Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

@Juwelka: U mnie w szpitalu robią tak, że jeśli cała ciąża przebiega ok, szyjka się trzyma, nie ma nadmiernych twardnień, ciśnienie ok itp. to nie zawsze zlecają ktg, co najwyżej kontrolne jedno od 38ego tyg. ciąży no i obowiązkowo podpinają jak zaczyna się poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszka85 - ja właśnie mam takie majtki jak w linku, ale jestem zakręcona i dopiero teraz doczytałam że jedna niższe a drugie wyższe hehe Co do porodu to wolałabym sn, bo boje się się jednak operacji i szwów itd. A z drugiej strony jeżeli coś się stanie ze wzrokiem to jak się zajmę małą. Niech już w szpitalu zadecydują. Juwelka - co do ktg to od 36 tyg. u mnie w przychodni co wizytę(czyli raz w tygodniu) jest zapis robiony Od razu położna podłącza, a później do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ochote na slodkie i owoce i przewaznie zawsze gdy akurat sie skonczyly potem chodze zla bo bym cos zjadla a tego nie ma:P Martyna dobra faza :D ale ja mam podobnie gdy moj idzie na zakupy i nie kupi tego co chcialam:p Mamanita to twoja pierwsza cc? Ja swoja pierwsza wspominam bardzo dobrze ale to bylo w Polsce a teraz jestem w uk:o a po za tym slyszalam ze 2 cesarka jest gorsza,najgorsze jest to ze chyba morfiny mi nie dadza tylko jakies tabletki:o jesli paracetamol to chyba ich wyśmieje:o a moj maly jednak jest glowa do dolu tylko zastanawiam sie jak on jest ulozony wg mnie jakos dziwnie na dole ma glowke a po lewej stronie nózki bo nawet czuje jak tam czesto kopie mnie po boku, jakos dziwnie wygiety chyba:p Anilla ja mam cc generalnie z tego powodu ze poprzednia ciaza zakonczyla sie cc, w sumie moglabym rodzic naturalnie ale moglyby byc komplikacje za pierwszym razem probowali mi wywolac ale nic sie nie dzialo.Pozniej dostalam lekkich skurczy to zdecydowali sie na cc a na karcie wypisowej mialam wpisane dysproporcja-plodowo miednicza wiec nie wiem czy nawet jakby sie akcja rozkrecila to by sie cesarka nie skonczylo i dlatego tez z tego powodu wole miec teraz cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna a ja wczoraj myślałam ze moj powód do płaczu był błachy :) cały dzień miałam wczoraj zmarnowany przez głupi wózek , zamówilismy go 3 tyg temu , czas oczekiwania miał byc do dwóch tygodni a wczoraj i to dopiero po naszym telefonie dowiedzieliśmy sie ze to potrwa jeszcze 2 tygodnie. I tego było już za dużo , mebelki małej tez spóźnienione bedą dopiero w przyszłym tygodniu , dobrze ze kupiliśmy ten kosz bo dziecko musiałoby spać w wannie :) dzisiaj czuje sie już całkiem inaczej i tez sobie myślałam jak można płakać z takiego powodu:) Zachcianek ciazowych właśnie nie mam żadnych , przed ciaza miałam większe :)i nawet tak dramatyczne jak Martyna :) Ktg mam gdzieś od 25 tyg na każdej wizycie u gina a od 30 tyg razem z serduszkiem. Ja nadal nie jestem spakowana i tez nie mogę sie zebrać , właśnie dlatego ze to torba do SZPITALA a szpitali nienawidzę !!! Klaudynka jak przeczytałam twój post to zrezygnowałam z długiego spaceru bo faktycznie lepiej sie nie oddalac sie od domku , dobrze ze u ciebie wszystko ok :) Martynka także chętnie wkleje zdjęcie pokoiku jeśli wkoncu dojdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez czytałam ze cc w momencie rozpoczęcia akcji porodowej jest bezpieczniejsza dla maluszka . Nikola a czemu myślisz ze nie podadzą ci normalnych leków przeciwbólowych ? Tylko paracetamol ? A z tymi cesarkami to trochę wam zazdroszczę tego ze znacie termin , ja codziennie analizuje każdy ból i najmniejsze uklucie , najgorzej w nocy i dziesięć razy dziennie myśle czy to już ? Czekam na wiosne twój synus jak laleczka , no piękny !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodzianka bo dzis doktorka cos wspominala ze tylko jakies tabletki mi dadza:o no ale dowiem sie jeszcze konkretniej w srode bo bede z tlumaczem p.s ja podobnie jak ty nienawidze szpitali:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola a w jakim kraju mieszkasz jeśli można spytać? mi pierwsze ktg zrobią we wtorek, to będzie koniec 37 tygodnia, taka praktyka jest w przychodni do której chodzę lody też za mną chodzą, ale troche mnie drapie w gardle więc odpuszczam i pije w zamian mleko z czosnkiem i miodem, ostatnio jadłabym tylko słodkie pogoda się popsuła to siedzę w domu, wczoraj było tak słonecznie Niespodzianka-- ja też się zastanawiam czy to już, wsłuchuję się w organizm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niespodziana29
