Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

A ja sobie nie wyobrażam prania bez płynu do płukania :P No własnie ten Fairy nimy non bio i jakiś dzidziuś narysowany :D Może Ci się ubranie odcisnęło ?:P Zrób w ogóle wreszcie fotę brzucha :] Powodzenia u gina ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pralam w jelp i plyn jelp, teraz tak samo tylko dodaje troche zwyklego proszku i plynu, nie ma co za dlugo prac w tym dla dzieci |tez nie wyobrazam sobie prania bez plynu :D trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carolajna, ZZO podobno nie jest płatne użyte tylko z uzasadnionych względów, cokolwiek to znaczy ;) Ja płaciłam 500 zł... XXX Niemądra, tak taak, im trzeba pokazać jak to kasa idzie, czy to w spoźywczym czy na dziecko, bo zawsze jest: ło Jeeezu, to co ty nakupowałaś? ;) XXX Keysy, mój też się tak wygina i pręży i lecą bąki ;) Wkurza mnie to, bo nieraz tak pięknie zaśnie przy cycu i już chcę go odkładać do łóźeczka, a tu nagle go nachodzi i się budzi :( XXX Szoszonowa, uwierz mi, źe będziesz wiedziała kiedy przeć ;) Skurcz party Cię po prostu do tego zmusi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz o ZZO: Dostaje się nie od razu przy pierwszych skurczach tylko przy odpowiednim rozwarciu i tu cholera już nie pamiętam jakim więc nie będę kłamać. W każdym rszie zanim doszłam do tego rozwarcia minęło koło 8 h i myślałam że wykituję do tego czasu. Jak mi położna obiecała że o 7:00 po setnym pytaniu KIEDYYY??? to co chwilę patrzyłam na zegarek i jak zobaczyłam że jet 5 po to myślałam, że pogryzę i wysłałam M. na zwiady. Przyszła anestezjolożka i wprowadziła mi dren w plecy, taki na stałę, potem przez niego co mniej więcej 1,5 h wstrzykiwała dawkę znieczulenia. Jak wpuszczała pierwszą dawkę, to poczułam jak przez plecy przechodzi zimno i jest uczucie porażenia prądem w boku czy w jednej nodze, nie pamiętam. Ona o tym ostrzegła. Znieczulenie szybciutko zaczęło działać i po prostu ból mija jak ręką odjął :) Tworzy się powoli rozwarcie jak normalnie a nie czuć nic, ja przysypiałam. I tak mi podawali co 1,5 h aż będzie rozwarcie 10 cm. Już wtedy nie moźna podawać, żeby nie opóźniać porodu i trzeba iść na żywioł. Spowrotem wszystko wraca i zaczyna się poród. No i wtedy myślałam, źe umrę :( Aa i jeszcze w trakcie działania ZZO czuć lekkie drętwienie nóg przez cały czas i położna nie dała mi iść na koniec siusiu tylko założyła cewnik. I to chyba wsio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to Fij nie wiedziałam, tutaj w Gdańsku w szpitalu jest na pewno bezpłatne, widocznie to zależy od szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szoszonowa do spania ja uzywam polarowego spiworka. bo zima. w lato kupie bawelniany. kocem przykrywalam jak byla mala. odkad nauczyla sie podnosic nogi to koc laduje na twarzy. pierwszy raz jak ja w nocy zobaczylam z kocem na twarzy to myslalam, ze zawalu dostane! Poduszki nie mam i miec do roku nie bede. Ja tez jestem anty kosciol, pierscionek tak, slub nie :D kiedys marzylam o wielkim weselu i bialej sukni... teraz? zdecydowanie nie. Z pracy dostalam mnostwo rzeczy, moge wam fote przeslac bo zrobilam temu wszystkiemu zdjecie. co do oplat to zanim pojawilo sie dziecko placilismy wszystko na pol chociaz zarabia wiecej ode mnie o 2 razy. teraz placi za mieszkanie, council a ja rachunki i jedzenie i amela. na chrzest rodzice mnie cisna, dla mnie zbedne zamieszanie, ale zrobie w swoim czasie zeby Amela mogla wybrac czy chce slub koscielny czy nie. Nikt jej wierzyc nie kaze. nie wiem tylko czy modlic sie z nia jak rodzice ze mna przed spaniem czy nie MAMA a Ty nie pisalas przypadkiem wczesniej, ze ty niewierzaca? chyba by mnie piorun jasny jebnal zebym do spowiedzi poszla. sprawa z pepkiem- przemywac gotowana zimna woda. amela ma przepukline, jeszcze nie do konca sie wcisnal do srodka a moze juz zostanie jej taki