Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gunia113

Czerwiec 2013:):)

Polecane posty

Karmelek, zaczernij sobie nicka. Ja jutro zaczynam 15 tydzień. Nie jest to moja pierwsza ciąża,ale mam nadzieję, że pierwsza kóra zakończy się pozytywnie. Mi Konrad się kojarzy z takim lekkoduchem i bawidamkiem. Znam 3 i wszyscy mają podobne charaktery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) moja ciaza ma 13tyg i 2 dni :) czyli jestem w 14tyg. Mnie podoba sie LEon MAksymilian i Oskar, ale raczej zostaniemy przy Oskarze. a dla dziewczynki Emilia, Amelia, Alicja :) NA 60% bedzie chlopak (takie moje przeczucie) wiec sie nastawiam na Oskara a imiona wybieracie od tak bo sie Wam podobaja czy ze wzgledu na jakiegos przodka czy cos w tym rodzaju? czym smarujecie brzuchy? bo ja uzywam balsamu PALMERS (przepieknie pachnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego najlepszego w nowym roku :) Ja dziś miałam ostatnią przymiarkę sukni ślubnej i wizytę u lekarza. Termin usg połówkowego na 21.01 bo w tej przychodni przyszpitalnej niestety trzeba poczekać :( O imionach jeszcze zupełnie nie myśleliśmy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem dzisiaj w 16 tc +5 dni. My wybraliśmy imię Isabella - nad pisownią jeszcze dyskutujemy :) Ja zaczęłam się smarować kremem Pharmaceris Foliacti. Ale w poprzedniej ciąży smarowałam Gerberem i nie miałam żadnych rozstępów. Ale do końca nie wiem czy te kremy działają, bo jedne nie smarują nic i nie nie mają rozstępów a inne smarują od 1 tc i je porozrywa aż po pachy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież Ty Andzik
jesteś w 15 tygodniu, dokładnie masz 14 tygodni i 2 dni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem w 18 tygodniu i 1 dniu co do imienia konrad mnie tez sie podoba no ale u nas juz zostalo ustalone ze bedzie blazej ja niczym nie smaruje w pierwwszej ciazy tez nie smarowalam i rozstepy mialam tylko na tylku tzn tu wysoko na udach pod posladkami a tak pozatym to nigdzie zobaczymy co bedzie teraz a napiersiach to mega zyly mialam widczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha ja mam juz 3-letniego synka Alberta :) a rozstepy to wyszly mi dopiero p ciazy i to prawie niewidoczne za to moja kolezanka miala nawet na piersiach i przyznam ze nigdy nie widzialam takich rozstepow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelek20
ja jestem dokladnie w 18 tyg i 2 dni:) cos czuje ze wyladuje z Was pierwsza na porodowce hihi;p a boicie sie porodu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmelek20
ja smaruje brzuch tylko oliwka dla dzieci;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karmelek tak zaciemnilas sie hih a co do porodu to ja lepiej nie bede opowiadac o swoim bo nie chce straszyc dziewczyn ktore po praz pierwszy beda rodzic powiem tylko tyle ze byl masakrycznie koszmarny i strasznie sie boje aby drugi taki nie byl bo na pewno go juz nie przezyje .............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez juz jestem mamusia :) mam 2 letnia corcie:) Mi sie Konrad nie podoba ... Kondziu .... Błażej super, Gabrysia super . Tak naprawdę to i tak każda z nas takie imię jak jej i partnerowi sie bedzie podobało :) wg mnie najgorsze są te wszystkie brajany, kewiny, jesiki , ale rozumiem ze komuś może sie podobać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmelek ja również jestem w pierwszej ciąży;) wczoraj miałam wizytę u lekarza ale oprócz tego że jest wszystko w porządku nic się nie dowiedziałam bo usg będę miała dopiero 30 stycznia...no cóż trzeba czekać, ale za to jest większa szansa że dowiem się czy synek czy córcia;) Ja we wtorek zaczęłam 18 tydzień ciąży już niedługo półmetek;) Co do kremów to ja nie smaruje się niczym i pierwszy raz słyszę o tym ani moja siostra ani bratowa się nie smarowały kremami. Jakby któraś z Was mogła coś polecić to może spróbuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wandzia ja tez zaczelam we wtorek 18 tydzien a kilka dni wczesniej dowiedzialam sie ze bedzie drugi synek ale w drugiej ciazy widac to ponoc wczesniej tak samo jest z ruchami ze czuje sie je wczesniej ja w pierwszej czulam dopiero okolo 20 tygodnia a teraz duzo wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Mnie lekarz już na pierwszym badaniu genetycznym w 12 tc powiedział, że na 80% będzie córcia :) W zeszłym tygodniu był już pewny na 95%. Tak się za każdym razem dzidzia ułożyła, że było widać. Ale nie u wszystkich tak jest. Ja