Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Firankaa

Starania czas rozpocząć - sierpień / wrzesień 2012

Polecane posty

Blue a ten porod drugi tak ci sie wydluzyl z powodu znieczulenia? Bo kolezanka tez miala znieczulenie i przez to sie lekko wszysto wydluzylo ,dlatego wole bez. Nie chcialabym rodzic tyle godz. Oj nie :p chociaz nigdy nie mozna byc pewnym drugiego ze bedzie podobny do pierwszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmm no moje byly tlusciutke ale krociutkie:) 52cm oboje i w okolicach 3800 (jedno ciut wiecej drugie ciut mniej) mysle ze wszystko zalezy po pierwsze od poloznej - polozna z praktyka widzi na ile miekka jest szyjka, jak sie otwiera, widzi czy kobieta dobrze prze - bo to tez ma znaczenie - odpowiednia wspolpraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrzesniowa - nie:) pierwsze skurcze poczulam ok 13 w poludnie.. o 19 mialam juz co 2 minuty i pojechalam do szpitala gdzie powiedziano mi 0 rozwarcia i chciano odeslac do domu gdzie ja to tupnelam noga i powiedzialam e-e zostalam w szpitalu na cala noc..bez znieczulenia dalam rade wytrzymac do godziny 10.. gdzie mialam 7 cm.. wtedy juz po prostu chodzilam po scianach i blagalam o znieczulenie dostalam epirudal i o 13 synek juz byl na swiecie to byly totalnie dwa rozne porody przy pierwszym wszystko sie zaczelo odejsciem wod.. a tutaj wody odeszly po ok 18h warto wytrzymac bez znieczulenia jak dlugo sie moze.. jak widzicie nawet pierwsze dziecko da rade:) natomiast po 20 godzinach skurczy ja juz odjezdzalam z bolu.. wtedy wlasnie sobie czlowiek mowi nigd wiecej dzieci! i jak widzicie.. wcale to nie dziala :D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielona trzydziestka :D bardziej mi chodzilo kiedy - jesli chodzi o kalendarz:) wiesz tak na prawde - moglas zajsc a moglas nie zajsc:) mi pierwszy pozytywny test wyszedl dopiero 3 tygodnie po przytulaniu a drugi - 10 dni po przytulaniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje przed terminem 3600 czyli normalna waga, parcie tez bylo takie jakie byc powinno bo pozniej chwalily za szybki.porod tylko wiadomo czemu byl szybki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jak mialam juz mega bolesne skurcze to w duchu mowilam sobie nigdy wiecej dzieci :) kurcze to chyba taka specyfika kobiet hehe ;) najgorzej jak lezalam pod ktg i skurcze dochodzily do.100% to myslalam ze umre . Ja tez tak mialam jak ty ze bolalo juz mocno a rozwarcia prawie wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybko sie zapomina nie?:D ;) to jest ogromny bol - ale jest uwienczony niesamowitym cudem - narodzinami dziecka no i wiadomo, ze bol sie skonczy i wieczny nie bedzie kiedys to dziecko sie musi przeciez urodzic hehe:D ale nie straszmy tutaj innych dziewczyn :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielona test poakze ciaze dopiero po zagniezdzeniu wiec powinnas odczekac od owulacji min. 10dni. Jesli chcesz robic test wczesniej to polecam o czulosci 10 mi pokazal ciaze 4 dni przed terminem @ popoludniu. Druga sprawa to kiedy powinnas sie spodziewac okresu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona trzydziestka
to nie pozostaje mi nic innego tylko odliczać kolejne dni (dziś mija dopiero 10 dzień od tej domniemanej owulacji). Dziękuję Blue za odpowiedzi.Trzymam za Was wszystkie starające kciuki i liczę na to samo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona trzydziestka
o Wrześniowa - dzięki. @ poluteinowa powinna być 8.11. Wiem - w gorącej wodzie jestem kąpana - ale się strasznie podnieciłam że w ogóle coś mnie boli i że testy wychodzą pozytywnie (zakładałam, że ja to w ogóle się nie nadaję do niczego i o żadnym jajeczkowaniu nie może być mowy). Muszę czymś się zająć w tym odliczaniu dni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nigdy nie wiem kiedy mam dostac okres, mam bardzo nieregularny czasm co 35 czasem co 50 dni ;) ostatnio po antybiotykach spoznil mi sie 3 tygodnie ;) takze ja sie zdaje na zywiol :P Zielona - trzymam mocno kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona trzydziestka
Dzięki wielkie. A propos straszenia to w ogóle sam poród na razie niewyobrażalny jest (wielki szacun dla mam, które maja to za sobą). W ogóle jak się zagłębiłam w temat to wyszło na to, że taka przyszła mam to się bez przerwy boi - najpierw czy zaskoczy, potem czy ciąża przebiega właściwie, potem porodu, a potem czy da radę wychować... Dziewczyny myślę, że gdyby nie natura i gospodarka hormonalna to żadna z nas by tak do tego nie dążyła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielona plusem pierwszego porodu bylo to ze nie wiedzialam czego sie spodziewac jak to boli szlam wyluzowana. Mogli ze mna robic co chcieli ja w takim szoku bylam :p a teraz jestem swiadoma wszystkiego i to jest jak dla mnie nieco gorsze ale na pewno lepsze pod wzgledem rozumienia swojego ciala umiem juz odroznic skurcze prawdziwe od przepowiadajacych wiem jak sie czuje parcie itp. Wszystko ma swoje plusy i minusy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona trzydziestka