plasko-wypukły. zobaczymy. kiedys jak zadzwonilismy do health people i chris powiedzial, ze smarowalismy wodka to babke az ja slyszalam 2metry od telefony: CZYYYYYM!? :D X Szoszonowa ja urodzona w Puławach ;) cala rodzine mam z tamtad. my sie jako jedyni wylamalismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do prania to słyszałam ze nie powinno używać się na początku żadnych płynów do plukania a do prania ustawiać dodatkowe plukanie :) ja planuje kupić proszek dzidzus koleżanki Moje sa zadowolone a dodatkowo jest nie taki drogi :) ja dopóki mię kupię komody to stoję z praniem bo nie mam gdzie tego umiscic a kasy narazie nie mamy na komode :( na początku maja będziemy kupować tak jak cala resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka przeczytalam proszek dżizas. hahahah az sie zakrztusilam :D MAMA szczegolowo nie bedzie widac ale chodzi o ilosc. zaraz wrzuce fote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziulka Ja właśnie kupiłam proszek Dzidziuś ssuper delikatnie pachnie jak krem dla dzieci :) mnie jakoś brzuszek pobolewa :( siedzę sama R w pracy ale ostatnia nocka i ma weekend :) będzie prasować ciuszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:( jutro ja zaczynam weekend w SPA(7-mio dniowy) :o nie wiem co oni mi zrobią przez weekend :o oprócz ściągnięcia kasy z NFZ, mimo że szyjka się wydłużyła nic mi nie jest to i tak muszę tam poleżeć bo się to rozwarcie powiększyło :o xx Szoszo miałam jednak dzisiaj usg normalne i mój klocuszek waży 1538g przez 3 tygodnie pół kilo przytył xx majóweczka ja wszystko piorę jak leci rożek też będę prać. xx Mama jakie bystre oczy ma Ksawek :) słodki jest:) Wy tez macie ładna tą sypialnie :) Chyba duże to mieszkanie z tego co widać . xx Carolajna jaka Zosia maleńka :) ale takie są najsłodsze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj nie mądra a tak kciuki trzymałysmy dziwne że na weekend masz już tam być jak i tak Pewnie nic nie będą robić. A jakie masz duże rozwarcie wiesz? Dobrze że szyjka się wydłużyła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majóweczka nie mam pojęcia jakie jest to rozwarcie ale jak rozmawiałam z położna i pokazałam jej zdjęcie z usg to stwierdziła,że brzydko to wygląda... Musze sobie konto doładować na karcie z play to będę mieć internet za free w komórce :D tylko nie zostawcie mnie samej na kafeterii w weekend hehe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fijiji.... dzięki za opis ZZO ... myślalam,że już do końca się nic nie czuje :D To właściwie co jest najgorsze podczas porodu ? Skurcze czy samo wyjście bąbla ??? :) Tu znieczulenie jest bezpłatne...ale wiem,że czesto czekają za długo i jest za późno (po 7cm rozwarcia już nie dają) . Chyba tez się zdecyduję :P Ja właśnie się balam,że się nie czuje podczas ZZO skurczy i niewiadomo kiedy przeć... tak mi mówiły kolezanki, które oczywiście ZZO nie miały:P xxx Majóweczka ja wypiorę rożek bo mój chemią śmierdzi. xxx Anetucha to wychodzisz z takiego samego założenia jak ja. Też mam śpiworek- na razie polarowy ale chcę też bawełniany i z pościeli rezygnuję. Zrób foto prezentów z pracy! :)Dzięki za info co do pępuszka :) Moja siostra miała taki wypukły pępek do 6 roku życia :D śmiałam się z Niej to teraz mam też taki za karę:P Puławy to niedaleko ;) Powiedz mi jeszcze bejbe w czym prałaś/ pierzesz ciuszki Amelki:) xxx andziulka007, spokojnie upierzesz na początku maja ;) Ja to z nudów zamierzam prać i prasowac :D xxx o kurde (nie)mądra ... :/ no ale bezpieczniej będzie jak tam poleżysz pod obserwacją... mam nadzieję,że będziesz miała neta :D Ooo to ładnego masz klocka w brzuchu:P Chociaż moja w sumie podobnie pewnie :P xxx Aaa....dziś widze się z A. ostatni raz do 15.04 ...jeszcze nigdy na tak długo się nie rozstawaliśmy:P xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)mądra ja cały weekend sama w domu więc na mnie i moje maratony pisarskie możesz liczyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