Anilla moje gardło lody właśnie uratowały , miałam straszna chrype i lekki ból gardła, zjadłam taki bardzo zimny sorbet i na drugi dzień byłam zdrowa :) ale jak masz jakaś gorsza infekcje to nie polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie jestem mężem monitki i mam dobre wieści wczoraj o 5.45 przyszła na świat prześliczna MILENKA 49 cm i 2320 gram . Urodziła się przez CC . Resztę już wam Monitka napisze jak wyjdzie w poniedziałek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@anilla Ja niestety mam problemy z krzyzem i "ogonkiem", przez co mam ucisk na nerw, ale na konsultacji, na ktorej bylam nawet nie wzieli tego pod uwage, jak zobaczyli, ze maly ma duza glowk, po prostu stwierdzili, ze i tak nie dam sobie rady... @lilith Nie wiem skad sie to bierze? staram sie sluchac swego ciala, jak ma cos ochote, al enie potrafie sobie wytlumaczyc ochoty na Maca, niby co tam jest wartosciwoego? :D ja wielki przeciwnik takiego zarcia, jak wzielam gryza od mojego, ktory uwielbia polubilam bezapelacyjnie! Cos w tym kurcze jest i mam juz za soba swoj caly posilek, nie tylko McFlurry. A z tymi truskawkami zrobilas mi ochote na sernik za zimno z galaretka i truskawkami, albo biszkopt przekladany kremem z truskawkami!!o tak!!!!!! jeszcze troche i beda nasze pachnace truskawki :)) @Martyna Ja tez mialam okres, gdzie moj apety sie zwiekszyl i praktycznie caly czas moglabym cos subac, wtedy ronilam sobie salatke owocowa z jogurtem greckim, taka wielka miske i jadlam ja caly dzien. @Juwelka Moj lekarz mowi podobnie, wysyla na ktg tylko jak cos jest nie tak. Ale jesli masz jakies watpliwosci, to na SORze nie moga Ci go odmowic. @katranka Wlasnie moj wraca do domu i ma mi przyniesc Twistera zielonego ;)) a tymi szpitalami to nawet nie strasz... @Szyszka McFlurry Magnum!!!!!Chyba sie zbiore przed szpitalem, musze tego sprobowac..kocham McFlurry, zawsze biore z Lionem :)) @Nikola Tak, to pierwsza cesarka, pierwszy taki zabieg/operacja powazna. Jak miesiac temu przy skreceniu kolana musieli mi zrobic punkcje, aby odciagnac krwiaka z kolana, balam sie, ze im tam zejde na pogotowiu...zawsze bylam ciekawa takich roznych rzeczy, mam kolczykow duzo i w jakis sposob lubie takie rozne eksperymenty z cialem, ale w ciazy...oj nieeee...wszystko mi sie pozmienialo i boje sie krew oddawac, wiec nie wiem jak ja dam sobie rade. Nie bede spac w niedziele z nerwow. Masz jakeis rady co do cesarki??a w UK wszystko lubia leczyc paracetamolem :D kolezanka rodzila niedawno i dostawala jakies nieznane jej leki, wiec moze cos znajda, musza cos Ci znalezc!!! Co do mojej cesarki to jeszcze nie wiem nic dokladnie, jak i kiedy, dowiem sie w poniedzialek juz na oddziale, ale tez czytalam, ze lepiej jest poczekac do akcji pordowej. Z karmieniem byloby tez na pewno latwiej. Dziewczyny zauwazylam, ze wygladam jak swinka, jestem w szoku!OD dwoch dni zaczelam puchnac, wczesniej nie mialam zadnych problemow, moj wlasnie lata i suzka pokrzywy po sklepach i aptekach @ lilith :)) mam nadzieje,ze pomoze, Moja waga tez wlasnie stoi w miejscu, od 3 miesiecy przytylam tylko 3/4 kilo :)) ale to puchniecie mnie martwi, czy taie nagle powinno mnie martwic? Moze to pogoda? wyobrazacie sobie byc w ciazy w letnie upaly?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaa mamy drugiego dzieciaczka!!!!!!!!!!!!!! Monitka SERDECZNIE GRATULUJE :))) jejku juz placze...mamy druga dzidzie z nami :))) wielkie dzieki mezu monitki, kochany jestes, ze dales nam znac. Jejku gratuluje wam strasznie kruszynki!!!!!! placze jak glupia :*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama zielona! :)
a w którym tygodniu była monitka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wiadomość :-) monitka GRATULUJĘ !! Milenka śliczne imię. Mamy drugiego maluszka po drugiej stronie brzuszka :-) mamaanita mój lekarz też jest zdania że ktg tylko jak coś się dzieje ale nie zaszkodziłoby mieć co wizytę jak dziewczyny piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny Kurde i mamy druga mamusie! Serdecznie gratuluje! Ale to teraz poleci ZACZeLO SiE! Ciekawe ktora bedzie trzecia!? Ja na lody standardowo odkad tylko pamietam co niedziele po oobiadku rowniez do Maca. Dziewczyny czy wasze maluchy tez sie tak ruszaja? Moja tak jak by glowka ruszala calkiem. a dole az boli i to nieraz tak dziwnie jakby cos bulgotalo tam w srodku podczas ruchow, czujecie tez cos takiego??? Qlbo wydaje