To wszystko póki co wydaję się jakąś magią. Niby najnaturalniejsza sprawa pod słońcem, a jak się zastanowić ile składowych musi zaistnieć żeby sprowadzić życie to, aż nie do wiary że tylu ludziom się udaje :) Te wszystkie reguły nawet dotyczące samego porodu też są płynne. Mam nadzieję, że kiedyś się to stanie i moim udziałem (choć dopingująca rodzinka chyba powoli przestaje we mnie wierzyć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra kobietki:) do uslyszenia w poniedzialek :) ja na dzisiaj juz koncze prace wlasnie.. lece pod koniec listopada do Pl do dentysty, bo mi tutaj pomoc nikt nie moze grrrr... i w sumie tak do mnie dotarlo ze moglabym juz byc w ciazy a zdjec niby nie wolno robic.. wiec wlasnie umowilam sie na wizyte i nich mi dzisiaj zrobia panoramiczne zdjecie to bede miala chociaz to odchaczone no, trzymajcie sie i trzymam za was kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiae
Witam ja jestem po dwóch porodach pierwszy mialam prawie 18 lat temu i to byl koszmar nie mogłam sie długo przekonac do drugiego dziecka , teraz rodziąłm 3 lata temu i to było zupełnie inne przezycie wiec to prawda ze kazdy poród inny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziwczynki :))) oj ciężko was będzie nadrobić :) U mnie bez zmian większych :D Poza tym, ze na teście już gruuuuba kreska wychodzi ;P Zastanawiam się kiedy się wybrać na USG... i do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrześniowa biorąc pod uwagę termin mojej opóźnionej owulacji to mmoże jeszcze nic nie wyjśc.. teoretycznie wg dnia ostatniej @ jestem w szóstym tyg (5 tydz i 2 dni bodajże). Co do choroby... dzwoniłam do endo- kazała nie panikować, w poniedziałek zrobić TSH i zadzwonić i powie ile i czego mam brać. Pod względem "ginekologicznym" czuję się wyśmienicie ;P więc tak bez powodu nie wiem czy lecieć jak na złamanie karku jeśli ma nic nie zobaczyć :/ sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! Mama 6l mówiłam Ci,ze to fasolinka :) Wrzesniowa jak tam corunia? Mój lobuziak szaleje niemiłosiernie,nie daje chwili wytchnienia,oczywiście drzemkę ucina sobie u niani ;) zielona kazda ciąża,każdy poród są inne. Ja przy pierwszym dzieciatku myślałam,ze w ciążę zachodzi się na życzenie i tak byli,a teraz wymyślam sobie milion powodow,dla których miałabym mieć problem z zajściem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,czy ktoras z Was miała tak,ze testy owi cały czas po okresie pokazywały dwie kreski? W zeszłym cyklu pojawiła mi się druga jaśniejsza w 16 i 17 dc,a w 18 były juz dwie ciemne,dwa cykle temu tak samo. Teraz testuje od 11dc i ciągle są dwie kreski,z tym ze jedna jaśniejsza. Testuje od 11dnia,bo biorę castagnus od tego cyklu i nie chce przegapić owulki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mila moja momentami jest tak nieznośna, że brak słów. Teraz siedzi cicho na szczęście. Dzisiaj z rana dla odmiany postanowiła, że przydam się jako ścierka :D piła herbatę i nie miała w co buzi wytrzeć to brała kawałek mojej bluzy i sobie buzię wycierała i tak 2 razy :D albo wczoraj jak nikt nie patrzył jadła obiad widelcem i co jakiś czas nurkowała całą twarzą w talerzu :D co te dzieci nie wymyślą, ale to robiła również jak była malutka. Z dnia na dzień pokazuje coraz nowsze głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to byłaś dużo później niż ja jestem... bo ja jestem 5tydz i 2 dni a do tego jeszcze ta przesunięta owulacja... jak mi TSH wyjdzie w dolnej granicy normy to się z ginem wstrzymam... jak poniżej to pójdę. Myślę, ze to będzie rozsądne... żadnych bóli póki co nie mam, żadnych plamień, tylko piersi bolą :D ale to norma akurat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym tak szybko nie poszła do gina :P planowałam gdzieś w 7tyg. ale, że przyszły plamienia to wyjścia nie miałam. Brzuch mnie nie boli, piersi rosną, zgaga i mdłości nadal są, a mimo to codziennie lecę do lustra zobaczyć czy brzuch mi urósł :D mam z głową nieźle. Nie wiem po czym poznać, że z maluchem jest ok. Ta kosmówka to mi żyć nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lecę z netu tylko jeszcze się zapytam, Mama6l a jak u Ciebie ze śluzem? bo u mnie to taką bidą wieje, że szok :D miłego wieczoru dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, ja tylko na moment, nadrobię lekturę później. Milka - to naturalne, że wychodzą Ci cały czas dwie kreski, czytałaś instrukcję obsługi testów owulacyjnych? Bo to nie to samo co testy ciążowe :D. Test jest pozytywny wtedy, kiedy dwie kreski są takiego samego koloru bądź testowa jest ciemniejsza od kontrolnej. Z czego to wynika? Z tego, że testy wykrywają stężenie hormonu LH, który jest cały czas obecny w naszym organizmie, tylko przed owulacją-w trakcie owulacji-tuż po owulacji jego stężenie jest bardzo wysokie, do tego stopnia że kreski zabarwiają się na jednakowy kolor. Także jak po raz pierwszy wyjdą Ci dwie takie same krechy należy liczyć, że w ciągu 48-72h nastąpi owulacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×