Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość (nie)mądra*

byc w ciazy po raz pierwszy -zapraszam szczesliwe mamusie

Polecane posty

oj tam keysy nie będzie tak źle co kupy nie widział :P niech patrzy jak się starasz o Wasze wspólne maleństwo :) a właśnie niestety tak jak pisałaś mam dużo przykładów na to że jak przy porodzie nie było ojca dziecka to jak dziewczyny wychodzą ze szpitala to oni myślą że już wszystko mogą robić... przykre ale przwdziwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jestem spiaca!!! normalnie oczy mi sie same zamykaja.... czuje sie jakbym z tydzien nie spala, obiadek sie robi, czekam na mojego M i sie poloze bo normalnie masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama ja tak mialam w pon i jak sie walnelam to 2 godz spalam ale bardzo mi to pomoglo... ledwo widzialam na oczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra dziewczynki ja mykam zaraz przygotować sie do usg napiszę później albo jutro rano co i jak :) trzymajcie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) no faktycznie cisza :) ja po usg prenatalnym i badaniach genetycznych usg dobrze a wyniki z badan za tydzień. Ten mój lekarz albo lubi mnie straszyć albo wszystko sie pięknie wchłonęło i rozwinęło przez tydzień. Nie ma żadnego krwiaka a łożysko jest całkiem fajne uuf. Od którego tygodnia ciąży zaczęłyście kupować rzeczy dla dziecka? Zbliżam się do końca I trymestru i myślę ze może zacząć coś kompletować. Mam pytanie do termometru do wody do kąpieli -macie już coś takiego? Szukałam po allegro, fajny z NUK'a jest ale nie moge znaleść takiego co widzę w większości domów czyli taki jak zalaminowana żółta kartka z kaczuszkami i czarnym paskiem po środku-on chyba za pomocą kolorów pokazuje temperaturę. Pisałyście o czasie trwania starań my staraliśmy się 9 m-cy z czego 5 się leczyłam i dopiero jak odpuściliśmy to się udało i była ciąża planowana ale z zaskoczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamaaaaaaaaaa
I ja też jestem w ciąży!! A co! Chwalę się więc się cieszcie razem ze mną :D .... u mnie zaraz 12 tydzień bedzie, 19 grudnia jedziemy zobaczyć bobasa i już sie doczekać nie mogę :) Szczęście tym większe że nie dawano nam szans na własnego malucha... Natura pokazała po raz kolejny że tu rządzi, a cuda że się zdarzają :) Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamuśki i życzę duuuuuużo zdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(nie)mądra* ja pierwszy ciuszek kupilam we wrzesniu, wtedy jak poczulam ruchy - kolo 20tc :) opowiedz wiecej o USG, jak duzy jest maluszek ile wazy :) kamaaaaaaaaaa GRATULACJE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaaaaa....ale pada śnieg, dziewczyny, no zima się zrobiła... Witam nowe mamusie i oczywiście gratuluję!!! :) skoro twierdzicie, że ten chiński kalendarz w tym roku "chodzi" na opak to tracę nadzieję na dziewczynkę :P Słuchajcie, pisałam w środę o tym lekarzu z Łodzi, i wczoraj wieczorem dzwonił i zwolniło mu się na dziś miejsce i jadę na 16.20 :) bardzo się cieszę :) nawet bardzo nie miałam nadziei na to, że coś się uda, a tu tak szybko... Nawet nie zdążyłam powiedzieć o tym mężowi i trochę się wkurzył na mnie, że tak mu mówię w ostatniej chwili...ale już jest ok, zwolni się dziś wcześniej z pracy i pojedziemy razem. Bardzo chciałam go zabrać na to badanie, żeby się wczuł w to tatusiowanie... A wczoraj byłam na zakupach i widziałam takie fajniutkie ubranka na maluszka :) z takimi śmiesznymi napisami :) 50% mamy i 50% taty, od jutra będę grzecznym maluszkiem, kocham mamę a z babcią trzymam sztamę :D i takie