będzie dobrze :) Ja Cię na pewno nie zostawię Oj nie :) a synuś niezły smoczek :) a teraz coś odczuwałaś że to rozwarcie się powiększa ? Ja wieczorem troszke wstałam i już boli pod brzuszkiem :( a przyszykowałam tylko małej ciuchy do prania a tak mi się wypina że szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za wsparcie dziewczyny :D szoszo ty faktycznie ostatnio dajesz tutaj czadu :D xx majóweczka ostatnio czułam baaaaaardzo nieprzyjemne kłucie w pochwie i promieniowało mi aż do odbytu- może to to ... Ale pocieszające jest to żeby jeszcze przetrwać 2 tygodnie mi lekarz powiedział bo po 34 tc dziecko już jest idealne wg niego i nic sie złego nie stanie jakby przyszło wcześniej rodzić, tak więc majóweczka wierze temu lekarzowi i nic się nie martw xx A spytałam się o ten isoptin bo on na serce jest i on mi go przepisał a ja mam serce jak dzwon o czym mu powiedziałam ,okazuje się że skutek uboczny isoptinu to rozluźnienie mięśni narządów miednicy mniejszej([przy odpowiednich dawkach) i nie powoduje autyzmu u dzieci jak fenoterol który podaje się w skrajnych przypadkach :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No daje czadu bo na urlopie bylam :P Ale jutro już wracam do pracy :P A w pon sis z kolezanką do mnie na tydzien przylatują a ja idę wtedy na zwolnienie więc już mnie nie będzie tak dużo:P Ale don't worry... w weekend jeszcze jestem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to musimy dać radę! Ci dwa tyg zostały do 34 tyg a mi 4 dni Leze i zaciskam nogi jak tylko mogę :D hm to może za dwa tyg mała będzie już z Nami? Oby się nie spieszyła i wytrzymała chociaż do 38 tyg ale wiem że tyle nie damy rady :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wieczornym markom, Szoszonowa nie czytasz moich paplanin, bo ja pisałam do Was ogólnie, że jestem na remontowanym i nie mam netu w kompie... Dlatego teraz piszę do Ciebie bezpośrednio... Zmień mi na 31tyg, płoszę :-P bo i tak nikt tego nie dokonał :-P:-P X Ja pralam wszystko w dzidziusiu i prasowalam, nawet kocyki, ręczniki, przescieradełka i rożek... X Ja chcę dzidzie ochrzcić, komunia, czy pójdzie do bierzmowania zdecyduje sam, ale raczej będę naciskać na tak... Co do paciorka to babcie są od tego, mimo wszystko będę wpajać... X Mama ja miałam taką sytuację, że kiedy wyprowadziłam się z domu i miałam te 18scie lat to ksiądz o mało z konfesjonału nie wyskoczył krzycząc na mnie że natychmiast mam się wyprowadzić od chłopaka i wracać do rodziców nie dał rozgrzeszenia... Później byłam w Częstochowie (myślę duży przemiał wiernych) ksiądz stwierdził, że szczerze nie przyszłam i mam jaj sobie nie robić.... Pojechałam di babci na wschód (mniej więcej) tam poszłam do proboszcza (ś.p.) i byłam w szoku... Dał mi rozgrzeszenie po 1,5roku.... Normalnie ryczałam przyjmując tą komunię.... X Nie mądra ja nie wiem.. NFZ zbankrutuje przez te Twoje wczasy :-P:-P X Oj... Pamiętam te okropne czasy kiedy mój wszystko wyliczał... Wszystko na pół.. Takie skapiradlo...ale zmienił się... Ja go zmieniłam.... Dalej jest oszczedny ja z tych bardziej rozrzutnych ale już nie ma wszystko na pół, bo mamy wspólne konta... Uff a jak o nie walczyła... Ślub kościelny wszystko przypieczętował..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem wam o mojej koleżance poszła na wizytę a tam się okazało że rozwarcie 2.5 cm szyjka 1.5 cm to było w 29 tc szybko do szpitala w szpitalu dziennie dostawała UWAGA 27 tabletek urodziła w 34tc i 2 dni. Mała zdrowa urodziła się z waga 2660 :) pięć tyg w szpitalu leżała przez święta Bożego Narodzenia Sylwestra ale dała radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majoweczka ja mówię byle do 32tyg.. później niech się dzieje co chce... Byle zdrowy;-) dlatego głowa do góry!! Teraz to musi być już dobrze.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×