Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

keysy nie przejmuj się oknami u mnie są w stanie tragicznym i też liczę na to że mój będzie miał wolną sobotę i to zrobimy bo ja też wolę nie ryzykować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! :).Już jestem po badabiu i okazało się,że wszystko jest ok.Moja kropeczka się powiękrzyła i poni doktor powiedziala,że wszystko jest na dobrej drodze.Kolejne badanie przed samymi świetami w czwartek.To jest już piąty tydzień i piąty dzień.Planowany termin porodu najbardziej mi sie spodobal,bo przypada w moje urodzinki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keysy2121 wiesz co, tez tak mam!! boli jak na okres, az sie zdziwilam, bo myslalam ze te bole dawno za mna a tu znow sie pojawily :D maly pewnie raczkami w jajniki bije :) nick-------------------------imię-------------wiek------ --- -miejscowość-------tc--------płeć FASOLKI monikaw29---------------Monika------------29-----------Ni emcy---------------5------------? mamaanita---------------Anita--------------22-----------k uj.pom-------------6------------? Lindis---------------------Martyna-----------24---------- śląsk------------------8------------? szczesliwa-mmmama------------------------30-----------ł dzkie -------------10------------? andziulka007-------------Angelika----------26----------Ł dzkie-------------13----------? andziulka88--------------Ania----------------24---------- -łódzkie-------------13-----------DZ (nie)mądra--------------Agata---------------28---------- -Ch orzów- --- ------13---------CH? HinskiTurysta------------Ewa----------------20----------- -Lu buskie-----------19---------CH kasia8384----------------Kasia---------------29---------- - lubuskie------------19----------? Allegrowiczka1987------Iwona---------------24----------- Ok. Kraków--------20---------DZ keysy2121---------------Kasia----------------21---------- - mogilno------------30---------CH 18Karola18--------------Karolina-------------18---------- - podlaskie----------28---------DZ MAMA2013LUTY--------Karolina-------------22-----------pod k arpa ckie----31---------CH Fijfijfijuu---------------Ewelina--------------28-------- - --mazowieckie------31---------CH XxPrzyszla_MamaxX----Magdalena----------20-----------świ ęt okrzyskie.---31--------DZ JagusiaGusia------------Kasia----------------25---------- - -Lubelskie----------31-----------? izabela1000-----------------------------------24--------- --- war-maz----------38-----------? MAMUSIE anetucha123456-----------Aneta------------24----------Ken t , Anglia--------------------- DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzisz Monika wszystko jest dobrze i będzie dobrze chociaż stresik rozumiem bo ja przed usg to wpadam wręcz w panikę ;) no to już masz kawał fasolki tam w brzuszku :D ja jak ostatnio byłam na usg to z takiej małej fasolki jak widziałam wcześniej to już się zrobił mały człowieczek z rączkami i nóżkami i to jest niesamowite :D a co do daty to super że tak wypada termin będziesz miała najwspanialszy prezent :) moje maleństwo szykuje się na świat 8 dni po moich urodzinach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teranowa
www.swiatmalegoczlowieka.pl/ robie wyprawke dla mojego maleństwa, podziel się swoimi propozycjami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmmm w sumie ciezko jest okreslic kiedy stal sie duzy, powiem szczerze ze ciezko mi zauwazyc ale mysle ze to bylo tak kolo 5 miesiaca, bo w dresy sie juz nie miescilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patryska000
no hej ja nic nie zalatwilam do GP jestem umówiona dopiero jutro na 16.30 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiec byl dzis pan przystojny hydraulik :D troche pod 40 ale wlasnie do starszych mnie zawsze ciagnelo :D i wycieku nie ma! a co jest? rachunek za czyjsc licznik dostawalismy!! nasz wyzerowali i za 2 tyg przyjda sprawdzic ile zuzylismy i na tej podstawie wylicza zuzycie za ostatnie 3 miesiace... smiech na sali. no ale przynajmniej kase oddadza. Amela w lozeczku spi jak chce O.o tutaj pielegniarki krzycza jesli dziecko lezy na boku. ze wzgledu na wysokie ryzyko smierci lozeczkowej zaleca sie kladzenie dziecka na plecach i w dole lozeczka tak zeby nozkami dotykalo ...yyyy ramy? tak o. http://2.bp.blogspot.com/-DWhZQf1Aqao/UB7IuoVDRTI/AAAAAAAAAQU/4agh-WaeJ4U/s1600/baby+in+cot+asleep+-+blog.jpg nie jak na filmach, ze glowa spi na gorze... no to wlasnie tak jak zalecają ją kłade, na tym zdj nawet dobrze pokazane jest zeby kocyk wcisnac w srodek na brzegach, wtedy