Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

no dziewuszki lozeczko kupione, a moj M rozlozy je po swietach :) dodatkowo moglam sobie cos za 20 zl wybrac, wiec wzielam sobie 3 kolorowe pieluszki (jedna prawie 6zl) i 3 biale, stwierdzilam ze to najlepsze rozwiazanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to mógł być
ruch dziecka ale nie główki tylko całe zrobiło fikołka. ja zaczęłam czuć w 14 wiec to możliwe i też na początku tylko przez rękę czułam najpierw leciutko a potem z każdym tygodniem takie samo uczucie tylko mocniejcze. mozesz próbować codziennie poleżeć chwilę i "nasłuchiwać" u mnie na początku rano nim wstałam się udawało najczęściej wyczuwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny byłam wczoraj na tym usg genetycznym i bardzo bardzo jestem zadowolona :) I jeśli lekarz się nie pomylił (a myślę, że chyba nie :)) to na 90% będziemy mieć córeczkę :) mąż niepocieszony, ale najważniejsze, że z naszą Marysieńką jest wszystko w porządku :) nie zostałam skierowana na żadne dodatkowe badania ani nic bo wszystko było wzorcowe :) U nas przezierność karkowa to 1.6, raz wyszło 1.56 a drugim razem 1.48 bo przy takim maleństwie nietrudno o pomyłki dlatego lekarz zmierzył tę przezierność dwa razy. Maluszek ma 5,5cm i z usg wychodzi mi termin o dzień wcześniej niż z OM. Wiecie co, normalnie ciągle się śmieję, bo ta nasza mała diablica tak skakała mi w brzuszku, że szok :D na początku spokojnie spała, nic się nie ruszała, ale lekarz zaczął jej dokuczać i tak nóżkami wierzgała! A na koniec odwróciła się pupką do widzów i poszła spać :D jak oglądam sobie filmik to się ciągle śmieję :) mamy tylko w 2D i zdjęcia też, ale to i tak fajna pamiątka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka 88 to super :) niesamowite wrażenia co? ja już filmik oglądałam z cztery razy a to z mamą a to z tatą ale za każdym razem jestem prze szczęśliwa jak patrze na te wygibasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziewczynki, i ja już po usg :) Cieszę się, że u Was wszystko ok :) (Nie)mądra, nie martw się tym NT, wydaje mi się, że najważniejsze, że jest w normie. Mój mały waży już 1720g grubasek jeden ;) Cały dzień nie jadłam słodyczy, żeby był spokojny, a nie tak jak zwykle :D No i widać było piękną buźkę, nawet ją raz otworzył, a potem jak już przeszliśmy na tryb 2D to nawet otworzył buźkę i wystawił język :) Jest już obrócony główką w dół więc w końcu wiem dlaczego ostatnio aż tak często odwiedzam toaletę ;) Tylko najgorsze, że ma przerzuconą przez szyję pępowinę, dosłownie jak hawajską girlandę :O Gin powiedziała co prawda, że to o niczym nie świadczy, ale i tak się trochę martwię :O MAMA, czy masz gdzieś pod ręką te siatki centylowe, bo nie mogę znaleźć strony gdzie je wkleiłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny napiszcie mi jakie kremy stosowałyście na rozstępy? Bo ja narazie smaruje się oliwką ale trzeba będzie zacząć stosować jakiś kremik bo brzuszek już się zaokrągla powolutku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziulko, imienniczko moja :) ja nie zamierzam stosować żadnych specjalnych kremów, smaruję się właśnie oliwką w żelu johnsona i tyle. Jak czytałam na różnych forach to wszystkie kobitki mówią że oliwka jest najlepsza, że wcale nie warto przepłacać na jakieś kremy. Oliwką dobrze natłuścisz skórę i powinno być ok. Ale jeśli masz w genach zapisaną skłonność do powstawania rozstępów to i najlepszy krem nie pomoże! A Wy dziewczyny używacie czegoś specjalnie aby zapobiec rozstępom? Powiem Wam, że mnie przerażają tylko te na brzuchu :/ ogólnie mam rozstępy na tyłku i trochę na udach bo kiedyś przytyłam parę kilo i mi tak się bardzo szybko zrobiły :( jestem nizutka, raptem 157cm, i mogłam przytyć z 5kg, bo chyba nie więcej i tak