Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Fij ciekawa ta poduszka :) dzieki Andziulka ja mam usg co 4 tygodnie bo tak mam wizyty u gina, 4d podobno fajnie zrobić z tym prenatalnym w 18tc :)jest co oglądać. Jestem załamana :( mam grzybice :( dostałam w ubiegłym tyg. antybiotyk bo miałam lekki stan zapalny w ukł. moczowym(jedna saszetka do picia) i po 7 dniach witaj grzybie :o nie miałam grzybicy 2 lata!Od wczorajszego wieczoru się drapię jak oszalała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka88 no ja miałam już cztery a to dopiero 13 tc. Też chodzę na nfz ale nie miałam usg państwowego na potwierdzenie byłam prywatnie na początku,później mam prywatną lekarkę która jest ginekologiem-endokrynologiem bo mam chorą tarczycę to jak u niej byłam się pytać o hormony to też mi zrobiła usg,później leżałam w szpitalu to tam też mi zrobili i teraz miałam genetyczne. Moja lekarka państwowa niestety nie wypisuje mi skierować na usg państwowo także będę tez musiała chodzić prywatnie... dodatkowe pieniążki niestety ale nie wyobrażam sobie nie widzieć mojej dzidzi chyba raz w miesiącu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie) mądra ale znów znajoma miała w 20 ty i stwierdziła że jeszcze nie było na co popatrzeć ale poszła też w 26 i wtedy już było super ale nie wiem właśnie bo jedni mówią tak inni inaczej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba wszystko zależy od sprzętu :) mnie ten od prenatalnego powiedział żebym w lutym przyszła z M bo włączy 3d i 4d i pooglądamy sobie. Babka w rejestracji nawet teraz mi mówiła ze mogę mieć obraz w 3d i 4d jak zapłacę dodatkowo. 28 grudnia idę do mojego giną i poproszę go o te 3d i 4d i zobaczę jak to będzie wyglądać. Teraz młody miał 3d w 12tc i wyszedł wypasiony. W sumie miałam już 5 usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to mozna miec az tyle usg? myslalam, ze 3 to max. chyba ze zagrozona Amela ryczy co 1.5 h na mleko, wczesniej jej dawalam dla swietego spokoju ale ile mozna! jesli uwaza ze bede latac z mlekiem oraz myc i sterylizowac butelki co chwile to sie przeliczy ;] dzis mleko co 2.5/3h. ciekawe ile przytyla ;] pojde ja zwazyc do przychodni za godzine :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah. :D ma 5 tyg i 3 dni. ubranka newborn juz za male, 0-3 spiochy mam same biale wiec zaczelam uzywac tez 3-6 i powiem wam, ze sa niewiele za duze O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie też nie wiem co tak często się robi usg... my się cieszymy bo sobie pooglądamy ale w 100% jakie to jest -nie wiadomo.Są badania na myszach i jakieś tam nieprawidłowości wychodziły więc jak działa na płód - kto to wie-można w Wikipedii poczytać. Lekarz Ci powie ze nie szkodzi a to co się dzieje naprawdę to dowiemy się jak dziecko juz przyjdzie na świat albo za kilkadziesiąt lat jak nowe badania powstaną.Fakt teraz coraz to nowszy jest sprzęt więc ufamy temu co lekarz mówi :D anetucha ale to zleciało ona juz ma przeszło miesiąc,a pamiętam jak dopiero pisałaś ze chcesz już urodzić bo cie wszystko swędzi haha.A jak z połogiem? cały czas coś się jeszcze u Ciebie dzieje?coś boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj skonczylam krwawic ;] dopiero! jeszcze nie wszystko do konca sie zagoiło. tam gdzie pękł szew caly czas mam rane ;) ale jest coraz lepiej. strasznie balam sie ze bede rozciagnieta do rozmiaru wiadra ;) ale od tygodnia zauwazylam, ze juz wszystko wrocilo do normy, nic nie wyglada na za wielkie ani za luzne, ale to sprawdze dopiero z chrisem ;] niestety rane mam przy samym wejsciu wiec z seksu nici, a on dopytuje sie codziennie ;] zemsta heh ochoty na seks byl brak przez pierwszy miesiac. zero! nawet mi przez mysl nie przechodzilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jem tylko sniadanie i maly obiad a waga nadal stoi. chriso kupil mi wczoraj zumbe fitness i nintendo wii :D dzis pracuje