Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gunia113

Czerwiec 2013:):)

Polecane posty

Gość kaona2201
hej dziewczynki:) bylam dzisiaj u lekarza na usg polowkowym i poznalismy plec dzidzi no i chlopak na 90 % :) tez mam tak ze w nocy bola mnie nogi tak rwa jakby. mam pic na wieczor melise zeby mi sie lepiej spalo i brac magnez bo ostatnio mialam ze dwa razy bolesny skurcz lydki. maz pierwszy raz widzial dzidzie i jego mina byla niesamowita taki szczesliwy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
june do jakiego lekarza chodzisz? Katowice? bo ja też z Katowic :) i w Katowicach mam lekarza. Póki co nie muszę brać żadnych witamin wg lekarza więc staram się dobrze odżywiać i czerpać je z pożywienia, co prawda magnez i jakieś inne naturalne suplementy biorę ale tabletek typowo dla ciężarnych nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaona2201
aktualizuje tabelke bo poznalam plec:) NICK---------------- WIEK-------MIASTO----------TERMIN--------PŁEĆ Lolipopa.------------28--------Sosnowiec--------15.06.13- ------- ?--- muszkaaaaa--------26---------J-bie-Zdr.-- -----06.06.13- -------?--- Molliemollie--------- 28--------------------------- -06.06.13---------?--- karolp----------- ----32----------------------------10. 06.13---------?--- Mariquita_01-------20----------Kraków---------14.06.13 -------- ?--- whisper------------- 30 ---------Chrzanów -----15.06.13 ---------?--- Justi-----------------21--------Częstochowa----20 .06.13---------?--- czi-czi--------------36----------Warszawa-------22.06.13 --------?--- Olcia0105----------24-----------Warszawa------26.06.13--- ------?--- Lorien------------- 25-------------Kraków------ --30.06.13---------?--- tediiiiii-------------25-------------------------------06 .2013----------?--- marcela------------21---------Ostrów Wlkp------06.2013----------?--- anidzik20----------20-----------Londyn-----------02.07.20 13------?--- ania_06------------25-----------Gdańsk-----------29.06.2 013------?--- to ja mussa30-----31------------------------------05.06.2013------ -?- Wandzia ----------22----------Milicz------------08.06.20 13-------?-- karmelek20--------23------------------------------05.06.2 013------?---- Dorcia27------------27--------Zabrze-------------15.06.20 13---syn---- asiauk---------------34-------lancashire(uk)------23.06.2 013-----?--- MARTITA1987-------25------Lipinki k/Wołomina---08.06.2013-----syn june_mommy.......30..........Katowice.............22.06.. ......?.... anetkazet--------25---Bądkowo k/Włocławka-----10.06.2013----?--- Gdynianka1987.....26..........Gdynia.........29.06.2012.. ... ..córcia kaona2201...........24......Głogów............12.06.201 3.........syn KasiaRSL.............27....Ruda Sląska.........18.06.2013............syn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaona2201 -> gratuluję synka :-) To pewnie super uczucie jak już wiadomo :-) (nie)mądra* -> ja z Katowic i chodzę do Kozy, bo jeżeli nie będzie spodziewanych komplikacji to chcę rodzić na Łubinowej. Ale myślę też o szpitalu Bonifratrów, ale nie wiem jak się tam dostać. Muszę poszperać w necie. Moja znajoma rodziła w tych dwóch szpitalach i je właśnie poleca. A ty myślałaś już o porodówce? Mi lekarz nie polecił witamin, sama zadecydowałam, aby je brać. Czasami w ciągu dnia potrafiłam zjeść tylko jogurty naturalne i ziemniaki z kiszonymi ogórkami. Nic innego mi nie podchodziło. Bałam się, że dostanę anemii, że źle wpłynie to na dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaona2201
super uczucie chociaz ja stawialam na dziewczynke, ale mina meza niesamowita, usniechniety od ucha do ucha, bardzo chcial miec synka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