mi się porobiło. Ale 5kg przy takim wzroście to dużo... Więc ja się aż tak bardzo nie boję ich bo już i tak mam i tak :D ja co jakiś czas włączam sobie filmik z usg i oglądam :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziulka, ja przez pierwsze 3 miesiące używałam oliwki Babydream z Rossmana, a od 4-ego krem Elancyl Prevention Vergetures czy jakoś tak. Ale chyba tylko dlatego, żeby w razie czego miec pewność, że zrobiłam wszystko co mogłam-czyli dla dobrego samopoczucia ;) Bo podejrzewam, że Andziulka88 ma 100% rację :) Andziulka88, Tobie też zazdroszczę dziewczynki :) Pozostaje nadal w moich marzeniach :) Gratulacje :) Chociaż teraz na szczęście mi się tak zmieniło, że mojego synka nie zamieniłabym nawet na 10 dziewczynek :D Jest śliczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl) 23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl) 24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl) 25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl) 26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl) 27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl) 28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl) 29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl) 30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl) 31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl) 32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl) 33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl) 34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl) 35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl) 36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl) 37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl) 38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl) 39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl) 40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w 5mc i od poczatku uzywam Oliwki dla dzieci Johnsons :) Na brzuchu narazie nic sie nie pojawilo, ale na nogach niestety tak bo nie uzywalam od poczatku na nogach i wyszly mi rozstepy :/ Jak sie kapie to odrazu cala sie zmaruje i masuje oliwka a potem splukuje i jest OK :) Ja dzis mam jakis felerny dzien... Kurcze niedosc ze czlowiek ma tyle na glowie a wydatkow teraz cala masa to jeszcze sie posypalo cos z autem :/ Najpierw naprawialismy jedno bo sie zaczelo palic na podworku (auto do pracy na gaz) a teraz jeszcze Ford sie zepsul :/ Mamy mechanika w rodzinie wiec jemu oddalismy do naprawy a dzis dostalam od Niego telefon ze jest PRZEDNIA SZYBA PEKNIETA DO POLOWY !!! :/ Przecierz auto mialo dobra szybe jak je bral kilka dni temu :/ Fakt byl maly odprysk na przedniej szybie na wysokosci glowy kierowcy ale maz kuzynki mowi ze pekniecie jest na samym dole na pol szyby - SZOK !! :/ Niestety ale chyba bedzie musial oddac kase zaklad gdzie je zabral, bo tego raczej nie popuscimy :/ Malo tego poinformowal mnie ze do naprawy jest najdrozsza z mozliwych czesci - pompa koszt naprawy od 1500zl w zwyz lub kupno nowej , noi zawory jeszcze do wymiany dwa po 150zł wrrr... Niedosc ze swieta na karku to obydwa auta naprawiamy, wyprawke trzeba kompletowac i jeszcze samych platnosci co miesiac 2500zł a gdzie jedzenie, paliwo i cala reszta :[[[ Istna masakra :/ Bosh zeby tylko maz wygral ten przetarg i zostal na stale w PL wtedy nie bylo by tyle wydatkow a sama jazda do tych pieprzonych Niemiec to wydatet rzedu 1000zł w jedna strone + kasa na jedzenie ;/ A powrot drugie tyle! I tak co 2/3 tygodnie :/ Malo tego ktos mi sie wlamal jeszcze na Allegro i zmienil mi nr. konta bankowego a ze sprzedawalam gre dla dzieci to kobieta ktora ja kupila wplacila pieniadze na tamten nr. konta :/ Dobrze ze chociaz byly tam moje dane i bank nie powinien przyjmowac takiej transakcji wiec pewnie odzyska pieniadze... Jakis