Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

A ja sobie kupiłam w h&m takie fajne spodnie, miękkie jak leginsy tylko grubsze i normalnie zapinane jak spodnie, nie ciążowe, w swoim rozmiarze, ale sie rozciągają, mają wyższy stan i czuję się jak w dresie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama troche Cię rozumiem. Miałam podobnie w poprzednim związku (który całe szczęscie się rozpdał) :P Ja też chciałabym wziąć ślub i mieć super wesele, suknie itp, ale nie mam jakiegoś cisnienia wielkiego. Jest mi dobrze tak jak jest, wiem, że jestem kochana. Ale pierścionkiem bym nie pogardziła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaa i jeszcze jedna istotna rzecz... jestem katoliczka ale nie chodze jakos zaciecie do kosciola, bardzo bym chciala isc ale poprostu mi wstyd (nie wiem jak inaczej opisac to uczucie), chcialabym isc do komuni, ale musze sie wyspowiadac i tu jest problem bo nie dostane rozgrzeszenia, strasznie zle sie z tym czuje! juz nie raz chcialalm isc do spowiedzi, nawet jak w ciazy przez 2 miesiace nie mieszkalismy razem, ale balam sie ze ksiadz mi cos powie i sie rozplacze bo wiadomo jak to w ciazy w hormonami... na wielkanoc tez mialam mega ochote isc i nawet uprzedzic ksiedza ze wiem ze nic z tego (rozgrzeszenia) ale nagle przyszla obawa ze taka spowiedz nie da satysfakcji... poprostu czuje sie taka "brudna" z tym faktem... bylismy swiecic koszyczek i poczulam sie jak czarna owca.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A masz jakiegoś zaufanego księdza? Może spróbuj, jesli Tobie z tym źle. Jak sie trafi życiowy ksiądz to powinnaś dostać rozgrzeszenie. Szoszonowa a Ty sie lenisz teraz? ;) Czy robisz coś? Skoro nie poszłaś na zakupy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My jesteśmy razem 8lat od 7 mam pierscionek tylko ze ja nie chce ślubu... :p może kiedyś jakiś cywilny bo jestem anty kościół i księża ... Chociaż jestem katoliczka ale nienawidzę tych darmozjadow i pedofilów z kościoła to taka jak by sekta ale to Moje zdanie :D a nazwisoko synus będzie miał Oczywiscie taty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carolajna87...leżę w betach, w łóżku i się lenię na facebooku i kafeterii :P No ale jutro idę do pracy więc mi się dziś należy :P I myślę o liście dla A. co ma kupić w PL bo juro leci:] xxx Ja tez nie jestem kościołowa... Wkurza mnie fakt,że u Nas nie ochrzczą nam dziecka bez ślubu...i chyba w UK będziemy chrzcić... xxx andziulka 8 lat ?:] Nieźle... My z A. niecałe 3 :P Ale wczesniej w sumie byłam w związku 7 lat ;) I też skłaniam sie na nazwisko po A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy Wy już macie ciuchy maleństw wyprane ? Bo mój R ostatnio ułożył do szafy i tak myślę że najwyższy czas je prac co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie jestem kościołowa i też się boję o chrzciny, niedawno nawet o tym pisałam, ale zobaczymy. Szoszonowa rób długa listę ;) A musi być z wyjaśnieniami co jest co? I odpoczywaj masz rację. Ja to bym jeszcze ze 2 tygodnie chętnie na urlopie posiedziała :) Andziulka 8 lat, całkiem nieźle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam w planach poprać niedługo i poprasować... Na razie mam w komodzie tylko poukładane i wkurzam sie bo rozmiar rozmiarowi nie równy...niby oba ciuszki 56cm a różnica ogromna :/ Co bierzecie dla bąbli na wyjście ze szpitala ? Ja kupiłam body rozpinane przez całą długośc z krótkim rękawem, do tego sa spodenki i czapeczka i dokupiłam sweterek ... xxx Carolajna ja się cieszę,że jutro pt i znów weekend, więc sie nie narobię :D xxx No na liście mam na razie oliwki Hipp, Fridę, majty poporodowe, pare kosmetyków dla mnie:P, herbatki Hipp, Oilatum jedną buteleczkę na wszelki wypadek, octenisept i czopki... jakieś sugestie ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milutka_021
