Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Ja w ciagu tych 5mc ciazy tylko raz zazylam tabletke \na bol glowy i byl to APAP (czytalam ze to mozna) ale bol byl tak silny ze nie moglam wytrzymac trzymal mnie dwa dni i wkoncu musialam cos zazyc... Co do farbowania , tez farbowalam odrosty dwa dni temu. Pech chcial ze mojej ulubionej farby nie bylo w drogerii i musialam kupic inna zeby przed swietami zrobic ze soba porzadek i wiecie co sie stalo? Mam poparzone czolo :/ Kupilam farbe Palette, trzymalam niecale 20minut (pisalo 20) a jak zaczelam zmywac to poprostu mi oparzylo czolo :/ Mam na czole dwie czerwone szramy , wczoraj okropnie piekly smarowalam to sudocremem a na wieczor pantakremem noi dzis nie piecze ale jest BARDZO CZERWONE ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli w ostateczności apap nie zaszkodzi? bo ja dzisiaj nie wytrzymam głowa mnie boli od dwóch tygodni ale dzisiaj to już przegięcie :( co do farb z palette to są straszne farby ja raz kupiłam zrobiłam i miałam też poparzoną głowę :/ one strasznie niszczą włosy lepiej ich nie kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!Mnie dzisiaj w nocy koszmar się przyśnił.Byłam u mojej lekarki na usg,ale ona nic nie mówi tylko gapi się w ten monitor...w końcu nie wytrzymuję i pytam czy wszystko w porządku...No i co ona mi odpowiada????Ciąża obumarła!Oczywiście reszta nocy nieprzespana a kolejna wizyta dopiero za tydzień...Pozostaje mi tylko myśleć,że sny powinno się tlumaczyć na opak i tego będę się trzymać,tym bardziej,że nie mam jakiś niepokojących objawów. Poza tym jest u mnie pan od wentylacji,którą naprawia już jakieś 45 minut a w dodatku pojwchał sobie teraz po kabelek,bo stary mu nie starczył.Rozłożył się w całej łazience i jak ja mam teraz sikać ??? No powrócę jeszcze na chwilę do tematu z wczoraj-fora.Macie rację!Poziom jaki tam jest-po prostu pożal się Boże.Weszłam na jeden,bo ciekawa byłam jak to jest z tą wodą gazowaną-wolno czy nie wolno.No i w zasadzie nie dowiedziałam się nic konkretnego.Ciągłe wzajemne obelgi i udowadnianie,która to jest mądrzejsza.No to teraz pytam Was jak to jest z tą wodą-pić czy nie pić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monikaw29 nie przejmuj się snami mi się ostatnio śniło że bardzo krwawiłam i oczywiście reszta nocy nie przespana a dziś mi się śniło że mój po porodzie zostawił mnie dla innej :P ja nie wiem skąd to się bierze w tych snach :) co do wody to nie wiem ja piję niegazowaną cały czas ale to od paru lat bo po prostu lubię :) teraz dodatkowo kupuję sobie smakowe żeby sobie smaczek poprawić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do dziwnych snów to chyba normalka u ciężarnych, ja mam takie co noc. Może nie tak przerażające, ale czasem sie zastanawiam czy aby wszystko ze mną ok:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka w UK na każdy ból w ciąży każą jeść paracetamol więc w Polsce tez Ci nie zaszkodzi ;) Wczoraj czytałam w gazetce co robić na ból głowy w ciąży więc kazali masować czoło i skronie i przykładać kompresy na to czoło.Miałam dwu dniowy ból jakoś 3 dni temu ale przeżyłam-hormony. A ten kolor to ci bardzo ciemny wyszedł ? dużo ciemniejszy niż powinien? Kilka lat wstecz kupiłam ta farbe co ma pokrywac w 10 min siwe włosy i kolor był lodowy blond wiec biały blond,nakładam po 10 min zmywam i mam czekolade !ale sie wkurzyłam wtedy wysłałam maila do L'oreala ze reklamuje produkt itp babka zadzwoniła i mowi ze ma dwie propozycje albo przysla mi farbe taka jaka zawsze uzywam albo zafundują mi pasemka :D Faktycznie wybrałam pasemka i to u drogiego fryzjera koszt był wtedy 210zł i jeszcze rozbili mi regeneracje włosów za 40 rachunek -250zł wysłałam do działy reklamacji L'oreal m,yślałam ze mi zwrócą tylko 210 za kolor a tu patrze na koncie mam całe 250:D Monika- snami się nie sugeruj to tylko Twoja podświadomość i nie ma nic wspólnego ze