Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Anetucha gratuluję marchewki z ziemniorem :) Fij fajnie, że się odezwałaś, wpadaj częściej i koniecznie pokaż nam swojego maluszka :) Dziewczyny ja ten czas leci już minął miesiąc od kąd zrobiłam test i to już 10 tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI Niemożliwa999 --------- Mirka ------------31 ----- Utrecht,Holandia-----7-----------? Carolajna87---------------Karolina---------25-------Gdań sk-----------------10------------? monikaw29---------------Monika----------29-------Niemcy ------------------14-----------? agunia1987--------------Agnieszka-------25--------łódzk ie---------------- 21---------D andziulka88--------------Ania--------------25-------łód zkie-----------------22---------DZ andziulka007------------Angelika---------26--------łódz kie----------------23----------CH DarCiiaaa-----------------Daria------------19--------Gdyn ia-----------------22---------DZ (nie)mądra--------------Agata------------ 29--------śląskie------------------24---------Leon Szoszonowa ------------Magdalena------27--------Anglia--------------- ---25---------Maja Mooniaaa86--------------Monika---------27--------wielkopo lskie--------25-------Norbert _majóweczkA_----------Ania-------------22-------wielkopo lskie---------25----------DZ Yadaeth------------------Aneta-----------25---------Biał ystok--------------29-------Gośka Allegrowiczka1987------Iwona-----------24--------Ok.Krako wa----------29----------DZ HinskiTurysta------------Ewa-------------20--------lubusk ie---------------30---------CH Molly90------------------Weronika.-------21----warminsko- mazurskie----38--------CH keysy2121---------------Kasia------------21---------Mogil no-----------------40----------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta------------24----------Kent, Anglia-------------------Amelia MAMA2013LUTY----------Karolina---------23---------podkarp ackie----------------Ksawery Fijfijfijuu----------------Ewelina------------28--------- -- mazowieckie---------------------Alan Marysia2013-----------Marysia------------28---------łodzkie ---------------------------Alicja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta kobitka z tvn style też jest w ciąży i ma być 9 odcinków na każdy miesiąc ciąży ostatnio gdzieś o tym mówili :) ogólnie to pije bardzo dużo wody mineralnej i staram się jeść śliwki ale zaraz pójdę kupię te otręby a to mają być pszenne? Moje dzieciątko dzisiaj spadło na dol i kopie mnie po pecherzu i nad spojeniem lonowym Hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta kobitka z tvn style też jest w ciąży i ma być 9 odcinków na każdy miesiąc ciąży ostatnio gdzieś o tym mówili :) ogólnie to pije bardzo dużo wody mineralnej i staram się jeść śliwki ale zaraz pójdę kupię te otręby a to mają być pszenne? Moje dzieciątko dzisiaj spadło na dol i kopie mnie po pecherzu i nad spojeniem lonowym Hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dzieki dzis dojechaly kaszki ryzowe bez mleka, ale narazie zostane przy warzywach, potem owoce i dopiero kaszka. Mala jest bardzo radosnym dzieckiem. Na cokolwiek powiedziane glupim glosem, reaguje smiechem. Poza tym strasznie rwie sie do siedzenia. Podkladam jej poduszke pod plecy, zeby chwile posiedziala to wystawia raczki i probuje usiasc. Moze za 2 miesiace bedzie juz siedziec bez poduszek;)) co do waszych zaparc to ja mialam odwrotnie ;] wieczne rozwolnienie. Jakos sie tym nie przejmowalam, lepsze to niz zaparcia. ale dobrym sposobem na otreby sa placki otrebowe. ja nie cierpie otrebow w jogurcie, no gryza mnie w zeby. A te placki sa calkiem smaczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceperucita roja - 2 tygodnie różnicy :) A mój termin OM też się zgadza z usg :) Dziewczyny zrezygnowałam z usg 4d. Zadzwoniłam i dowiedziałam się,że najlepiej badanie wykonać między 20 a 24tc ... ja będę w 28tc... Nie