurat usg z dokładnymi pomiarami robi w końcowych tygodniach tych widełek czasowych, bo jego zdaniem więcej widać usg mam częściej na własne życzenia - co drugą wizytę, ale to dla mojego zerknięcia, bo diagnostycznie są bezwartościowe chodzę prywatnie, wizyta z usg jet droższa, więc lekarzowi zapewne to odpowiada tutaj jest krótki opis: http://wzorowamama.pl/badanie_usg_w_ciazy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Juwelka jak dluga masz szyjke? Bo tez mialas krotsza prawda?powiedz mi jak ty wytrzymujesz lezac?mnie juz trafia a nie leze caly czas. **jak znosicie ta zime?ja juz tak liczylam na lato... **jak wasze wyprawki?moje przyjaciolki chca zorganizowac mi baby shower i chyba dzieki temu zbiore reszte wyprawki **moja maz tez nie jest jakos wylewny w uczuciach,jednak nigdy nie byl specjalnie wylewny w uczuciach,tez nie glaska brzucha ale jak mlody sie rusza to patrzy i jest zachwycony,licze na to ze zmieni sie mu po porodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olka mi tez sie skraca szyjka , nawet nie wiem ile ...lekarz powiedział ze jest ok nawet nie muszę leżeć tylko trochę bardziej sie oszczędzać co nie jest trudne bo ostatnio ciagle jestem zmęczona i dużo lezakuje :) Martyna moja wyprawka już gotowa , mogę być dumna bo uwinelam sie w tydzien :) A zimy tez mam dosyć , wypatruje z niecierpliwością sloneczka... W poniedziałek idziemy zapisać sie do szpitala i muszę przyznać ze pomału dociera do mnie ze Hania musi jakoś wyjść z tego brzucha :) mam mieszane uczucia , chce ja zobaczyć , boje sie porodu i napewno bardzo będzie mi brakowało brzuszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jopka dzięki za odpowiedź :-) ja też nie mam dużych piersi ale za to sutki mam strasznie wrażliwe nie mogę ich dotknąć bo bolą dlatego myślę że bez nakładek się nie obejdzie a wiem że wielu kobietom one pomogły w karmieniu. Właśnie mam dylemat które kupić małe czy uniwersalne a widziałam też z jakiejś firmy nawet S M L różne rozmiary. Martyna ja wczoraj bylam u lekarza bo ze względu na skracającą się szyjkę od 25tyg mam wizyty co dwa tyg i lekarz mierzy szyjkę. Teraz szyjka ma 2,6cm nadal się skraca ale dzięki temu że leże to skraca się dużo wolniej i to mnie motywuje. Mój lekarz wczoraj jak usłyszał że już prawie 34tydz u mnie to był zadowolony że tak długo wytrzymałam ale powiedział też że wszystko dzięki temu że leże bo nawet dzięki lezeniu mały trochę odbił do góry a był już bardzo nisko i uciskał mi mocno szyjkę. Powiem Ci że mam dni kiedy ciągle bym ryczała z tej bezradności że nic nie mogę zrobić. Porobiły mi się odleżyny, przejdę parę kroków i kręgosłup zaczyna tak boleć że muszę szybko usiąść ogólnie to nie nadaje się do niczego dlatego wszystko jest na męża głowie. Ostatnio chciałam zrobić tylko kolację to nie ustalam na nogach nawet 10min z bólu kręgosłupa i twardnien brzucha. Mam już naprawdę dosyć ale jestem dobrej myśli wytrzymałam ponad 2miesiące ciągle leżąc to wytrzymam jeszcze miesiąc a później synek mam nadzieję odwdzięczy się mamusi że tak długo trzymała go w brzucha i będzie grzeczny jak aniołek ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, wczoraj byliśmy na 1 zajęciach Szkoły Rodzenia na Madalińskiego i powiem Wam, że masakra... :D Poszłam tam, bo mój K. tak się strasznie nakręcił; zajęcia trwały 3h: po 1,5h wykładów i ćwiczeń. Wykład był do przełknięcia, bo prowadziła fajna młoda babeczka, ale ćwiczenia... prowadziła chyba 80letnia (!) pani mgr fizjoterapii i uczyła nas jak się rozciągać przed wstaniem z łóżka. 