ciezej sie rozkopac. Amelcia rano budzi sie w poprzek, czesto tez wali glowa w szczebelki, bo ochraniacze sa raczej cienkie. i sama przekreca sie na bok. smiesznie to wyglada bo prostuje rece nogi, podnosi do gory, potem zwija sie w banana i hopsa jest na boku :o moja mama mowi ze kiedys byla moda na zawijanie dziecka kocem tak zeby sie nie moglo ruszac a ja chyba tego nie umiem. co ja zawine to ona za minute ma rece na zewnatrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a widzialam jeszcze pytania o skurcze i napinanie sie brzucha. to normalne. ja juz chyba od 5 miesiaca nie moglam przez to w pracy wysiedziec. wracalam z brzuchem jak skała. w weekendy wiecej lezalam albo polsiedzilaam wiec tego nie bylo. nie pameitam co sie w srodku gniotło ale nie zbyt przyjemne uczucie. skurcz mialam tylko 3 razy. najwiecej bylo dretwienia brzucha po prawej stronie przy zebrach. czasami az pchałam jej noge do srodka. ale to dopiero pod koniec. zadnych skurczy lydek nie mialam, ale mam kolezanke ktorej sie porobily rozstepy na lydkach od tych skurczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka ----> ja wczesniej juz pisalam, ze w 10tyg musialam szefowi powiedziec, ze ciazy jestem bo bylo widac kulke plus od 12tego nie miescilam sie w jeansy (nadal sie nie mieszcze) i musialam kupic ciazowe spodnie ;] dzis jest 5 tyg i 3 dni a ja nadal mam dupe jaka mialam.... spadlo tylko 7 cm. a przybralam cos kolo 20. :( waga zatrzymala sie na tych 16 kg i nie chce ruszyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz już wszystko wiem anetucha. Zastanawiałam się jak to jest bo mam obawy że jak położę na wznak to jak się dziecku uleje żeby się nie zakrztusiło a znowu jak kładą na boku to podobno coś z bioderkami się robi. Co wielkości brzucha, lekarz powiedział ze u mnie brzuch będzie widać w 7 m-cu i jest to nie prawdą pojawił się ok 12-13tc jest ładny okrąglutki i wystający jak założę obcisły golf to widać że ciążowy bo nawet ciotka mi mówi "aga jaki masz wielki brzuch"i sam fakt ze w spodnie już nie wchodzę tylko legginsy jeansowe z gumką. Patrysia- nie zaskoczyłaś nas tym ze nic nie załatwiłaś, pamiętaj ze oni ciąże dopiero od 13tc uznają, wcześniej może Ci pomóc tylko polski ginekolog prywatnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patryska000
czuje sie jakas zagubiona tutaj :( tesknie za rodzina co prawda jade za dwa tygodnie ale wrocic tutaj bedzie mi bardzo trudno..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martw sie bo dziecko lezac na wznak glowe ma na prawo albo lewo i nawet jak sie ulewa to leci po poliku a reszte spowrotem polykaja albo wypychaja jezykiem. poza tym ulewa sie przewaznie krotko po jedzeniu albo przy czkawce. pierwsze 3 czkniecia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keysy, ja od początku ciążupy właściwie nie miałam bóli podbrzusza, ale ze 3 razy może takie lekkie ćmienie jak na okres w dole brzucha i kręgosłupie. Właśnie wczoraj miałam coś takiego i się troszkę denerwowałam, ale wzięłam no-spę i jakoś przeszło. Teraz za to mam tak, że jak czasem idę to czuję jak mały napiera z całych sił na podbrzusze i to jest takie dziwne uczucie, że muszę iść powolutku. Normalnie mam wrażenie jakby mi się wwiercał w miednicę. Teraz już wiem, że robi to główką, bo usg pokazało, że jest już ułożony główką w dół :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(Nie)mądra, jeśli chodzi o ulewanie to podobno są specjalne poduszki (kliny?), które podkłada się pod materac tam gdzie leży główka, albo słyszałam że można podłożyć książkę pod nogi łóżeczka, żeby główka była wyżej. Andziulka u mnie brzuch zaczęło być widać (tak że byłam pewna że to nie od najedzenia się) w 16 tyg. Oczywiście zawsze tak jest, że jest większy wieczorem, ale rano też go widziałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie bycie matką będzie cudowną sprawą. Mam już wszystko wybrane :) Mieszkanie do wynajmu upatrzone i oko zatroskanego narzeczonego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u mnie już widać porządną kuleczkę z przodu a to 13 tc i jeansy już się nie dopinają :P dlatgo tak się pytałam ;) ale dobrze niech rośnie rośnie :) byłam dziś u lekarza i wszystko jest w porządku jeszcze ze trzy tyg luteinę brać i spróbujemy odstawić i zobaczymy jak to będzie ;) ogólnie wyniki wszystkie mam ok także nawet teraz ni potrzebuje robić dopiero w styczniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie ! Wiecie co, dzis chodzi mi po glowie caly czas temat Becikowego2013. Kazda z nas juz wie ze nastaly