Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ktoś doradzi???

lubię ruch- jaki sport wybrać????

Polecane posty

Gość gość
Jak dla mnie to tylko piguły dają efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście, że orbitrek może obciążać kolana! jest wiele różnych schorzeń i dla niektórych to co będzie rehabilitacją dla ich kolan - będzie zabójcze dla kolan innej osoby. Byłam ze znajomą fizjoterapeutką na siłowni i objaśniła mi po kolei czego unikać, i akurat w moim przypadku był to m.in. właśnie orbitrek, także lepiej się zastanowić zanim takie stanowcze stwierdzenia się postawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja myślę, że masło jest mniej zdrowe od margaryny, tak mówi mój fizjoterapeuta, z którym byłem w Tesco ... sroty pierdoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesabell
crunch - powiedz co twoja znajoma poleciła jak to się mówi "na nogi"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardziej pokazała czego unikać: rowerki, orbitrek, bieżnia (a już szczególnie pod nachyleniem) , wiosła - podkreślam, że chodzi o unikanie w przypadku chondromalacji kolana :) za to te urządzenia z obciążeniem do ćwiczenia mięśni - w porządku. Właśnie w moim przypadku trzeba wzmacniać mięśnie czworogłowe ud aby odciążyć kolana. Widzę tu spore grono 'ekspertów'. W swoich komentarzach nie wspomagam się domysłami, ale wiedzą ludzi bardziej wykwalifikowanych od siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesabell
crunch, powiedziała Ci czego unikać i wychodzi na to, że najlepiej wcale się nie ruszać. każde ćwiczenie na nogi wymaga jednak jakiegoś ruchu, tak więc twoja prelekcja się nie trzyma KUPY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku, co za bzdura. Podkreślam, że mówię o przypadku chondromalacji kolan, a nie ogólnie które aktywności są wskazane... trochę czytania ze zrozumieniem by się przydało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jesabell
No comments... Nie wiem czy wiesz, ale nie wszyscy jak Ty mają chondromalację kolan. To że Ty się z tym borykasz, współczuję, ale uwierz nie każdy to ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yyy ? ale czy w którymś miejscu powiedziałam, że wszyscy się z tym borykają? po prostu moje wypowiedzi dotyczą aktywności w przypadku chondromalacji kolan, jednocześnie są przestrogą - bo bardzo łatwo się jej nabawić. Aż smutno czytać czasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wracając do orbitreka, obciążającego kolana-tak czuję. jestem na orbitreku=bolą mnie kolana, czy to nie jest wystarczający powód, żebym mogła stwierdzić, że u mnie to jednak odpada? lekarz mówił, by skupić się na sporcie w którym pracują mięśnie a stawy odpoczywają, więc do tego staram się dążyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość crunch
no dokładnie, przy takich obciążeniach kluczowe jest wzmocnienie mięśni :) np w przypadku kolan należy wzmacniać mięsnie czworogłowe, wtedy stawy są znacznie odciążone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TrenerFizjoterapeuta
Kwitnące_fiołki - piepszenie o szopenie. aby wzmocnic miesnie, trzbea sie ruszac, a ruszamy sie dzieki stawom. nie da sie robic cwiczen na miesnie bez ruchu. to tyle w tym waszym bełkocie. co jedna to mądrzejsza z tego co czytam, jednak logiki za grosz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yyy nie wiem co tu jest niejasne, chyba oczywiste że, przykładowo po raz kolejny - przy chondromalacji kolana nie wskazany jest rowerek, ale już ćwiczenie na przyrządzie z siłowym gdzie ciężar obciążenia spada na mięsień czworogłowy a stawem kolanowym praktycznie nie wykonuje się wówczas żadnych ruchów nie jest niczym niekorzystnym. Myślenie nie boli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwitnące_fiołki
nie jestem specjalistką, nie znam się na stawach i mięśniach-serio, tylko wiem, przy jakich czynnościach odzywa się mój PRYWATNY ból i tym zaczęłam się sugerować. na basenie rzeczywiście czuję się dobrze, więc może to był słuszny punkt rehabilitacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i nie wiem co tu dla Ciebie jest bełkotem szanowny trenerze, bo ja nikogo nie pouczam, tylko piszę o swoim przypadku. jeśli nie widzisz różnicy między orbitrekiem a basenem w stosunku do bólu w stawach kolanowych, to nie mamy o czym mówić. mam wrażenie, że niektórzy piszą aby pisać, aby się dopieprzyć nawet jeśli nie mają racji :D dobrej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwitnące_fiołki, mam dokładnie takie samo uczucie :) tym bardziej, że ja nie piszę tego co sama wymyśliłam, tylko powtarzam zalecenia zawodowego fizjoterapeuty odnośnie aktywności z chondromalacją kolan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto może uprawia wakeboarding? Jest to w jakimś stopniu niebezpieczne, ale podobno coraz bardziej popularne. Nie wiecie pewnie co to jest? Dla mnie to też była zagadka, ale po przeczytaniu tego artykułu już nie jest. http://www.kreatywna.pl/sport/boom-na-wakeboarding/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam boks :) tylko nie zrób mojego błędu - na ring always w ochraniaczach... inaczej nieźle się poobijasz! przetestowalam wiele marek, ale jak dla mnie w czołówce jest Mcdavid, super produkty www.mcdavid24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lord4sportPoznań
Ja gorąco polecam ćwiczenia na orbitreku:) Aktywizują one około 70% naszych mięśni i i nie obciążają naszych stawów. Prowadzę sklep fitness w Poznaniu i chętnie doradzę i pomogę wybrać odpowiedni sprzęt:) Zapraszam do kontaktu: poznan@lord4sport.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja od siebie mogę polecić kajaki :). Niby się ‘w czymś’ siedzi ale jest się cały czas w ruchu. Poza tym ten sport świetnie działa na kobiecą sylwetkę (w szczególności na nogi). Nie jest wcale tak trudno nauczyć się na nich pływać a naprawdę z czasem można się wkręcić. Ważne tylko żeby zawsze mieć do tego odpowiedni sprzęt i akcesoria (ja swoje kupowałam akurat w www.kajakcentrum.pl). Teraz przekonuję do tego swojego chłopaka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wybierz ten, który sprawia Ci najwięcej radości byś z chęcią chodziła na treningi. Ja uwielbiam zajęcia fitness. Kilka miesięcy temu ukończyłam kurs w http://www.profi-fitness.com.pl/ i prowadzę na siłowni zajęcia typu płaski brzuch oraz brazylijska pupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli lubisz sport to może piłka nożna? :) Ja uwielbiałem piłkę nożną, ale aktualnie nie mam z kim grać... Wszyscy gdzieś wyjechali, teraz pozostały mi tylko mecze tutaj http://betonline.net.pl/forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bieganie, a wieczorkiem dobry meczyk tutaj http://elivescore.pl/ i piwko, tak dla relaksu - zasłużonego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sportem, który kształtuje zarówno ciało, jak i ducha jest KRAV Maga. Dzięki tej sztuce walki naprawdę lepiej poznałem siebie i swoje możliwości. osobiście polecam szkołę - kravmaga.mazowsze.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×