pechowy ten dzien :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety jeżeli skłonność do rozstępów jest dziedziczna to mnie to czeka... także narazie oliwka ale myślę że od stycznia zakupie jakiś krem i tak na wszelki wypadek będę się smarować :) dzisiaj zaczęłam porządki na święta, a że niestety lekarze dużo rzeczy mi zabronili robić to wygląda dość komicznie bo tu coś zrobię i zaraz sobie odpoczywam i znów coś zrobię i odpoczywam ;) dobrze że mamy małe mieszkanie bo bym się do Wielkanocy nie wyrobiła :P ale łazienkę uważam za posprzątaną na tip top :) jutro dalsze zmagania tym razem kuchnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez dzis zaczelam swiateczne porzadki :P W sumie to juz raz je robilam ale ze jestem troche pedantyczna to zrobie znowu hehe :) Dzis mialam zamiar posprzatac cala moja strone (pokoj, kuchnie, korytarz i lazienke) ale tak mnie wzielo spanie ze sie polozylam popoludniu i porzadki zaczelam dopiero ok.15 i to tak "na raty". Troche robilam, troche posiedzialam, troche ogladnelam tv i znow sprzatanie :P Ale pokoj mam wysprzatany na cacy i wypastowalam sobie panele , posciel przebrana, na oknie namalowane sniegiem domek i gwiazdka :P a w poniedzialek moze wezme sie za kuchnie :) Niemam w sumie za wiele roboty bo gruntowne porzadki u siebie robie przynajmniej raz w miesiacu no ale przed swietami zawsze jest cos do roboty ;) Wiecie dzis mnie lapia okropne skurcze lydek , zastanawiam sie czemu ? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość (nie)madra*
ja też zaczęłam świąteczne porządki ale od prania :) do świąt i tak się zdąży skurzyć wszystko wiec to zachowuje na tydzień przed :) Allegrowiczka ale jak Ci się ktoś mógł włamać na allegro :/ .Dobrze ze ja tylko wpłaty mam przez payU uff. Jak masz kurcze łydek to brak Ci magnezu albo zażywasz taki co sie prawie w ogóle nie wchłania tylko wysikuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie tak wyglada ze ktos sie wlamal :( Bo od pol roku mam nowe nazwisko i nowe konto bankowe a w meilu do kupujacego poszla wiadomosc z DZIWNYM nr. konta noi moim panienskim nazwiskiem a kupujacy wplacil pieniadze na ten dziwny nr. konta i moje obecne nazwisko - strasznie to poplatane, ale juz pozmienialam hasla a z kobieta udalo mi sie dogadac. Troche jej obnize cene zabawki jesli odzyska pieniadze za stracony czas bo to nie moja ani nie jej wina... Wlasnie tak myslalam ze malo magnezu. Zazywam Prenatal ale dzis rano jak trzeci raz zlapal mnie skurcz to zazylam magnez i chyba bede go zazywac codziennie po tabletce , chyba nie powinien mi zaszkodzic prawda? :) Co jeszcze mnie martwi dzis ze troche mnie boli podbrzusze , nie jest to silny bol no ale jednak jak wstaje np. z krzesla czy lozka to czuje ucisk i niewiem czy to dziecko sie tak ulozylo czy to moze inna przyczyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allegrowiczka1987 mnie tez lapia skurcze!!! masakra... a ja tez wstalam o 8 rano i posoprzatalam caly domek :) pozniej polazilam po sklepach i kupilam dla kazdego prezenty, juz leza zapakowana i czekaja na swieta, a na koniec poszlam do mamy i wlasnie wrocilam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość (nie)madra*
mnie też łapią skurcze ale brzucha-mam kolki :( i jakoś tak w ogóle wszystko mnie w brzuchu boli. Dziewczyny nie mam weny na prezenty, w ogóle na zakupy :( nie mam nawet pojęcia co moge kupić na prezent najbliższym :( jak patrze na te ceny z dupy wzięte to mnie trafia ze w UK nie jestem i nie mogę się tam dla rodziny obkupić -tutaj jest tak strasznie drogo! Co pokupowałyście? może zgapię coś od Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja glownie kosmetyki, kazdy cos z kosmetyka dostanie, po za tym "dla wybranych" cos innego, np pen-drive, zegarek, kapcie... itp, co