Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gunia113

Czerwiec 2013:):)

Polecane posty

Olcia ale test pappa wykrywa chyba 3 wady genetyczne w tym zespół downa. Nie wykrywa wszystkich wad genetycznych . U mnie w przychodni to nadanie jest płatne nie jest w pakiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się, test Pappa nie wykrywa wszystkich wad genetycznych i nie daje 100% pewności. Zrób samo usg prenatalne, tylko z tym usg niestety też różnie bywa :/ jak mi inny lekarz powiedział wszystko co jest nie tak, to miałam ochotę temu wcześniejszemu normalnie iść i rzucić w twarz tym wszystkim. Idota, który się w ogóle nie zna. Prawdziwe usg prenatalne trwa zwykle koło pół godziny, u nas trwało 5 minut i lekarz zbywał wszystkie moje pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chociaż w sumie, jak ma być coś nie tak, to nawet lekarz na normalnym usg to wykryje i nie ma potrzeby robić prenatalnych. Teraz wielu lekarzy przy normalnym usg 11-13 tydzień sprawdza przezierność i kość nosową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że jutro wyjdę na słoneczko. bez męża nie chcę chodzić bo mi się słabo robi, więc wole mieć kogoś przy sobie. Ale już nie mogę usiedzieć w domu. Chyba zaczynam się odrobinę lepiej czuć. Wcześniej bez drugiego sytego śniadania było mi koszmarnie a dziś zjadłam 2 mandarynki i jest mi ok. Chyba do obiadku doczekam :-) A i na dodatek zjadłam 2 kostki czekolady co też jest sukcesem bo do tej pory to mnie na samą myśl o czekoladzie mdliło. Żeby nie było to jem tylko gorzką dla magnezu :-) Dopiero w poniedziałek będę dzwonić do lekarza. trochę mi się on nie podoba bo jest strasznie niepoukładany... ostatnio jak byłam na wizycie to 3 razy pytał mnie o grupę krwi... koszmar. jakie badania powinien mi zlecić w pierwszym trymestrze? Za chwilkę będzie się kończyć a wolę być przygotowana jak do niego pójdę: toksoplazmoza, cytomegalia, morfologia krwi, mocz... hormony też powinien mi zbadać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny test PAPP-A NIE WYKRYWA wad płodu. Ten test pozwala ocenić na podstawie krwi matki czy MATKA znaduje się w grupie podwyższoneg ryzyka by urodzic dziecko z zespołem Downa lub Edwardsa. Test zintegrowany to jednoczesne dokładne badanie USG. Badanie to w Polsce wg ustawy jest bezpłatne podobnie jak aminopunkcja dla każdej kobiety po 35 r.z. i w sytuacji jak np. jest nasza Olcia. Jeśli test PAPP-A wyjdzie dodatnio czyli źle znaczy to, że kobieta jest w grupie podwyższonego ryzyka by urodzić dziecko z zespołem D lub E ale absolutnie nie znaczy to, że dziecko ma ten zespół. Ja polecam docent Dangel, która robi szalenie dokładne badanie usg4D, est przede wszystkim kardiologiem prenatalnym ale też est świetna w ocenie innych badań. I polecam do nie prywatnie (państwowo nie jest zbyt miła i badanie zazwycza robi stażysta). http://www.usgecho4d.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Ja będę musiała całkowicie polegać na moim ginekologu bo to co wypisujecie tutaj to dla mnie czarna magia... Od radna mdłości, jest coraz gorzej, aż się boję co będzie za tydzień ;) Dzisiaj muszę jeszcze na dodatek do pracy zajechać na chwilkę bo uciekłam im z dnia na dzień i teraz nie mogą się połapać we wszystkim. Ogólnie to największy problem mam z ubraniem bo wszystkie spodnie za ciasne się zrobiły, czy Wam też już brzuszki urosły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czi-czi jak zwykle coś mądrego napisałas :) Weszłam w Twojego linka i doskonale znam to miejsce...Ta Pani Doktor przyjmuje w Hospicjum dla dzieci :( Byliśmy tam kilkukrotnie na konsultacjach z Panią psycholog. MollieMollie ja nikogo nie straszę, a te forum chyba jest po to, żeby można było się podzielić wszystkim, a nie, tylko że wszystko jest idealnie. Niedługo może zacznie Ci przeszkadzać, że ktoś napisał że poronił.Ja tylko mówię, że najważniejsze to trafić do dobrego learza, a nie idioty który objeżdża wszystko po łebkach. Nawet najgorszemu wrogowi nie życzę, żeby musiał przechodzić przez to co ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czi-czi jak zwykle coś mądrego napisałas :) Weszłam w Twojego linka i doskonale znam to miejsce...Ta Pani Doktor przyjmuje w Hospicjum dla dzieci :( Byliśmy tam kilkukrotnie na konsultacjach z Panią psycholog. MollieMollie ja nikogo nie straszę, a te forum chyba jest po to, żeby można było się podzielić wszystkim, a nie, tylko że wszystko jest idealnie. Niedługo może zacznie Ci przeszkadzać, że ktoś napisał że poronił.Ja tylko mówię, że najważniejsze to trafić do dobrego learza, a nie idioty który objeżdża wszystko po łebkach. Nawet najgorszemu wrogowi nie życzę, żeby musiał przechodzić przez to co ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK---------------- WIEK---------MIASTO----------TERMIN--------PŁEĆ Lolipopa.------------28----------Sosnowiec--------15.06.13-------- ?--- muszkaaaaa--------26-----------J-bie-Zdr.--------06.06.13--------?--- Molliemollie--------- 28-------------------------------06.06.13---------?