rózne :) i powiem Wam, że wcale niedrogie a bawełna 100% i polskie. A ja to już chyba w 10tyg. kupiłam pierwszego pajacyka :) nie mogłam się powstrzymać bo taki ładniutki był...ale na razie nic więcej nie kupuję, bliżej wiosny to już na pewno zacznę kupować na całego :) andziulka007 -> pisz jak tam po badaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie, niemądra, pisz też co u Ciebie lekarz widział i w ogóle jak wrażenia :) a tym krwiakiem widać za bardzo się przejmowałaś, skoro lekarz mówi, że się wchłonął to tak musi być :) a dla pewności możesz przecież iść na zwykłe usg i sprawdzić jeszcze raz skoro Cię to jednak niepokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki :) kamaaaaa gratulacje :) byliśmy wczoraj na usg genetycznym :) maleństwo rozwija się prawidłowo,wszystko ma ok i na swoim miejscu :) olbrzym ma już prawie 6cm . A adhd chyba po tatusiu bo nogi sobie prawie na głowę zakładał i cały czas nam machał rączkami :) jestem szczęśliwa,kamień spadł mi z serca! A tak się strasznie stresowałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacje kama. ciesze sie ze u was wszystko ok i te usg i badania. super. ja tez wczoraj spalam choc tego nie planowalam ale jak sie polozylam to oczy same mi sie zamkely na 1,5 godz. wiecie ja sie troche martwie. musze poczytac o tych ruchach bo ja np w tym tyg czuje ich znacznioe mniej niz w tamtym... w tamtym sadzil jak szalony, non stop kopniak a teraz tak troche jest jakby ospaly, nawet rano juz tak nie daje... nie chce siac od razu paniki... ale sie martwie. wizyta dopiero 20...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym stwierdzialam wczoraj ze moj mimo ze ma 28 lat potrzebuje jeszce z 10 do dojrzalosci do roli ojca... jaki on czasem jest durny to pojecia nie macie. ogladalismy wczoraj na you tube takie wspomnienia roznych ludzi o narodzinach itp... i wlaczyl jedno ze smutna minka choc nie chcialam bo domyslilam sie ze to nic milego i tam byl dzidzius ale ze urodzil sie z wada serca i zmarl... a wiecie co na to ten idiota przemek ze jak mial takie odstajace uszy to musial miec jakas wade czy cos w tym stylu... wiec mu powiedzialm ze jest totalnie pojebany i ze wogole nie dojrzaly i zeby nei byl taki do przodu bo nie wie czy jego dziecko bezdie takie zdrowe na 100 proc... ale on stwierdzil ze ma cudowne geny i bedzie zdrowe... to mu powiedzialm ze jego geny tu maja malo do gadania, ze bardziej licza sie dziadkowie itp.... ale on jest idiota, napradwe. nie macie pojecia jak mi sie przykro zrobilo wczoraj tym bardziej ze ciagle mysle o tym ze dzidzius sie teraz mniej rusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keysy uwierz mi że większość facetów coś mówi a później dopiero myśli ... także może nie koniecznie o to mu chodziło ale tak wyszło niezbyt rozsądnie ... co do ruchów to znajoma jest w 7 miesiącu i też ostatnio miej ruchów czuła i leżała tydzień w szpitalu. okazało się że mały się odkręcił i szykuje się na świat. także dostała leki na podtrzymanie i leży w łóżeczku. Ale to akurat było w jej przypadku. Poszła do lekarza i odrazu wysłali ją do szpitala. Ale nie martw się na zapas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiesz czytam teraz o tych ruchach i jest ta metoda cardiff czy jakos tak ze 10 ruchow i np teraz maly kopnal juz chyba z 15 razy... ale potem bedzie siedzial caly dzien cicho. wczoraj przynajmniej tak bylo. no i co mam o tym myslec? 