1,5h! :D myślałam, że wykituję... K. tak samo. W ogóle zastanawiam się nad sensownością chodzenia na ćwiczenia, skoro i tak będę miała cesarkę. Z drugiej strony nie chcę się przyznawać, bo po mnie pojadą jak po łysej kobyle :D Chyba trzeba będzie zacisnąć zęby i chodzić... Chodziłyście do szkoły rodzenia? U Was też było tak nudno? I mam jeszcze pytanie - czy Wasze dzieciaczki już się obróciły główką do dołu? Z USG robionego tydzień temu (30tc) wynika, że nasz Młody jest w położeniu miednicowym, jestem ciekawa czy jeszcze się przekręci. Jeśli chodzi o poród, to to przekręcenie nie jest mi do niczego potrzebne, ale pod mostkiem czuję jego głowę, przez co nie bardzo mogę się zginać, a w żebra ciągle wkłada mi ręce, co też nie jest jakoś szczególnie wygodne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**G2221-ja mialam usg w zeszlym tyg(31tc) i moj maly byl wlasnie ulozony miednicowo poprzecznie,wczoraj myslalam ze juz sie obrocil ale dzis go znowu czulam po bokach wiec nie wiem. Do szkoly rodzenia nie poszlismy bo moj maz stwierdzil ze jest mu to nie potrzebne bo tylu facetow sobie radzi bez SR wiec on tez da rade;) **a czy jest juz cos wiecej wiadomo na temat naszego urlopu macierzynskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G2221 - mój mały jest ułozony głowką do dołu, a mam tak samo, pod mostkiem dupkę i nogi w żebrach:D więc nie wiem czy przekręcenie coś Ci da;) zginanie się na obecnym etapie ciązy to jest jakas masakra..;) Martynko - z urlopem ma się wyjasnić bodajże w czerwcu, znaczy w czerwcu ma się ustawa zajmować rząd, a we wrześniu wchodzi w życie:) także na razie tak do końca nic nie wiadomo ( podobno jednak sprawa jest przesądzona, ze względu na nacisk ze strony UE na jakis ruch do przodu naszego państwa w stronę polityki prorodzinnej - tak słyszałam, nie wiem ile w tym prawdy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G2221-moj maly obrocil sie glowka w dol w 31tc i tak juz zostal (aktualnie leci mi 35tc, ciasno ma wiec juz pozycji raczej nie zmieni) Generalnie najwiecej dzieci obraca sie miedzy 32-34tc, pozniej to juz male szanse na obrot. xx Nikola - czyli u Ciebie tez zapowiada sie kwietniaczek? Dlaczego klada Cie do szpitala przedterminem? Beda wywolywac Ci porod? Dlaczego nie mozesz poczekac w domu na samoczynne rozpoczecie sie akcji porodowej? ewentualnie kilka dnio po terminie powinni hospitalizować? Chyba ze nie doczytalam i bedziesz miala cc? xx Martyna89- miałam Baby Shower 2 tygodnie temu :) super są takie imprezy. Możesz zrobić liste prezentow dzieki czemu skompletujesz brakujace rzeczy dla maluszka :) xx Klaudynka - nie przejmuj sie mieszkaniem, ogarnijcie na ile sie da. My kobiety lubimy miec wszystko pod kontrola, zorganizowane, faceci czesto nie widza problemu. xx katranka- ta dieta mam karmiacych faktycznie glodowa jakaś :) xx Juwelka- ja zaopatrzylam sie w nakladki na sutki w standardowym rozmiarze, te male sa na mnie za male, tez nie mam duzych piersi, za to nie male sterczace sutki od jakiegos czasu :) xx Dziewczyny czy Wam tez tak pociemnialy sutki i otoczka wokol nich? U mnie z różu poszlo w brąz. Mój mały waży ok 2800 i ma 50cm dł :) (34tc2d) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekam na wiosnę - mi juz pociemniały dawno, w pierwszym trymestrze:) sama nie wiem czy mi się to podoba, ale co zrobic... delikatne przebarwienia mam jeszcze dookoła pępka. Ale ja jestem generalnie ciemnej karnacji latem, bledzioch zimą, więc może tak się to u mnie objawia. I tak zadowolona jestem ze nic mi więcej nie wyskoczyło, bo w poprzedniej ciazy zrobiły mi się delikatne przebarwienia... na przedramionach z wewnętrznej strony:) Na szczęście zeszło bez sladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katranka - te wszystkie przebarwienia to efekt dzialania probesteronu. Pytanie czy wszystko wroci do stanu z przed ciazy po porodzie? Jak bylo u Ciebie z sutkami w pierwszej ciazy? Zbladly po porodzie czy zostaly takie ciemne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie szczerze mówiąc nie pamiętam:)ale widocznie zbladły przynajmniej trochę , bo