Witam dziewczyny :) W którym tygodniu słyszałyście bicie serducha dziecka na USG? Ja jestem w 7 ale nadal nie słychać i można powiedzieć, że powoli wpadam w paranoje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6tc, ale nie zalamuj sie, czytaklam Twoj post, poczekaj jeszcze tydzien i idz na USG, moze lekarz zle wyliczyl, albo do zaplodnienia doszlo pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szoszo Leon będzie miał nazwisko ojca. Co się tyczy ślubu to tylko cywilny w grę wchodzi -nie dam zarobić kościelnym :P i mnie to nie bawi tak jak i imprezy na 200 osób :o , tą kasę lepiej przeznaczyć na fajne wakacje.Dlatego nawet jak cywilny to tylko my i świadkowie bez zbędnych ceregieli. My zaręczeni jesteśmy od 1,5 roku w sumie. Ty się zastanów nad tym octeniseptem Ci dobrze radze :P podobno żeby miało sens jego stosowanie to trzeba wycierać po spryskaniu do sucha.Ja wcześniej o tym nie wiedziałam i mi się przegniło troszkę tu i tam ;) i chyba długo się pępek po nim goi, małemu koleżanki dopiero odpadł teraz a to już 14 dni po porodzie :P xx Majóweczka nastawiłam dzisiaj pranie i zapakuje te ciuchy w worek próżniowy co by się nie kurzyło w szufladzie xx dziewczyny co wy się tak boicie o ten chrzest ? co to ,jeden kościół i jeden ksiądz?:D jak mi nie ochrzci w parafii to pójdę do innego albo do miasta obok pojadę :D któryś na pewno łasy się znajdzie na $ :D xx milutka ja w 6tc i5dni widziałam i słyszałam przez sekundę bo dłużej nie można w początkach ciąży xx ale mam łapczywego chłopca w brzuchu i do tego nerwowy, juz trzeci raz dzisiaj ma czkawkę ! a jak trzy razy podskoczy to potem się wkurza i cały brzuch mi okopuje :D Popełniłam zbrodnie - zjadłam lody :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie jak to robicie z chrzcinami? mamusie jzu po? bo ja sie gleboko nad ty zastanawiam. slubu tez nie mamy, kosciol a bardziej ten ustroj kosciolowy, te klechy, stare dewoty niedzielne nas parza. moje zdanie jest takie ze chcialabym by eryk sam wybral jak bedzie swiadomy, bo takie chrzeczenie maluchow to zagrywka kosciola. ochrzcic takiego co jeszcze nieswiadomy, sprzeciwic sie nie moze a nam frekwencja rosnie... ale boje sie ze jak go nie ochrzcze to np w szkole bedzie mial przykrosci itp bo tu to taka okolica jest ze w niedz rano cale wiochy gromadnie do kosciolka z raczkami zlozonymi( a po powrocie pod sklep na piwo ale mniejsza z tym) co wy o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to racja zo oceniseptem. ja robilam i odpadl tez po 2 tyg ale to jak polozna sprawe odratowala bo ona przyjechala po 5 dniach a tam pepek mokry wiec polala fioletem wysuszyla suszarka do wlosow i pepuszek zdrowiutki. potem robilam tylko tym fioletem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama wez przestan nikogo nie zabilas chyba co... malo jest grzechow ktore uniemozliwiaja rozgrzeszenie. to juz trzeba sie postarac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keysy w sprawie chrzcin sie muszę z Tobą zgodzić :D Podoba mi się w wierze Chrześcijańskiej obrządek chrztu - dziecko samo decyduje i jest świadome tego sakramentu( i jakos powyżej 14r.ż może dopiero przystąpić do chrztu). W dodatku w Biblii przecież nie jest napisane że niemowlę trzeba ochrzcić więc nie wiem skąd taki pomysł w doktrynie katolickiej na chrzest niemowląt...a niektórzy to w ogóle chcą być bardziej święci niż sam papież i najlepiej żeby ochrzcili jeszcze na porodówce :o jak tak słucham co wymyślają. Wkurzające jest to że niby mamy jedną Biblie a ile wiar tyle jej nadinterpretacji :o To fioletem tylko smarowałaś? mnie mówili o 70% spirycie i są nawet gotowe gaziki nim nasączone :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mowia zeby niczym ten pepuszek nie smarowac, ja tam czyscilam wlasnie spirytusem i tez tak po 2 tygodniach jakos odpadl keysy ja wiem ze nikogo nie zabilam ale gadalam z jednym bardzo fajnym ksiedzem.... ja bede chrzcila maj/czerwiec jak siostra (chrzesna mama) przyjedzie z holandii no ja za kosciolem jakos mega tez nie jestem, ale czasami mam potrzebe tam isc poprostu, wyspowiadac sie i "odetchnac"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)mądra z kolei moja kolezanka mi poleciła octenisept... I jej małemu odpadł pępuch po 4 dniach... Także nie wiem od czego to zależy. A Ty co masz w planach? Ten gazik? To