Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

mi na całe szczęście już przeszło na dobrą sprawę i bez cholinexu :) mówię " na szczęście" bo już miałam taki męski głos ,że z G nie chciałam za bardzo gadać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MoniaZbrzuszkiem brzuszek ładny i ogródek też :) ja byłam przeziębiona na początku ciąży to lekarz powiedział że tylko domowe sposoby :) i przeszło :) Mooniaa bardzo ładnie wyglądasz w nowej fryzurze o wiele lepiej :) Wiara a marzenia bąbelek fajny :) Anetucha kierownica super :) Hiński Piotruś słodziak a po Tobie nie widać że rodziłaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MoniaZbrzuszkiem cieszę się,że żyjesz :] Bylebyś dziecku nie zaszkodziła.Po coś jest adnotacja ,że nie można w ciąży.... Podziwiam Twoje wyluzowanie :) Przeszło Ci bez Cholinexu czy wreszcie jak tak pisałas 'wyleczył Cię Cholinex' bo już nic nie czaję :) Ja jak chorowałam na początku ciąży nie wiedziałam już czym się leczyć, mnie żadne domowe sposoby nie pomagały ...a jeszcze dobiłam się lotem PL-UK i jedynie paracetamol pomógł :/ Brzuszek już ładnie widać, czujesz ruchy, bo nie pamiętam? xxx Carolajna87 co to propolki?:> xxx Andziulka007 jak się w ogóle czujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszo no ogólnie to chyba ok wiesz takie standardowe dolegliwości ciążowe mam... ale teraz to już naprawdę te dwa trzy tyg to się oszczędzam bo chciała bym nie urodzić wcześniej ale to już też zależy od mojego synka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszo propolki to tabletki do ssania z propolisu z miodem i różnymi dodatkami, nawilżają gardło, pomagaja na stany zapalne i różne infekcje gardłowe :) Są naturalne i można je brać w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszo miałam brać ten cholinex ale przez moją sklerozę i tak zapominałam więc można powiedzieć, że obyło się i bez niego prawie :) kanapki z czosnkiem są zajebiste :D nie czuję jeszcze ruchów i tak się zastanawiam skąd będę wiedziała , że to właśnie TO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mamuśki dołączam do Waszego licznego grona ! :) Jestem w 20tc (jutro rozpocznę właśnie 20) :) Przewidywany termin porodu mam na 3 października. Obecnie przebywam w Holandii i pracuje na chłodni, nie przemęczam się, staram się dobrze odżywiać Jak na razie wszystko jest w porządku z Maluszkiem. Jutro mam wizytę u polskiej położnej. Oboje z moim Miśkiem jesteśmy prze szczęśliwi i czekamy na nasze Maleństwo :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MoniaZbrzuszkiem : Ja też jeszcze nie czują ruchów :( i boję się, że tych pierwszych (lekkich) nie rozpoznam jako TO . No ale nic czekam aż się pojawią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie tego nie da się pomylić z niczym innym, za pierwszym razem nie byłam pewna ale jak to delikatne muskanie sie powtórzyło to wiedziałam, że to moje maleństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MauraFrog93 chyba nasza intuicja coś nam podpowie jak już się maleństwo zacznie ruszać :) Tak w ogóle to witaj :) też mam termin na październik, tylko na 20 :) hm, czyżbyś była z 93. rocznika ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia brzuszek juz ladnie widac :) nie pamietam czy znasz juz plec czy nie, ale jakos czuje ze to chlopak :D witam nowa kolezanke :) a gdzie dokladnie mieszkasz w tej Holandii? ja w ciazy jak bolalo mnie gardlo to lekarz kazal brac wszelkie leki ale takie jak dla malych dzieci :D a jak mega bolalo to jadlam tantum verde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziulka trzymaj się, ja też dostałam przykaz wytrwania do 37 tc, a to już w czwartek, też dasz rade:) Chyba wszystkie czujemy sie jak slonice. Ja raz mam wrażenie że urodzę za chwilę, a zaraz potem że to niemożliwe i że poczekalabym jeszcze ze dwa miesiące:D u mnie też nie stwierdzono paciorkowca, ale mój lekarz mówił że to niegroźne. Jeśli mama go ma to na czas porodu podaje się jej antybiotyk żeby nie zaraziła dziecka i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agunia no Ty już chwilka i będziesz spokojniejsza :D ja jeszcze dwa tyg do 37tc ale spoki zleci szybko zaciskam nogi i tyle :D witam nową mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa i od kilku dni mam te skurcze Braxtona Hicksa czy jakoś tak :p na ktg. Też mi wychodziły na szczęście to nie boli tylko takie dziwne uczucie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turkusowyszafir
