Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

elka felka

Jak zetnę włoski 7-tygodniowemu dziecku - odrosną?

Polecane posty

Mój mały ma straszną ciemieniuchę, w jednym miejscu się pozbędę, zaraz robi się w kolejnym. Walczę z tym jak się da, ale przegrywam z bujnymi włoskami. Z bólem serca zastanawiam się, czy nie ogolić mu główki na łyso. Bo jak posmaruję oliwką, czy nawet maścią, to te tłuste włoski mu się kleją, utrudniają dopływ powietrza i chyba przez to nie mogę się tej ciemienuchy pozbyć. Myślicie, że odrosną mu takie same ładniutkie włoski? Obcinałyście swoim niemowlakom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość n ie odrosna
bedzie łysy do konca zycia :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwsylwia
nie obcinaj oliwkuj i czesz wloski szczotka po kapieli samo sie wytraci a wlosy i tak sie pewnie wyk rusza tak jak mojej coreczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A od czego ta ciemieniucha powstaje? Moja też ma bardzo długie gęste włosy ni nie zauważyłam aby coś się działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wcześniej myliśmy w balneum, później, jak balneum nie pomagało zmieniliśmy na emolium. Oliwkowałam mu przed kąpielą, gąbką mu to masuję (tak lekarka poleciła), później podczas kąpania szczoteczką, po kąpieli czeszę grzebykiem. Nie pomagało. Kupiłam maść diprobase, na parafinie i wazelinie, smaruję, też nie pomaga. On ma naprawdę długie i duże włoski, jak mu posmaruję oliwką lub maścią to te włoski tłuste, utrudniają dopływ powietrza do skóry.. A nie chcę zwlekać, bo skórę ma już czerwoną i podrażnioną, boję się, że jego to boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale myślicie, że odrosną mu takie ładne, bujne? Wiem, że głupio pytam, bo to niby włosy i każdy debil wie, że odrosną, ale on ma takie mięciutkie, puszyste, gęste. Nie odrośnie mu jakaś sztywna szczecina??? Ale w sumie po co pytam, teraz ważniejsze dla mnie, by go nie bolało i pozbyć się tego gówna jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajmnbvcfdfgthyjkma
mnie lekarka kiedys dala na ciemieniuche uwaga !masc do oczu nazywala sie CORTINEF i zeszlo od razu :)no po kilku smarowaniach :)taka to byla lekarka niemloda pediatra z ogromnym doswiadczeniem ,potem kazdej kolezance radzilam tym smarowac i u kazdego dziecka pomoglo wiec moze zapytaj co o tym sadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale kurna na necie znalazłam coś takiego: "Hejka! ostatnio mówił o tym lekarz w programie "Wielki świat małych odkrywców"! Powiedział że jeżeli włoski przeszkadzają-np wchodza do oczu to można przycinać,ale nie zaleca zbyt śmiałego strzyżenia- np na krótkiego jeżyka albo na łyska, bo może sie zdarzyc ze włoski nie odrosną....nie wiem-tak mówił lekarz a ja też tylko przyciełam loczki wchodzące małej do oczu!pozdrówki!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdarzyło się koleżance, że jak się ścieła na łyso przed chemią to jej potem odrosły kręcone;) odrosną nie rycz - ścinałam i córce i synowi do roku kilka razy na zero i odrosły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brbj
wy matki , macie takie pytania ze szok! 50 lat temu czy dalej, nikt nie babral sie nad dzieckiem jak teraz i jakos zyja, maja sie dobrze . w koncu zetniesz mu wlosy, wiec co to za kurwa roznica czy teraz czy za iles tam lat? no ja pierdole..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może taka różnica, że ma dopiero 7 tygodni i tak jak całą resztę ciała tak i włoski i cebulki włosów ma raczej słabe. I widać, że nad Tobą się nikt nie babrał. Oj widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brbj
tak, z cala pewnoscia mnie widzisz! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brbj
po prostu- kiedy widzisz ze dziecku przeszkadzaja te wlosy, nie mozesz przez to wyleczyc ciemieniuchy - zetnij chryste! nad czym tu sie roztkliwiac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do elka felka
teraz ja ci zadam pytanie:a skad my to mamy wiedzieci czy mu odrosna czy nie?zadna z nas ci nie odpowie!nie jestesmy wrozkami i albo mu odrosna te wlosy albo nie Boze a ile jest taki elek felek na kafeterii zakladajacych durne tematy:(az sie dziwie,ze takie wogole maja dzieci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panikarkaa
Ja nie robiłam nic i samo zesżlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyz,.,
Na ciemieniuchę u mojego synka zaczęłam używać kosmetyki z nivea łagodny szampon i płyn do kąpieli 2 w 1, po tygodniu główka była czysta:) wcześniej kąpałam w emolium i innych aptecznych bajerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak mialo byc ?>
elka ty lepiej zetnij swoj tluszczyk bos swinka :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elkaaaa
ty masz 90 kg??wow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Długosć włosów nie ma tu znaczenia. Najlepiej oliwkować i wyczesywać, My mieliśmy też taki płyn bo dziecko nawet na czole ciemieniuchę miało :( ale w ciągu tygodnia mu ładnie znikneło po tym płynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A o kosmetykach nivea nasza pediatra mówiła, żeby lepiej nie stosować. I weź bądź mądry i pisz wiersze, jak każdy doradza co innego :( A ja już nie wiem jak z tym walczyć. Czasami mam wrażenie, że im bardziej chcę się tego pozbyć i im więcej robię w tym kierunku tym tego szajsu jest więcej. Wrrrrr!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za duzo tego
a co elka?nie miala pediatra podpisanej umowy z nivea?a co ci poleciala w takim razie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie napisala
bedzie łyse do konca zycia wg twego przesadu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moze u
twojego dziecka to objaw alergii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×