10 ruchow bylo aler z drugiej strony nalezy sie martwic jek sa slabsze i nie czuje sie przez 12 godz. a ja czuje ze sa slabsze ale puknie od czasu do czasu... kurde jak mam tu jechac , te polozne i lekarze tacy wredni, jeszcze naskoczy na mnie ze panikara jestem... choc wazniejsze dziecko... ale teraz prze w pracy... musialabym jechac autobusem, a jak wysla mnie do szpitala? to nawet nie bedzie mnie mial kto zawiezc... poobserwuje moze do wieczora i najwyzej pojade wieczorem z przemkiem na ostry dyzur,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim :) Mam dzisiaj usg i już nie mogę się doczekać!!! :D Być może to już ostatnie :) Andziulka007, super że wszystko ok z maluchem :) Nie dziwię się, że się stresujesz, bo chyba każda z nas przed usg czuje taką niepewność, a tym bardziej jak tyle się starałaś :) Nie wiem jak Ty to zniosłaś, nam udało się za 4-tym razem, ale pamiętam, że przez te 3 miesiące za każdym razem wybuchałam płaczem w reakcji na okres :O Już chciałam się lecieć badać ;) Niby zdawałam sobie sprawę, że to nie tak hop siup, ale całe to wyczekiwanie do końca cyklu, a potem znowu do połowy to jakaś masakra :O MAMA, w W-wie szkoła rodzenia kosztuje z tego co się orientowałam 500-650 zł :( Do tego mój M. kręci nosem, że ma pracę i nie wie czy zdołałby wszystko pogodzić :( Zastanawiam się nad jakimś kursem internetowym czy coś. Przeglądałaś jakieś fajne strony? A co do porodu to ja chyba nie chcę, żeby mój M. był ze mną, bo on się raczej nie nadaje na takie imprezy. Na igły nie może patrzeć, na grube baby nie może patrzeć i na inne takie rzeczy, więc co dopiero poród. I też się boję kupy :D Chyba pójdę z mamą, chociaż też nie jestem przekonana, bo mam wrażenie, że będzie mi działała na nerwy ;) (Nie)mądra, cieszę się, że z tym krwiakiem już ok :) Ja już nie pamiętam kiedy zaczęłam kupować ciuszki, ale jakieś pojedyncze sztuki to chyba w miarę wcześnie... W każdym razie na pewno po pierwszym trymestrze, bo przedtem sra**m w gacie ze strachu :D Keysy, nie martw się, ja też już parę razy to przechodziłam :) A potem znowu sadził kopy, że aż mi żołądek przestawiał ;) Co do tych cudownych genów, to tak jak bym słyszała mojego. No po prostu chodzący ideał i cud natury ;) Ale jak gin doszukała się tego bright spot'a na serduszku to mu mina na chwilę zrzedła :) Dobrze, że juz jest ok :) Chociaż dziś przed tym usg mam jak zwykle obawy :O Uaktualniam :) nick-------------------------imię-------------wiek------ --- -miejscowość-------tc--------plec FASOLKI monikaw29.................Monika..........29............. .Ni emcy............5............? mamaanita--------------Anita--------------22------------k uj.pom--------------6-----------? Lindis-------------------Martyna-----------24---------- -śląsk-------------------8------------? andziulka88-------------Ania--------------24----------- łódzkie---------------11------------? szczesliwa-mmmama----------------------30------------łó dzkie -------------10------------? (nie) madra----------------Agata-----------28------------Chorzów- --- ------13------------? Allegrowiczka1987------Iwona------------24----------- Ok. Kraków--------19------------DZ HinskiTurysta------------Ewa--------------20------------L ubuskie-----------19----------CH kasia8384-----------------Kasia-------------29----------- -lubuskie------------19----------? keysy2121----------------Kasia-------------21----------- -mogilno-------------29----------CH 18Karola18---------------Karolina---------18------------- podlaskie------------28---------DZ MAMA2013LUTY----------Karolina---------22------------podk arpa ckie------31---------CH Fijfijfijuu-------------------Ewelina---------28--------- -- -mazowieckie----31-----------CH XxPrzyszla_MamaxX-------Magdalena-----20-----------świę to krzyskie.