mi sie ze nozka pod zebra wskakuje i sie tak jakby prostowala bo w dwoch miejscach ja czuje! Co do KTG to u nas mam robione co wizyte od 28 tyg. ciazy. Moja styjka krotka, miekka i boje sie ze nie dotrzymamdo wyznaczenia terminu cc.Jak mi oczywiscie pozwola tak rodzic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie wygrzebalam tabelke i monitka 1985 miala termin na 1 maja. Czyli 38 tydzien, dobrze policzylam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie właśnie po ostatnim ktg lekarz mógł zobaczyć ze mam skurcze , bo inaczej nie dało sie ich wyczuć i ze z dzidzi serduszkiem jest wszystko w porządku . Ja wcale ich nie czułam a wykres szalony , cały pokreslony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama zielona! :)
to Malutka jest.myślałam że wcześniaczek :) Ja jestem w 35/36 tc czy to bardzo źle na poród? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bede mama ja tez takie ruchzy czulam, czasami wydawalo mi sie, ze maly chce mi stopke zarzucic na zebra :) takie bulgotanie tez czulam. ale juz jakies dwa tygodnie, moze tydzien ? sa mniej intensywne, bardziej typu wyciaganie raczki, nozki. wydaje mi sie, ze brzuszek sie obniza. Jem wlasnie twistera i przepijam pokrzywka ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacje dla Monitki i jej Męża oraz Małej:):) jejku, ale by było fajnie miec juz to za sobą;] Nikola - w PL wiem ze często po cesarce dają ibuprom max czy jakas jego jeszcze silniejsza odmianę, więc przypuszczam ze może paracetamolu nie dostaniesz, ale cos z ibuprofenem... Jak sie nic złego nie dzieje z raną i nie ma rozległego szycia w środku itp to chyba morfiny nie dawają, w koncu kobiety karmią po cc:) Tez się zastanawiam jak mój maluch się tam w środku ułozył - stópki mi wypycha własnie po lewej stronie, a jest głowką na dół. I stale wypycha mi chyba dupkę nad pępkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) ja dziś byłam na wizycie mała waży prawie 3100 a jestem w prawie w 37 tyg. Miałam nadzieje że gin mi powie że jeszcze kilka dni i urodzę a ona do mnie że wg niej to pochodze jeszcze z 2 tyg.... szyjka zaczeła sie skracac i jest miekka ale to poczatkowe stadium a ja już myslałam że za chwilę bedzie poród.... Już nie mam siły chodzić :) a noce to jest jakiś jeden wielki koszmar zasypiam miedzy 1 a 2 a o 6 już nie śpie i oczywiście wstaje na siku średnio co 1,5 godziny. Mam cichą nadzieję że dziś przy badaniu cos tam poruszyła i zacznę sie rozkrecać do porodu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama zielona - ile wazy Twój maluch? Gdyby teraz się urodził będzie traktowany jak wczesniak, ale równie dobrze może ciaza być troszkę do przodu i maluch nie miec żadnych cech wczesniactwa. Raczej nie ma już niebezpieczenstwa dla dziecka w sensie ze za wczesnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama zielona! :)
nie mam pojęcia w 32 tc ważyła 2300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monitka - GRATULACJE. Jak fajnie kolejna dzidzia. No kobitki pakować te zaległe torby:) katranka - ja ma dokładnie tak samo mała wypycha mi pupę nad pępkiem a nóżki i łapki po lewej stronie. Leży główką do dołu, na prawy boczku kręgosłupem w moją prawą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monitka- serdeczne gratulacje :D :D wow kolejny dzieciaszek, super, bardzoooo sie ciesze , ahhhhhh :D Nikola- ja co prawda rodzilam sn ale sobie cos naciegnelam po porodzie i bolalo cos jak rwa i dostawalam Solpadol (oczwscie na paracetmalou) ale z kofeina bardzo mocne. ale ja mysle, ze po cc to dadza jeszcze cos mocniiejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow Monitka i tatusiu gratuluje!!! Ale newsy noooo:-) Daj znac jak dojdziesz do siebie. xx Co do lodow to tez mam smaka na nie ostatnio. Jadlam w macu pare dni temu mcflurry z marsem, ale byl taki sobie. W kfc za to jakiegos mrozonego truskawkowego z polewa. Mniaaaaam. Dzis juz wciagnelam jakiegos z kawalkami ciasteczek i jabluszka dolozylam pokrojone truskawki i polalam serkiem waniliowym. Ojejku cudo :-) xx Co do ulozenia malej to nozki ma po prawej stronie zeber a lapki czuje w dole. Dzis caly dzien bola mnie plecy. Masakra. :-\ Milego piatkowego wieczoru dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monitka- gratuluje. Ciekawe która jeszcze w kwietniu się rozpakuje? Spacerki uskuteczniam też króciutkie, bo powrót jest sapiący:) A lody też wciągam:P Spokojnego weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×