june myślałam wcześniej o łubinowej podczytując opinie na kafe, ale mam położną w rodzinie która zna od wewnątrz wszystko i chodzi na patronaże poporodowe do kobiet które nie siedzą na kafeterii i nie pomyślą nawet o wypisaniu opinii na temat tej porodówki- odechciało mi się tam rodzić. O Bonifratrów słyszałam - tam dobra jest opieka,ogólnie polecany szpital, no ale ja rodzę w Tychach, tam pracuje mój lekarz (na Łubinowej on też jest ale 1 raz w tyg.)-Jędrzejko.Podobno rodzić możemy gdzie chcemy i nie mogą nam odmówić ale wiadomo,że jest inaczej jak rodzimy w szpitalu w którym pracuje lekarz prowadzący ;)Może do szkoły rodzenia tam iść -zawsze jakiś początek. Kaona to pierworodny będzie:)? Gratulacje, ja też obstawiałam córę ale teraz się ciesze z syneczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie podchodzę bezkrytycznie do Łubinowej, bo czytałam też negatywnie opinie. Zrobiłam przegląd szpitali, popytałam i zdecydowałam się na te dwa szpitale (Łubinowa i Bonifratów). Myślę, że tam poród będzie w miarę dobrych warunkach, bez problemu można rodzić z mężem, położne są ok. Bonifratów mam w sumie bliżej, więc nie będę za wszelką cenę jechać na Łubinowa. Życie pokaże :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny? Szkoda, że dopiero dziś WAS znalazłam:) Równiez mam termin na czerwiec(1.06.2013r.) i chętnie dołącze się do dyskusji, tym bardziej, że nie mam wśród bliskich nikogo kto spodziewałby się dzidzi ani kto nawet planuje lub niedawno urodził. Byłam na usg połówkowym i wychodzi na to, że w brzuszku jest dziewczynka. Dzidzia jest zdrowa, ja tez czuje sie świetnie. Martwi mnie tylko fakt, że przed ciążą miałam nadwagę i od początku przytyłam już 5kg (22/23 tydzien ciąży) mimo iż staram się "organiczać"- jak u was w tym temacie? No i jeszcze jedno. Nie pojawiła sie u mnie ta czarna linia na brzuszku- ani troche, nawet jasna, od czego to zależy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) dołączam do Was dopiero teraz.. termin mam na 10.06.2013r. i na połowkowym usg dowiedzieliśmy się z mężem że będziemy mieć naszą wymarzoną Zuźkę :) wczoraj bylam na badaniu kontrolnym i u nas wszytsko w porzadku... czasem też poczuje jakiś lekki ból jakby jajnik mnie ciągnął ale nie jest to tak dokuczliwe jak piszą niektóre z Was.. ogólnie od początku ciąży bardzo dobrze się czuje nie mialam mdłości ani wymiotów, biorę Femibion Natal i też jestem z nich bardzo zadowolona, nie mam też dolegliwości związanych ze snem, w dzień też rzadko śpię i tak sie zastanawiam czytając wasze komentarze czy wszytsko ze mną w porzadku :P nie no żartuje oczywiście. Kończe juz bo sie rozpisałam Życzę Wam wszytskim wytrwałości i czerpania jak najwięcej radości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i zaktualizuje tabele :P NICK---------------- WIEK-------MIASTO----------TERMIN--------PŁEĆ Lolipopa.------------28--------Sosnowiec--------15.06.13- ------- ?--- muszkaaaaa--------26---------J-bie-Zdr.-- -----06.06.13- -------?--- Molliemollie--------- 28--------------------------- -06.06.13---------?--- karolp----------- ----32----------------------------10. 06.13---------?--- Mariquita_01-------20----------Kraków---------14.06.13 -------- ?--- whisper------------- 30 ---------Chrzanów -----15.06.13 ---------?--- Justi-----------------21--------Częstochowa----20 .06.13---------?--- czi-czi--------------36----------Warszawa-------22.06.13 --------?--- Olcia0105----------24-----------Warszawa------26.06.13--- ------?--- Lorien------------- 25-------------Kraków------ --30.06.13---------?--- tediiiiii-------------25-------------------------------06 .2013----------?--- marcela------------21---------Ostrów Wlkp------06.2013----------?--- anidzik20----------20-----------Londyn-----------02.07.20 13------?--- ania_06------------25-----------Gdańsk-----------29.06.2 013------?--- to ja mussa30-----31------------------------------05.06.2013------ -?- Wandzia ----------22----------Milicz------------08.06.20 13-------?-- karmelek20--------23------------------------------05.06.2 013------?