do nocy ale jutro powiedzial ze mi podlaczy takze bede cwiczyc;) zobaczymy jak wtedy poleca cm :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha to się ubawisz przy tej zumbie :D ja mam na PS3 fitness zamiast leżeć na macie i ćwiczyć to umierałam ze śmiechu i potem tylko mięśnie brzucha odczuwałam -świetne rzeczy to są :D do zabawy :) Czyli połóg 6 tygodni minimum trwa jak nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwawienie trwa dlugo ale gojenie sie rany to pewnie ja takim ciezkim przypadkiem jestem. peklam strasznie daleko wiec wy masujcie, kremujcie i cwiczcie krocze tymi balonikami bo ja nie robilam nic :) nawet nie wiedzialam, ze trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie ja też czytałam że ten masaż potrafi dużo pomóc i jest wtedy mniejsze prawdopodobieństwo pęknięcia albo konieczności nacinania krocza podczas porodu. Ja już męża zapowiedziałam, że będziemy masować :D no i nawet jeśli nie będę miała ochoty na seks to i tak w miarę regularnie będziemy go uprawiać bo to też pomaga rozciągać mięśnie krocza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fijfijfijuu ja sobie czytam www.zapytajpolozna.pl i tyle :D (nie)mądra* najlepiej w 24tc a ja jestem juz po wizycie, maly jest juz glowka w dol i wazy 1789g :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz pomijam fakt tego przyszpitalnego domu porodu, weszłam na stronę tego szpitala i zdjęć z porodówki- wypas ! w Katowicach zachwalają Łubinową (prywatna porodówka) same ah i och -prywatnie poród 5000zł kosztuje i się nie umywa do tej porodówki na NFZ w Warszawie.Chciałabym tam rodzić....i przynajmniej jest jasno napisane jakie obowiązki ma rodzina po porodzie a co położna może zapewnić żeby nie było ze położna ma myć, czesać i może jeszcze zad podcierać po porodzie co nie jest w jej obowiązkach a jednak wiele kobiet po porodzie potem psy wiesza na położnych ze nie umyły nie pomogły itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak tak czytam wasze obawy o porod to tylko usmiech mi sie maluje na twarzy ;) dziewczyny jak ja sie balam!!! a teraz nawet w polsce bym urodzila bez dobrej opieki i znieczulania. nie wiem czy ja tylko tak mam i dlaczego mnie nie bolalo a caly internet jest zawalony informacjami o mdlejacych dziewczynach, o bolu gorszym niz najgorszy bol zeba i lamania 20 kosci na raz ;] ja wam sie zabraniam bac bo cale 20h czekalam na ten straszny bol i sie nie doczekalam a ten strach byl najgorszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA to nasze maluchy ważą prawie tyle samo (mój 1720g) :D Andziulka007, ja ze względu na plamienia miałam robione kilka razy nadprogramowo, tak żeby się uspokoić, że wszystko ok, ale od 16 tyg. idę zgodnie z programem. Chyba planowo robi się koło 11-13 tyg (genet.), potem koło 18-22 (-z naciskiem na serduszko i inne narządy), a potem 30-32 (czy maluch się dobrze rozwija i przybiera na wadze), a potem już tak kontrolnie w 37-38 tyg. W każdym razie z tego co wiem te pierwsze 3 są podstawą i więcej nie potrzeba jeśli ciąża przebiega prawidłowo :) A co do 4D to chyba najlepiej zacząć właśnie od 18-22 tyg :) I jest na co popatrzeć pod warunkiem, że maluch się nie odwraca i za bardzo nie bryka, bo wtedy obraz tak jakby się "odświeża" z opóźnieniem i się zamazuje. Ja tym razem nie jadłam nic słodkiego i chyba pomogło, bo było widać wyraźniej niż ostatnim razem ;) (Nie)mądra, nie martw sie, bo mnie też właśnie coś dorwało i dziś u lekarza się utwierdziłam w przekonaniu. Co prawda mnie nie swędzi, ale mam upławy i to pewnie coś bakteryjnego. Też dostałam globulki :) Anetucha, no mała rośnie jak na drożdżach :D Nie załamuj mnie, bo mam tyle ślicznych ciuszków na 62 i chciałabym żeby chwilę je ponosił :) A co do zumby i wii to super sprawa :) Ja mam move'a do PS3 i też ćwiczyłam aerobic :) Oczywiąście zanim zaszłam w ciążę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jakies