świadomością. Allegrowiczka- to smaruj to oparzenie bepanthenem może-bardzo dobry.Sudokrem trochę zaognia mam przetestowane na sobie na byle jakiej rance i niestety koszmar. Paleta to dziadostwo jak nic- nienawidzę tej farby. Zresztą tych sklepowych farb nie stosowałam juz jakieś 2 lata bo od 2 lat jak była kaska to sie smigało do fryzjera i kład mi ino -kapitalna farba nie jakieś amoniaki itp tylko na zasadzie kwasów działa rozjaśnianie więc zdrowiej dla ciężarnej i włosa ale ostatnio nie byłam zadowolona z jego usług i kase tez warto przyoszczędzić. Sprawa się wyjaśniła -on wczoraj wysłał dopiero paczkę a nie tak jak kłamał we wtorek, umowe ma z GLS i tam szukałam po liscie a okazało sie ze DPD :o tak czy inaczej dzisiaj kurier ma ja dostarczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety bez apapu się nie obyło, musiałam wsiąść i na szczęście pawie już przeszło :) co do koloru to miał być sporo jaśniejszy ale to już z mojej winy jest taki ciemny bo naprawdę poszalałam z trzymaniem jej na głowie ale wiecie koleżanka była i się zagadałyśmy :P jeszcze muszę się wybrać do fryzjera podciąć włosy bo wyglądam jak mop a teraz przy tak ciemnych włosach i mojej bladej cerze z workami pod oczami to trochę jak zombi :P czy Wy też tak często korzystacie z toalety? Bo ja normalnie co jakieś pół godziny-godzinę to muszę a wcale tak dużo nie piję... ta moja macica się chyba w końcu prostuje i zaczyna naciskać na pęcherz,tzn tak sobie to tłumacze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie wchodze na inne tematy bo zwyczajnie nie mam ochoty sie denerwowac :D mam ryczacy stres w domu ;) wystarczy! weszlam, zeby wam napisac ze pampersy smierdza!! od poczatku uzywalam huggies ale ze byla promocja to kupilam pampers :/ caly dzien latam zmieniac jej pieluche bo jak tylko nasika chociaz 1ml to zaczyna smierdziec jak kupa! pewnie nie znacie jeszcze tego zapachu ale siedzisz obok dziecka i nagle zaczyna smierdziec... a tam tylko mokro ! O.o fuj ostatni raz uzylam pampersow. poza tym huggies wiecej chłonie i tylek jest suchy. mogla miec pelną pieluche i nadal nie czula ze ma mokro, w pampersie tylek jest mokry caly czas! uzywam je 2gi dzien i dopiero a juz mam dosc... dobrze ze nie odparzyla sie. pampersy przereklamowane az w szoku jestem!! sprzedam je :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)madra ty ta reklamacje w L'orealu w polsce czy w anglii skladalas? bo az nie chce mi sie wierzyc, ze polsce oddali ci kase!! ja czasem gadam o funtach a mowie zł dlatego pytam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha to było jakieś 4 lata wstecz w Polsce :) też mnie zaskoczyli. Teraz reklamowałam dezodorant Nivea ten co nie robi żółtych plam i nie zostawia czarnych(guzik prawda a jaki smród fuj!) i dostałam maila z przepisem jak sprać plamy :o i z zachęceniem do kupna innych produktów :o Andziulka co do korzystania z ubikacji to tak co godzinę chodze w warunkach domowych a jak wyjdę na dwór to dwa kroki i mi się baaardzo chce ale kropelke wysikuje. No i nie wiem czy wy tez tak macie ale mam problem z oddawanie a właściwie z trzymaniem moczu i boje się co będzie dalej. Niby pęcherz opróżniony a wstaje z muszli i popuszczam :( tak jest za każdym razem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od lat uzywam tylko LOND-e , jak dla mnie jest idealna! Nie czuc jej taka chemia, i zawsze w opakowaniu jest odzywka noi wlosy po farbowaniu sa takie delikatne a Pallette wzielam tylko dlatego ze czarnej Londy nie bylo ;( I zaluje jak niewiem... A ja mam nowinke, jestem PRZESZCZĘŚLIWA a zarazem PRZERAŻONA :) Maż wraca do Polski na stale :D Dzis dostal ze wspolnikiem telefon ze na 100% dostaja robote bo nikt wiecej nie zlozyl oferty - JAK JA SIE CIESZE! :D Nawet mu powiedzialam ze "wkoncu moj maz bedzie ze mna mieszkal..." :D Tak ze w czwartek mezulek wraca i juz nigdzie go nie puszcze :D Ciesze sie a zarazem boje tego co bedzie, jak bedzie ehh... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)madra ja nie popuscilam przez cala ciaze wiec nie moge pomoc, ale pod koniec ciazy tez latalam do ubikacji na kropelke az sie czasami wkurzalam :D a moze przeziebilas pecherz? jesli cie boli to szybko do lekarza bo z tego co wiem moze to zagrazac ciazy, te bakterie czy cos, moja kolezanka w szpitalu tydzien lezala z chorym pecherzem i przez to zagrozeniem ciazy w 18 tyg. a co do dezodorantu to wlasnie tego sie spodziewlaam po polsce :D czyli wszystko w normie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetucha nic mnie nie boli i właśnie jestem po przeleczeniu bo nawet nie wiedziałam ze mam infekcje dróg moczowych więc w ogóle luzik i jem ziołowe pastylki na to ,doktorek przepisał więc nie sądzę by powróciła ta infekcja :o ale dziwne to dosikiwanie na stojąco. Allegrowiczka juz odzwyczaiłaś się od męża pewnie :) nie bój się będzie dobrze wreszcie ciąże będziecie przeżywać we 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie:) Jestem mamą z czerwca 2012 - również z forum na kefeterii. Piszę do Was jeśli byłybyście zainteresowane nowoczesną metodą łagodzenia bólu porodowego i nie tylko - aparatem Tens Elle. Ja się skusiłam i użyłam podczas porodu i bardzo sobie chwalę:) Mój poród opisałam w wątku czerwiec 2012 - na razie nie planuję kolejnej ciąży więc sprzedaję aparat, dla zainteresowanych moja aukcja: http://allegro.pl/elle-tens-ciaza-porod-bez-bolu-nowe-elektrody-i2873151218.html Jeśli macie jakieś pytania na temat rodzenia z tensem można pytać na maila: aneta1986@amorki.pl Na samej aukcji też dość dużo napisałam, pozdrawiam i życzę spokojnej ciąży i szczęśliwego, szybkiego i w miarę możliwości bezbolesnego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki powiedziecie mi jak u Was z objawami ciąży jest? czy po tym 13 tc trochę ustały? tzn u mnie jakoś tak piersi zrobiły się mniej tkliwe i już tak nie bolą,no i brzuszek już też tak nie boli jak bolał. I nie wiem czy to dobrze czy nie? ja wiem że ja znów panikuje ale ja już tak mam :/ możecie mi odpowiedzieć? Życzę miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha, z tymi napadami to masz dokładnie jak mój M. :D Już chyba od miesiąca albo i lepiej je na śniadanie parówki z serem ;) A co do tych Pampersów, to może zależy od rodzaju? Słyszałam gdzieś, że są też takie (chyba Premium Care), w które wsiąka mocz tak, że dupka jest sucha MAMA, wracaj do zdrowia! Allegrowiczka, to super, w końcu będziecie razem :) Andziulka nie martw się, widocznie tak musi być :) Mnie co prawda w pierwszym trym. nic za bardzo nic nie bolało, ale miałam np. duże problemy z żołądkiem, tak że po zjedzeniu większego posiłku łapał mnie ból i megabiegunka, i tak właśnie ze 3 miesiące. A potem przeszło jak ręką odjął :) I chodziłam wyczerpana, a potem też odeszło jak ręką odjął :) Widocznie u Ciebie idzie już ku dobremu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keysy, jak to Cię żebra bolą? Ja też się całą noc przewracam z boku na bok przez ból bioder i mam wrażenie, że z dnia na dzień jest coraz bardziej nie do wytrzymania :( Wiecie co ,wygląda na to, że znowu w Święta będzie odwilż i zero śniegu :( Strasznie mnie to wkurza :( Nasze dzieci nie będą miałay już takich Świąt jak my kiedyś, nie wiem co się dzieje z tym klimatem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany!!!Jaka dzisiaj jestem słaba.Jak tylko wstaje to zaraz muszę znowu usiąść...Zaraz robi mi się ciemno przed oczami i mam wrażenie jakbym za chwilę miała zemdleć.To chyba ciśnienie jest zbyt niskie.Czytałam,że niektórym kobietom zaleca się picie pół lampki wina,ale u mnie to odpada.Na pewno nie będę poić mojego maleństwa alkoholem.Innym z kolei proponują lekarze filiżankę kawy...Może jakaś mała slaba kawka przywróci mnie do pionu... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monikaw ja tak miałam wczoraj i do tego straszny ból głowy :( wzięłam sobie jeden apap bo w pracy nie wytrzymałam i wypiłam małą słabą kawę z mlekiem i jakoś przeszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zaczynam powoli nie wyrabiac i drecza mnie mysli ze moje samopoczucie bedzie trwac pewnie do konca ciazy !! :/ Nie chce sie zalic rodzinie co mi sie dzieje i jak sie czuje bo pomysla ze zwariowalam :D Tylko tutaj moge troche ponarzekac - a Wy dziewczyny zawsze wesprzecie :) Moje samopoczucie juz chyba gorsze byc nie moze... Lekarze mowia ze po pierwszym trymestrze zle samopoczucie mija, ale nie informuja ze wraca okolo trzeciego !!! :D Od tygodnia juz poprostu ledwo wyrabiam :D Dysze i sapie jak wsciekly pies :D Kazdy ruch to dla mnie wysilek jaklbym tone węgla sama przerzucala a szczegolnie chodzenie i zginanie sie !! :D Nogi mam tak ociezale , bola i czuje ze puchna bo palce ledwo zginam mimo ze 75% dnia siedzialam na tylku :D W ciagu dnia ani chodzic (bo sie mecze) ani lezec (bo nie wygodnie) a tymbardziej siedziec bo po 15 minutach dostaje bolesci pod prawym zebrem i pupa bo nawet zmiany pozycji nie pomagaja :D !!! Malo tego dzis rano na zakupach (pojechalam z tata do marketu) tak mi spuchly palce ze nie moglam obraczki ani pierscionka zadnymi silami sciagnac a nogi czulam ze mi za przeproszeniem wchodza do tylka :P A prawdziwa komedia zaczyna sie dopiero w nocy a raczej nad ranem gdzie miedzy 4 a 5 rano budze sie i godzine rzucam na lozku po czym wlanczam tv i ogladam "Rozmowy w toku" i inne programy az do 7.30 bo nie moge zasnac! A w nocy prawie jak na WF-ie z jednego boku na drugi potem na wznak i znow na lewy bok i prawy i tak w kolko a kazdy obrot przyprawia mnie o bol brzucha dopoki sie nie usadowie :D Dziewczyny BLAGAM WAS powiedzcie ze juz nie bedzie gorzej , bo jak moj maz wroci do PL i zobaczy co sie ze mna dzieje to bedzie chcial spowrotem uciekac za granice hehe ;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allegrowiczka już gorzej być nie może ;) na pocieszenie. Czytam te dolegliwości ciążowe i aż sie boje ja już teraz na brzuchu spać nie mogę a potem... Wino na ból głowy to raczej zły pomysł zwłaszcza czerwone.Na niskie ciśnienie to koniak :) Ale się wqrwiłam dzisiaj! przyszłą teściową miałam ochotę zdzielić przez łeb! Nie wyobrażacie sobie jaka z niej sucz!Poszłam sprzątać mieszkanie po remoncie i oczywiście pierwsza tam była mimo ze prosiłam żeby tego nie robił bo po co ma najbliższy rok spędzić na wypominaniu ze to robiła !Baba żyje prawie 60 lat na świecie a pojęcia o sprzątaniu nie ma! jakbym ja zaczęła jej wypominać co ona źle robi tak jak ona zaczęła strofować mnie to źle by się to skończyło. Jezu jak ja jej nienawidzę !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allegrowiczka, na pocieszenie Ci napiszę, że ja też sapię jak stary dziad ;) Czuję, że przeponę mam pod samym gardłem i nieraz ciężko mi złapać oddech :O Nos mam od kilku tygodni zatkany, czego nie nawidzę. W nocy też nie mogę spać ze względu na te biodra i tak przysypiam, budzę się, przysypiam itd. no i oczywiście w międzyczasie 5 razy siku ;) A nie daj Boże jak coś mi upadnie, to zaraz dostaję ciśnienia, że muszę się schylić ;) A z tym ciśnieniem to chyba rzeczywiście jest dziś niskie. Ja sobie pozwalam na 1 cappuccino dziennie :) (Nie)mądra olej teściówkę, nie możesz się teraz denerwować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeju dziewczyny chyba umrę... Męczy mnie megazgaga :( Nie śpię od 4:00 :( Jak mi mleko nie pomoże to idę się pochlastać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże to jakaś epidemia.... Ja leże po apapie z zimnym kompresem na czole bo obudził mnie straszny ból glowy,nawet nie moge sie podnieśc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym spaniem to i ja mam ostatnio ciągłe problemy.Padam wieczorem ze zmęczenia,mimo że przez cały dzień oprócz