kto chcial, lub nie mial, no i dla mojego M taki juz porzadny prezent ale nie powiem jaki bo on czasami czyta kafe, napisze Wam po fakcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA, wielkie dzięki 👄 Allegrowiczka, ale masz pechowy okres, rzeczywiście kupa kasy przed samymi świętami :O Też bym walczyła z tą szybą! A z tym Allegro to mi dałaś do myślenia :O Chyba zmienię sobie hasło tak na wszelki wypadek jakby ktoś już pracował nad tym starym :O Andziulka007 moim zdaniem to dobra strategia. Powolutku, powolutku, ale zrobione jest i do tego bez krzywdy dla Ciebie i dziecka :) MAMA, ale Ci zazdroszcze, że kupiłaś juz wszystkim prezenty. Ja cały czas się głowię :O Keysy, jak tam Twój maluch? Kopie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry dziewczyny :) wiecie co te zmiany nastrojów mnie wykończą normalnie :/ miałam dziś jechać kupić sobie leginsy ale już takie ciążowe bo brzucholek już mi rośnie ;) ale moje auto szlak trafił i nie odpaliło :( oczywiście ostatnio każdy powód dobry do płaczu i aż się zanosiłam przez taką pierdołę no normalnie szok ale cóż to te hormony :/ teraz mordkę mam spuchniętą nie mówiąc o oczach :( ale na szczęście zadzwoniłam do teściowej i zaraz jedziemy na zakupy :) może jakieś gwiazdki w końcu kupie bo niestety nie mam weny zupełnie... miłego dnia dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- Fijfijfijuu nie ma sprawy :) ja jestem mega ciekawa ile moj maluszek juz wazy, mam nadzieje ze bede miala we wtorek na wizycie USG i wszystkiego sie dowiem - Fijfijfijuu no zmobilizowalam sie wczoraj i stwierdzilam ze nie bede jezdzila co chwile po sklepach, pojechalam popatrzylam po sklepach i pokupowalam wszystko, teraz musze pomoc mamie i siostrze w zakupach, ale to juz przy okazji - andziulka007 tez mialam dzisiaj jechac na zakupy, mialam sobie buty kupic ale nie czuje sie najlepiej, jakies chorobsko mnie lapie... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA, no też jestem ciekawa ile ten Twój mały teraz waży :) Coś czuję, że mój będzie pulchniutki, bo jak patrzę na zdjęcia z usg to ma na buzi "pućki" i pulchniutką rączkę, normalnie jak małe dziecko :D Ja z kolei we wtorek mam rutynową wizytę :) Najlepiej zrobić zakupy raz a porządnie, a ja tak łażę i łażę po tych centrach, robi mi się mętlik w głowie i zaraz robię się zła, że nie wiem co kupić :O Andziulka, pomijając ciążę, to ja mam taki charakter, że jak sobie coś zaplanuję i przeciwności losu nie dają mi tego zrealizować, to też potrafię się poryczeć ze złości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie wszystkie piszecie o świętach i prezentach,a mnie jakoś chwilowo nie w głowie te wszystkie choinkowe sprawunki...Jutro z samego rana mam drugie usg i trochę sie boję(no dobra,nie będę koloryzować,bo moje obawy są jednak spore).Moje hcg 05.12. było trochę niskie bo tylko 1670.Co prawda pani doktor powiedziała,że to jest wczesna ciąża i nie mam powodów się martwić,ale jakoś nie potrafię przestać o tym myśleć.Pewnie dzisiejsza nocka będzie z głowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick-------------------------imię-------------wiek------ --- -miejscowość-------tc--------plec FASOLKI monikaw29.................Monika..........29............. .Ni emcy............5............? mamaanita--------------Anita--------------22------------k uj.pom--------------6-----------? Lindis-------------------Martyna-----------24---------- -śląsk-------------------8------------? andziulka88-------------Ania--------------24----------- łódzkie---------------11------------? szczesliwa-mmmama----------------------30------------łó dzkie -------------10------------? (nie) madra----------------Agata-----------28------------Chorzów- --- ------13------------? Allegrowiczka1987------Iwona------------24----------- Ok. Kraków--------20------------DZ HinskiTurysta------------Ewa--------------20------------L ubuskie-----------19----------CH kasia8384-----------------Kasia-------------29----------- -lubuskie------------19----------? keysy2121----------------Kasia-------------21----------- -mogilno-------------29----------CH 18Karola18---------------Karolina---------18------------- podlaskie------------28---------DZ MAMA2013LUTY----------Karolina---------22------------podk arpa ckie------31---------CH Fijfijfijuu-------------------Ewelina---------28--------- -- -mazowieckie----31-----------CH XxPrzyszla_MamaxX-------Magdalena-----20-----------świę to krzyskie.---31---------DZ JagusiaGusia---------------Kasia------------25----------- -Lubelskie---------31-------------? izabela1000-----------------------------------24--------- --- war-maz----------38-------------? MAMUSIE anetucha123456----------Aneta------------24----------Kent , Anglia--------------------- DZ 🌼 monikaw29 zobaczysz, bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patryska000
drogie dziewczyny wczoraj dowiedzialam sie ze jestem w ciazy.. i nic innego nie robie jak placze drugi dzien z rzedu :( mam 23 lata mój chlopak 27 jestesmy razem szczesliwi zawsze kochalismy sie bez zabezpieczenia byl okres gdzie czulam ze chcialabym juz miec dziecko a teraz? setki obaw, mysli co to bedzie dalej. Boje sie czy aby na pewno teraz jest na to czas, czy bede potrafila zajac sie dzieciatkiem i setki innych mysli. Pracujemy w anglii obecnie mieszkamy w tzw karawanie i moze tez to mnie przytlacza, z dala od rodziny z mama rozmawialam tyle co przez telefon, tez sie zastanawiam jak to zycie bedzie wygladac tutaj.. potrzebuje rozmowy z kims kto naprowadzi mnie na inny tor bo inaczej zwariuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryska000 moje GRATULACJE!! Twoje obawy sa calkowiec na miejscu, uwierz mi ze kazda z nas zastanawiala sie i nadal zastanawia jak to bedzie jak juz dziecko sie urodzi, martwienie czy bedzie zdrowe, jak przebiegnie porod itp, itd. jak zobaczysz swoje malenstwo na USG to odrazu sie w nim zakochasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patryska000
Dziekuje mam nadzieje bo chyba jak narazie nie moge jeszcze w to do konca uwierzyc, moj chlopak sie cieszy jak durny a ja co ? Mi tylko plyna lzy mam jakies durne obawy, czy urodzi sie zdrowe czy bede dobra matka, nie wiem w ogole skad uwielbiam dzieci gdy widze malenstwa w wozeczkach zaraz zagladam, nawet swojego psa swego czasu traktowalam jak dzidzie a teraz niepoznaje siebie..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patryska000
anetucha ja tez juz nawet o tym mysle !!! :| to jest jakas masakra ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli chodzi o kase przed swietami to u mnie tez same niespodzianki. dostalismy 2 kolosalne rachunki za wode. zrobilam test na wyciek, czyli zakrecilam wode w domu, poszlam sprawdzic licznik, nie uzywalam wody 2 h a licznik i tak naliczyl. wyciek na dworze :/ jutro przysla hydraulika z rana. mam nadzieje ze nie bede musiala za to placic. jeden zaplacilam bo nie wiedzilaam, ale jak przyszedl drugi to mnie chuj strzelil ;/ do tego konto w banku ktore powinno byc zamknniete 5 miecha temu nadal bylo otwarte, naliczali mi debet 10 funa co miesiac plus oplaty za debet i wyslali pismo do sadu ze nie place a wszystkie listy szly na stary adres. musialam zaplacic i wycofali sprawe z sadu ale odbilo sie to na mojej zdolnosci kredytowej. do tego ze mam sprawe w sadzie doszlam po tym, jak chcialam wziac karte kredytowa i jej nie dostalam... i pewnie przez pol roku albo rok moge sie z karta i jakimkolwiek kredytem pocalowac w dupe :/ swieta swieta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×