---31---------DZ JagusiaGusia---------------Kasia------------25----------- -Lubelskie---------31-------------? izabela1000-----------------------------------24--------- --- war-maz----------38-------------? MAMUSIE anetucha123456----------Aneta------------24----------Kent , Anglia--------------------- DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam wizyte we wtorek i zobaczymy co i jak z maluszkiem :) ogolnie mam lenia strasznego i jestesm meeeeega spiaca, najchetniej caly dzien i noc bym przespala, serio! wyspie sie do 10 - 11 a o 14 juz oczy same mi sie zamykaja, masakra jakas.... a dzisiaj jade z moim M po lozeczko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jestem po wizycie u swojego gina :) Jestem bardzo zadowolona, znowu moglam podgladnac swoja corcie ;) Mala przytula w ciagu tygodnia 100gram a ja od poczatku ciazy cale 1,3kg a jest to juz prawie 20tc wiec 5 miesiac :D Cytologia wyszla OK, lekarz powiedzial ze jestem w tzw. 2gr to dobrze noi byl zadowolony ze zrobilam genetyczne bo jak to powiedzial i ja i On jestesmy spokojni o dziecko :) Malutka spala lub odpoczywala - raczka na glowce nozki przyciagniete do brzuszka noi raczka tylko poruszala delikatnie :) Serduszko bije prawidlowo - to najwazniejsze :) Lekarz powiedzial ze nie jednej kobiecie zyczylby trakiej ciazy... :) Nastepna wizyta 4/01/2013r. W lutym zrobie sobie genetyczne III trymestr, jesli sie uda to w urodziny meza i zabiore go ze soba na badanie bo to ostatnia szansa zobaczyc Amelke w normalnej okazalosci w 4D :) Co do kupowania rzeczy dla dziecka - mnie porwal szal kupowania i mam juz duuuuzo kupione ;) Kupowalam ogolnie z mysla o tym ze potem bede miala wielki brzuch a na polu zima i bedzie mi sie napewno ciezko poruszac w styczniu czy lutym a na marzec wyprawka musi byc gotowa, bo potem w marcu musze kupowac rzeczy do szpitala np. koszule, szlafrok, pampersy itp. Wczoraj przyszlo mi lozeczko - jest cudne !! Sto razy ladniejsze jak na zdjeciu noi druga paczka z pieluszkami Hello Kitty - pokazalam siostrze a Ona az piszczala z zachwytu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick-------------------------imię-------------wiek------ --- -miejscowość-------tc--------plec FASOLKI monikaw29.................Monika..........29............. .Ni emcy............5............? mamaanita--------------Anita--------------22------------k uj.pom--------------6-----------? Lindis-------------------Martyna-----------24---------- -śląsk-------------------8------------? andziulka88-------------Ania--------------24----------- łódzkie---------------11------------? szczesliwa-mmmama----------------------30------------łó dzkie -------------10------------? (nie) madra----------------Agata-----------28------------Chorzów- --- ------13------------? Allegrowiczka1987------Iwona------------24----------- Ok. Kraków--------20------------DZ HinskiTurysta------------Ewa--------------20------------L ubuskie-----------19----------CH kasia8384-----------------Kasia-------------29----------- -lubuskie------------19----------? keysy2121----------------Kasia-------------21----------- -mogilno-------------29----------CH 18Karola18---------------Karolina---------18------------- podlaskie------------28---------DZ MAMA2013LUTY----------Karolina---------22------------podk arpa ckie------31---------CH Fijfijfijuu-------------------Ewelina---------28--------- -- -mazowieckie----31-----------CH XxPrzyszla_MamaxX-------Magdalena-----20-----------świę to krzyskie.