--- karolp----------- ----32------------------------------10. 06.13---------?--- Mariquita_01-------20------------Kraków---------14.06.13 -------- ?--- whisper------------- 30 -----------Chrzanów -----15.06.13 ---------?--- Justi------------------21---------Częstochowa----20 .06.13---------?--- czi-czi---------------36----------Warszawa-------22.06.13 --------?--- Olcia0105-----------24----------Warszawa-------26.06.13---------?--- Lorien---------------25------------Kraków------ --30.06.13---------?--- tediiiiii--------------25-------------------------------06.2013---------?--- marcela-------------21----------Ostrów Wlkp-----06.2013---------?--- ania_06-------------25------------Gdańsk----------29.06.13--------?---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpisałam Gdańsk bo mój partner tam mieszka i chyba tam się przeniosę na okres ciąży, a później zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia teraz to przegielas ! Jak mozesz być tak wyrachowana zeby mi napisać coś takiego ? Bardzo ci dziękuje jestem w szoku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny dosc dlugo mnie nie bylo tutaj a to wszystko przez mdlosci i wymioty naprawde nie daje rady... z dzieckiem wszystko ok w pon ide na usg moze bedzie juz slychac serduszko :) Powiem wam ze moze to dziwne ale nie moge spac dzisiaj sie obudzilam w nocy i nie moglam zasnac przez godzine. Czi-czi wyslalam ci maila A co do badan to ja tez nie mialam jeszcze toksoplazmozy a w sumie powinnam bo mieszkalam z kotem przez 8mies. Wczoraj bylam na zakupach myslalam ze nie wyrobie supermarket to nie moj przyjaciel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie dziewczyny ja nie wiem czy moge do was jeszcze tutaj nalezec :) bo moj termin sie przesunął na 2.07.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A przyjemne było z Twojej strony "Teraz zaczyna się straszenie" i że ma dość tej grupy? Raczej było to skierowane bezpośrednio do mnie. nie muszę sie wcale tutaj udzielać jeśli komuś tu nie odpowiadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie napisałam ze mam dość ten grupy !! Tylko atmosfery straszenia!! Jezeli jest juz jakiś konflikt to jest on miedzy nami i nie pisz ze teraz nie będziesz pisać bo komuś to przeszkadza. Dla mnie napisanie komuś tekstu takiego jak ty mi o poronieniach ( największej tragedii kobiety ciezarnej) jest po prostu poniżej jakiejkolwiek wrażliwości !!! Po prostu zamurowalo mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Jeju znowu zaczyna sie straszenie :/ Ja mam seryjnie dość tej atmosfery , jest jakaś chora. " Oceniaąc atmosferę oceniasz ludzi, którzy ją tworzą. Niech każda przeżywa ciążę po swojemu i pozwala inne na to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anidzik jeśi chcesz to przecież mżesz tu być, co ma termin do rzeczy? Niecdh tu będzie każda, która chce być. I nei uważam, że jedna drugie miałaby "pozwalać" na bycie tutaj. Chcesz być to jesteś, nie to nie. Dlajednych takie forum to grupa wsparcia a dla innych to np. forma spędzania czasu wolnego. I jedna i druga ocja jest przecież OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak piszemy na rozruch, dziewczyny się rozglądają. a głównie piszę tutaj, tam na razie technicznie - organizacynie, a tylko 1 post napisałam merytoryczny jak to est z tymm tsh. Generalnie pisze tu bo jest tu trochę dziewczyn które jeszcze nie zdecydowały się na póście tam, a których by mi brakowało. Wiecie takie nakręcanie sie est potrzebne dla ednych a takie luzackie podejście jak np. MollieMollie czy Karolp dla drugich. Ja potrzebuję raczejj tego drugiego podejścia ale świetnie rozumiem to pierwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czi czi proszę cię nie mów mi co robię a czego nie robię. Jezeli intrpretujesz moje zdanie w ten sposób to przepraszam bo nie moim celem jest ocenianie ludzi tylko zwrócenie uwagi ze atmosfera jest chora. Jak można siać atmosferę strachu specjalnie - nosz kurde każda z nas chce ufać swoim lekarzom i wynikom badań. Pisząc nigdy nie wiadomo jak to jest z tym usg raczej nie pomaga. Ale dość na ten temat:) Wolność słowa i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anidzik, ja od wczesnego dziecinstwa miałam koty w domu i to nie jednego i wszystkie na pole wyłaziły. Do tego na studiach grzebałam się w ziemi że tak powiem i nigdy toksoplazmozy nie złapałam :-) A co do atmosfery to nie wiem w czym tkwi problem. Ja wole wiedzieć o wszystkim i to nie jest nakręcanie bo po prostu nie ufam swojemu lekarzowi i muszę wiedzieć o co dokładnie pytać. A że inna woli nie wiedzieć to też dobrze. Nie od dziś wiadomo, że człowiek sam w sobie potrafi chorobę wywołać. Najlepiej niech każda przeżywa ciąże na swój sposób. czi-czi mnie tez denerwuje "zjadające wpisy" kafe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja po prostu bym nie chciała, żeby ktoś przechodził przez to co ja. 4 lata chodziłam do tamtego lekarza i niestety bardzo się zawiodłam. Nie chcę tu wprowadzać chorej atmosfery. Bardzo przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×