obiadu i wyjściem z psem na krótki spacer nic więcej nie robilam...A zasnąć i tak nie mogę.Jak już mi się uda,to najpóźniej za dwie godziny muszę wstać siku.I tek ze trzy razy.Ułożyć się nie mogę,bo albo plecy strasznie bolą,albo bok na którym leżę.Masakra po prostu.A ja dopiero do siódmego tygodnia się zbliżam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fijfijfijuu kurcze, ale masz mało fajnie :/ ja strasznie balam sie zgagi. mialam raz w zyciu ale ani razu w ciazy. w ogole ciaza do 7 miesiaca to byla pestka. najgorsze byly bole glowy trwajace zawsze 2-3 dni, przewaznie weekend :D ale uparlam sie, ze zadnyh tabletek. pierwszy paracetamol wzielam na bol spojenia lonowego w 9 miesiacu bo juz chodzic nie moglam, a jak przekrecalam sie w nocy to ryczalam i nie moglam sie dalej ruszyc ;) ehh amela ma 6 tygodni i 1 dzien! czas zapieprza!!! wlasnie probuje zlapac małpke. rece lataja jej na wszystkie strony, stęka, robi miny a małpka nic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) wczoraj pisałam że piersi zaczynają mnie mniej boleć i cóż już się skończyło hehe bolą s powrotem ;) byliśmy wczoraj na urodzinach u kolegi,wróciliśmy koło 1 w nocy i dziś mnie boli żołądek :( ale takie dobre jedzonko było że nie mogłam się oprzeć ehhh :P cóż przemęczę się ;) jadę dziś na zakupy po prezenty gwiazdkowe oby mi się udało coś kupić :) co do bólu głowy to dziś też troszkę pobolewa to chyba ta zmiana pogody tak na nas wpływa ... miłego dnia dziewczynki :) aaa połowę okien mam już umytych bo wczoraj deszcze zaczął padać i mój nie dokończył ale dziś ma skończyć i to są uroki ciąży nie trzeba myć okien :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na ból głowy polecam Wam jeszcze plastry apap ice. Mój M pojechał mi po nie rano do apteki. Mimo że nie ukoiły bólu do końca ( mnie głowa boli raz na pól roku ale jak zacznie to koniec) to przyniosły zdecydowaną ulgę i normalnie funkcjonuję:) nakleja sie je na czoło i na początku czuć może zbyt mocny chłód, ale to mija. No i to zawsze jakaś alternatywa dla tabletek:) w opakowaniu są 2 szt, a za 2 opakowania czyli 4 szt, M zapłacił niecałe 7 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetucha, mnie w ciąży raczej też nie męczyła zgaga. No może czasem po przejedzeniu miałam, ale taką słabą i za chwilę przechodziła. Wydaje mi się, że teraz za szybko po jedzeniu położyłam się spać. Masakra jakaś, myślałam że nie wyrobię, ale mleko po jakimś czasie pomogło :) A ta Twoja malutka to już reaguje oczkami na otoczenie? Zastanawia mnie kiedy takie niemowlaczki zaczynają wyraźnie widzieć, bo podobno na początku to dopiero próbują skoordynować gałki oczne i widzą zamazany obraz do ok. 30 cm odległości. Widzą tylko czarno-białe zestawienie kolorów na zasadzie kontrastu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na zgagę najlepsze migdały- tylko zalać wrzątkiem i zdjąć skórkę - trzy wystarczą w zupełności :) Podobno zgaga w zaawansowanej ciąży oznacza ze dziecko się z włosami na głowie urodzi :D Dziewczyny ratunku ! trzęsę się cała z nerwów i płaczę non stop. Od rana przyszła raczej niedoszła teściowa wydzwania do mnie i o meble do kuchni pyta. Więc mówię ze montaż we wtorek i koszt 8000 zaczęła coś pieprzyć o tym ze skąd pieniądze(ona ma mojego M kasę na swoim koncie) przypieprzyła się ze ja w ciąży i nie pracuje-że co sobie wyobrażam ze bezczelna jestem a na koniec z tekstem ze mam oddać klucze od mieszkania pozabierać rzeczy i montażu kuchni nie będzie bo ona sobie nie życzy ! To jest jej mieszkanie i z nią nikt kuchni nie ustalał! Montaż we wtorek zaliczka 2000zł została dana meble są już docięte wszystko gotowe i ja mam wyjść na idiotkę teraz !!!!!A klucze mam oddać dlatego ze jej synuś sie do niej nie odzywa i nie podziękował jej za to że pilnowała remontu !!Wysiada, baba się nadaje na oddział zamknięty !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×