---31---------DZ JagusiaGusia---------------Kasia------------25----------- -Lubelskie---------31-------------? izabela1000-----------------------------------24--------- --- war-maz----------38-------------? MAMUSIE anetucha123456----------Aneta------------24----------Kent , Anglia--------------------- DZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja siedze i pobudzam malenstwo. nie dam mu spokoju poki nie przestanie mnie martwic. zazeram sie ciastkami, popijam to kawa zbozowa i czekam. cos tam puka ale nie tak ajk zwykle. zawsze walil jak szalony. a teraz to takie pukanie aby aby... nie wiem juz czy sie martwic czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keysy2121 wiesz, tez tak mam ale malenstwo juz ma coraz mniej miejsca i poprostu ciezko mu jest kopnac, teraz to raczej sie wyciaga, nie raz widze jak tam pod skora sie wypina, tez jem cos slodkiego i klade sie na lewym boku, czy wogole leze i obserwuje czy sie rusza, czasmi widze jak sie przesuwa a tego nie czuje, wiec to chyba normalne, sama sie martwie ale od czasu do czasu poczuje delikatne poruszenie skarbeczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wreszcie. mogl powiedziec ze ma ochote na cos slodkiego a nie matke martwi :) teraz to sa wycieczki od boku do boku nie oszczedzajac nic po drodze, i wysadza cos przez brzucha ale ciezko stwierdzic jaka to czesc ciala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem dziewczyny i już piszę co po USG. Prawde mówiąc jestem zadowolona,że je zrobiłam łącznie z tym testem Papp-a i BHCG bo dowiedziałam się że Leon albo Jan :P (nie umiemy się zdecydować) ma wszystko piękne i prawidłowe i na dodatek już w brzuchu jest cholernie uparty ! Lekarz mi powiedział,że tak upartego dziecka nie widział :o eeeh cały tatuś.Wyszło,że jestem w 13 tc termin mam na 13 czerwca :D.długość siedzeniowo-ciemieniową 6,67cm. Nie wiem ile waży. Jaką miałyście przezierność karkową? bo ja dostałam wykres i w sumie tak na górze wykresu jestem bo mały ma 2,30 NT ale grunt,że się mieści w normie. A z drugiej strony jestem rozczarowana bo to badanie nie trwało nawet 20 min :( nie miałam sobie co pooglądać no ale dzięki temu zaoszczędziłam 400 zł. Proponowali mi nagranie cd za 40 zł i obejrzenie w 3d i w 4d za dodatkowe 100zł ale zrezygnowałam, w tamtym tygodniu się naoglądałam w cenie wizyty u mojego lekarza i 28.12 ide na kolejną więc nagranie w 3d i 4d będę mieć u niego za free ze względu że zaniosę pendrive'a i nie musi tracić płytki. Jakim cudem ten krwiak tak szybko się wchłonął- nie wiem może naprawdę ten progesteron ma wpływ na to bo jakoś super o siebie nie dbałam no albo mój gin mnie nastraszył. Tak czy inaczej jestem spokojna i miałam udane mikołajki :)A wy jak tam dziewczyny? stos prezentów był ? :) Mam do Was pytanie odnośnie ruchów zauważyłam coś ciekawego- lubię go dotykać tam gdzie ma główkę czyli po lewej stronie mojego brzucha i dokładnie przyjrzałam się gdzie lekarz tą głowicą jeździł, wczoraj na wieczór położyłam się na wznak dotykałam go po tej główce i takie dziwne uczucie miałam jakby coś od środka wypychało leciutko nie czułam tego w środku tylko czuła to moja ręka co na brzuchu leżała. Nie wiem czy to możliwe ze to on czy może jelita ?To dopiero 13 tc to za wcześnie na ruchy raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdecydowanie za wczesnie na ruchy i to Ci gwarantuje, najwczesniej poczujesz kolo 17tc jak jestem baaaaaardzo szczuplutka, ja ruchy poczulam w 20 - 21tc, zapewne to byly jelita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no moje maleństwo tą przezierność karkową miało 1.80 :) ale spokojnie norma jest chyba do 2,50 także się mieści :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×