---- Dorcia27------------27--------Zabrze-------------15.06.20 13---syn---- asiauk---------------34-------lancashire(uk)------23.06.2 013-----?--- MARTITA1987-------25------Lipinki k/Wołomina---08.06.2013-----syn june_mommy.......30..........Katowice.............22.06.. ......?.... anetkazet--------25---Bądkowo k/Włocławka-----10.06.2013----?--- Gdynianka1987.....26..........Gdynia.........29.06.2012.. ... ..córcia kaona2201...........24......Głogów............12.06.201 3.........syn KasiaRSL.............27....Ruda Sląska.........18.06.2013............syn nuska_m.............25... Włocławek..........10.06.2013............córka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaona2201
(nie)mądra*- tak pierworodny :) z syna oczywiscie tez sie ciesze bardzo! Witam nowe dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podwójna :)
Witam czerwcówki, chciałabym dołączyć do Was, z moimi dwoma urwisami w brzuszku (parka) jestem w 20tygodniu ciąży bliźniaczej, czekam z niecierpliwością na pierwsze kopniaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
June dokładnie- życie zweryfikuje :) Witaj nuska-m, witaj, podwójna- gratulację :) i jeszcze parka :) pewnie z początkiem będzie ciężko ale potem wynagrodzą ci to dzieciaki :) super! emilkazozz witaj, linią się nie sugeruj,ona zazwyczaj pojawia się u kobiet z dużą pigmentacją(brunetki ), ja też nie mam i nic to nie znaczy tak mi lekarz powiedział :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilkazozz, nuska_m, Podwójna :) -> witamy :-) emilkazozz -> ja też martwię się swoja wagą. Przytyłam już 8-9 kg, a to dopiero 20 tc. Dziś rozmawiałam o tym z lekarzem i powiedział, abym się nie zamartwiała. Najwyżej będę musiała więcej zrzucić po urodzeniu. Poza tym u mnie dochodzi kwestia tarczycy i nadnercza, więc to też może mieć wpływ na tycie/zatrzymywanie wody. Ja i tak bardzo uważam na to, co jem, a mimo wszystko waga idzie do góry. Już sama nie wiem z czego zrezygnować, aby ograniczyć zbędne węglowodany i tłuszcz. nuska_m -> widocznie jesteś tą wybraną, dla której ciąża to sama przyjemność :-) Ja dziś byłam u lekarza i powiedział, że na pewno będę miała syna :-) Pomierzył i powiedział, że wszystko w porządku. Powiedział też, że jest trochę duży - waży 370 g. Ale wychodzi też, że wg usg jest starszy, niż wynika to z daty miesiączki. Mimo wszystko te 380 g to chyba trochę dużo jak na 20 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK---------------- WIEK-------MIASTO----------TERMIN--------PŁEĆ Lolipopa.------------28--------Sosnowiec--------15.06.13- ------- ?--- muszkaaaaa--------26---------J-bie-Zdr.-- -----06.06.13- -------?--- Molliemollie--------- 28--------------------------- -06.06.13---------?--- karolp----------- ----32----------------------------10. 06.13---------?--- Mariquita_01-------20----------Kraków---------14.06.13 -------- ?--- whisper------------- 30 ---------Chrzanów -----15.06.13 ---------?--- Justi-----------------21--------Częstochowa----20 .06.13---------?--- czi-czi--------------36----------Warszawa-------22.06.13 --------?--- Olcia0105----------24-----------Warszawa------26.06.13--- ------?--- Lorien------------- 25-------------Kraków------ --30.06.13---------?--- tediiiiii-------------25-------------------------------06 .2013----------?--- marcela------------21---------Ostrów Wlkp------06.2013----------?--- anidzik20----------20-----------Londyn-----------02.07.20 13------?--- ania_06------------25-----------Gdańsk-----------29.06.2 013------?--- to ja mussa30-----31------------------------------05.06.2013------ -?- Wandzia ----------22----------Milicz------------08.06.20 13-------?-- karmelek20--------23------------------------------05.06.2 013------?---- Dorcia27------------27--------Zabrze-------------15.06.20 13---syn---- asiauk---------------34-------lancashire(uk)------23.06.2 013-----?--- MARTITA1987-------25------Lipinki k/Wołomina---08.06.2013-----syn june_mommy.......30..........Katowice.............22.06.. ......syn anetkazet--------25---Bądkowo k/Włocławka-----10.06.2013----?--- Gdynianka1987.....26..........Gdynia.........29.06.2012.. ... ..córcia kaona2201...........24......Głogów............12.06.201 3.........syn KasiaRSL.............27....Ruda Sląska.........18.06.2013............syn nuska_m.............25... Włocławek..........10.06.2013............córka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