od niedawna czuję ruchy, tak od jakiś max. 2 tyg, ale w poprzedniej ciąży takie wyraźnie czułam koło 20 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mussa, właśnie czytam datę urodzin twojego Albercika :) data urodzin mojego synka to: (20)07.08.09 o godz. 12:34 - ciężko zapomnieć taką datę i godzinę :) hihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko u mnie jest kwestia tego że w trakcie ciąży będę miała tylko 3 razy robione usg i to drugie wypada dopiero w 22 tygodniu. Dlatego nie wiem jeszcze jaka jest płeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wandzia - chodzisz na NFZ? Ja w ciąży wolę chodzić prv i jestem z mojego gina bardzo zadowolona. Wiem, że w przychodni są dobrzy ale i też gorsi lekarze, ale i badań podczas ciąży (też USG) jest mniej. Jestem niecierpliwa i wybrałam lekarza, który przy każdej wizycie robi mi USG. Jestem przez to spokojniejsza bo "na bieżąco" widzę maluszka i słyszę serduszko. Będąc w 11tc poszłam do mojej "przychodniowej" ginki na badanie to po badaniu stwierdziła, że nie jestem w ciąży tylko mam mięśniaki! Ach, szkoda gadać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak chodzę na nfz ale mam dobrego lekarza;) Poza tym z tego co słyszałam to nawet jak się chodzi u nas prywatnie to opieka wcale lepsza nie jest. Co do usg to też różnie o tym mówią...poczynając od tego że jest szkodliwe dla dziecka...Ja podchodzę do tego tak że co ma być to będzie, jestem pewna że jestem w ciąży i czuje ruchy dziecka więc mam nadzieję że wszystko jest w porządku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ja ruchow jako tako nie czuje czasmai tylko takie laskotanie ale to zadko... ja bede miala jeszcze tylko 2 usg... wiec srednio nastepne mam 5lutego wiec za miesiac i to bedzie 20 tydz mam nadzieje ze dowiem sie co rosnie w moim brzuszku i ze Maly bedzie wspolpracowal :) bo na prenatalnym nie chcial hehe Karmelek, Wandzia i inne swierze wpiszcie sie do tabelki kilka stron wstecz gdzies powinna byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopisuję się do tabelki NICK---------------- WIEK-------MIASTO----------TERMIN--------PŁEĆ Lolipopa.------------28--------Sosnowiec--------15.06.13- ------- ?--- muszkaaaaa--------26---------J-bie-Zdr.-- -----06.06.13- -------?--- Molliemollie--------- 28--------------------------- -06.06.13---------?--- karolp----------- ----32----------------------------10. 06.13---------?--- Mariquita_01-------20----------Kraków---------14.06.13 -------- ?--- whisper------------- 30 ---------Chrzanów -----15.06.13 ---------?--- Justi-----------------21--------Częstochowa----20 .06.13---------?--- czi-czi--------------36----------Warszawa-------22.06.13 --------?--- Olcia0105----------24-----------Warszawa------26.06.13--- ------?--- Lorien------------- 25-------------Kraków------ --30.06.13---------?--- tediiiiii-------------25-------------------------------06 .2013----------?--- marcela------------21---------Ostrów Wlkp------06.2013----------?--- anidzik20----------20-----------Londyn-----------02.07.20 13------?--- ania_06------------25-----------Gdańsk-----------29.06.2 013------?--- to ja mussa30-----31------------------------------05.06.2013------ -?- Wandzia;)----------22----------Milicz------------08.06.2013-------?--

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie miałam robionych badań prenatalnych jedyne co do tej pory to betaHCG, morfologia, mocz, poziom cukru, cytologie czyli standard. Na nfz robią takie badania? Chociaż moja koleżanka chodziła prywatnie i nie przypominam sobie żeby miała takie badania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na nfz robia, ale musisz spelniac kryteria czyli -wiek 36+ -poronienie za soba -przypadki dzieci z chorobami genetycznymi w najblizszej rodzinie -badz sama urodzilas dziecko z choroba genetyczna i robi sie je chyba od 11 do 13tyg+6dni Ja mialam na szczescie wszystko wyszlo ok :) Na takim usg ocenia sie na zasadzie prawdopodobienstwa ryzyko wystapienia Downa, poprzez zmierzenie przyziernosci karkowej i uwidocznienia kosci nosowej do tego jest jeszcze test z krwi, ale to tez tylko prawdopodobienstwo,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wandzia, USG to nie rentgen. Nigdy mi lekarz nie mówił, że szkodzi. Jakby USG szkodziło to by go lekarze nie wykonywali - taka jest moja opinia. http://www.ciazowy.pl/artykul,usg-w-ciazy-czy-czeste-podgladanie-szkodzi,1082,1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×