Witam Przepraszam że zakłócam wątek, ale skoro jesteście mamami to pomożecie mi bo ja umieram od schizów już, wymyśliłam sobie ciążę czy co? . 7 maja uprawialam petting z chlopakiem, jestem dziewica a podczas pettingu chlopak ocieral sie o moje narządy płciowe penisem, który był suchy jak twierdzi on... Miałam wtedy 22dzień cyklu ale że mam nieregularne miesiączki nie wiem kiedy nastąpiła owulacja. Od paru dni miałam schizy że jestem w ciąży itp. Dzisiaj zauważyłam że złapałam chyba infekcje pochwy... Dziwnie się czuję 'tam' i mam okropny grudkowany śluz, w ogóle się nie ciągnie ale nie pachnie... Zastosowałam maść na takie rzeczy i czekam mam nadzieję na poprawę. Do tego pobolewa mnie lewy jajnik. Jak myślisz, na ciąże nie ma szans? przez petting? plus dziś mam 27 dzień cyklu i jeszcze pojawienie się tej infekcji... Może to wpłynąć jakoś na okres? Pomoż jeśli mozesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA2013LUTY nie wiem jeszcze , ale też jakoś czuję, że będzie facet jak nic :D xxxx cholercia znowu mam ochotę na kanapkę ze smalcem i kiszonym ogórkiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carolajna87 ja swego czasu kupiłam (nie)mądrej Propolis jak była w UK i miałam wysłać,ale jako,że pochorowała się i wróciła do PL to zostawilam go sobie ... I całkiem zapomniałam... Może się jeszcze przyda :) xxx Witaj MauraFrog93, dopisz się do tabelki:) Co do ruchów to ja poczyłam w 22tc i na początku zastanawiałam się czy to to ...takie bulgotki w brzuchu :] A kopniaki były ok 25tc już takie dosyć mocne. Jak wygląda opieka medyczna ciąży w Holandii ? Też miałaś pierwszy scan w 12tc ? Ile już wizyt z położna zaliczyłaś? O masz polską położną, super:) xxx A co do 37tc to... właśnie go zaczęłam!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turkusowyszafir szanse na ciąże prakrycznie zerowe ;) Ale najlepiej będzie jak zrobisz test:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MoniaZbrzuszkiem : Na to też liczę :) Tak rocznik 93' jak w nick'u a czemu? :) xxx MAMA2013LUTY : Witam witam :) Mieszkam w Maasdijk'u, niestety na hotelu. xxx Szoszonowa : Jakiej tabelki? :O Jak tu wygląda opieka zdrowotna ciężarnej to jeszcze nie mam pojęcia, to będzie moja druga wizyta tutaj (pierwsza była prywatnie u ginekologa, bo chciałam potwierdzić ciążę w 200% i dowiedzieć się na usg i badaniu czy wszystko w porządku - to był 8tc). Jutro mam wizytę właśnie u położnej polskiej w Hadze, podobno świetna (koleżanki polecały), ale ona chyba nie robi usg :( tylko zapisuje na badanie usg i kolejną wizytę kontrolną u niej. No nic jutro się przekonam. Wcześniej miałam właśnie tutaj w 8tc, później dopiero w pl na urlopie w 15tc. Trochę duże odstępy, ale nie mogłam się nigdzie dostać w tej Polsce (I TO PRYWATNIE).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molly pewnie Ciebie nie bylo jeszcze z nami jak pisalam, ze Amela przesypia noce od 4 tygodnia. najpierw szla spac o polnocy albo 1 i wstawala o 7, pozniej o 9. nastepnie szla spac o 21 i budzila sie o 7. pozniej jakos jeszcze inaczej a na koncu przez dlugi czas chodzila spac o 18 a wstawala ze mna do pracy czyli o 6. od tygodnia wstaje do niej w nocy. ale raz tylko. x szoszonowa no kupilam proszek na zabkowanie, bonjele, calpol paracetamol i cos jeszcze juz cholera nie pamietam. nic nie dziala. ;/ zabkowanie jest straszne! a najgorsze jest to, ze konczy sie przed 3cim rokiem zycia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MauraFrog93 pytam, bo już wiem, że będzie mi raźniej . Też jestem z 93 roku :) tutaj wszystkie dziewczyny są trochę starsze, tylko HinskiTurysta jest z 92 roku ale ona już urodziła Piotrusia z miesiąc temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem rocznik 90 :D moja siostra jest w maasland i wlasnei kupila z mezem mieszkanie w rotterdamie :) sama tam pracowalam :D a w hadze jest bardzo duzo polskich lekarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MoniaZbrzuszkiem : Ooo to super :) Bałam się, że będę jedyna z 93 :P Miło mi :) Planowany Maluszek czy wpadka? MAMA2013LUTY : Wiem wiem, że dużo. Ja jadę do Małgorzaty Szylar-Braun, bo znajome mi ją polecały (prowadziła ich ciąże).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MauraFrog ... podaj dane : imię, tydzien ciąży, ile masz lat, skąd jesteś, płeć kluska to Cię dodamy do tabelki:) Podejrzewam,że w Holandii jest podobnie jak w UK (ja jestem tutaj) ... i masz rację, położna USG nie robi :] 'Zarejestruje Cię' i dostaniesz list ze szpitala na USG. I pomiędzy 8 a 15 tyg to jest bardzo mały odstęp USG ;) W UK masz tylko 2x skan ... w 12tc i w 20tc :) Przygotuj się na to i w Holandii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×