June-> gratuluje synka ale skoro twój ma 370g i jest duży to pomyśl że mój ma 450g też w 20 tc:) ale mój lekarz powiedział że to dobra waga i jest po prostu starszy o 3 dni więc ciekawa jestem co by powiedział twój lekarz o moim synku;) z drugiej strony to trochę dziwne że każdy lekarz ma inną skalę co do tego jak duże powinno być dziecko... a może na śląsku rodzą się więksi chłopcy? ;) jak wam mija dzień? mnie chyba dopadła ta pogoda za oknem, bo jakoś tak sennie i leniwie się czuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie za oknem nawet zielono :-) Śnieg stopniał i trawę widać. Mąż wpadnie dziś po pracy tylko na godzinę albo dwie, więc mam praktycznie cały dzień dla siebie :-) Szkoda, że kinomaniaka zawiesili, bo miałabym ochotę na jakiś fajny film. Dorcia 27 -> nieważne jak duzi, ważne że zdrowi :-) Może to cieszyńskie geny mojego męża już się uaktywniły, bo on to duży chłop :-) Rozszyfrowałąm skróty z wczorajszego badania i wychodzi mi średni wiek ciąży wg USG - 20w2d wiek ciąży wg miesiączki - 19w6d Niewiele się to różni, ale lekarz i tak powiedział, że na usg wychodzi, że jest starszy, więc dlatego większy. Ale żeby 3 dni jakąś dużą różnicę robiły? Dla mnie najważniejsze i tak, że lekarz nie zauważył niczego niepokojącego, że dobrze się rozwija. Nie za bardzo dało się obejrzeć serduszko, bo synek uciekał, ale tętno ok. Za miesiąc będą powtórne oględziny serca, bo wczoraj to już lekarz nie chciał męczyć dziecka. Powiedział, że dzieci bardzo nieprzyjemnie słyszą usg i może dlatego synek był już trochę nerwowy. A całe usg trwało 11 minut. Widziałam też rzuty 3d, głównie twarzy, ale pępowina sporo zasłaniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaona2201
moj synek wazy teraz 400g w 21 tyg. my cale usg robilismy w 3d ale twarzy nie widzielismy bo tak slodko dzidzia trzymala raczki na buzce, maz smial sie ze slonce razi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tezczerwiec
Cześc dziewczyny, mam termin na czerwiec 2013 i czytam wszystko na temat ciąży (pierwsze dziecko, co wam będe pisać). Jestem z Warszawy i natrafiłam na informację o takich darmowych spotkaniach dla mam w ciąży w stolicy, brzmi ciekawie: http://brzuchatki.pl/forum/index.php?topic=311.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dzewczynki dawno mnie nie bylo;) ja swojego Synusia widzialam miesiac temu buziunke na 3D wczoraj widzialam rowniez ale juz taki fajniutki jesyt wiekszy:) W brzuszku szaleje kopniaczki zbieram z dnia na dzien coraz mocniejsze;) emilka fajnie ze dolaczylas do NAs :) chociaz jedna ma termin przede mna ;)) ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :-) Ale jestem dziś wykończona. Byłam dziś na zakupach i czułam się jak po jakimś maratonie. Stopy mi spuchły, buty obcierały, jednym słowem masakra. Jak przyszłam do domu to musiałam się zdrzemnąć, bo po prostu padłam. Pierwszy raz tak miałam. Domyślam się, że lepiej nie będzie, więc chyba powinnam przywyknąć. A po tej drzemce to przymulona jestem, nie mogę się dobudzić. Ja na razie wyraźnych ruchów nie czuję, ale widzę, że mój synek jest mniejszy od waszych dzieciątek, więc może jeszcze powinnam uzbroić się w cierpliwość. A puszczacie może swoim maleństwom muzykę? Są wtedy bardziej aktywne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja próbowałam puszczać Mozarta (podobno najlepsza muzyka dla maluszka) ale sama nie umiałam wytrzymać przy tej muzyce... (wole mocniejsze rytmy) Za to zauważyłam że jak mu czytam na głos bajki to się uspokaja, a po 2 bajkach sama robię sobie drzemkę :) Co do wypraw na zakupy to też potem muszę odpocząć, ale na szczęście nie puchnę:) zresztą ja od początku ciąży szybko się męczę, więc już trochę przywykłam...