Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Zapomniałam sie pochwalić - wczoraj spakowalam torbę , nareszcie !! A teraz walczę z 15sto metrowa firanka , koszmar :) Miłego dnia dziewczynki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na szczęscie Filipek sie rusza bo już bym gnała do szpitala. A czytałam ze to może odejsc nawet dwa tyg przed porodem. Mnie w pewnym momencie zrobiło sie mokro jak przed okresem więc kierunek toaleta i spojrzenie na wkładke i taki śluz jak białko jaja plus odrobnka krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jopka to twoja mlodsza,moja ma 5 i 4 miesiace i nadal spac sama nie chce a u siebie w sypialni to juz w ogole moja sasiadka ma taki sam uklad mieszkania jak nasz i jej corka rok starsza od mojej tez nie chce spac u siebie w sypialni bo mowi ze tam czarownica jest heh wiec te sypialnie chyba jakies trefne sa;p path no to calkiem mozliwe ze niedlugo sie zacznie:) mi jak czop odchodzil to mialam tak samo garaleta tylko ze brazowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**path5-ja jak mialam wizyte 3tyg temu to gin mi powiedziala ze czop zaczal mi odchodzic i szyjke mialam tak krotka ze zalozyla mi pessar,a jeszcze nic nie zapowiada sie na porod;) **Moniaa89-jestesmy rocznikowo tak samo?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie lekarz kazał wczoraj odstawić no spe i niech sie dzieje wola nieba:) a szyjka była długa i nic nie zapowiadało ze czop tak szybko odejdzie... mam mieć ostatnie USG w piątek. Ciekawe ile mały ma i ile waży. No i ciekawe czy doczekam tego USG pozdrawiam i ide robić naleśniki z serem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas miał byc Krzysio, jakos tak wyszło że to jedyne imię, które sie nikomu głupio nie kojarzyło albo nie było w rodzinie... ale rodzina miauczy ze eeeeee krzysztooooof?????;) Jak nic nie wymyslimy to tak zostanie, póki co uwazam że imię nadamy jak już dzieciaka zobaczymy - powinno byc prościej;] Za to dla dziewczynki mielismy juz dawno upatrzone, że będzie Blanka, nie wiem skąd - tak mi się zakodowało i już;) więc kolejny dzidzius, jak uda się w dziewczynkę wycelować, będzie miał imię od razu:) Szykuję się powoli na wizyte u lekarza, dzisiaj wymaz dodatkowo no i ustalamy co i jak z porodem - chociaz poki co objawów przepowiadających zero, wskazań do cesarki też - ewentualnie konflikt sero, ale teraz zdaje się raczej lekami rozwiązują sprawdę w razie "w":) Ja niestety zdaję sobie sprawę, że większosć moich kg ciązowych to sa bułeczki, ktore w pierwszych 5 miesiącach pochłaniałam - bo tylko one były neutralne smakowo;)także z 10kg jak nic bede miala do zrzucania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) Zaczynamy 39 tydzień. Co do imienia to mam 4 opcje, ale ostatecznie chyba wybiorę jak zobaczę malutką. Zabrałam się ambitnie za pranie wózka, ale dałam radę tylko połowę(nie dość, że dużo elementów to ktoś wymyślił metkę żeby prać wyłącznie ręcznie:P) Reszta na popołudnie albo na jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane Ja po wczorajszej wizycie ;) Cesaraka zaplanowana :) 7 maja czyli dokladnie za 2 tyg. o tej porze bede trzymac moja dziewczynke w ramionach :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katranka, ja mam termin na najbliższy weekend (chociaż nie zapowiada się, że urodzę...) i też będzie Blanka. W kolejnej ciąży życzę Ci córki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten piękny słoneczny dzień :) Dziś kończe 37 tyg - 14kg na plusie, a w brzuchu 106cm. Jutro wizyta - mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok. Trochę sie boje jak tam moja szyjka - bo ostatnio dość znacznie się skróciła. Herbaty laktacyjnej nawet nie kupiłam. Za to wczoraj