Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

Amela wpychala sobie koc do buzi a Chris do niej po polsku: nie wolno! Pytam gdzie sie tego nauczyl a on, ze jego byla (polka) jak krolik gryzl kable krzyczala nie wolno hahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polski w jego wykonaniu czasem naprawde smieszy. Wie, ze przymiotniki zakonczone na -ka to przewaznie zdrobnienie lub cos malego, na -a rodzaj zenski a wszystkie inne to meski. Dzis wymyslil, ze lupo to samochoda. bo jest moj a ja jestem kobieta :D wiem, ze to rzeczownik ale on nie mysli w tych kategoriach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co bolał mnie w nocy brzuch i najgorsze jest to że w sumie to nie wiem co mnie boli czy macica czy jelita bo teraz powoli to już sie ciężko połapać :/ mój maluszek jakiś leniwy był wczoraj i dzisiaj w sumie też ... rusza się dla świętego spokoju ale nie wariuje ale w sumie patrząc na aurę za oknem to jak ja bym była w takim cieplutkim brzuszku to też bym sobie smacznie spała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caperucita roja
Witajcie przyszle mamuski! Pisalam do was juz jakis czas temu. Lata swietlne temu ;) WIdze ze przybylo troche nowych przyszlych mamusiek i maluszkow. Grtauluje dzieciaczkow! Ja jestem obecnie w 24tc. Niby wszystko jest dobrze. Maly dobrze sie rozwwija, aj czuje sie raz lepiej raz gorzej, jakos tego nie zmienie. Mysle pozytywnie. Co mnie jednak martwi sa skurcze macicy, tzw. skurcze Braxtona Hicksa.przeboje? Ma ktoras z was tez takie Moja lekarka mowi ze do 10 razy na dzien sa ok. BYlam tez w klinice, prof ktory mnie badal tez potwierdzil ze to normalne... Kurde. Wkurza mnie to. To dopiero 24 tc a co bedzie pozniej. Ja sie naprawde oszczedzam. Zadnych wielkich akcji sprzatania w domu juz nie robie ;) Ehh nie wiem co o tym myslec. MMoze ktoras zwas mi cos napisze, poradzi. Bede wdzieczna! Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no no zapytam jakiego koloru jest samochoda ;p zolty zna wiec pewnie bedzie tak jak mowisz :D poza tym uwaza, ze zolta samochoda jest gejowska, ale zamiast swoim wczoraj przyjechal lupo do domu ;] czekoladki to nie byl przedsmak. raczej załagodzenie sytuacji. mysli, ze jak przyniesie kwiatki i czekoladki to zalagodzi sytuacje ;] zazdroszcze wam teraz dzieci w brzuchu. od 4 miesiecy wstaje o 6-7! przedtem w weekend zawsze spalam do 11 i to byl moj wypoczynek, naladowanie baterii. teraz czuje sie zmeczona. wstaje cala obolala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maslo maslane ;) sorry :D tak to jest jak sie pisze a potem zmienia i nie przeczyta calosci zołta nick powyzej ;p nie mialam skurczy braxtona hicksa. ja w ogole nie mialam skurczy nawet porodowych haha co ze mna nie tak"?! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caperucita roja a jak się u Ciebie objawiają te skurcze bo może ja też je mam a nie wiem że to to :P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie maila napisal czy mam ochote w sobote spac w pokoju bez dziecka ;] czy moge ugotowac gulash i obejrzymy film. cos sie kroi chociaz nie bede sie cieszyc na zapas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caperucita roja
anetucha, to ja sie zastanawiam czy ze mna wszystko ok:P ;) W moim otocczeniu wiekszosc mam slyszala o tych skurczach, ale zadna nie miala :( Biore magnez, ale jakis mega efektow nie widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caperucita roja