ma więc sensu płacić jesli nic możliwe,że się nie zobaczy...Poza tym widzę,że ten lekarz ma wizyty poustawiane co 12 min...12 min? Na przygotowanie się i usg za które zaplacę ok 200zł ...Super :/ Na poprzedniej stronie wrzuciłam wanienkę, którą chcę kupić ... A Wy ? W co się zaopatrujecie ? Chciałam też zapytać o kocyki jakie kupujecie ... i ile :] Anetucha jakie Ty masz? Co się sprawdza? Ja własnie obejrzałam porodówkę na TLC :D andziulka007 chyba wszystko jedno jakie otręby....ja kupowałam raz takie, raz takie...zależy jakie były :] Mnie mała kopie tylko na dole, nigdy nie czułam w okolicach...zastanawiam się czy to normalne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caperucita roja
O man, wcięło mi cały post. Grrrrr Byłam za leniwa by włączyć komputer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caperucita roja
Jeszcze raz. Szoszonowa a ty jak liczysz? Ja jestem w 24tc. Skończone mam dokładnie 23+1. Tak mi tez wypluwa na.różnych kalkulatorach ciaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caperucita roja
Szoszonowa - no u mnie tez sie zgadza ;) Mi sie zaczął 24 tc. Skończone mam dokładnie 23+1. A ty podajesz skonczone tygodnie? Juz sama sie w tym gubie :o Anetucha - ostatnio odwiedzila mnie koleżanka, mama rocznej dziewczynki. Opowiadała o tym o tamtym, m.i. o sadzaniu dzieci. Jej położna zabroniła sadzać małą, jeśli sama nie potrafi. Dziecko powinno z własnej inicjatywy i sił siedzieć. Do tego czasu, dziecko powinno tylko leżeć. Chyba że na chwileczkę i nie w pionie, np.do zdjęcia. Podobno dowiem się takich nowinek na kursie przygotowawczym. ;) Już nie mogę się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caperucita roja
Andziulka007 - kup najzwyklejsze otręby. Sa też granulowane ze śliwką i inne cuda niewidy. A są droższe. Obojętnie jakie weźmiesz: pszenne, owsiane czy orkiszowe. A zeby nie wchodziły w dziąsła najlepiej dać im czas by napęcznialy lub potraktować gorącym płnem (mlekiem rosoLkiem wodą etc.) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceperucita roja...no własnie też się w tym gubię....do niedawna uważałam,że 25+1 -6 to ciągle 25 tydzień ale ostatnio mnie oświeciło,że od 25+1 zaczyna się tydzień 26 i własnie na co dzień się tym posługuję...także teraz jestem w 26tc ale na forum już nic nie zmieniałam i idę starym tokiem:P Wszystkie kalkulatory mi też tak podpowiadają oprócz : http://dziecko.haczewski.pl/index.php?cykl=29&dzien=27&miesiac=8&rok=2012&bg=000, gdzie pokazuje mi,że jestem w 25tyg i 3 dniu;) Ja mam termin na 04.06 :) Także między Nami 2 tyg różnicy :) Jak tam w ogóle Twój brzuszek? Jak wymiary, jak waga ? jak ruchy?:) Opowiadaj Nam! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI Niemożliwa999 --------- Mirka ------------31 ----- Utrecht,Holandia-----7-----------? Carolajna87---------------Karolina---------25-------Gdań sk-----------------10------------? monikaw29---------------Monika----------29-------Niemcy ------------------14-----------? agunia1987--------------Agnieszka-------25--------łódzk ie---------------- 21---------D andziulka007------------Angelika---------26--------łódz kie----------------23----------CH DarCiiaaa-----------------Daria------------19--------Gdyn ia-----------------22---------DZ (nie)mądra--------------Agata------------ 29--------śląskie------------------24---------Leon Szoszonowa ------------Magdalena------27--------Anglia--------------- ---25---------Maja Mooniaaa86--------------Monika---------27--------wielkopo lskie--------25-------Norbert _majóweczkA_----------Ania-------------22-------wielkopo lskie---------25----------DZ Yadaeth------------------Aneta-----------25---------Biał ystok--------------29-------Gośka Allegrowiczka1987------Iwona-----------24--------Ok.Krako wa----------29----------DZ HinskiTurysta------------Ewa-------------20--------lubusk ie---------------30---------CH Molly90------------------Weronika.