wypiłam pierwszą herbatę pokrzywową. Ile można jej wypić w ciągu dnia w naszym stanie? Nastawiłam elementy z nosidełka, gondoli i torbę do prania. Szczerze mówiąc nie zwracałam uwagi na metki. Nastawiłam na 30 stopni. Wczesniej prałam środek gondoli i wszystko było ok, wiec mam nadzieję, że tym razem też tak bedzie. Chyba tylko rozwiesze w pokoju nie na podwórku, żeby kolory nie wybladły, ale materiał jest wytrzymały gruby i wydaje sie porządny- przekonam się po praniu... x anilla - u nas jak narazie Szymon, ale jak go zobacze to zdecyduje czy zostaje Szymek czy nie... x Wypisałam imiona które wybrałyśmy dla naszych dzieciaków: Zuzia, Karolinka, Hania, Ines Tymek, Jaś, Kubuś, Tomuś, Filip Ryszard, Szymek, Krzyś x katranka - ja mam szwagra Krzysztofa i bardzo fajny jest. U mnie w - rodzinie podobnie. "Szymon??? No co ty? Znam takiego Szymona takie masło nie chłopak... Zastanów się jeszcze" - tak moja siostra gada. Inni znowu nic tylko, zeby Franek był po pradziadku. Bo mój brat dał synkowi (ma 4 msc) Antoś po drugim pradziadku. A ja mówię, że jak sobie np. ciocia urodzi to sobie ciocia da Franek, a ja swojemu dziecku dam tak ja będę z mężem chciała :) Dlatego też stwierdziłam, ze jak go zobacze do będę wiedziała, czy Szymek czy nie - przynajmniej mam taką nadzieję :) x jopka - ja też nie wstaje w nocy do łazienki :) i nawet po przebudzeniu nie musze od razu iść. Za to niestety zaczynają mnie "boleć" zęby. Tzn są jakieś wrażliwsze i chyba w kiepskiej formie. Myślę, że to z powodu wymiotów na początku ciąży + to, że ja im w ogóle nie dostarczam wapnia i białka. Nie pijam mleka, maślanek, kefirów, nie jem białych serów, jajka tez jakoś rzadko. Nie dlatego, że nie lubię, po prostu jakoś nie mam na nie ochoty w ogóle. x dziewczyny cesarkowe z zapanowanym terminem - troche Wam zazdroszcze, ze znacie termin i możecie się nastawić na konkretny dzień. A ja jak ta "tykająca bomba" niby termin na 14 maja z OM, a z usg od długiego czasu na 7 maja, ale kiedy nadejdzie TA chwila - niewiadomo.... x Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina ja sie mniej denerwowalam jak wlasnie bylam taka bąbom;) nie znasz dnia ani godziny,dokladnie nie wiesz co cie czeka a tutaj musisz sie psychicznie nastawiac ze tak czy siak będą cie ciąć;) wiec są plusy i minusy;) xxx a powiedzcie macie zamiar reanimować swoj biust po karmieniu? Bo ja sobie na ebay zamowilam serum belinda czytalam opinie i ma bardzo dobre wiec kupilam odrazu serum przeciw wiotczeniu skóry i rozstepom i drugi modelujący i podnoszący,i zapach ma obłędny jak dla mnie:) zobaczymy czy skuteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczęta:) wszystkie imiona mi się podobają i strasznie Wam zazdroszczę - my nadal nie mamy wybranego III powoli zaczynam wierzyć, że mój organizm przygotowuje się do porodu, a już myślałam, że się będę turlać w nieskończoność:D doświadczam samooczyszczania się organizmu i bólu przypominającego miesiączkowy - w moim przypadku tępe bóle krzyżowe, promieniujące do nóg, połączone z bólem i napięciem brzucha w nocy mnie to cholerstwo obudziło, i dzisiaj około południa powróciło a poza tym bez zmian biorę lecha free i uciekam na balkon III Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof ma na imie moj brat :) A Szymon to jego synek , ma 3,5 roku i jest niesamowity i nie mówię tego jako ciocia :) jak tylko o nim pomyśle to mam uśmiech na twarzy , jest taki kochany i wesoły ze moja bratowa musiała sie bardzo postarać żeby zrobić mu zdjęcie jak płacze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia ale ci zazdroszczę:) ja spakowalam torbę i nic ... Ale jutro mam wizytę i wszystkiego sie dowiem , mam nadzieje ze to długo nie potrwa bo coraz gorzej ze mną , zrobiłam sie bardzo nerwowa i po prostu szkoda mi mojego męża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocilam po wizycie i wlasciwie nic sie nie zmienilo. Gin stwierdzil ze jednak nie bedzie robic burzy w nocniku i nie bedzie wydzwaniac do innych szpitali bo nic niepokojacego sie nie dzieje. Tak wiec moj termin realnego porodu to 6.05. Ladna data:) Bede mama prawie taka sama jak u ciebie. Gin nie zapisal mnie na nastepna wizyte...zero juz, ani jednej, zostalo 13 dni. Dziwnie tak...W rekompensate zajechalam do pepco i nakupilam mnostwo rzeczy dla calej rodzinki. M koszulke, mlodej nowe zabawki do piaskownicy i ukochana koparke, a dla siebie wyciete turkusowe trampki za 25zl (idealne na moje spuchniete nogi), szaliczek turkusowy letni i mala torebke zeby juz nie targac tej mega ogromnej, gdzie nawet fortepian by sie zmiescil. Odrobine mi lepiej, choc tak bardzo juz bym chciala przyspieszyc czas. x Nikola2008 ja z tych wyrodnych matek co baaardzo cenia sobie swoj sen i juz od dawien dawna cora wie z mamy twarda sztuka i trzeba robic co karze. Predzej moj M pozwoli jej spac u nas w lozku niz ja. Taka to mam corunie tatunia. Ale jak przespi noc u nas, a potem nastepna u siebie, to zawsze rano sie chwali ze spala sama i ona juz "duza jest". A co do biustu to mi sie po karmieniu jakby sam doprowadzil do pozadku. Poczatkowo takie flaczki, ale z czasem jakby sie uzupelnil tluszczykiem i wrocil do normy. I wcale nie dlatego ze przytylam, po prostu sam z siebie, skora sie zregenerowala. x Dzis dotarlo do mnie ze wlasciwie to lato za pasem a ja nic a nic nie mam do ubrania po ciazy. Rozmiar bedzie taki lipny ze pewnie trzeba bedzie sie wybrac jeszcze raz do pepco i cos taniego pokupowac. Tuniki juz tam wisza, ale nie miala weny wbijac sie w nie z tym wielkim brzuchem. x Paulina kupo sobie Vitrum Calcium 1250. Mi gin to polecil jak zaczelo mi sie miesiac temu rozchodzic spojenie lonowe. Biore codziennie po jednej tabletce i bol opanowany znacznie. A wapno tez sie przyda po porodzie bo z mlekiem bardzo duzo sie go oddaje dziecku w trakcie karmienia. x Ja chyba 5.05 nie bede spac wcale i pojade na cc jak zombi. Poprzednim razem to takie mnie mysli naszly w polowie operacji ze zaczelam panikowac...czy ja wyjde z tego, a co bedzie jak teraz cos pojdzie nie tak...oby tylko dziecko przezylo...wrrr straszne mysli. I wielka ulga jak uslyszalam placz dziecka i potok lez. Dobrze ze 6.05 to poniedzialek to cora zostanie na przedluzonym weekendzie u babci na noc, a my spokojne pojedziemy na 7 do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to coraz wiecej juz mamy zaplanowanych maluchow:-) Posypie sie jak grad z nieba. Superowo. Ja chyba bym tak wolala, wiem ze ide rachu ciachu i dzidzi ze mna. xx Tez bardzo dlugo miala byc u nas Blanka, ale maz nie do konca byl przekonany. Bardzo mi sie podoba. A dla synka mial byc Oliwier. xx Ja mam dzis caly czas spinajacy sie brzuch i klucia w pipce :-\ xx Kamelia majowa jejku ale narobilas ochoty na psiffffko :-) Path normalnie ide pichcic nalesniki!! :-) xx Nikola tez myslalam o jakis ulepszaczach na piersi, ale zostawie to raczej na za pare tyg ;-) xx Zauwazylam u siebie od paru dni... mdlosci. Chyba troche sie spoznily, o pare miesiecy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam popołudniowo :-) po wczorajszej depresji spowodowanej wagą, zaczęłam naprawdę wierzyć, że to woda tyle waży - moje stopy wyglądają jak w zaawansowanej cukrzycy. Do tego po wczorajszej przejażdzce tramwajem (a właściwie po spacerze w poszukiwaniu bankomatu i kiosku z biletami) kolana i kostki rozbolały mnie tak, jakbym bez przygotowania przejechała ze 100km na rowerze - ból normalnie reumatyczno-mięśniowy, już nie pamiętam, kiedy ostatnio tak się czułam. W wymiarach nie urosłam jakoś b. dużo (poza cycami, te mam jak z warszawy do szczecina ;-)) no i dziś postanowiłam poszukać pozytywnych aspektów ciąży (tzn. przypadłości, które mnie nie dopadły i co było fajnego): * skórę mam w całkiem dobrej kondycji, pewnie dlatego, że nigdy wcześniej w życiu nigdy nie wtarłam w siebie tylu kremów. * jestem brunetką o sztywnym owłosieniu, a teraz w ciąży to poza brzuchem, który pokrył się mchem, to bardzo zelżały mi włosy na przedramionach, tzw. wąsik, nawet włoski na palcach czy denerwujące mnie wcześniej pojedyncze włoski wokół brodawek sutkowych a na nogach też rosną znacznie rzadsze, słabsze i wolniej odrastają. Nawet mój M zauważył przy goleniu mojego bikini trymerem, że są znacznie delikatniejsze i co ciekawe te woskowane przestały wrastać. * do 26-27tc byłam mega aktywna fizycznie i sobie nawet na nartach pojeździłam przecież ;-) Więc w sumie nie było tak źle :-D xx dziś w południe mojemu koledze z pracy urodził się syn, malutki 1970g, a z jego żoną miałyśmy prawie identyczne terminy, ale dostał w sumie 10pkt. więc chyba po prostu zdrowy wcześniaczek. xx u nas będzie Adam Waldemar - jedynie Adam był do zaakceptowania dla mojego M (do całej reszty wymyślał durne wierszyki :-P) a Waldemar po obu naszych ojcach (zresztą zgodnie z tradycją, my też oboje mamy drugie imiona po naszych dziadkach/babciach). xx Kamelia - myślisz, że Lech free jest dozwolony i nic nie będzie? W sumie aktualnie nie mam ochoty na piwo, ale może warto kupić sobie awaryjnie, zeby było jak mnie najdzie ochota. xx ja mam praktycznie od początku ciąży ciąg na nabiał - twaróg jadłam tonami, z tym że w 2gim trymestrze twaróg z rana powodował u mnie wymioty i przerzuciłam się na twarożki wiejskie granulowane. Teraz znów zajadam się twarogiem i kefirem xx A zatem która następna w kolejce? Mamanita od wczoraj w szpitalu i mieli jej już nie wypuszczać, ale poza nią to chyba Nikola? No i Szyszka czeka jak na szpilkach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do piersi, to ja mam tylko kupiony linoderm do brodawek, a tak to będę stosować raz na tydzień czy dwa maskę do biustu z zielonej glinki - do tej pory stosowałam ją zawsze po lecie, to może będzie wspierać mnie i teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith mnie nachodza podobne refleksje , analizuje cały przebieg ciazy i widząc jak pomyślnie to wszystko przeszłam , bez żadnych dolegliwości , bóli , nie miałam nawet zgagi to nawet nie będąc osoba zabobonna i przesadna tak wymyśliłam ze po tak przyjemniej i lekkiej ciazy mogę mieć bardzo ciężki poród :) ja chyba lubie sie zadreczac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna89, myślę ze tak samo rocznikowo, ja jestem z maja 1989...:) *ja też zaczynam się bać porodu, mam wrażenie że jestem tam na dole za ciasna by móc przecisnąć dzidzie...:( czuję że będzie bolalo jak cholera...:( z dostępnych u nas środków znieczulających jest tylko wanna, gaz rozweselający.... nie wiem czy to coś da... *też czuję ból jak na okres i oprócz tego kłucia w środku, jakbym się rozszerzała od środka, skurczy przepowiadających przez cały dzień to mam conajmniej z 12, za tydzień wizyta, mam nadzieję że powie że już jestem prawie gotowa do porodu...:), moja siostra która jest niesamowitą panikarą, jak tylko ją zszyli to zadzwoniła do mnie i powiedziała, że było SPOKO:), także bądźmy kobietki dobrej myśli:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie dziś obudziły właśnie takie bóle jak u kamelii majowej. Najpierw czułam, że macica się stawia, a za chwilę doszło do tego mega ciągnięcie jak parę godzin przed krwawieniem czyli po jajnikach, po podbrzuszu, do tego zaczęło mnie boleć