inaczej nie widziałabym takiej różnicy w kolejnej ciązy:) bardziej sie przejmowałam takim skokiem rozmiarowym bo urosły w 3 miesiące, potem szybko klapnęły ( po poronieniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej czekam na wiosne- dzieki za opis, i trzymaj sie cieplutko w szpitalu. Juwelka- jakbym o sobie czytala. troche pochodze po mieszkaniu i brzuch tez twardy, slabo mi, zadyszki dostaje a kregoslup siada. powiedz mi ty tez planowo masz rodzic sn? ja nie wiem jak z ta kondycja tego dokonam. dla mamus z wysp, jutro wypzredaz w Nexcie :) moja mama z moja kolezanka ida :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na wiosne to ja tez chyba zamówie te wieksze oslonki na piersi bo piersi za duzych nie mam ale tak jak u Ciebie sutki mam mega sterczace i bardzo wraliwe. Kropeczka ja tez nie wiem jak z taka kondycja urodze ;) ale narazie nic nie zapowiada sie na cc wiec pewnie bede musiała rodzic sn bo nie ma u mnie zadnych przeciwwskazan do takiego porodu mały jest głowka do dołu juz od 20tygodnia :) i chyba nie zamierza juz zmienic pozycji a jak u Ciebie jaki poród?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka- u mnie tez coreczka jest glowa w dol i bardzo, bardzo nisko jak u Ciebie ze napiera na szyjke. tez planowo mam rodzic sn i obawiam sie tego biorac pod uwage moje lezenie i brak kondycji. te nakladki mialam przy synku wlasnie z aventu, ale malo uzywalam, tylko przez pewnien moment jak mialam obolale piersi. takze teraz kupie jak "wyjdzie w praniu" ze potrzebuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropeczka a jaki rozmiar nakładek miałaś ?te mniejsze czy większe ? Ja chyba zdecyduje się na te większe i zamówie na allegro a to dlatego że od dłuższego czasu mam bardzo wrażliwe sutki i nie chciałabym żeby to było przeszkodą w karmieniu a tak to będę przygotowana w razie w :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na wiosne ja tez sutki mam ciemne i w dodatku wylaza mi za otoczke ale to zniknie pozniej ale wydaje mi sie ze gorzej z kolorem bo po pierwszej ciazy mi sciemnialy ale tragedii nie bylo.zobaczymy jak teraz bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam ciemne brodawki ale to chyba przejdzie tzn mam nadzieje bo wszystkie moje place które miałam wczesniej ale była jasniejsze teraz są wrecz brązowe np na szyi mam taka plamę która wygląda jakbym miała brudną szyje, to było przekleństwo w szkole a teraz mam to jeszcze ciemniejsze :) xxx dziewczyny jeśli chodzi o ten dłuższy macieżyński to już weszło od 18 marca i wszystkie kobiety które teraz urodxzą musza wybrać najpóźniej 14 dni przed porodem czy idą na pól roku wtedy 100% wynagrodzenia, czy ida na rok wtedy 80% wynagrodzenia. Jeżeli kobieta zdecyzduje się na rok dopiero po urodzeniu dostanie 60% wynagrodzenia. Po 14 tyg macieżyńskiego można się zamieniać z ojcem np 3 m-ce mama siedzi z dzieckiem a 3 miesiace tata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza andriejewa
Anka, po pierwsze "macierzyński", a po drugie weź się kobieto doucz, a nie głupoty rozsiewasz!Ustawa będzie dopiero głosowana, prawdopodobnie w kwietniu, więc nic jeszcze nie weszło. Za duzo telewizji, za mało myślenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ustawa
Już weszła kilka dni temu dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ustawa wchodzi w życie dopiero z 1 września, jeżeli zostanie zatwierdzona przez rząd RP. Poczytajcie sobie na stronie ministerstwa:) Jeżeli wejdzie, obejmie wszystkich, którym z dniem 1 wrzesnia przysługuje urlop macierzynski, czyli także te kobiety, które będą jeszcze na pełnopłatnym półrocznym.. Można sobie będzie go przedłużyc o kolejne pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przecież
Ustawa weszła od 1marca wszędzie o tym mówili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×