-------21----warminsko- mazurskie----38--------CH keysy2121---------------Kasia------------21---------Mogil no-----------------40----------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta------------24----------Kent, Anglia-------------------Amelia MAMA2013LUTY----------Karolina---------23---------podkarp ackie--------------Ksawery Fijfijfijuu----------------Ewelina------------28--------- -- mazowieckie----------------Alan Marysia2013-----------Marysia------------28---------łodzkie----------------------Alicja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caperucita roja
Szoszonowa - czyli 15dni roznicy ;) http://dziecko.haczewski.pl/index.php?cykl=28&dzien=12&miesiac=9&rok=2012&bg=000%2C Brzusio rośnie. Jutro robię obligatoryjne zdjęcie. Fotografuje zawsze w piątek. robię zestawienie i widzę rozwój tydzień po tygodniu. Ostatnio miałam w talii bąka 86,5 cm. Wydaje mi się źe brzusio dość maly w porównaniu do babek z jogi. Każda ciąża jest inna. Jeszcze sie rozrosnę ;) Choć muszę przyznać że czuje sie jak wieloryb... Waga idzie w górę. Już 6kilo na plusie... A waga pewniw się jeszcze podwoi. Jeszcze nigdy w życiu taka ciężka nie byłam. Mały dobrze się rozwija i daje o sobie znać. Najbardziej kopie wieczorem ale i budzi sie razem ze mna i wita mnie kilkoma strzałami. Dobrze źe pęcherza cz żołądka jeszcze nie znalazł ;) Jego kopniaki sa już wyczuwalne dla tatusia. Cieszy się jak nie wiem jak go czuje. ;) :) Tak jak wczesniej pisałam, strasznie wkurzają mnie skurcze macicy. Ale dam rade. Czujecie ze się wam kosci miednicy rozchodzą? od kilku dni mam dziwne uczucie w kroczu - taki ból w sumie, jakbym siE obiła :o Przy następnej wizycie powiem to lekarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Ja dopiero jestem w 8 tyg. a mdłości żyć mi nie dają :( Nick-------------------------imię----------wiek----miejs cowość------------tc----------płeć FASOLKI Niemożliwa999 --------- Mirka ------------31 ----- Utrecht,Holandia-----7-----------? 2plu1-----------------------Magdalena-------26-------Wrocław--------------8--------------? Carolajna87---------------Karolina---------25-------Gdań sk-----------------10------------? monikaw29---------------Monika----------29-------Niemcy ------------------14-----------? agunia1987--------------Agnieszka-------25--------łódzk ie---------------- 21---------D andziulka007------------Angelika---------26--------łódz kie----------------23----------CH DarCiiaaa-----------------Daria------------19--------Gdyn ia-----------------22---------DZ (nie)mądra--------------Agata------------ 29--------śląskie------------------24---------Leon Szoszonowa ------------Magdalena------27--------Anglia--------------- ---25---------Maja Mooniaaa86--------------Monika---------27--------wielkopo lskie--------25-------Norbert _majóweczkA_----------Ania-------------22-------wielkopo lskie---------25----------DZ Yadaeth------------------Aneta-----------25---------Biał ystok--------------29-------Gośka Allegrowiczka1987------Iwona-----------24--------Ok.Krako wa----------29----------DZ HinskiTurysta------------Ewa-------------20--------lubusk ie---------------30---------CH Molly90------------------Weronika.-------21----warminsko- mazurskie----38--------CH keysy2121---------------Kasia------------21---------Mogil no-----------------40----------CH MAMUSIE anetucha123456--------Aneta------------24----------Kent, Anglia-------------------Amelia MAMA2013LUTY----------Karolina---------23---------podkarp ackie--------------Ksawery Fijfijfijuu----------------Ewelina------------28--------- -- mazowieckie----------------Alan Marysia2013-----------Marysia------------28---------łodz kie----------------------Alicja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceperucita jeśli chcesz nam wysłać zdjęcie brzuszka/swoje i zobaczyć nasze to napisz maila na : kafeteryjne.mamy@o2.pl i