zmiany i teraz nie kazdy je dostanie :/ Zastanawia mnie jedna sprawa bo wg. nowej ustawy dochod na kazdego czlonka rodziny nie moze przekraczac 1922zł wiec liczac : mama, tata noi dziecko bo doczytalam sie ze liczy sie liczba osob w rodzinie na dzien skladania wniosku o swiadczenie wiec dziecko juz sie wlicza. Tak ze 3x1922zł=5766zł x12miesiecy to 69,192zł i tu sie wlasnie zastanawiam jak to potem jest liczone? Czy liczy sie np. PIT za ubiegly rok czyli w naszym wypadku 2012r. bez zadnych odliczen? Czy z PIT-a jest to jakos obliczane, np. jak przy kredytach w banku? Zastanawia mnie ta sprawa bo wydaje mi sie ze za urodzenie corci nic nie dostaniemy choc nie jestem do konca pewna bo maz prowadzi jednoosobowa dzialanosc gospodarcza noi Jego dochod za rok 2012r. nie bedzie wiekszy jak 75,000zł (3miesiace wolnego) do tego ja zarobilam ok.5000zł wiec lacznie bedzie 80,000zł. Malo pobralismy sie w czerwcu wiec tu tez sie zastanawiam jak to jest liczone :D No ale przechodze do sedna, na naszym przykladzie nasze laczne zarobki za 2012r to 80,000zł noi dzielac na 12miesiecy kwota miesieczna wynosi 6666zł wiec teoretycznie becikowe nam sie nie nalezy bo przekracza nam norme o 900zł ALE , ALE jako ze maz prowadzi dzialalnosc gospodarcza to co miesiac czy pracuje czy nie musi oplacac skladke ZUS w wysokosci 400zł + PODATEK wysokosci 700zł-1000zł noi tak sobie licze ze placac ZUS po 400zł przez 12miesiecy to juz jest 4800zł noi podatek za miesiace w ktorych pracowal wiec 9 miesiecy licze juz po najnizszej stawce 700zł to razem 6300zł wiec po odliczeniu najnizszego podatku i ZUS-u dochod roczny to 68,800 (naprawde jest mniej bo podatki sa wieksze a ja zarobilam cos ponad 4200) wiec tu teoretycznie sie miescimy bo dochod nie powinien przekraczac 69,192zł :D Wiem ze malo kto jeszcze orientuje sie w tych nowych przepisac i pewnie mi nie doradzicie ale moze... Wiecie gdzie albo do kogo mozna sie udac w takiej sprawie zeby uzyskac jakas madra porade??? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allegrowiczka może idź do MOPS'u w końcu to MOPS daje ta kasę na becikowe to powinni się orientować Fijfij to są takie poduchy w kształcie dużej podkowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, to coś takiego: http://www.tomi.pl/szczegoly/1665 :) Allegrowiczka, nie mam zielonego pojęcia jak wygląda ta sprawa z becikowym. Bardziej mnie interesuje roczny urlop macierzyński :) MAMA, bo chyba mi nie odpowiedziałaś: jak przygotowujesz się do porodu i opieki nad małym? Znalazłaś jakieś fajne strony internetowe dotycz. szkoły rodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry :) wspolczuje tym, ktore sa w ostatnim trymestrze ciazy i planuja swiateczne porzadki! ja przeprowadzalam sie w 7 miesiacu i pamietam jak ciezko mi szlo pakowanie a potem rozpakowywanie :/ musialam robic przerwy 10 min co pol h!!! kregoslup mnie bolal i brzuch juz swoje wazy, oj ciezko!! jesli chodzi o macierzynski to ja mam 9 miesiecy. cieszylam sie jak glupia ze spedze zime w domu, ze bede bawic sie z mala, ze cos tam. zaczelam 2 miesiace przed porodem wiec pod koniec maja mi sie konczy a ja juz marze o tym, zeby wrocic do pracy. planuje 1 marca wielki powrot. mala do dziadkow bo ja dluzej w domu nie wytrzymam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jejku a mi by się chociaż jeden dzień wolny przydał na słodkie lenistwo... jestem normalnie nie przytomna jakaś :( wracam do domu po pracy to nic mi się nie chce, wyspać się jakoś nie mogę coś mi chyba aura nie sprzyja pogodowa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a mnie właśnie teraz zaczął rosnąć brzuszek! :D teraz już na pewno widać i nie jest to, jak już któraś z Was pisała, brzuch od najedzenia się tylko właśnie malutka już sobie powiększa swoją kwaterkę :P no i wchodzę na wagę i też już lekko widać, że przytyłam, niewiele ale już chyba coś :) raczej nie mam jeszcze problemu, żeby wejść w jeansy ale pewnie w najbliższym czasie pojawi się ten problem ;) andziulka007 -> ja chodzę do lekarza na nfz więc nie za często...miałam robione na początku ciąży, żeby ją potwierdzić i to było w 7 tygodniu zdaje się a później już nic. Ale byłam dwa razy prywatnie w tym to usg genetyczne. Więc 3 razy od początku ciąży a kończę teraz 3 miesiąc. Jakbym miała liczyć tylko na te nfz-owskie usg to bym chyba się nie doczekała. Zamierzam sobie w międzyczasie jak nie dostanę skierowania na usg chodzić prywatnie na samo usg, żebym tak chociaż co miesiąc półtora je robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×