anetucha - brzuch twardnieje i uwypukla sie. Robi sie taka kulka, twarda jak kamien. To nie boli, ale jest nieprzyjemne, bo czuje napiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm opisujesz to jakby dziecko wypychalo tylek ale ja ten tylek czulam juz w ostatnim miesiacu. moglam ja po nim poklepac :D ale serio nie wzoruj sie na mnie bo mnie nawet porod nie bolal wiec moja ciaza byla inna niz wiekszosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caperucita roja
wypinanie tylka to nie jest ;) Na pewno kazda ciaza jest inna. Temu nie mozna zaprzeczyc. Ehhh, mozeto taka moja uroda? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caperucita tak, masz skurcze B-H i jak nie boli(brzuch i plecy jak na @) i nie pojawiają się np co 20 min to wszystko normalne i tak ma być :). Jak Ci to dokucza to weź nospe :) Andziulka a to nie jest tak że jelita są teraz ponad pępkiem wepchane i wszystko ci poniżej pępka to macica? Jak pojem to mam napięte ponad pępkiem jak chce się wypróżnić to boli ponad pępkiem, jak poszłam do lekarza ze tam boli to mi jasno powiedział - jelita :o ale ja mogę mieć inną pojemność ze względu na swoje gabaryty :o Anetucha i szoszonowa jak często są spotkania z położną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałyście może takie kłucia w pochwie? Bo ja mam jakiś takie dziwne raz na jakiś czas ale tylko w pozycji siedzącej i nie wiem co to może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Rzadko się odzywam, bo jeszcze się ogarniam ;) Ktoś pytał o skurcze. Ja nie miałam przez całą ciążę, złapały mnie dopiero te porodowe. Ja to odczułam tak jakby nagle urósł mi kamień na górze brzucha ( zawsze myślałam, że to się dzieje w dolnej części), a za chwilę ogarniał mnie ból w dole krzyża i tak jakby w jajnikach. Najpierw myślałam, że to mały się tak wypina :) Alanek w pierwszej chwili dostał 9 pkt, potem ze względu na problem z oddychaniem przez zalegające wody płodowe 5, a potem chyba 8. Dzisiaj byłam na zdjęciu szwów. W końcu, bo już mi przeszkadzały. Anetucha ile zajęło Ci całkowite dojście do siebie po tym jak się ich pozbyłaś? Coś mi się wydaje, że moje dziecko będzie małym terrorystą. Tylko przy cycu by leżał ;) MAMA, przesyłam spóźnione ale szczere życzenia, żeby wszystko Ci się dobrze układało i żeby mały się dobrze chował :) Przeczytałam kilka ostatnich stron i coś Keysy nie widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA, napisz coś więcej o tym swoim jedzeniu. Co jadasz na obiad? Co jako dodatek do mięsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fijfijfijuu dziekuje bardzo :) pokazuj nam ten swoj malenki skarb :) cos czuje ze keysy wroci do nas jako mama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja mam z jedzeniem duzy problem.... na sniadanie jem chleb chrupki WASA z serkiem topionym i szynka i szklanka mleka lub kakao na obiad zwykle klopsiki w sosie pomidorowym ziemniaki i buraczki lub marchewka zwykle gotowana, np jutro zrobie ryz jajko na twardo i sos marchewkowy, jem tez rosol i sos z piersi kurczaka, mieso tylko gotowane na kolacje platki kukurydziane z mlekiem jem tez duze ilosci wafli ryzowych, jak mam ochote na slodkie to "pasek" czekolady gorzkiej no i to tyle.... boje sie jesc czegokolwiek, czytam na internecie ale tam wiele sprzecznych opini... sama nie wiem co jesz, zwykle pytam mame co moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fij nareszcie! juz myslalam, ze nas nie lubisz :D a pęklas? bo nie pamietam szwy poprzecinalam w 4 tygodniu, 6 tyg po mialam kontole u ginekologa i jeszcze dobrze nie bylo, ale mysle, ze tak 12 tyg. poza tym jak mi nawet teraz chris pociagnie za jeden posladek przypadkiem to nadal boli i ciagnie ;/ wczesniej bolal mnie miesien pochwy jak siadalam na ubikacji. teraz juz nic nie boli. amela ma prawie 16 tyg A wlasciwie to przyszlam sie pochwalic, ze Amela wciagnela 2 lyzeczki marchewy z ziemniorem! :D nie bylo to jak normalne dziecko, ze dajesz polyka, ale najpierw sie skwasila po czym zaczela polykac bardzo male ilosci i wkoncu zakonczylam na 2 lyzeczkach |:D a no i jako niedoswiadczona, dawalam ze sloika- czyli trzeba go teraz wywalic ehhh ;) u mnie kosztuje 50 pensow ale jakbym sloik za 6 zl zmarnowala to nie usmiechalabym sie teraz :D takze laski na przyszlosc, nie dawac lyzka ze sloika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caperucita roja