swinstwo zlapalam, ale nie w srodku tylko na zewnatrz i prawdopodobnie od kleju z wkladek.... w kazdy razie dostalam dzis na wizycie masc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! Licze na wasza pomoc i jakas dobra rade... Dzis znajoma byla swiadkiem mojego ataku kaszlu i powiedziala ze kaszel w takim stopniu moze powodowac skracanie sie szyjki macicy! Przerazilo mnie to , po czym szukalam conieco w necie na ten temat noi faktycznie znalazlam kilka opinii na roznych forach ze kaszel spowodowal skracanie szyjki w ciazy i tu mam do Was pytanie: Czy slyszalyscie o czyms takim? Męcze sie z kaszlem juz dobry rok a moze nawet poltora. Jest to kaszel glownie po kazdym posilku i piciu i czasami trwa nawet pol godziny :/ Nie szlam z tym do lekarza bo moj lekarz rodzinny to taki "wysmiewny typek" z czym by sie nie przyszlo to sie smieje i mowi ze nic sie nie dzieje , ale teraz zaczynam sie powaznie martwic bo tak na dobra sprawde to odkad zaczal rosnac mi brzuszek to napady kaszlu sa czestsze i bardziej meczace bo chwilami to az mam odruch wymiotny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciezka sprawa, ale o skracanou szyjki nie slyszalam, ale slyszalam ze taki kaszel moze powodowac skurcze.... w szpitalu byla takie dziewczyna w 7miesiacu z kaszlem, dostala skurczy wlasnie przez kaszel... nie wiem najlepiej spytaj lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qrde i to wlasnie mnie martwi :/ Bo skurcze koniec z koncem powoduja skracanie szyjki z tego co czytalam :/ Malo tego wszystkiego zlapal mnie przerazliwy bol nogi dokladnie pod samym posladkiem (lewa noga). Bol jest tak ogromny ze jak staje na nodze to mam ochote wyc, plakac i krzyczec :[[[ Wczesniej mialam taki bol ze dwa moze trzy razy ale pojawil sie on po duzym wysilku i odczuwalam go tylko w nocy jak juz lezalam ale dzis obijalam sie na maxa bo od poludnia w lozku lezalam i ogladalam tv a bol pojawil sie z nikad i jest naprawde mocny :( Mozliwe ze dziecko naciska na jakis nerw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allegrowiczka, ja tak jak MAMA słyszałam, że kaszel może wywołać skurcze. A może skurcze powodują skracanie się szyjki? W każdym razie jeśli nie robiłaś z tym kaszlem nic przed ciążą, to tym bardziej pewnie nie będziesz mogła zrobić nic teraz, bo nawet RTG płuc przecież nie można robić. Mi po przeziębieniu, które miałam koło 18 tyg. długo utrzymywał się kaszel i też się bardzo martwiłam, ale nic się nie stało. Wiem że to trudne, ale staraj się może nie kaszleć tak na 100 %, ja starałam się troszkę tłumić. A na pewno jest tak, że jak parę razy kaszlniesz to potem gardło się podrażnia i chce się coraz bardziej :O A co do bólu nogi to może to mięśnie? Bierzesz jakiś magnez? Musisz zapytać o to lekarza, ale znając życie powie Ci, że takie uroki ciąży ;) Mi zawsze tak mówią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym kaszlem to wlasnie taki problem ze jak nie odkaszle to czuje ze sie dusze poprostu - niemoge zlapac tchu :( Nie ukrywam ze nasililo sie to przy ciazy. Mam zwezenie rozworu przelykowego i sadze ze to od tego. Wiem tez ze lekarz teraz nic na to nie poradzi bo ani badan, ani lekow - no nic :( Bede musiala chyba powiedziec o tym ginowi zeby mial to na uwadze :/ A noga dalej boli :[[[[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny! wczoraj udalo mi sie nagrac pierwszy raz jak maly kopie!! po wielu tygodniach nie udanych prob (zawsze gdy kamerowalam to przestawal kopac) w koncu sie udalo!! :) ej dziewczyny..... normalnie jest mi strasznie przykro... obawiam sie ze po porodzie bede sobie musiala wynajac jakas sprzataczke, zeby przychodzila tak 2 razy w tygodniu..... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, wlasnie przyszla paczka z posciela do malego - jest poprostu CUDNA!! jestem mega zadowolona ze ja zamowilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×