podwozie jakby mnie ktoś kopnął w krocze, później gdzieś tam po plecach.. i tak cały czas do południa. Jak zwlekłam się po południu z łóżka to w toalecie zauważyłam bardzo dużą ilość śluzu, jak białko jaja kurzego ale na razie bez krwi, nie było nawet niteczek ale może czop odejdzie już na dniach? Oby nie bo nam się z autem coś dzieje, Małżonowi dziś padł akumulator, będzie trzeba podładować ale ogólnie to przydałoby się nowy kupić, dodatkowo auto zaczęło "rzygać" olejem nie wiadomo czy to brak uszczelki czy gdzieś dziurka się zrobiła, to jeszcze zaczął piszczeć przy ruszaniu, więc możliwe, że gdzieś na pasek klinowy skapnęło, i dymi jak cholera z wydechu..super bo auto kupione miesiąc temu i nic się nie działo, było sprawdzane i było wsio OK, a teraz przed porodem takie jaja.. :( xxx Specjalnie zamówiłam wózek bo gościu mówił,że będzie trzeba pewnie poczekać parę dni, a tutaj dzwoni, że będzie jutro.. Ehh i cholera będzie stać i gracić :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola - tak jak mówisz wszystko ma swoje plusy i minusy. Najważniejsze, żeby dzieciaczki były zdrowe :) x Niespodzianka - poprawiłaś mi humor tym bratankiem :) Ja osobiście nie znam dobrze żadnego chłopca o takim imieniu. x jopka - dzięki za inf. Jutro mam wizytę to zapytam jeszcze mojego gin, ale czytałam o tym preparacie i zachęciłaś mnie do kupna :) x Monia89 i Martyna89 - ja też jestem z 1989 z marca :) x Każda z nas z swoje "paranoje" odnośnie porodu :) Dobrze, że mamy to forum i siebie na wzajem - razem to zawsze raźniej! Jak to mówią "w kupie siła" :D tego się trzymajmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak bedziecie wygladac
Wspolczuje rodzic bez znieczolenia. Bedziecie tynk ze ścian obgryzać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak bedziecie wygladac
Oby was porozrywało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny:)czytam,ale zle mi sie pisz z tel.wczoraj. mialam probe oct. Lozysko mam wydolne, wiec na razie tnac mnie nie chca. Mimo 36 tyg objaey okoloporodowe,ktg wylapuje skurcze. Brzuszek pobolewa. Wic mam czekac na akcje, wtedy ciecie lub jesli cos bedzie nie tak...do porodu juz mnie nie wypiuzcza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imiona macie beznadziejne
Jak można dać dziecku na imie tymon? Bedzie pośmiewiskiem wyzywanym od tymianków, tymoteusze, tadeusze i inne archaicxne dziadostwa :D to samo ryszard albo waldemar, krzysiu czy hanka.....boze Jasiu, kubus (mowie tak na penisa męża :D), tomasz - hahahaaaaa!!!! INES - jak pseudonim dla PROSTYTUTKI :) Filip z konopii ;) Dlaczego uparlyscie sie zeby skrzywdzic dziecko na cale zycie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imiona macie beznadziejne
Jak można dać dziecku na imie tymon? Bedzie pośmiewiskiem wyzywanym od tymianków, tymoteusze, tadeusze i inne archaicxne dziadostwa :D to samo ryszard albo waldemar, krzysiu czy hanka.....boze Jasiu, kubus (mowie tak na penisa męża :D), tomasz - hahahaaaaa!!!! INES - jak pseudonim dla PROSTYTUTKI :) Filip z konopii ;) Dlaczego uparlyscie sie zeby skrzywdzic dziecko na cale zycie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klauddynka calkiem mozliwe ze juz czop zaczol ci odchodzic, nie koniecznie musi byc podbarwiony xxxx mamanita niedawno sie wlasnie zastanawialam jak tam sie trzymasz:) najgorsze to to czekanie:o bedzie dobrze to juz nie dlugo;) xxxx kazda z nas ma jakies obawy to normalne:) dla jednych wizyta u dentysty gorsza dla innych na odwrót:) kwestia wytrzymalosci organizmu;) kazda przechodzi to inaczej trzeba myslec pozytywnie bo badz co badz nikt za na nie urodzi:p choc nie powiem ze chetnie bym sie z moim zamienila:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×