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) byłam w piątek na wizycie i okazalo się, że wyniki mam dobre, a to że często odwiedzam toalete to za sprawa maleństwa, niby że główka naciska na pęcherz, ale nie dopytalam niestety nic więcej gapa ze mnie. Ciągnięcie od jajjnika do jajnika jes za sprawa zrostow po laparoskopii, którą miałam w tamtym roku. Jutro mam zadzwonić do lekarza i ustalić termin usg:) O te bulgotki nisko w podbrzuszu nie zapytałam, ale zapytam na usg, czytałam trochę o tym i to może być za sprawą czkawki maluszka. Szwagierka mnie troche nastraszyła, że cos za nisko te ruchy czuję i że dziwne że główka uciska na pęcherz, ale on jest lekarzem to chyba by powiedział, że coś jest nie tak. Badania ginekologicznego nie miałam, tylko ciśnienie, waga i obejrzał wyniki badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz wyczytalam ze to 20 tydz:) ja tez czesto siusiam a jestem w 23 tyg;)a to bulgotanie tez mam tylko troche wyzej i to ajprawdopodobniej te ruchy pierwsze dzidzi :) a ludzi nie sluchaj kazda kobieta inaczej ciaze przechodzi:) Mi Maly kopniakow nie oszczedza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak w 20 tyg jestem:) za tydzień mam usg doczekać się nie mogę :D Właśnie ludzie gadają tylko i straszą:P ale czytałam na forum, że pierwsze ruchy każda odczuwa dość nisko, albo czuje jego czkawkę, więc już się nie martwię. Skoro dobrze się czuje nic niepokojącego się nie dzieje to nie ma czym przeżywać ;) karmelek20 u Ciebie będzie chłopczyk? Też chciałabym już poznać płeć i zobaczyć dzidzię, dowiedzieć się czy wszystko ok, ale muszę się jeszcze uzbroić w cierpliwość, tyle czekałam to jeszcze tydzień poczekam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetkazet
Ja jestem w 22 tyg i pierwsze ruchy zaczęłam odczuwać bardzo wcześnie , bo ok 17 tyg na początku były one delikatne i tak w dole brzucha, ale to tylko dlatego, ze maleństwo jest jeszcze małe i znajduje się nisko do pępka, (nawet jak jest robione usg to poniżej pępka) teraz powoli zaczynam czuć ruchy mocniejsze i wyżej ;) A co do czkawki czytałam , że dziecko może ją miec po 20 tyg :) ja jeszcze nie miałam, więc nie wiem jakie to uczucie. Odebrałam dziś wynki z glukozy i wszystko dobrze, więc jestem szczęśliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, dawno mnie nie bylo.... jestem obecnie w 24 tyg i juz od jakiegos czasu czuje coraz mocniejsze szturchance.... ale zastanawiam sie kiedy moj maz poczuje swojego synka... a u was jak?? tatusiowie poczuli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetkazet
U mnie jeszcze mąż nie poczuł, mały jest uparciuchem, bo jak tylko mąż przykłada rękę to przestaje kopać ;) Ale myślę, ze niedugo to sie zmieni;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asienka 27
Czesc dziewczyny, ja rowniez jestem czerwcoweczka :) a dokladnij mam termin 26.06. To moj drugi skarb, plci jeszcze nie znam, jak bylam na USG na poczatku 18 tyg to lekarz cos wspomnial ze cos byc moze widzi miedzy nozkami ale nie chcial mowic napewno bo pewnie sam nie byl do konca pewnien czy to chlopczyk czy dziewczynka. Chociaz ja mam przeczucie ze to cora :) bo na kwasne nie moge patrzec a slodkie codziennie musze zjesc. Wiem ze to zabobony ale przy synku tak nie mialam, i zauwazylam ze wloski na nogach mi wolno rosna nawet bardzo w porownaniu sprzed ciazy to tez prawdopodobnie wskazuje na core. Ruchy malenstwa juz czulam okolo 15 tyg sporadyczne ale dosyc silne jak na tak mlody wiek malenstwa kopniaczki pojedyncze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×