Niemadra - masz tez te skurcze? U mnie wystepuja codziennie. Musze jakos dac rade. Andziulka 007 - pytalas o cudowny srodek na zapracia. Tez sie z tym piorunstwem borykalam. Moje sposoby: -duzo pic wody mineralniej niegazowanej, -rano na czczo szklanka wody z cytryna /evnt. z miodem) -na jeden posilek w ciagu dnia robie sobie msli: otreby pszenne + owsioane + platki owsiane + sliwki suszone 4-5szt. Zalewam goracym mlekiem (z zimnym jakos mi nie smakuje) i dodaje jeszcze nieslodzone platki kukurydziane -robie sobie smoothie z grejfruta i pomaranczy, mozna tam tez dodac suszone sliwki -spacery sa super -jeden/dwa dni w tygodniu jem "niezdrowe rzeczy" z bialej maki, np.precla albo biale buleczki z dzemem -no i nalezy zrezygnowac z czekolady, nutelli, bananow, bo zatwardzaja stolec. Od kiedy trzymam sie tych wytycznych chozde czesciej na ubikacje. :) Poza tym moja lekarka powiedziala, ze jesli bede miala naprawde spore problemy z wyproznianiem, to moge wziac czopek glicerynowy z apteki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caperucita myślałam,że je miałam w 19tc.ale moje były regularne co 10 min i bolały lekarz mnie poinformował ze B-H nie są regularne i nie bolą. Jak w poniedziałek byłam w szpitalu to położna wytłumaczyła mi dokładnie jak to przebiega i stwierdziła,że to co opisuję to właśnie te skurcze bo na ogół mam twardy brzuch ale to po całości tak ciutkę ponad łonem tylko z rana o 5.00 i czuje napięty,na wszelki wypadek zażywam wtedy nospe i mam cały dzień z głowy do kolejnego ranka ;) Też czuję twardą kulkę np z jednej strony brzucha albo przy pępku ale to Leon się wypycha bo jak go pchnę palcem to chowa się i uwypuklenie ustępuje ale pojawia się łobuz z drugiej strony i tak się bawimy w chowanego :) Współczuje Wam tych zaparć :o nie dałabym rady bez słoika nutelli i czekolady a dzięki Anecie mam kolejne uzależnienie :o happy hippo z funcika :P ale one pyszne :D Osobiście jak się nie mogę wypróżnić to zjadam 3 kiwi na raz i nie ma problemu, jem też bardzo dużo owoców i duszone jedzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)mądra....ja jestem tak jak Ty w 25tc i miałam 3 wizyty (w tym jedna to był wywiad, jeszcze przed pierwszym usg). Następna wizyta jest w 28tc a potem już chyba co 2-3tyg. Była u Ciebie ta położna ? andziulka007 ja cierpiałam na zaparcia w I trymestrze... pomagały mi otręby dodawane do wszystkiego i kiwi :P Brava dla Amelki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caperucita roja
Dziewczyny, wlasnie czytalam w necie, iz pani Bosacka prowadzaca na TVN Style Wiem co jem i wiem co kupuje, poprowadzi nowy program "O matko". Ciekawa jestem, coto bedzie. Jej dotychczasowy program lubie. Fajnie ze pojawi sie w tv cos w temacie, ktory mnie zajmuje. ;) Kiedys, juz kilka lat temu lecial program Mamo, to ja, albo jakos tak. Nie ogladalam, bo mnie nie dotyczyl. Mogliby wrzucic powtorki. Tyle innych badziewi powtarzaja. :P Niemadra i Szoszonowa - wy jestescie tydzien przede mna :) Ja mam termin na 19.6 - z om. Z usg wychodzi ten sam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×