dostaniesz maila zwrotnego z hasłem na tegoż to maila ;) Ja mam w talii bąka (:D) 100cm! :] A na plusie 7kg :) Też nigdy taka ciężka nie byłam:] Idę się zdrzemnąć... Siedzę na zwolnieniu bo rozchorowałam się, to trzeba korzystać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, nie piszę tego, żeby Was straszyć i nie chcę wprowadzać Was w zły nastrój, ale proszę dbajcie o swoje Kruszynki jak tylko możecie. Usunęłam się już z tabelki i nie będę wpisywać się w miejsce mamuś bo będzie Wam to przypominać przykrą sytuację, choć przecież zostaliśmy rodzicami ślicznego Aniołeczka, który już zawsze będzie nam nami czuwał. Straciliśmy swoją Córeczkę. Teraz jest już cudownym Aniołkiem. Nie potrafię o tym pisać bez łez, bo stracić dziecko jest czymś najgorszym na świecie. Nie wiem czy pozbieram się po tym wszystkim, jest mi teraz bardzo ciężko... I pamiętajcie, na każdy nawet najmniejszy symptom musicie zwracać uwagę i nie myślcie, że lekarz powie, że jesteście przewrażliwione. Tu chodzi o życie Waszych dzieci! Nie wiem czy będę w stanie pisać tu z Wami, ale wiedzcie, że trzymam za Was wszystkie kciuki i życzę Wam z całego serducha, żeby Wasze dzieciaczki były zdrowe i wspaniałe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha! I u mnie jeszcze z zewnątrz kopniaki nie są wyczuwalne :( A Maja okopuje mój pęcherz namiętnie rano, jak jest pełny ;) Witaj 2w1 :) Nie martw się...jeszcze miesiąc i wejdziesz w II, zdecydowanie przyjemniejszy trymestr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez czytalam, ze nie powinno sie sadzac dzieci, ale ona mi ryczy gdy lezy. gdy jej dam poduszke pod plecy to widzi wiecej i jest cisza. Poza tym moja mama mnie nie sadzala a i tak mialam skrzywienie kregoslupa wiec robie tak jak uwazam jest najlepiej. poza tym podobno dzieci ktore wsadza sie do lezaczkow, fotelikow samochodwych szybciej siedza. na poczatku z niewiedzyu mala wiekszosc dnia siedziala w lezaczku. zobaczymy jak bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caperucita roja
Andziulka88 - strasznie mi przykro... Jakie to niesprawiedliwe. :( Przytulam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziulka bardzo mi przykro :( 2plus1wiem co to znaczy mi też mdłości dokuczają non stop i u mnie nie pomaga kompletnie nic, czasem pepsi ale i to nie jest regułą ale wszyscy mowią, że to tylko do końca 3 miesiąca wiec się łudzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka88 jezeli bedziesz w stanie to prosze napisz nam co sie stalo.... wiem ze nie jest Ci latwo... moja kolezanka tez stracila dziecko w 22 tygodniu, dostala skurczy i rozwarcia na 7cm i nie bylo juz odwrotu... we wrzesniu 2012 stracila synka.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co... angielki i my wszystkie w UK mamy wielkie szczescie donosic ciaze... nic tu nie sprawdzaja! sama sie poryczalam po poscie andziulki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka88 cokolwiek nie napiszemy to i tak nie pomoże, świat okazał się brutalny :( ale podobno czas leczy rany :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobietki na mnie jeszcze nie czas. dzis pomylam okna popralam poprasowalam firany, wywiesilam je, powycieralam kurze. poodkurzalam i pomylam podlogi i nic !!!!! i jedynie potem jak mnie przemo rozsmieszyl to odeszlo mi ciutke czopa i teraz tez ale to tak po trochu odchodzi. no i maly bardzo aktrywny dzis ale to chyba przez to ze nachlalalm sie coli :) andziulka88 bardzo mi przykro, nawet nie poptrafie sobie wyobrazic co teraz czujesz. strach normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka tak mi przykro :( nawet nie zdaje sobie sprawy co teraz przeżywasz ... oczywiście jak chcesz możesz tu u nas pisać,wygadać się będzie Ci lepiej. Jak nazbierasz sił to napisz co się stało może nas to w jakiś sposób uchroni. Na prawdę bardzo mi przykro :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×