może i ja poproszę A. aby zamiast octeniseptu kupił... a jak to się nazywa dokładnie? Anetucha jak sprawa z pępkiem wygląda w UK ?:> xxx Ja bym ślub Kościelny chciała i weselicho :D My imprezowi jesteśmy :P A kasa i tak się zwróci :P xxx Ja pranie zamierzam dwa razy robić... A prasowac tylko te pierwsze ciuszki ;) W czym pierzesz (nie)mądra? xxx Co do chrztu (nie)mądra to ja mieszkam na wschodzie :D I moi znajomi z UK mimo,że byli po cywilnym i mieli Kościelny zaplanowany na za rok to i tak im nikt nie chciał udzielić chrztu ...a byli w wieeeelu miastach :] Ja nie mam zamiaru nikogo prosić... Banda złodziei :]Zrobię w UK w PL Kościele i po krzyku :] xxx Lody to zbrodnia ?:> Ja ja ją popełniam regularnie 3-4x w tygodniu:P xxx Keysy...a ja Ci radze ochrzcić małego...Decydować to będzie mógł jeśli chodzi o bierzmowanie...ale chrzest i Komunia jak najbardziej wy powinniście zadecydować. Mam znajomego...Jego rodzice tak samo mówili jak Ty ... chłopak ma teraz lat 28 i ślubu nie może wziąć bo nie ma sakramentów a mówi,że się wstydził iść w wieku 20 lat do chrztu czy komunii a jego znajomi wszyscy byli po tym...Moim zdaniem to karanie dziecka :/I zrzucanie na Niego odpowiedzialności... teraz chłopak ma tylko problemy i żal do rodziców. Niestety taki mamy Kościelny system ... Nie ma chrztu - nie ma ślubu Kościelnego :/ xxx Keysy to rezygnuję rzeczywiście z octeniseptu ;) xxx I MAMA2013 ma rację... ksiądz nie rozgrzeszy dziecka nieślubnego:P Mojego A. nie rozgrzeszył (a spowiadal się bo chrzestnym był) bo mieszka ze mną bez ślubu :D. Więc wcale az tak starać się nie trzeba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem dzieckiem nie ślubnym :D mam chrzest i komunię tylko do bierzmowania juz nie przystapilam :p mój synus też będzie nie slubny :) ale ochrzcimy go jak w jednej parafii się nie zgodzą to jest jeszcze masa innych a oni sa bardzo zachlanni na kasę to zrobią czy tak czy tak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szoszo gaziki takie http://allegro.pl/hartmann-gaziki-ze-spirytusem-do-pepuszka-20-szt-i3078470609.html Ja mam w planach spirytus 70% i będę patyczek do uszu w nim maczać i smarować na okrągło :D A wiesz ja z burżuj co kasa spod ogona leci i kupiłam eko proszek za 169zł 2kg :P hehehe a tak na poważnie to piorę w płatkach mydlanych - drogie były :o takie małe opakowanie 6 zł :o o takie http://allegro.pl/bebi-delikatne-platki-mydlane-do-prania-200g-i3131733753.html ale w realu kupowałam allegro drogie :P To w Twoim wypadku faktycznie lepiej w UK chrzcić , nie wiedziałam że na wschodzie takie problemy są :P a skąd dokładnie jesteś ?:D M sie urodził w Zamościu a potem się przenieśli na śląsk a moja babulcia z Lublina dziaduńcio ją na ślunsk przywlókł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Lublinie studiowałam 5 lat i tam mieszkałam ... A jestem z małej miejscowości jeszcze bardziej na wschód ... Nie chcę tu sypać nazwami bo wolę jednak zostać anonimowa :P xxx Ja jeszcze nie wiem w czym będę brać... A płuczesz w czymś ? Zastanawiam się czy w Fairy można płukać ? xxx To czyli A.będzie miał przykaz kupić flachę spirolu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szoszo nigdy nie używałam płynów do płukania i teraz też nie będę używać jakos wkurza mnie ta śliskość i miękkość tych rzeczy -takie obleśne są hehe :P lubie szorstkie :D A nie ma specjalnie dla dzieci płynów do płukania? wiesz chociaż do tych 3 m-cy ? Bałabym się ze coś uczuli :) xx Leoś załatwił na cacy mamusie stanęłam sobie gola przed lustrem oglądam się na lewo i prawo i co widzę po lewicy .... rozstępy !! mam w tym samym miejscu co hinskiturysta! na szczęście są w kolorze skóry i wyglądają jak odgniotek od czegoś ale są te ohydne pręgi :o Zmykam dalej szykować się do ginka, 3 majcie kciuki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój R akurat przywiózł proszek Dzidziuś super delikatnie pachnie . Kosztował 16 zł półtora kilo płynu żadnego nie będę używać tylko ten proszek. Nie mądra to zaszalałaś z tym proszkiem :) he he :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×